VSR GP2 Series - Társalgó

Moderátor: BT Tag

MetaC
Teljes név: Szűcs Máté
Kapcsolat:

Re: VSR GP2 Series - Társalgó

HozzászólásSzerző: MetaC » 2012.04.22. 18:57

Paffy írta:
MetaC írta:
kisrafa írta:
Paffy írta:Kérek egy képet a vágásról!!!!Ugyanis ezt nem értem. 1 helyen hagytam el a fehér vonalat, de ott meg 2 kerék rajta volt a rázón!
Köszi
,,Kiss Attila - 1 hellyel lenne hátrébb a 2. leggyorsabb körével - 2 helyes rajtbüntetés a következő futamon"
A kérdéses szituációt három BT tag nézte vissza és mindhárman azt állapítottuk meg, hogy 3 kerékkel hagytad el a pályát ami a szabályzatban leírtakkal szemben áll!

,,Mind az időmérők, mind a versenyek alatt minimum 2 keréknek a pálya aszfaltján kell lennie, illetve ha a rázókő mögött műfű található akkor minimum 2 keréknek a rázókövön kell lennie, különben az adott köridejét a BT elveheti a versenyzőnek"
mivel itt nem volt műfű a rázó mögött ezért a vonalat néztük amit megítélésünk szerint 3 kerékkel hagytál el.
Mellesleg eligazításon is elmondtam hogy két keréknek a fehér vonalon belül kell lennie.
Ok, és HOL?Képet kérek!!!!!Akkor elhiszem,de addig nem, mivel 4x nézem vissza a leggyorsabb köröm és ilyen meg pláne nincs, hacsak nem ez.De itt meg ott a gumicsík az aszfalton, ami meg nem érinti a vonalat.
http://www.kepfeltoltes.hu/view/120422/ ... es.hu_.jpg

Plusz, mellesleg ez meg szerintem szintén érdemelt volna büntetést.
Monaco:
Szűcs Máté (R1) - nem áll ki kerékcserére - nincs büntetés
Mért nincs büntetés????????
Ha te valóban visszanézted volna NÉGYSZER a leggyorsabb körödet, láttad volna hogy már az 1. kanyarban kiszélesítetted a kanyart. Elhagytad teljes terjedelemmel a pályát, azaz a fehér csíkot. Nézd vissza akkor ötödjére is és talán meglátod.

A velem kapcsolatos kérdésedet pedig másik két BT tag vitatta meg (én nem szóltam bele természetesen), és arra jutottak hogy ez egy egyedi és furcsa eset volt és mivel kimentem a boxba miután letört az első szárnyam a felvezetőn, ezért az is kerékcserének számított volna csak nem tudtam azt/nem számítottam rá hogy addig nem csinálnak semmit az autóval míg a mezőny nem rajtol el ezért ujra kijöttem. Ezeket a megállapításokat hozták a többiek és ezért nem kaptam büntetést. Remélem mostmár érthető lesz számodra is.
Kép

Paffy

HozzászólásSzerző: Paffy » 2012.04.22. 19:24

MetaC írta:
Paffy írta:
MetaC írta:
kisrafa írta:
Paffy írta:Kérek egy képet a vágásról!!!!Ugyanis ezt nem értem. 1 helyen hagytam el a fehér vonalat, de ott meg 2 kerék rajta volt a rázón!
Köszi
,,Kiss Attila - 1 hellyel lenne hátrébb a 2. leggyorsabb körével - 2 helyes rajtbüntetés a következő futamon"
A kérdéses szituációt három BT tag nézte vissza és mindhárman azt állapítottuk meg, hogy 3 kerékkel hagytad el a pályát ami a szabályzatban leírtakkal szemben áll!

,,Mind az időmérők, mind a versenyek alatt minimum 2 keréknek a pálya aszfaltján kell lennie, illetve ha a rázókő mögött műfű található akkor minimum 2 keréknek a rázókövön kell lennie, különben az adott köridejét a BT elveheti a versenyzőnek"
mivel itt nem volt műfű a rázó mögött ezért a vonalat néztük amit megítélésünk szerint 3 kerékkel hagytál el.
Mellesleg eligazításon is elmondtam hogy két keréknek a fehér vonalon belül kell lennie.
Ok, és HOL?Képet kérek!!!!!Akkor elhiszem,de addig nem, mivel 4x nézem vissza a leggyorsabb köröm és ilyen meg pláne nincs, hacsak nem ez.De itt meg ott a gumicsík az aszfalton, ami meg nem érinti a vonalat.
http://www.kepfeltoltes.hu/view/120422/ ... es.hu_.jpg

Plusz, mellesleg ez meg szerintem szintén érdemelt volna büntetést.
Monaco:
Szűcs Máté (R1) - nem áll ki kerékcserére - nincs büntetés
Mért nincs büntetés????????
Ha te valóban visszanézted volna NÉGYSZER a leggyorsabb körödet, láttad volna hogy már az 1. kanyarban kiszélesítetted a kanyart. Elhagytad teljes terjedelemmel a pályát, azaz a fehér csíkot. Nézd vissza akkor ötödjére is és talán meglátod.

A velem kapcsolatos kérdésedet pedig másik két BT tag vitatta meg (én nem szóltam bele természetesen), és arra jutottak hogy ez egy egyedi és furcsa eset volt és mivel kimentem a boxba miután letört az első szárnyam a felvezetőn, ezért az is kerékcserének számított volna csak nem tudtam azt/nem számítottam rá hogy addig nem csinálnak semmit az autóval míg a mezőny nem rajtol el ezért ujra kijöttem. Ezeket a megállapításokat hozták a többiek és ezért nem kaptam büntetést. Remélem mostmár érthető lesz számodra is.
Akkor folytassuk.
A szabályzatot te linkelted be.
Az a kék valami ott 1 műfűnek nevezett tárgy.De lehet a színe miatt nem tűnik annak.Na-mármost, ha elhagytam akkor nem 3 kerékkel, hanem 4 kerékkel hagytam el.
Jah és nem az a 2 rajthely idegesít, hanem az elbírálás, mivel ott nem volt vágás!Ennyi.
http://kepfeltoltes.hu/view/120422/Hmm2 ... es.hu_.jpg
“Mindig alulról keresd meg a korlátaid, mert ha felülről teszed, az drága és még fájni is fog”(Burkus Egon)

Tequila

HozzászólásSzerző: Tequila » 2012.04.22. 19:54

Mivel az egyetemleges VSR szabályban az áll, a pálya széle megegyezik a kerékvető szélével, vagyis ebben az esetben büntetést kiosztani nemhiszem hogy kellene. Főleg úgy hogy ezzel aztán semmit sem nyert mivel az egy fullgázas szakasz, ahol ha nagyobb ívet teljesítesz nemhogy nyernél, hanem időt vesztesz.
Gabor Bernhardt

Kép

KisKimi
VSR Szervertag 2018

HozzászólásSzerző: KisKimi » 2012.04.22. 20:10

Eligazításon el lett mondva, hogy 2 keréknek a fehér vonalon belül kell lennie.
A boxos esetbe pedig nem szólt bele Metac, Rafával döntöttük el.
Báldi Gergő

Norbi

HozzászólásSzerző: Norbi » 2012.04.25. 11:26

Nem múkod szerver.
Norbert Leitner

Ri91

HozzászólásSzerző: Ri91 » 2012.04.27. 23:14

Srácok

a szerveren a bal oldalt lévő fordulatszámmérőt és a jobb oldalon lévő fölös *arokat hogy tudom el tüntetni? mert rettenetesen zavar a vezetésben :(
Ondok Richárd

Azért vagyok itt, hogy győzzek. Semmi örömet nem okoz egy ötödik vagy hatodik helyért való csatározás.

(Kimi Raikkonen)

MetaC
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: MetaC » 2012.04.27. 23:16

Ri91 írta:Srácok

a szerveren a bal oldalt lévő fordulatszámmérőt és a jobb oldalon lévő fölös *arokat hogy tudom el tüntetni? mert rettenetesen zavar a vezetésben :(
Foggalmam sincs miről beszélsz... Nekem semmi nincs ott. Ne használj felesleges TV Styleokat ennyi az egész...
Kép

Ri91

HozzászólásSzerző: Ri91 » 2012.04.28. 10:55

MetaC írta:

Foggalmam sincs miről beszélsz... Nekem semmi nincs ott. Ne használj felesleges TV Styleokat ennyi az egész...

eddig nem is volt :(

valenciában volt ott először és nem állítottam át semmit csak a szerveren van

erről beszélek-> http://kepfeltoltes.hu/view/120428/4526 ... es.hu_.jpg
Ondok Richárd

Azért vagyok itt, hogy győzzek. Semmi örömet nem okoz egy ötödik vagy hatodik helyért való csatározás.

(Kimi Raikkonen)

MetaC
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: MetaC » 2012.04.28. 11:20

Ri91 írta:
MetaC írta:

Mint írtam előbb is, szedd le a felesleges TV Stylet... Nekem soha nem volt egy se feltéve, mégis meg voltam nélküle.
Kép

Ri91

HozzászólásSzerző: Ri91 » 2012.04.28. 11:24

MetaC írta:
Ri91 írta:
MetaC írta:

Mint írtam előbb is, szedd le a felesleges TV Stylet... Nekem soha nem volt egy se feltéve, mégis meg voltam nélküle.

éééééééééés azt hogy tudom le szendi? mert tényleg mióta fent van semmit se módosítottam a játékon kivéve az új pályákat amit innen töltöttem le :)
Ondok Richárd

(Kimi Raikkonen)

MetaC
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: MetaC » 2012.04.28. 11:31

Ri91 írta:
MetaC írta:
Ri91 írta:
MetaC írta:

éééééééééés azt hogy tudom le szendi? mert tényleg mióta fent van semmit se módosítottam a játékon kivéve az új pályákat amit innen töltöttem le :)
Te a silverstone-i pályával is bajlódtál amikor is azt írtad hogy KÉTSZER is újratetted az rFactort. Ha újratetted volna akkor nem hinném hogy ott lenne a TV Style (bár nem igazán értek hozzá). Nem szeretem ha hülyének néznek.
Kép

Ri91

HozzászólásSzerző: Ri91 » 2012.04.28. 11:34

MetaC írta:
Ri91 írta:
MetaC írta:
Ri91 írta:
MetaC írta:

Te a silverstone-i pályával is bajlódtál amikor is azt írtad hogy KÉTSZER is újratetted az rFactort. Ha újratetted volna akkor nem hinném hogy ott lenne a TV Style (bár nem igazán értek hozzá). Nem szeretem ha hülyének néznek.
újra tettem így van de csak azt tettem fel amit a rfactor.com-ról töltöttem le és amit a vsr oldalról töltöttem le a mod és a pályák ennyi de a mappát nem töröltem 1x sem csak a játékot.
Ondok Richárd

(Kimi Raikkonen)

Tequila

HozzászólásSzerző: Tequila » 2012.04.28. 12:28

A plugins mappában lévő rFDynHUD nevezetű mappát töröld, és ezek el fognak tűnni. Ezt még te telepítetted fel a gépedre, mivel ezek nincsenek benne az alap játékban.
Ja és légyszives a hozzá nem értésed miatt ne a szervezőket hibáztasd, ugyanis ez egyéni probléma, amit ezen segítséggel orvosolni tudsz!
Gabor Bernhardt

Kép

Ri91

HozzászólásSzerző: Ri91 » 2012.04.28. 14:16

Tequila írta:A plugins mappában lévő rFDynHUD nevezetű mappát töröld, és ezek el fognak tűnni. Ezt még te telepítetted fel a gépedre, mivel ezek nincsenek benne az alap játékban.
Ja és légyszives a hozzá nem értésed miatt ne a szervezőket hibáztasd, ugyanis ez egyéni probléma, amit ezen segítséggel orvosolni tudsz!
Köszöntem! Mellesleg utána kerestem torrentről töltöttem le.
Ondok Richárd

(Kimi Raikkonen)

Zsolteee

HozzászólásSzerző: Zsolteee » 2012.05.02. 20:50

MetaC borzasztóan sajnálom, hogy miattam estél ki. Egy kicsivel szűkebben fordultam, mint eddig, megcsíptem a belső rázót és elindult az autó hátulja. Sajnos ahelyett, hogy hagytam volna, hogy megforogjon az autó, megfogtam, de az lett a vége, hogy pont eléd jöttem vissza.

Nagyon sajnálom, hogy pont most történt ez, ha ezt tudom, akkor inkább el sem indulok. Sry.
Kép

MetaC
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: MetaC » 2012.05.02. 20:59

előfordul.
Kép

Giorgio

HozzászólásSzerző: Giorgio » 2012.05.09. 17:58

Indokolatlan kiesés az első futamon??????? Teljesen valószínű, h szándékosan annyi benzint tankoltam a kocsiba, h kb. az az 50 m hiányozzon a boxig, amit nem sikerült megtennem. Elég jó pozícióban voltam, szóval nem szándékosan álltam ki, csak valószínűleg picit többet fogyasztott az autó mint amit számoltam verseny előtt. Ha indokolatlan kiesést, akartam volna akkor a 2. futamon már a 4. kanyar után kiállok ahol úgy kiütöttek, h öröm volt nézni, de ennek ellenére végig kullogtam a versenyen teljesen egyedül sérült autóval. A jelentkezést elismerem, tényleg kiment a fejemből, mert kicsit sűrű volt az előző hét.
Illés György

MetaC
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: MetaC » 2012.05.09. 18:00

Giorgio írta:Indokolatlan kiesés az első futamon??????? Teljesen valószínű, h szándékosan annyi benzint tankoltam a kocsiba, h kb. az az 50 m hiányozzon a boxig, amit nem sikerült megtennem. Elég jó pozícióban voltam, szóval nem szándékosan álltam ki, csak valószínűleg picit többet fogyasztott az autó mint amit számoltam verseny előtt. Ha indokolatlan kiesést, akartam volna akkor a 2. futamon már a 4. kanyar után kiállok ahol úgy kiütöttek, h öröm volt nézni, de ennek ellenére végig kullogtam a versenyen teljesen egyedül sérült autóval. A jelentkezést elismerem, tényleg kiment a fejemből, mert kicsit sűrű volt az előző hét.
Rendben értettük, de ezt nem így kell lereagálni. Az eredményjelzőben nem az volt hogy Fuel hanem hogy DNF, ezért gondolhattuk azt hogy direkt álltál ki.
Ilyen esetben szólni kell, de korrekten és nem számonkérően!
Kép

Giorgio

HozzászólásSzerző: Giorgio » 2012.05.09. 18:23

MetaC írta:
Giorgio írta:Indokolatlan kiesés az első futamon??????? Teljesen valószínű, h szándékosan annyi benzint tankoltam a kocsiba, h kb. az az 50 m hiányozzon a boxig, amit nem sikerült megtennem. Elég jó pozícióban voltam, szóval nem szándékosan álltam ki, csak valószínűleg picit többet fogyasztott az autó mint amit számoltam verseny előtt. Ha indokolatlan kiesést, akartam volna akkor a 2. futamon már a 4. kanyar után kiállok ahol úgy kiütöttek, h öröm volt nézni, de ennek ellenére végig kullogtam a versenyen teljesen egyedül sérült autóval. A jelentkezést elismerem, tényleg kiment a fejemből, mert kicsit sűrű volt az előző hét.
Rendben értettük, de ezt nem így kell lereagálni. Az eredményjelzőben nem az volt hogy Fuel hanem hogy DNF, ezért gondolhattuk azt hogy direkt álltál ki.
Ilyen esetben szólni kell, de korrekten és nem számonkérően!
Oké elnézést, azt hittem ugyanaz van mint, amit verseny végén kiír mert ott nekem FUEL volt, ezért lepett meg ennyire az indokolatlan kiesés. Meg azt hiszem még írtam is 2. futam előtt, h most már biztos ami biztos inkább jóval többet tankolok :) Szóval még egyszer sorry, hirtelen kicsit túlreagáltam ;)
Illés György

Steven Manod

HozzászólásSzerző: Steven Manod » 2012.05.12. 23:25

Hello.

Szeretném megkérdezni, hogy frissített ponttáblázatok nagyjából mikorra várhatóak?
Választ előre is köszönöm.

MetaC
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: MetaC » 2012.05.13. 00:03

Steven Manod írta:Hello.

Szeretném megkérdezni, hogy frissített ponttáblázatok nagyjából mikorra várhatóak?
azt KisKimi intézi. Jelenleg én is 3 napja várok választ a BT topicban, de senki nem hajlandó... Majd egyszer biztosan fent lesz, nem kell aggódni !
Kép

KisKimi
VSR Szervertag 2018

HozzászólásSzerző: KisKimi » 2012.05.13. 07:29

MetaC írta:

azt KisKimi intézi. Jelenleg én is 3 napja várok választ a BT topicban, de senki nem hajlandó... Majd egyszer biztosan fent lesz, nem kell aggódni !
Ma este
Báldi Gergő

Steven Manod

HozzászólásSzerző: Steven Manod » 2012.05.15. 23:02

Hello.
Érdeklődnék,hogy valaki tudna replay-t felrakni a Hungaroringről? (Mindkét futamról)
Inkább a második futam replay fájl érdekelne jobban, nem véleltenül!

Máté, nem aggódtam csak kétségbe voltam esve :-D
Köszönöm mindkettőtöknek a frissítést.

MetaC
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: MetaC » 2012.05.15. 23:13

Érdeklődnék,hogy valaki tudna replay-t felrakni a Hungaroringről? (Mindkét futamról)
Inkább a második futam replay fájl érdekelne jobban, nem véleltenül!

Máté, nem aggódtam csak kétségbe voltam esve :-D
Köszönöm mindkettőtöknek a frissítést.
A replayeket itt találod: http://gphungary.hu/downloads/rFactor/VSR/GP2/Replay/
Kép

Norbi

HozzászólásSzerző: Norbi » 2012.05.30. 20:53

Köszönöm szépen ezt az utolsó versenyhétvégét. 2 versenyből mindkétszer kilöknek ugyanott. :|
Norbert Leitner

Vissza: “GP2 Series 2012”