Társalgó

Moderátor: BT Tag

danikosz
VSR Szervertag 2018
Teljes név: Molnár Dániel
Kapcsolat:

Társalgó

HozzászólásSzerző: danikosz » 2012.04.22. 12:40

hajrá
Molnár Dániel #99

danikosz
VSR Szervertag 2018
Kapcsolat:

Re: Társalgó

HozzászólásSzerző: danikosz » 2012.04.22. 12:44

Nyáron egy 5-6 fordulós bajnokságot csinál a VSR Simbin csapata!

STCC 2 lesz a fő irány. Benne található autókkal a benne lévő pályákon versenyzünk majd. Lesz egyéni,csapat bajnoki. Saját skin is készíthető valamint lehet menni gyárival is.
Bajnokság fő célja a HTCC-re való felkészülés. (Új súlyrendszer,új autók bevezetése tesztelése)

Ingyenes lesz! Szóljatok haveroknak jöjjenek!

Bővebb infó később!
Molnár Dániel #99

GergoToth85

HozzászólásSzerző: GergoToth85 » 2012.04.23. 07:55

Izgiii :)

danikosz
VSR Szervertag 2018
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: danikosz » 2012.04.27. 12:43

Molnár Dániel #99

zolibphc

HozzászólásSzerző: zolibphc » 2012.04.27. 16:40

Rise Against legyen veled:D
Kép
Matejka Zoltán #32

riss

HozzászólásSzerző: riss » 2012.04.27. 19:02

az oké, hogy te már festesz, de mikor lehet kocsikat választani? :D Mert ha már lehet, akkor nelem egy bömbi foglal :D

Zoliee

HozzászólásSzerző: Zoliee » 2012.04.27. 19:37

Egy kérdés felvetődött bennem, ill. most már mondhatom "állandó" csapattársamban :) :D , hogy kötelező-e mindig ugyanazzal az autóval indulni a futamokon?
Elmondom, hogy értem, nálunk is van kb 2-3 autó ami közül majd szeretnénk választani HTCC 12-re és ez a nyári kupa remek lehetőség lenne a tesztelésre illetve, hogy kipróbáljuk a lehetőségeket.

Én szeretnék a csapattársaimtól eltérő festéssel menni, mert van saját ötlet amit szeretnék majd megvalósítani, de természetesen lesznek közös "jelzések" matricák ami utal, hogy 1 csapat vagyunk, de a színek is lehet különbözők lennének. Ezt HTCC 12-re is kérdezném majd!
#78 VSR BTCC 2011 - 7. hely TC Kategória
#27 VSR CRUZE CUP 2012 - 4. hely TC Kategória

Vida Zoltán

riss

HozzászólásSzerző: riss » 2012.04.27. 20:04

Zoliee írta:Egy kérdés felvetődött bennem, ill. most már mondhatom "állandó" csapattársamban :) :D , hogy kötelező-e mindig ugyanazzal az autóval indulni a futamokon?
Elmondom, hogy értem, nálunk is van kb 2-3 autó ami közül majd szeretnénk választani HTCC 12-re és ez a nyári kupa remek lehetőség lenne a tesztelésre illetve, hogy kipróbáljuk a lehetőségeket.

Én szeretnék a csapattársaimtól eltérő festéssel menni, mert van saját ötlet amit szeretnék majd megvalósítani, de természetesen lesznek közös "jelzések" matricák ami utal, hogy 1 csapat vagyunk, de a színek is lehet különbözők lennének. Ezt HTCC 12-re is kérdezném majd!
jogos, ott a pont!

Manky956
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Manky956 » 2012.04.28. 12:13

Hali

Jó lenne ha megint nem a fél mezőny bmw-vel közlekedne, és remélem amit Daniék mondtak az úgy lesz (Bmwk-re gondok, és a VWre)
Én már teszteltem az összes autót ,kivétel a bmw-t mert nem érdekel ,nem akarok a tömegbe tartozni inkább lassabb kocsival megyek.VW már szóba se került.Inkább a gyors kocsikat meghagyom másnak. Majd lassúnak ítélt kocsival okozunk meglepetést.(ha nem maradunk le róla)
Ez az autó választás se legyen nagy kardinális kérdés mivel az összes ugyanolyan gyors , 3 kivétel van. többi századra ugyanazt tudja!

Üdv:Ákos
Lengyel Ákos # 956

VSR-HTCC '11-6. Csapatbajnokság 2. Seat Leon TDI
VSR-BTCC '11- 5.
VSR-Cruze Cup'12- 1.
VSR-HTCC '12- 3.

danikosz
VSR Szervertag 2018
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: danikosz » 2012.04.28. 14:20

Én annak örülnék ha 3-3 gyors ember beülne BMW-be és a WV-be hogy kiderüljön mennyire gyorsak,mennyi súlyt kéne adni nekik hogy egál legyen a többiekkel szembe.

BMW-vel én megyek de nem vagyok vele gyors,jelenleg legalább 1 mp lemaradás a hátrányom egy első kerekes kocsihoz képest. Lehet nem is az lesz.
Ákos azért örülnék ha WV-vel mennétek hogy kiderüljön mit kapjon HTCC-re. Ez úgyis csak teszt bajnoki,semmi jelentősége nincs az eredmények. Pontos erőfelállás a cél.
Molnár Dániel #99

MATThew7

HozzászólásSzerző: MATThew7 » 2012.04.28. 15:32

Hány db autó lesz 1 típusból ?
Fábián Máté 826#

Horváth Henrik
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Horváth Henrik » 2012.04.28. 19:14

danikosz írta:Én annak örülnék ha 3-3 gyors ember beülne BMW-be és a WV-be hogy kiderüljön mennyire gyorsak,mennyi súlyt kéne adni nekik hogy egál legyen a többiekkel szembe.

BMW-vel én megyek de nem vagyok vele gyors,jelenleg legalább 1 mp lemaradás a hátrányom egy első kerekes kocsihoz képest. Lehet nem is az lesz.
Ákos azért örülnék ha WV-vel mennétek hogy kiderüljön mit kapjon HTCC-re. Ez úgyis csak teszt bajnoki,semmi jelentősége nincs az eredmények. Pontos erőfelállás a cél.
Az irasodban van egy nagyon fontos mondat, amit nem artana figyelembe venni. ("BMW-vel én megyek de nem vagyok vele gyors,jelenleg legalább 1 mp lemaradás a hátrányom egy első kerekes kocsihoz képest".) Namarmost, egy jol sikerult versenyhetvege utan eleve kap az embert sulyt. Miert is kapna ketszer? vagy eleve sulyt? mert ki tudja hozni a technikabol a maximumot, amit mas nem? nem igazan fair dolog. A lehetoseg mindenki elott adott, ott az auto, szepen at lehet bele ulni, aztan meglatjuk elni is tud-e a lehetoseggel. Itt az emberek 80-90%a ugy irogat sulyozasrol, pedig kb meg eletebe nem ment bunteto sulyal, nemhogy maximummal szinte egesz evben, mintha nem is tudom mirol lenne szo.
Tessek szepen kiprobalni a bmw-t milyen vezetni, aztan buntivel es amulni mennyit buksz koronkent a kilok miatt....

zolibphc

HozzászólásSzerző: zolibphc » 2012.04.28. 19:59

BMW függetlenként is pont ez jutott nekem is eszembe, amit Henrik ír. Így relatíve nem az autót büntetné az új szabály, hanem a pilótát, miért is? Tulképpen azért mert jó a pilóta!? Sokan hiába ülnénk bele akár bömbibe, akár Sciroccoba, semmit se érne, max hátrányunk lenne belőle. Lényegében akkor a Lengyel klán által választott autók is kapjanak súlyt, mert ők gyorsak vele. :lol:
Kép
Matejka Zoltán #32

zolibphc

HozzászólásSzerző: zolibphc » 2012.04.28. 22:50

Lehet próbálgatni, lesz jobb is biztos hamarosan:
http://fromisitosimbin.wordpress.com/20 ... -released/
Kép
Matejka Zoltán #32

b4nshee

HozzászólásSzerző: b4nshee » 2012.04.29. 00:34

E46-ot már most lefoglalom, mivel baromi gyors az e90!
És a tömeggel akarok tartani mert BMW-zek! :shock:

Manky956
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Manky956 » 2012.04.29. 10:20

Horváth Henrik írta:
danikosz írta:Én annak örülnék ha 3-3 gyors ember beülne BMW-be és a WV-be hogy kiderüljön mennyire gyorsak,mennyi súlyt kéne adni nekik hogy egál legyen a többiekkel szembe.

Az irasodban van egy nagyon fontos mondat, amit nem artana figyelembe venni. ("BMW-vel én megyek de nem vagyok vele gyors,jelenleg legalább 1 mp lemaradás a hátrányom egy első kerekes kocsihoz képest".) Namarmost, egy jol sikerult versenyhetvege utan eleve kap az embert sulyt. Miert is kapna ketszer? vagy eleve sulyt? mert ki tudja hozni a technikabol a maximumot, amit mas nem? nem igazan fair dolog. A lehetoseg mindenki elott adott, ott az auto, szepen at lehet bele ulni, aztan meglatjuk elni is tud-e a lehetoseggel. Itt az emberek 80-90%a ugy irogat sulyozasrol, pedig kb meg eletebe nem ment bunteto sulyal, nemhogy maximummal szinte egesz evben, mintha nem is tudom mirol lenne szo.
Tessek szepen kiprobalni a bmw-t milyen vezetni, aztan buntivel es amulni mennyit buksz koronkent a kilok miatt....

Sziasztok

Henriknek súlyozásban igaza van , HTCC-ben több mint a feléig vezettem múltévben ,és mindig súllyal mentem és teljesen más 20kg 1mp 40kg 1.5-2.0 amit az ember ki tud hozni magából annyival lehet jobb is ,de ez már majdnem a maximum.És ebben a játékban ekkora eltéréssel versenyezni nagyon érdekes mert még az egyenesben is kikerülnek.

VW sztem akkor is súlyozni kéne mivel másik autóval ,teszten én jobban kigyorsítok és még egy rövidnek mondható egyenesen is vissza kikerül sőt 2autónyit elmegy , azért súly nélküli autóknál ez sok.
BMW-nél csak annyi ,hogy szélárnyékban tud maradni az ember megelőzni egyenesben nem kell......(tdi ezt megtudja csinálni ,más nem,de lehet csak én vagyok a balfasz.) Persze kanyarban kigyorsításon nehezebb vele menni sokkal jobban kell figyelni , ez is egy ok miért nem megyek vele. Mentünk vele BMW kupán , nyertünk futamokat öcsémmel ,baromi gyors is,de engem nem érdekel ,megmaradok a jó is első kerekesnél az menthető ha az ember elszámolja magát egy teligázzal,menthető ha ki ér a hátulja....
BMW-sek közül csak Henrik foghatatlan jó pár futamon keresztül tapasztalhattam btcc-ben ,az érdekes volt ,hogy 40kgal ment és akkor is kaptunk tőle 1mp....
De azt is hozzá teszem nekünk a cruze nem feküdt ,a hátulját kb 10es szárnyra kellet volna tenni hogy úgy viselkedjen mint egy leon 2es szárnyal.....

Egy a lényeg HTCC még jobb legyen mint a múltévi , nekem eddigi legjobb bajnokságom az volt ,amióta játszom.

b4nshee-te meg miattam mehetsz akármivel :D ;) (1-1)
(autót meg akkor kell foglalni mikor ki lesz írva)
Lengyel Ákos # 956

VSR-HTCC '11-6. Csapatbajnokság 2. Seat Leon TDI
VSR-BTCC '11- 5.
VSR-Cruze Cup'12- 1.
VSR-HTCC '12- 3.

Gerrard

HozzászólásSzerző: Gerrard » 2012.04.29. 10:52

Amúgy megmondom őszintén :D ezt tényleg csak tesztnek szánjuk.. én nem hiszem hogy korlátozva lenne majd egy-egy autótípus hogy miből mennyi van.. ezt mindenkinek saját magában kell eldönteni hogy mivel szeretne menni.. ez elég jó lehetőség arra hogy tesztelni lehessen a kocsikat a HTCC-re.

A súlyozós dologra visszatérve. A 6-os BMW-kkel a BTCC-ben pont pechünk volt, hiszen olyan emberek ültek benne, akik amúgy is nagyon gyorsak. Így még jobban kijött a különbség az autók között, hiszen ha megnézzük a neveket -- >Henrik, Yaka, Wágner, Oldman, Kórodi Pisti, mind mind remek versenyzők, akik még (papíron) erősebb autóval is mentek, és ez elég nyomasztó volt...az egész sorozatra nézve, hiszen Lalin, Danin meg Ákoson kívűl nagyon nem tudott odaérni más sem, és rendre top5-ben volt 2-3 6-os bmw.. Lehet ez miatt gondolkozunk egy kis súlyozáson, de nem 50-60 kg-okat szeretnénk osztogatni, hanem a cél az, hogy kicsit csökkentsük a különbséget az autók között.

Mondjuk az is igaz, hogy a BMW-hez nagyon nagy tudás kell, én pl hiába gyakoroltam mostanában a 6 sebességessel egyszerűen nem tudtam vele menni, az 5 sebességessel sokkal gyorsabb vagyok mint a 6ossal...

Szóval nehéz kérdés ez az egész, de szerintem valamit kell majd változtatni.. HTCC-ig kitaláljuk ;)
Kovács Gábor

Kép

b4nshee

HozzászólásSzerző: b4nshee » 2012.04.29. 21:33

Komolyan E46al fogok menni (btccben amúgy 5 gangossal mentem:) ), és jó 5letnek tartom h ne csak azzal a kocsival versenyezzünk amit az "évad" elején kiválasztottunk. Lehet h ez pályáról pályára lesznek új skinek, de ez ezzel jár. Hisz Teszt lesz. És h miért megyek E46al? Nincs kedvem megint 1 nyarat elq*ni azzal h megtanuljak hátsókerekessel menni. Jobban visszaveszek és funnak fogom fel, és így legalább kiderül a közép és hátsó szekcióban kik tudnak úgy menni h valaki mellette van 1 kanyarban, előtte van stb... És majd igyekszem pár vidit is csinálni ilyen kedvcsinálónak. A súlyozásról meg annyit h a nyáron megtudjuk mit merre kell, a lényeg h ne szálljunk el pls majd a súlyozással mint más ligában pl 100kg. Ha jól emlékszem a wtccben 2006-2007ben ilyen max 60kg volt a súlykiosztás. De majd azt is átnézem ha lesz időm rá (biztos át fogom mert imádom a retro futamokat meg meg nézni). Szóval hajrá srácok, csináljatok 1 színvonalas évadot! 8-)

b4nshee

HozzászólásSzerző: b4nshee » 2012.04.29. 21:38

Még valami, sok kritika érte a wtcc2011es "Ádám" modot. Nincs tesztelés stb. Ha most is 2 hetente terveztek futamokat akkor minden futam utáni héten lehetne azzal a moddal is menni. A legjobb az lenne ha a leggyorsabb köröket tudná a szerver logolni, h képet kapjon Ádám az erőkülönbségekről. Vagy ha van idő akkor a replayeket elküldeni neki. Ez csak ötlet, pls ne kövezzetek meg!

Horváth Henrik
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Horváth Henrik » 2012.04.29. 22:10

Pedig meg fogunk, kokemenyen:D

b4nshee

HozzászólásSzerző: b4nshee » 2012.04.29. 22:21

Horváth Henrik írta:Pedig meg fogunk, kokemenyen:D
Mint a Brian életében? És ledobtok a padlóra? Le? :D

http://www.youtube.com/watch?v=VWqVr3BuJ5w

http://www.youtube.com/watch?v=MMYKQgYdFrc&feature=fvst

Adam Jonas
Teljes név: Jónás Ádám

HozzászólásSzerző: Adam Jonas » 2012.04.30. 00:40

b4nshee írta:Komolyan E46al fogok menni (btccben amúgy 5 gangossal mentem:) ), és jó 5letnek tartom h ne csak azzal a kocsival versenyezzünk amit az "évad" elején kiválasztottunk. Lehet h ez pályáról pályára lesznek új skinek, de ez ezzel jár. Hisz Teszt lesz. És h miért megyek E46al? Nincs kedvem megint 1 nyarat elq*ni azzal h megtanuljak hátsókerekessel menni. Jobban visszaveszek és funnak fogom fel, és így legalább kiderül a közép és hátsó szekcióban kik tudnak úgy menni h valaki mellette van 1 kanyarban, előtte van stb... És majd igyekszem pár vidit is csinálni ilyen kedvcsinálónak. A súlyozásról meg annyit h a nyáron megtudjuk mit merre kell, a lényeg h ne szálljunk el pls majd a súlyozással mint más ligában pl 100kg. Ha jól emlékszem a wtccben 2006-2007ben ilyen max 60kg volt a súlykiosztás. De majd azt is átnézem ha lesz időm rá (biztos át fogom mert imádom a retro futamokat meg meg nézni). Szóval hajrá srácok, csináljatok 1 színvonalas évadot! 8-)
100 kg sztem majdnem 100%, hogy nem lesz, azzal már tényleg lehetetlen lenni normálisan körbemenni. :)
„A jó versenyautó a célba érkezést követően szétesik.” - Colin Chapman
http://motorsport-ultimate.blogspot.com - hamarosan!
Rally: starts: 3 - rally wins: 0 - stage wins: 1 - points: 0 pts

danikosz
VSR Szervertag 2018
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: danikosz » 2012.04.30. 15:28

Horváth Henrik írta:Itt az emberek 80-90%a ugy irogat sulyozasrol, pedig kb meg eletebe nem ment bunteto sulyal, nemhogy maximummal szinte egesz evben, mintha nem is tudom mirol lenne szo.
Én mentem HTCC,BTCC alatt súllyal. Súly nélkül. Nem azt mondom hogy a BMW verhetetlen,mert üresen 5-15 kg-al szerintem verhető (legalábbis szeretném magamról azt hinni) de max súllyal (ami nálunk volt a 40kg) a 2-3 tizedes hátrányomból lesz 1,2-1,3mp-es hátrány. Súllyal a BMW lassul legkevesebbet. Legalábbis én ebben látom a "verhetetlenségét" magának az autónak. Az egy másik dolog hogy BTCC-ben ahogy Gerrard is mondta tényleg a top pilóták voltak és 3-4 ember vehette fel ellenük a harcot.
Molnár Dániel #99

Horváth Henrik
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Horváth Henrik » 2012.04.30. 16:46

Akkor basszatok a bmw-re meg plussz sulyt, akkor meg senki nem fogja valaszatni, vagy nem indulunk, ilyen egyszeru. Ez meg fassag, hogy a bmw-nek nem szamit a suly annyira. Az en tapasztalatom szerint kb ugyanaz a helyzet. Az lehet, hogy x y uresen nem hozta ki az adott technikabol a maximumot, ezert ugy hiszi nem szamit annyit xy suly. Pedig..
Ha mar autokrol beszelunk, ennyi erovel a TDI miert nem kapott sulyt anno? fele annyi benzinnel megy mint a benzines, foleg versenyen szamit, erted.
Szoval lehet ezt am tekergetni, de akkor sem lesz fair dolog szamomra. Ketszer buntetni valakit, mert esetleg jol teljesit, ez am a szemlelet. Persze igy egyszerubb kibujni az egesz alol. Rabaszni a bmwre a sulyt, beulni a frontos autoba es kenyelmesen vezetgetni amig mi minden kanyarba, fektavon stb az "eletunkert" kuzdunk. Vegulis...
Amugy meg, ha erobol nem megy az elso versenyen, akkor ott a masodik futam, vagy a kovetkezo hetvege mert megkapjuk a buntit, nemde?

danikosz
VSR Szervertag 2018
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: danikosz » 2012.04.30. 18:02

Henrik,egy segítség kérés:
6os BMW a téma.
Mit lehetne tenni hogy ne BMW dobogó legyen év végén,hanem legyen első kerekesnek is esélye. (BTCC 1-2-3 BMW,HTCC 1-2 meg lett volna ha nem fagysz ki,szóval most úgy számolom hogy az elmúlt két bajnokiból 6/5 BMW).
Molnár Dániel #99

Vissza: “VSR Summer Cup - STCC2”