Társalgó

Moderátor: BT Tag

danikosz
VSR Szervertag 2018
Teljes név: Molnár Dániel
Kapcsolat:

Társalgó

HozzászólásSzerző: danikosz » 2013.12.13. 19:24

mehet
Molnár Dániel #99

Dzsonszi

Re: Társalgó

HozzászólásSzerző: Dzsonszi » 2013.12.16. 23:08

Sziasztok!

Az lehet, hogy a track pack felrakása után sincs meg mind a 10pályám?
Pl barcelonám egyáltalán nincs.
A kérdés az, hogy én vagyok a nagyonhülye(nem lepne meg), vagy valami kurvaság tényleg van a dologban? :)
#7 Marjai János

danikosz
VSR Szervertag 2018
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: danikosz » 2013.12.17. 00:47

Dzsonszi írta:Sziasztok!

Az lehet, hogy a track pack felrakása után sincs meg mind a 10pályám?
Pl barcelonám egyáltalán nincs.
A kérdés az, hogy én vagyok a nagyonhülye(nem lepne meg), vagy valami kurvaság tényleg van a dologban? :)
Benne kell lennie pedig. 7 pályát tartalmaz a pack,másik 3 az gyári. De megnézem holnap megint aztán írok.
Molnár Dániel #99

Dzsonszi

HozzászólásSzerző: Dzsonszi » 2013.12.17. 09:38

lehet azért van para, mert tegnap csináltam egy clean install race 07-et, és most semmi nincs benne, csak a gyári pályák, meg az a 7 amit ti adtatok. Kiegészítőket nem telepítettem, mert egy idő után nem látom át a pályákat, de ha van valami kiegészítő, ami szükséges, akkor mondjátok és már pakolom is fel.
Köszönöm előre is!
#7 Marjai János

csori

HozzászólásSzerző: csori » 2013.12.17. 10:40

Dzsonszi írta:lehet azért van para, mert tegnap csináltam egy clean install race 07-et, és most semmi nincs benne, csak a gyári pályák, meg az a 7 amit ti adtatok. Kiegészítőket nem telepítettem, mert egy idő után nem látom át a pályákat, de ha van valami kiegészítő, ami szükséges, akkor mondjátok és már pakolom is fel.
Köszönöm előre is!
"clean install race 07" azt meg minek? XD Akkor ne csodálkozz hogy az addonokat kitörli.
Csorosz László
VSR képek http://sdrv.ms/ShIhDd
Assetto Corsa képek http://1drv.ms/1chYW49

Dzsonszi

HozzászólásSzerző: Dzsonszi » 2013.12.18. 10:15

csori írta:
Dzsonszi írta:lehet azért van para, mert tegnap csináltam egy clean install race 07-et, és most semmi nincs benne, csak a gyári pályák, meg az a 7 amit ti adtatok. Kiegészítőket nem telepítettem, mert egy idő után nem látom át a pályákat, de ha van valami kiegészítő, ami szükséges, akkor mondjátok és már pakolom is fel.
Köszönöm előre is!
"clean install race 07" azt meg minek? XD Akkor ne csodálkozz hogy az addonokat kitörli.
Azt hiszem a te szempontodból teljesen mindegy, hogy miért csináltam clean installt, a verseny felhívásában az áll, hogy csak egy race07 kell, semmi más, így azt hiszem joggal kérhetek segítséget, hogy meglegyen az összes pályám.
Köszönöm fantasztikus hozzászólásodat, sokkal előrébb lett vele mindenki!
Danikosz feléd fordulnék kérdésemmel, mely addon(ok) kell(enek) ahhoz, hogy meglegyenek a pályáim?
Előre is köszönöm válaszod.
#7 Marjai János

danikosz
VSR Szervertag 2018
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: danikosz » 2013.12.18. 10:26

Dzsonszi írta:
csori írta:
Köszönöm előre is!
Azt hiszem a te szempontodból teljesen mindegy, hogy miért csináltam clean installt, a verseny felhívásában az áll, hogy csak egy race07 kell, semmi más, így azt hiszem joggal kérhetek segítséget, hogy meglegyen az összes pályám.
Danikosz feléd fordulnék kérdésemmel, mely addon(ok) kell(enek) ahhoz, hogy meglegyenek a pályáim?
Le kell tölteni a trackpack-et és elvileg minden megvan pálya ügyileg. A 10 pályából 3 gyári, szóval Monza-Zandvoort-Valencia ami ugye nincs benne,másik 7 pályát látnod kell.
Ha jó helyre másoltad a pályákat akkor az addon kategóriában ott kell lennie mind a 7 pályának.
Molnár Dániel #99

csori

HozzászólásSzerző: csori » 2013.12.19. 09:58

Dzsonszi írta:
csori írta:
Köszönöm előre is!
Félre ne érts. Nem rosz szándékkal irtam azt, csak kiváncsi voltam hogy annak mi értelme (nálad), de igy már világos.
Bocsánat, ha ezzel beletapostam érzelmes lelkivilágodba. Nem ez volt a cél.

Megj:
Attól hogy egy bajnokságban mi kell hogy meglegyen a gépeden, attól még fönn lehet ezer annyi mod, pálya, csak jó helyre kell őket másolni, és nem lesz gubanc. Nálam már évek óta igy van és soha nem volt vele gond. A Locations mappám kb 15GB, a modokról meg nem is beszélve.
Peace
Csorosz László
VSR képek http://sdrv.ms/ShIhDd
Assetto Corsa képek http://1drv.ms/1chYW49

Dzsonszi

HozzászólásSzerző: Dzsonszi » 2013.12.19. 14:59

danikosz írta:
Dzsonszi írta:
csori írta:
Köszönöm előre is!
Le kell tölteni a trackpack-et és elvileg minden megvan pálya ügyileg. A 10 pályából 3 gyári, szóval Monza-Zandvoort-Valencia ami ugye nincs benne,másik 7 pályát látnod kell.
Ha jó helyre másoltad a pályákat akkor az addon kategóriában ott kell lennie mind a 7 pályának.
Valami nem volt oké, megcsináltam még egyszer, már látom az összes pályát. Köszönöm.

Csori:
nem tapostál bele az érzelmes lelkivilágomba, csak szeretem az informatívabb válaszokat ;)

Lenne még egy kérdésem, mint gyakorlatlan kezdőként érdeklődnék, hogy valami oktatóanyag van az autó beállításaihoz? Köszönöm előre is.
#7 Marjai János

Dodi
Teljes név: Varga Dávid
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Dodi » 2013.12.19. 15:23

Külön ehhez az autóhoz nincs. Az interneten többféle segédlet található, bár én személy szerint a Race07-hez nem tudok. rFactor, GTR2, az, amiről hallottam. Biztos fog írni, valaki olyan, aki zseni ebben, de talán egy GTR2 féle, mivel az is SimBin készítés, segíthet. Javaslom mellé azért az rFactor féle leírást is. Természetesen a működés, elvek, hasonlóak máshol is, csak az változik, hogy adott autó, miként reagál. Mivel én nem indulok, így nem tudok kész beállításokkal segíteni, de biztos lesz olyan, aki tanácsot, segítséget ad.
1. Városi Clio Cup – 2013 (Simbin) #92
2. Mini Challenge - 2015 (Simbin) #92
3. Touring Cars Series - 2016 (Simbin) #92

WEBaffACTIVE
Shake and Bake!
Foto24.hu Team

danikosz
VSR Szervertag 2018
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: danikosz » 2013.12.20. 10:22

Festést ide küldjétek majd!!!
blasehun@hotmail.com
Molnár Dániel #99

Berkiusz

HozzászólásSzerző: Berkiusz » 2013.12.20. 22:06

Sziasztok!
Nagyon szeretnék egy saját skint,viszont én nem tudom,hogy hogy kell.
Nagyon megköszönném ha valaki segítene nekem készíteni egy egyedi skint.
Privátba esetleg megbeszélhetnénk a részleteket. Seat illetve Clio skin kellene.Előre is köszönöm ha valaki segítene.

Gordon24
VSR Szervertag 2018

HozzászólásSzerző: Gordon24 » 2013.12.20. 22:19

Berkiusz írta:Sziasztok!
Privátba esetleg megbeszélhetnénk a részleteket. Seat illetve Clio skin kellene.Előre is köszönöm ha valaki segítene.

Ez egy régebbi bajnoksághoz készült leírás, de ez alapján el tudtok indulni, Ha kell segítség szóljatok nekünk! Seatnál amíg szeretnétek megnézni race07 es autóra tegyétek rá, aztán majd Kovács Balázs ráhelyezi a módolt Seatra!

HTCC Saját festések:

Sziasztok!!

A festések játékba való beillesztése:

1. letölteni az oldalra feltett festést
2. a Custom skins könyvtárba bemásolni (C:/Documents and settings/te neved/dokumentumok/simbin/race07/custom Skins)

Innentől semmi dolgod, a játék a pilóta belépésekor automatikusan ezt fogja betölteni!

Ami fontos!!

A festést más embernek átadni, oldalakra feltölteni, a készítő, vagy használója engedélye nélkül nem lehet..

A bajnokságban, csak egyedi festést lehet alkalmazni! Egy csapatban szereplő autok hasonlitsanak egymásra! Legalább alapokban!
Ha nem tudsz festeni autót, itt a topikban jelezd, hogy milyet szeretnél (képpel vagy bármi más módon egy elképzelést mutass!) és segítek az elkészitésében, vagy akár a többiek közül bárki..

A festések itt elérhetőek:

A festés menete:

Alap feltételek:
Kell egy photoshop. Én az Adobe photosopokat javaslom azzal müködik jól az a plugin ami kell ahhoz hogy dds fileként tudj menteni.
Ezt a plugint innen kell letölteni:
https://developer.nvidia.com/nvidia-tex ... -photoshop

Ha ez a része megvan akkor jön az efektív munka:D

Kötelező elemek a VSR bajnokságba:

A kötelező jegyeket mi fogjuk az autóra feltenni.

Az autok kinézete egységes lesz. Ezért nektek az üvegeket megfesteni nem kell, mert ezekre majd egységes felíratok és egységes betűkkel számokkal kerülnek fel a nevek.

A karosszérián tilos a régi wtcc rajtszámtábla megjelenítése! ha valaki szeretné el helyezhet rajtszámot, ott ahol szeretne, de semmi képen nem szabad a régi formátumú rajtszám megjelenítést használni!

A kötelező jegyeket mi fogjuk elhelyezni ezért kérünk titeket:

A rendszám tábla helyeket hagyjátok üresen.
az ajtókon a tükörtől kb az ajtó feléig és lefelé is az ajtó feléig hagyjatok szabad helyet! (festés belóghat, csak sponzort ne tegyetek ide!!)

Kötelező jegyek:

Orr: (VSR rendszámtábla, sportérem logó az első szélvédőn, név + rajtszám az ablakon)

Kép

Oldala: (VSR oldal logó rajtszámmal, a kis oldal ablakon a név és rajtszám)

Kép

hátulja: (VSR rendszámtábla, sportérem logó a hátsó szélvédőn, név + rajtszám az ablakon)

Kép

1 lépes.
Kiválasztod az autó tipust ennek a psd filéjét a VSR oladlról letöltöd
VSR HTCC 12 alap PSD-k::
http://www.gphungary.hu/downloads/vsr/S ... platek.zip

2.lépés:
A psd filét megnyitod pohotshoppal, megfested az autot, majd a "layer/Flatten Image" funkcióval egyesíted a rétegeket. Ekkor feltesz egy kérdést, hogy a nem látható layereket törölje-e ,a válasz igen. (fontos!! A PSD filéről mindig legyen egy másolatod! Ha egysited a layert és akár véletlenül elmented többé nem tudod a layereket külön festeni)

3.lépés:
Menteni kell a filét dds-be.. Ez ugy müködik, hogy a save_as-ra kattintva a dds formátumot kell választani. Ez után elő ugrik egy ablak mely a dds file mentésének beállitásiról szól

Itt ennek kell lennie: DXT1 RGB 4 bpp | no alpha
6 mip

Majd mentés

4 lépés: (erre most nincs szükséged)
Üvegek festése:
Megnyitod az üvegek psd filéjét, megfested majd "Layer/flatten image" funkicióval egyesited a layereket. Majd save as-ra kattintva, dds-t kiválasztva ujra elöjön az ablak.
De ebben az esetben ennek kell szerepelnie mert különben nem lesz átlátszó:
DXT5 ARGB 8 bpp | interpolated alpha
mip6

5.lépés:
megvannak a dds filék amik alkotják az autot. Most ezeknek kell irni egy ini-filét hogy a program tudja mivan..

Ennek igy kell kinéznie:
[Automárka (az a név ahogy a program ismeri pl:Alfa Romeo 156 2007 ]
body=
windows=
numberplate=
interiorwindow=
driver=
ext_driver=
helmet=

Értelem szerüen a azoknak a file neveknek kell ott szerepelnie amiket festettél.

Ha nincs mindegyikhez festett filéd azt törölni kell.

6.lépés:

Az ini-filét, és a DDS filékat egy mappába beletszed, és az egészet berakod a
C:/Documents and settings/te neved/dokumentumok/simbin/race07/custom Skins könyvtárba..

Jó festegetést!
Galambos Péter

TCS #82

danikosz
VSR Szervertag 2018
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: danikosz » 2013.12.20. 22:28

Berkiusz írta:Sziasztok!
Clio bajnokság kedden véget ért. Biztos hogy oda szeretnél jelentkezni?
Ha írsz nekem egy privát üzenetet,megfestem neked az autót!
Molnár Dániel #99

danikosz
VSR Szervertag 2018
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: danikosz » 2013.12.23. 10:34

A végleges Seat mód kikerült! Kijavítottunk pár dolgot valamint a tempbe található egy ini file. Aki tudja kezelni az meg tudja csinálni a csapatát így látható lesz a játékba a készülő festése!

Az előző módot mindenki törölje le! Ezt másolja be utána! Szerver fut!
Molnár Dániel #99

RWD

HozzászólásSzerző: RWD » 2013.12.25. 15:20

Egy referencia időt szabad kérni? Akár valamelyik spanyol pályára, teljesen mindegy. ;) Köszi.
Vétek Csaba #6

Lacsika
Teljes név: Nagy László

HozzászólásSzerző: Lacsika » 2013.12.28. 10:16

Connecting lost folyamatosan a csatlakozásnál. Nálam lehet a hiba? (Formulára fel tudok menni)
sponsored by WEBaffACTIVE
http://www.webaffactive.com

Teammates: Cs. Juhasz; M. Szucs

blase

HozzászólásSzerző: blase » 2013.12.28. 10:20

Lacsika írta:Connecting lost folyamatosan a csatlakozásnál. Nálam lehet a hiba? (Formulára fel tudok menni)
Felraktad a frissített modot? (törölted a teljes előzőt?)
Kovács Balázs - http://www.draftone.com

Lacsika
Teljes név: Nagy László

HozzászólásSzerző: Lacsika » 2013.12.28. 10:57

blase írta:
Lacsika írta:Connecting lost folyamatosan a csatlakozásnál. Nálam lehet a hiba? (Formulára fel tudok menni)
Felraktad a frissített modot? (törölted a teljes előzőt?)

Igen. Próbáljam ismét leszedni az egészet és fel az újat?
sponsored by WEBaffACTIVE
http://www.webaffactive.com

Teammates: Cs. Juhasz; M. Szucs

Gordon24
VSR Szervertag 2018

HozzászólásSzerző: Gordon24 » 2013.12.28. 11:07

Szerintem mindenképp! Én most szedtem le a pályákat és a modot is, és tökéletes szerveren..
Galambos Péter

TCS #82

Csonti_113

HozzászólásSzerző: Csonti_113 » 2013.12.28. 19:50

RWD írta:Egy referencia időt szabad kérni? Akár valamelyik spanyol pályára, teljesen mindegy. ;) Köszi.
Egy hotlaps jól jönne az aktuális szerverhez... Előre is köszönjük!

MetaC
Teljes név: Szűcs Máté
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: MetaC » 2013.12.28. 20:10

Csonti_113 írta:
RWD írta:Egy referencia időt szabad kérni? Akár valamelyik spanyol pályára, teljesen mindegy. ;) Köszi.
Dolgozunk a hotlapson. 1:43.6ot mentem kb 10 kör teszteléssel.
Kép

Csonti_113

HozzászólásSzerző: Csonti_113 » 2013.12.28. 20:48

MetaC írta:
Csonti_113 írta:
Dolgozunk a hotlapson. 1:43.6ot mentem kb 10 kör teszteléssel.
Köszi a gyors reakciót!

Zoliee

HozzászólásSzerző: Zoliee » 2013.12.30. 10:57

Srácok!

Eltűntek a szerverek. Reggel még voltak, de utána már nem találtam őket, még a Formulát sem, csak gondoltam szólok! ;)
#78 VSR BTCC 2011 - 7. hely TC Kategória
#27 VSR CRUZE CUP 2012 - 4. hely TC Kategória

Vida Zoltán

danikosz
VSR Szervertag 2018
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: danikosz » 2013.12.30. 11:04

Zoliee írta:Srácok!

Eltűntek a szerverek. Reggel még voltak, de utána már nem találtam őket, még a Formulát sem, csak gondoltam szólok! ;)
Hálás köszönet! ;) Ahogy nézem újraindították a gépet délelőtt.
Molnár Dániel #99

Vissza: “Seat Leon Eurocup 2014”