Társalgó

Moderátor: BT Tag

Horváth Henrik
Kapcsolat:

Re: Társalgó

HozzászólásSzerző: Horváth Henrik » 2012.04.30. 19:52

Soket lehetne irni errol, de roviden az utolso mondatomba kb leirtam az elobb. De az egesz szezont kell nezni, vegig kovetkezetes, kiegyensulyozott teljesitmenyt kell nyujtani hibak nelkul, ennyi. Ha bmw-s jol teljesit az elso hetvegen, szepen megkapja a sulyat, neked ezt ki kell hasznalni, ha ezt te nem teszed meg, arrol nem o tehet...

VZsolt273

HozzászólásSzerző: VZsolt273 » 2012.04.30. 21:37

Hát érdekes ez a súly téma

Szeritnem az egész súlyozás azt hivatott megoldani, hogy kiegyensúlyozottabbak legyenek a futamok. Az eredeti szabályrendszer (banokság első néhány helyezettje + a versenyhétvége első néhány helyezettje kap súlyt) szerintem ezt tökéletesen teljesíti. Max azon lehet finomhangolni, hogy a maximum súly a 20-60 kg skálán hová essen (én a 60-ra szavazok :D )

Henriknek igaza van: amikor az elen menők súlyt kapnak, azt ki kell használni. Ha ez nem megy akkor nem az a megoldás, hogy cipeljenek még többet.
Nem tartom magam top pilótának, de meg lehet nézni a tavalyi doningtoni futamot: 1,2 - BMW / 3 - Alfa / 4,5 - BMW
Vagyis az Alfával is oda lehet érni az élre. Henrik végig mögöttem jött, nagyon jó versenyt vívtunk, nem tudott megelőzni (ja és egyébként az első két BMW sem lépett el). A TV felvételen nagyon jól látszik, hogy minden féktávot egy hajszállal később tudtam megfékezni, mert nekem nem volt súlyom.

Szóval szerintem a normál súlyszabály megoldja a kérdést. Valóban a BMW-k kaszáltak az elmúlt két bajnokságban, de ez nem pusztán a BMW miatt van. Tényleg a legjobb pilóták ültek a BMW-kben... Naná, hoyg kaszálnak
Ha mindegyikőjük TDI Seatban ült volna, akkor azok kaszáltak volna

Talán ha jól tudom Henrik már verte végig a mezőnyt Alfával is, amit pedig nem gondolom, hogy a legesélyessebb autók közé sorol bárki is.

Nekem azzal sincs bajom, hogy a legjobb pilóták pont BMW-be kerülnek. Szerintem fair dolog mondjuk az első 3 helyezettnek mindenki előtt autót választani. A többiek gyakoroljanak sokat (magamat is beleértve), hogy meg tudják verni a nagymenőket.

Én annyira durván is el tudnám képzeln az autóválasztást, hogy az előző bajnokság végeredménye alapján lenne választás az autók közül. A vége megy azzal ami marad. Az életben is valahogyan így van. A nagymenők ahhoz a csapathoz igazolnak ahová csak akarnak, bárhol tárt karokkal fogadják őket. Aki a maradék autóval megy, annak pedig nem az első hely a cél, hanem csak hogy feljebb lépjen, és ha felért a csúcsra meglesz az álom autó is :)

Uff, ez kicsit hosszú lett, bocsi
#44 - Viszneki Zsolt

b4nshee

HozzászólásSzerző: b4nshee » 2012.04.30. 21:57

Ez most vicc? :D Csak azért súlyozni mert Horváth "mr ufó" Henrik, Varga "rajtad fordulok el" Péter, és Béres "örökké kötekedő" Péter :D rendre hozták azt amit kell?! Súlyozzátok meg, de ha ezek az emberek fwdbe ülnek át 0 bünti súllyal akkor azoka kocsik fognak súlyt kapni? Nem értem az összefüggést... de lehet h én vagyok az analfabéka, de ha a bmw kap büntit (a seq6) akkor igenis a tádé meg a cruze is kapjon... Sőt ha lehet a TC-k között is legyen súlyozás, elért eredmény alapján, ha már annyira akarunk büntetgetni. Mert picit zavaró volt, h az amúgy gyengébb kategóriában induló emberek top3as eredményekért csatáztak mikozben az első 5-6 ember súlyozva ment.

Adam Jonas
Teljes név: Jónás Ádám

HozzászólásSzerző: Adam Jonas » 2012.04.30. 22:13

danikosz írta:Henrik,egy segítség kérés:
6os BMW a téma.
Mit lehetne tenni hogy ne BMW dobogó legyen év végén,hanem legyen első kerekesnek is esélye. (BTCC 1-2-3 BMW,HTCC 1-2 meg lett volna ha nem fagysz ki,szóval most úgy számolom hogy az elmúlt két bajnokiból 6/5 BMW).
BMW kickban! :lol: :mrgreen: (Még mielőtt valaki komolyan venné, nem gondoltam komolyan :) )
„A jó versenyautó a célba érkezést követően szétesik.” - Colin Chapman
http://motorsport-ultimate.blogspot.com - hamarosan!
Rally: starts: 3 - rally wins: 0 - stage wins: 1 - points: 0 pts

Adam Jonas
Teljes név: Jónás Ádám

HozzászólásSzerző: Adam Jonas » 2012.04.30. 22:16

b4nshee írta:Ez most vicc? :D Csak azért súlyozni mert Horváth "mr ufó" Henrik, Varga "rajtad fordulok el" Péter, és Béres "örökké kötekedő" Péter :D rendre hozták azt amit kell?! Súlyozzátok meg, de ha ezek az emberek fwdbe ülnek át 0 bünti súllyal akkor azoka kocsik fognak súlyt kapni? Nem értem az összefüggést... de lehet h én vagyok az analfabéka, de ha a bmw kap büntit (a seq6) akkor igenis a tádé meg a cruze is kapjon... Sőt ha lehet a TC-k között is legyen súlyozás, elért eredmény alapján, ha már annyira akarunk büntetgetni. Mert picit zavaró volt, h az amúgy gyengébb kategóriában induló emberek top3as eredményekért csatáztak mikozben az első 5-6 ember súlyozva ment.
Az analfabéka meg milyen új állatfaj? :D :P

Egyébként akár azt is ki lehetne próbálni, hogy némiképpen átvesszük a WTCC súlyozási rendszerét olyan tekintetben, hogy -20 - 40 kg közötti súlyokat rakosgatunk (a 20 előtt direkt van egy mínusz jel).
„A jó versenyautó a célba érkezést követően szétesik.” - Colin Chapman
http://motorsport-ultimate.blogspot.com - hamarosan!
Rally: starts: 3 - rally wins: 0 - stage wins: 1 - points: 0 pts

oldman
Teljes név: Peter Varga
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: oldman » 2012.05.01. 10:14

b4nshee írta:Ez most vicc? :D Csak azért súlyozni mert Horváth "mr ufó" Henrik, Varga "rajtad fordulok el" Péter, és Béres "örökké kötekedő" Péter :D rendre hozták azt amit kell?!
Ha mar igy szoba kerultem.. (bar nemtudom hogy megkoszonjem -e ezt mondatot :D ) .. Van meg 1 dolog ami meg fontos.. szerintem nem en vok az egyetlen aki azert ment a BMW-vel mert az hatsokerekes, az elso kerekes fele akkora elmeny nekem.. (nem veletlenul nem indultam cruze-ban) es a gond ott kezdodik hogy ugyebar a BMW az egyetlen hatso kerekes.. Elso kerekeseknel van boven valasztek.. Amikor meglattam hogy STCC megorultem gondoltam lesz Merci vagy vmi mas, de sajnos kiszedtek oket az STCC2-bol :/ ... (Mondjuk az is igaz hogy ha olyan hatsokerekes lenne a jatekban amivel ha osszetenek mondjuk 1 tokeletes kort es ugy kapnak majd 1mp-t Henrik-tol akkor biztos nem valasztanam, mert azert ragaszkodik az ember egy versenykepes autohoz :) ), azert irom ezt le mert ha tobb hatsokerekes lenne talan szinesebb lenne a mezony..
Coronel az elso kerek meghajtasu autokrol: “Ez sokkal könnyebb most. Nem akkora móka. A hátsókerék sokkal mókásabb – igazi versenyautó. Ez inkább női autó”
http://petervarga.net
sponsored by RuinLab.hu

Gordon24
VSR Szervertag 2018

HozzászólásSzerző: Gordon24 » 2012.05.01. 20:39

Nahh a súlyozásról:D

Lesz! De komolyan. Méghozzá azért, nem mert több bajnokságban ki van konkrétan tíltva a seq6.

Magyarul 2 verzió van vagy súllyal használjátok vagy nincs seq 6.. Lehet dönteni.
Ugyan úgy a VW..

A súly büntetés most autóra lesz, és nem emberre. Erre ki lesz találva egy rendszer, és az alapján kapják majd az autók.

Kb ennyi.

A nyári tesztet nem fogjuk komolyan venni ilyen szinten. Tehát nem lesznek kötelező dolgok, de még mi sem beszéltük meg, majd később több info..
Galambos Péter

TCS #82

Horváth Henrik
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Horváth Henrik » 2012.05.01. 22:56

Megis honnan van kitiltva a seq6os? sorolj mar fel par ilyen itthoni es nemzetkozi ligat (de nem vmi bohocligat!!!) mert en kivancsi vagyok. RD-n is seq6osok vannak. Tudod mikor volt kitiltva a seq6os bmw? meg az 1ik patch elott anno. Mert a michelin-es gumival szerelt seq6os kicsit mas szint volt, de javitottak. Arrol nem beszelve, hogy 3-4 eve igy is fogtak a bmw-ken fel masodpercet, Te meg akarsz? legyen, akkor egy emberrel biztos kevesebb nevezo lesz.
Nem igaz, nem lehet ezt felfogni? ez igy kibaszottul unfair dolog. Mig az egyik mogott teljesitmeny van, hogy kihozza azt a pluszt a technikabol amire mas keptelen, Te egyszeruen elveszed egy kattintassal egy programba. Tudod mennyire mas sulyal menni? 15-20-30 kilot igencsak megerezni, szenvedes. Akkor mennyi lesz a maximum? 60kg? es a bmwsek buknak koronkent 1,5-2,5 masodpercet, hogy a bevasarlokocsisoknak legyen eselyuk?

oldman
Teljes név: Peter Varga
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: oldman » 2012.05.02. 10:19

Horváth Henrik írta:Megis honnan van kitiltva a seq6os? sorolj mar fel par ilyen itthoni es nemzetkozi ligat (de nem vmi bohocligat!!!) mert en kivancsi vagyok. RD-n is seq6osok vannak. Tudod mikor volt kitiltva a seq6os bmw? meg az 1ik patch elott anno. Mert a michelin-es gumival szerelt seq6os kicsit mas szint volt, de javitottak. Arrol nem beszelve, hogy 3-4 eve igy is fogtak a bmw-ken fel masodpercet, Te meg akarsz? legyen, akkor egy emberrel biztos kevesebb nevezo lesz.
Nem igaz, nem lehet ezt felfogni? ez igy kibaszottul unfair dolog. Mig az egyik mogott teljesitmeny van, hogy kihozza azt a pluszt a technikabol amire mas keptelen, Te egyszeruen elveszed egy kattintassal egy programba. Tudod mennyire mas sulyal menni? 15-20-30 kilot igencsak megerezni, szenvedes. Akkor mennyi lesz a maximum? 60kg? es a bmwsek buknak koronkent 1,5-2,5 masodpercet, hogy a bevasarlokocsisoknak legyen eselyuk?
Henrik nem er ennyi idegeskedest az egesz, en pl szeretnek ellened versenyezni nagyon.. ezert mondom akkor a tuti megoldast: Uljunk be egy 5-os bombi-be sulyuk nelkul.. (mert azt nem tervezik buntetni) es nyerjuk meg az egeszet :D :P remlem BMW Williams team is csatlakozik ezen felveteshez :D... Aztan a szervezok majd megint vakargathatjak a buksijukat :P..
Coronel az elso kerek meghajtasu autokrol: “Ez sokkal könnyebb most. Nem akkora móka. A hátsókerék sokkal mókásabb – igazi versenyautó. Ez inkább női autó”
http://petervarga.net
sponsored by RuinLab.hu

weres6
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: weres6 » 2012.05.02. 15:58

Oldman megtalálta az arany középutat, végre egy értelmes vélemény anyázások nélkül :mrgreen: :D
Veres Ákos

Gordon24
VSR Szervertag 2018

HozzászólásSzerző: Gordon24 » 2012.05.02. 17:30

Tökre el vagytok tévedve!

Nem csak a seq 6 lesz büntetve. Ki mondta ezt a hülyeséget?

Valószínűleg olyan rendszer lesz, hogy csapatokat illetve tipusokat fogunk sulyozni.

Ez azt jelenti, hogy ugyan úgy mint eddig az első mitudomén 10 autó kap x kilót. Nem mondok konkrétumokat mert még nincs kitalálva:D

Nem az lesz, hogy a seq 6 nak 70 kiló a többi meg súly nélkül virgonckodik.

Eddig sem volt ez és ez után sem lesz. A seq6 ot vezetni nehéznek mondható, de mivel ha valaki ki tudja autózni akkor 1-2 seccel gyorsabb mint a többi ezért lesz súly büntetés. De nem csak neki. A többi autónak is. A mértékét ki kell találnunk addig erről nem beszélek.

Lehet pufogni hőbörögni, és hülyének nézni minket, ez mindenkinek a szíve joga. De nem látatlan pufogtatok. Ki próbáltam én szinte minden autót súllyal a nélkül.. Szóval tudom milyen. De pont ez a lényege nehezebb legyen.

Minden igazi versenysorozatban ahol van handicap ugyan úgy vita van, a fél mezőny szapulja a másik felének tetszik.. Ez van..
Galambos Péter

TCS #82

b4nshee

HozzászólásSzerző: b4nshee » 2012.05.03. 00:28

Srácok ne ultimátumot üzenjünk már a szervezők felé, hanem nézzük meg először, h mit akarnak. Ha meg van ki van találva, majd akkor pattoghatunk. Nekem se tetszik így első "hallásra", de már ott tartok h kíváncsi leszek mit találnak ki. De jó lenne, ha majd több dologra is figyelne a VB. Vagy esetleg más élbeli pilóta véleményét is kikérné 1-1 szitu elbírálásában ha necces a dolog. Meg a vágás téma, ez többünknek is fáj, főleg nekem :D

Én várom a nyárit, legalább elhallgatom a sor6 hangját, nézegetem majd a közép mezőnyből kivel lehet 1 kanyarban elfordulni 1más mellet, és ki az aki nem tud. Mert ugyebár ezek az emberek azok akik főleg súly nélkül fognak menni. És persze a féktávos lökdösődések. Egyikben se vagyok profi, de többen tudtak mellettem tisztességesen elfordulni, mint fordítva. Én is el tudom q*rrrrrni a féktávot, ezt sajnos páran tapasztalták, de ezért igyekszik az ember. Óvás topic meg menjen 1000el, h ne legyen balhé a vége felé. Szóval szervezők hajrá, mi "pilóták" meg relax nézzük meg mi fog kisülni belőle.

b4nshee

HozzászólásSzerző: b4nshee » 2012.05.09. 15:50

Pályákról lehet valamit tudni? Gondolom gyáriak nem lesznek és újakat fogunk tesztelni. Köszi a választ!

weres6
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: weres6 » 2012.05.09. 15:52

b4nshee írta:Pályákról lehet valamit tudni? Gondolom gyáriak nem lesznek és újakat fogunk tesztelni. Köszi a választ!
én úgy tudom, csakis gyári pályák lesznek
Veres Ákos

Horváth Henrik
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Horváth Henrik » 2012.05.09. 20:34

Elobb van nevezes mint versenykiiras?:)

Gordon24
VSR Szervertag 2018

HozzászólásSzerző: Gordon24 » 2012.05.09. 20:53

Horváth Henrik írta:Elobb van nevezes mint versenykiiras?:)

Ez egy fun nyári verseny! Gyári pályákon stcc1-2 es autókkal.. Nyugalom.. Majd lesz az is.. Nem egy vér komoly kupa. Autótesztelés moka a lényege..
Galambos Péter

TCS #82

Horváth Henrik
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Horváth Henrik » 2012.05.09. 21:47

Gordon24 írta:

Ez egy fun nyári verseny! Gyári pályákon stcc1-2 es autókkal.. Nyugalom.. Majd lesz az is.. Nem egy vér komoly kupa. Autótesztelés moka a lényege..
Tudom, pont ezert lenne jo latni mire jelentkezunk. Szeretnem jol erezni magam:)

Yakamoto

HozzászólásSzerző: Yakamoto » 2012.05.09. 23:14

Horváth Henrik írta:
Gordon24 írta:

Tudom, pont ezert lenne jo latni mire jelentkezunk. Szeretnem jol erezni magam:)
Túl nagy elvárások :D

danikosz
VSR Szervertag 2018
Teljes név: Molnár Dániel
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: danikosz » 2012.05.09. 23:43

Horváth Henrik írta:
Gordon24 írta:

Nem fog változni sok minden,más a pontrendszer lényegébe minden változatlan mint már 2 éve kb. Ki lesz írva hamarosan.
Molnár Dániel #99

Gordon24
VSR Szervertag 2018

HozzászólásSzerző: Gordon24 » 2012.05.10. 07:35

Yakamoto írta:
Horváth Henrik írta:
Gordon24 írta:

Olyan szar itt versenyezni? Annyira fasza ezeket olvasni...
Galambos Péter

TCS #82

Yakamoto

HozzászólásSzerző: Yakamoto » 2012.05.10. 10:32

Gordon24 írta:
Yakamoto írta:
Horváth Henrik írta:
Gordon24 írta:

Olyan szar itt versenyezni? Annyira fasza ezeket olvasni...
Csak vicceltem baszod , nem véletlen van egy smiley a végén.....de ha magadra veszel minden ilyen kis poént , odabökést , stb, akkor bele fogsz őrülni ebbe :(
(már meg is bántam, hogy írtam)

Gordon24
VSR Szervertag 2018

HozzászólásSzerző: Gordon24 » 2012.05.10. 19:38

Jól van na.. Néha rosszul esik.. Lehet nem kéne írnom semmit. Oké, hogy van jel a végén, de azért az is értelmezhető 2 fajta képen.

Ha poénnak szántad nem, gond, de annyiszor beszeltünk már erről. Elbizonytalanítanak ezek a dolgok, amikor ilyenek vannak, vagy viták, mindig azt érzem szarul csináljuk. És ez rosszul esik, amikor elég sok munkát és időt fektetünk bele..

De akkor elnézést kérek..
Galambos Péter

TCS #82

Yakamoto

HozzászólásSzerző: Yakamoto » 2012.05.10. 20:09

Gordon24 írta:Jól van na.. Néha rosszul esik.. Lehet nem kéne írnom semmit. Oké, hogy van jel a végén, de azért az is értelmezhető 2 fajta képen.

Ha poénnak szántad nem, gond, de annyiszor beszeltünk már erről. Elbizonytalanítanak ezek a dolgok, amikor ilyenek vannak, vagy viták, mindig azt érzem szarul csináljuk. És ez rosszul esik, amikor elég sok munkát és időt fektetünk bele..

Igazán nem kell, lehet félreérthető voltam, igazából csak arra utaltam, hogy Henriknek milyen elvárásai vannak már , de teljesen poénnak szántam :D
Mint már mondtam, én itt a fórumon komolyabb témához nem kívánok és szerintem nem is fogok hozzászólni érdemben, ha valami bajom van vagy egyéb dolog , azt privátba intézem, ill. örülnék , ha más is inkább ott keresne ....

Gordon24
VSR Szervertag 2018

HozzászólásSzerző: Gordon24 » 2012.05.10. 20:11

Yakamoto írta:
Gordon24 írta:Jól van na.. Néha rosszul esik.. Lehet nem kéne írnom semmit. Oké, hogy van jel a végén, de azért az is értelmezhető 2 fajta képen.

Igazán nem kell, lehet félreérthető voltam, igazából csak arra utaltam, hogy Henriknek milyen elvárásai vannak már , de teljesen poénnak szántam :D
Mint már mondtam, én itt a fórumon komolyabb témához nem kívánok és szerintem nem is fogok hozzászólni érdemben, ha valami bajom van vagy egyéb dolog , azt privátba intézem, ill. örülnék , ha más is inkább ott keresne ....

Azért, van a forum, hogy leírjátok. Ha berágok rajta majd írok:) De nem kell ezért nem írni..
Galambos Péter

TCS #82

Yakamoto

HozzászólásSzerző: Yakamoto » 2012.05.10. 20:14

Gordon24 írta:
Yakamoto írta:

Azért, van a forum, hogy leírjátok. Ha berágok rajta majd írok:) De nem kell ezért nem írni..
Én nem kívánok írni köszi , majd mások megteszik helyettem....rágjál be azon :D De csak akkor ha már nagy a baj , egy-két csipkelődéssel ne vedd fel a kesztyűt ;)

Vissza: “VSR Summer Cup - STCC2”