Társalgó

VSR Magyar Túraautó Bajnokság
A győztesek kupákat,érmeket és egyéb nyereményeket kapnak! Ha szereted a WTCC-t, itt a helyed!

Moderátor: BT Tag

Stevo
VSR Szervertag 2018

Re: Társalgó

HozzászólásSzerző: Stevo » 2015.01.08. 17:51

weres6 írta:
Valóban szépen beletenyereltél a lócitromba mindkét futam elején. Viszont így nagyobb élmény volt felzárkózni hátulról, ha csak az élményt nézzük és nem azt mennyi pontot buktál el ezzel.
Jó volt csatázgatni nem tagadom, plusz töltetet adott egész futamra. De a másik dolgot is szem előtt kell tartanom.

Ahhoz képest abszolult nem mentél se rosszul, se túl lassan. (1-2 hibát leszámítva, amit említettél is) :P
#86 Mándity István

'Everything we decide is based on our perception. Happiness depends on us.

weres6
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: weres6 » 2015.01.08. 21:22

Stevo írta: Ahhoz képest abszolult nem mentél se rosszul, se túl lassan. (1-2 hibát leszámítva, amit említettél is) :P
Na igen. Viszonylag gyorsan tanulom be a pályákat, de muszáj is, mert nagyon nem vagyok kitartó és képtelen vagyok sokáig körözni gyakorlás gyanánt :D A verseny előtt meg muszáj legalább fél órát. :)
Viszont egy bizonyos ponton tovább nem tudok fejlődni/gyorsulni, mondjuk ez is pályafüggő. Na meg ugye két hetente kedden du 6kor veszem elő a kormányt és este 10kor már rakom is el. :P Ellenben Lacsikával, akit az elmúlt hónapokban sokszor raboltak el bizonyos földön kívül nauták. :mrgreen: :geek: :ugeek:
Veres Ákos

Lacsika
Teljes név: Nagy László

HozzászólásSzerző: Lacsika » 2015.01.08. 22:42

weres6 írta: Ellenben Lacsikával, akit az elmúlt hónapokban sokszor raboltak el bizonyos földön kívül nauták. :mrgreen: :geek: :ugeek:

Felém egy Ufonauta sem járt :D Tudod Ákos van egy mondás: Ha valamit el akarsz érni, akkor tegyél is érte, ne csak várd, hogy a Tied legyen. Mivel úgy álltam neki ennek a bajnokságnak, hogy TC bajnok leszek, így dolgozom is érte. (Tény, hogy néha ellene, mert elrontom a dolgokat, de azokból legalább tanulok). De annak örülök, és köszönöm, hogy észrevetted a fejlődésem :D :mrgreen:
sponsored by WEBaffACTIVE
http://www.webaffactive.com

Teammates: Cs. Juhasz; M. Szucs

weres6
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: weres6 » 2015.01.09. 07:48

Lacsika írta:
weres6 írta: Ellenben Lacsikával, akit az elmúlt hónapokban sokszor raboltak el bizonyos földön kívül nauták. :mrgreen: :geek: :ugeek:

Felém egy Ufonauta sem járt :D Tudod Ákos van egy mondás: Ha valamit el akarsz érni, akkor tegyél is érte, ne csak várd, hogy a Tied legyen. Mivel úgy álltam neki ennek a bajnokságnak, hogy TC bajnok leszek, így dolgozom is érte. (Tény, hogy néha ellene, mert elrontom a dolgokat, de azokból legalább tanulok). De annak örülök, és köszönöm, hogy észrevetted a fejlődésem :D :mrgreen:
A fejlődésedet nem lehet nem észrevenni :D Kb Danikosz is ilyen volt pár éve. Egyik bajnokságban még egymás ellen estünk keltünk :lol: a következőben meg a bajnoki címért ment :mrgreen:
Ismerem a mondást, csak nem szeretem :D :mrgreen: :) Meg tényleg képtelen vagyok órákat készülni egy futamra, az kiéget :oops: ... én nem vagyok hiko fajta. Azért néha így is becsúszik 1-2 top10es helyezés vagy 10-15 pos up, nekem már ez is kiba nagy öröm tud lenni :) ;)
Veres Ákos

Lacsika

HozzászólásSzerző: Lacsika » 2015.01.12. 12:47

Büntetések kint, pontok hamarosan.

Sályi Gergő

HozzászólásSzerző: Sályi Gergő » 2015.01.12. 14:00

Tisztelt Vezetőség!

Szeretném kérni a második futamon Ködmön Zoltán ügyében hozott ítélet átfogó felülvizsgálatát. Tisztában vagyok vele, hogy minden esetet többen is értékelnek, s, hogy az illetékesek igyekeznek a lehető legnagyobb körültekintéssel eljárni, ám ez esetben az ítélet ellentmondani látszik a logikának, s a józan paraszti észnek is.

Az ugyanis igaz, hogy a 2. futam 2. kanyarjának féktávján Ködmön Zoltán kis mértékben megpöccintette Szemenyei Ákos autóját (aki e miatt nem tudta tökéletes íven teljesíteni a kanyart), s, hogy ezzel jogosulatlan előnyre ne tegyen szert visszavett a tempóból, amivel végül feltartotta Juhász Csabát, de, hogy ezért 10 pontos büntetés járjon???

10 pontot a rajtbalesetben több autót összetört vétkesek kaptak, akik - mégha akaratlanul is, de - tönkretették a fél mezőny versenyét, ez esetben pedig nemhogy egy autó sem sérült, de még csak jogtalan előnyszerzés, vagy pozícióvesztés sem történt.

Ezt nagyon erős túlzásnak érzem, ráadásul Zoltán 1 futamos eltiltása miatt közvetve az egész mezőny bűnhődni kényszerül, hiszen az utolsó futamok amúgy is szerény látogatottságal küzdenek, ami károsan hat a versenyzés izgalmára.

A józan belátásban, s a bölcs döntésben bízva várom a vizsgálat eredményét.

Tisztelettel:
Sályi Gergő

weres6
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: weres6 » 2015.01.12. 14:49

Sályi Gergő írta:Tisztelt Vezetőség!

Szeretném kérni a második futamon Ködmön Zoltán ügyében hozott ítélet átfogó felülvizsgálatát. Tisztában vagyok vele, hogy minden esetet többen is értékelnek, s, hogy az illetékesek igyekeznek a lehető legnagyobb körültekintéssel eljárni, ám ez esetben az ítélet ellentmondani látszik a logikának, s a józan paraszti észnek is.

Az ugyanis igaz, hogy a 2. futam 2. kanyarjának féktávján Ködmön Zoltán kis mértékben megpöccintette Szemenyei Ákos autóját (aki e miatt nem tudta tökéletes íven teljesíteni a kanyart), s, hogy ezzel jogosulatlan előnyre ne tegyen szert visszavett a tempóból, amivel végül feltartotta Juhász Csabát, de, hogy ezért 10 pontos büntetés járjon???

10 pontot a rajtbalesetben több autót összetört vétkesek kaptak, akik - mégha akaratlanul is, de - tönkretették a fél mezőny versenyét, ez esetben pedig nemhogy egy autó sem sérült, de még csak jogtalan előnyszerzés, vagy pozícióvesztés sem történt.

Ezt nagyon erős túlzásnak érzem, ráadásul Zoltán 1 futamos eltiltása miatt közvetve az egész mezőny bűnhődni kényszerül, hiszen az utolsó futamok amúgy is szerény látogatottságal küzdenek, ami károsan hat a versenyzés izgalmára.

A józan belátásban, s a bölcs döntésben bízva várom a vizsgálat eredményét.

Tisztelettel:
Üdv!

Megbeszéljük a dolgot és megírjuk.
Veres Ákos

Stevo
VSR Szervertag 2018

HozzászólásSzerző: Stevo » 2015.01.12. 20:36

Tisztelt Vezetőség / BT!

Szeretném kérni a második futamon az RT 184-191-ig történő esetem felülvizsgálatát.
Indoklás:
Trükkös kanyarnak mondható. Mindenki máshogy közelít hozzá és fékezi meg az autóját itt ebben a kanyarban.
Az eset alatt közel voltam versenyzőtársamhoz, így magát az esetet is nehéz volt lereagálni még egy korábban megkezdett puhább féktáv vétellel is.
Visszajátszásban látható, hogy Komlósi állóra fékezi jobb első kerekét (ami által az autója azon oldala tehetetlenebb) én ekkor lököm meg az autóját közép tájon, vagy talán bal oldalt.
Szerencsétlen esetnek mondanám inkább.

Én is úgy éreztem, érzem hogy ezért büntetés jár, de személyes megítélésem szerint, nem volt akkora az ütközés nagysága, ami indokolná az ezért járó -10 pontos büntetési tételt, ellenben a többi első körben történt eset kapcsán.

Megtisztelő viszont válaszotokat előre is köszönöm!
#86 Mándity István

weres6
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: weres6 » 2015.01.12. 20:52

Tisztelt Sályi Úr és Csapattársa!

A BT-ben nem láttunk semmilyen ellentmondást az esetben. Az átbeszélésnél is ugyanúgy láttuk/éreztük a dolgokat.
Zoli pont a kanyar belső ívén lassított le, ahol már kigyorsítani kellett volna ott is még visszatartott másokat, ezzel nem csak Csabát tartotta fel, hanem a Csaba mögött érkezőt is, aki ezáltal ráesett Csabára és őt noszogatta. A bevárást megtehette volna az egyenesben is bőven, vagy lemehetett volna az ívről, hogy elférjenek mellette belül, igaz akkor mindketten buknak legalább 2 pozíciót, de ehelyett több másodpercig tartott fel másokat, hogy nehogy pozíciót veszítsen a lökött fél. Az igaz, hogy nem sérült senkinek az autója, de ez akkor is szándékos feltartásnak minősül és a szabályzatban is benne van :arrow: lökés esetén ne alkalmazzuk a pozíció visszaadását, mivel balesetveszélyes is lehet a bevárás!! Ez most nem balesetveszélyes volt, csak sportszerűtlen.
Többféle szabálytalanság létezik. Nem hiszem, hogy illő lenne egy lapon említeni egy tömeg- vagy rajtbalesettel a feltartást. Viszont a "jogtalan előnyszerzéshez" közelebb állt az eset.
Sőt, ha nagyon szigorúan vettük volna, akkor megszorozhattuk volna a feltartottak számával a büntetést. Hivatalosan még akkor sem lett volna nagy túlzás a büntetési tétel.

A rajtbalesetek -15 pontok szoktak lenni, enyhébb esetben -10, amikor nincs kilökés, csak kis lökés, ami szintén nem jár a másik összetörésével.

Hozzátenném, hogy a BT tagok egymással szemben sem elnézőek. Igyekszünk mindig következetesek maradni. Nincs enyhítő körülmény csak azért, mert admin vagy bt tag valaki. Több szem többet lát elven eleve több szemszögből nézünk/látunk eseteket.

Reméljük ettől még józanok és bölcsek maradhatunk.

VSR BT
Veres Ákos

Sályi Gergő

HozzászólásSzerző: Sályi Gergő » 2015.01.13. 10:09

Tisztelt Vezetőség!

Először is had köszönjem meg a gyors és részletes választ.

Természetesen tudomásul veszem az ítéletet, noha mélyen megdöbbent az immár deklarált tény, mely szerint e ligában a sérüléssel, pozícióvesztéssel, - s a konkrétumok talaján maradva - jogtalan előnyszerzéssel nem járó feltartás súlyosabb vétségnek számít, mint egy - autók tucatjának leamortizálásával járó - tömegbaleset okozás. Ez számomra kicsit olyan, mintha a gondatlanságból elkövetett emberölés csekélyebb vétek lenne a fizetési hátraléknál, de nem kizárt, hogy én látom rosszul a helyzetet.

Az elfogultság gyanúja (vagyis, hogy esetleg BT tagok szerettek volna egymásnak kedvezni bajnokságbeli pozíciójuk javítása céljából); fel sem merült bennem.

Mindazonáltal hamár a bajnokság került szóba meg szeretném kérdezni, hogy a csapatpontok a két legjobban teljesítő csapattag pontainak egyszerű összeadásával alakulnak-e ki, vagy van valamilyen speciális képlet amelyet alkalmazni kell. Ha az előbbi van érvényben, akkor ezúton szeretném jelezni, hogy Ködmön Zoltán 692 és jómagam 691 pontjának összesítése nálam 1383 pontot eredményez a táblázatban látható 1378 helyett. Ugyan harmadik csapattársunk is vitézül helytállt mind a négy versenyén, amelyen elindult, ám mivel ezt a "c" szerveren tette elvileg nem lehet hatással a B. Ghetto Team pontjainak alakulására.

Még egyszer is köszönöm az eddigi együttműködést, és izgatottan várom a pontokkal kapcsolatos anomália alakulását.

Tisztelettel:
Sályi Gergő

danikosz
VSR Szervertag 2018
Teljes név: Molnár Dániel
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: danikosz » 2015.01.13. 10:43

Sályi Gergő írta: Mindazonáltal hamár a bajnokság került szóba meg szeretném kérdezni, hogy a csapatpontok a két legjobban teljesítő csapattag pontainak egyszerű összeadásával alakulnak-e ki, vagy van valamilyen speciális képlet amelyet alkalmazni kell. Ha az előbbi van érvényben, akkor ezúton szeretném jelezni, hogy Ködmön Zoltán 692 és jómagam 691 pontjának összesítése nálam 1383 pontot eredményez a táblázatban látható 1378 helyett. Ugyan harmadik csapattársunk is vitézül helytállt mind a négy versenyén, amelyen elindult, ám mivel ezt a "c" szerveren tette elvileg nem lehet hatással a B. Ghetto Team pontjainak alakulására.
A büntetései beszámítanak. Ha Ő a C szerveren randalírozik az a csapatra is kihat. Neki van egy -5 pontos büntetése. Szerintem az lesz a különbség.
Molnár Dániel #99

Lacsika

HozzászólásSzerző: Lacsika » 2015.01.13. 10:47

Sályi Gergő írta: Mindazonáltal hamár a bajnokság került szóba meg szeretném kérdezni, hogy a csapatpontok a két legjobban teljesítő csapattag pontainak egyszerű összeadásával alakulnak-e ki, vagy van valamilyen speciális képlet amelyet alkalmazni kell. Ha az előbbi van érvényben, akkor ezúton szeretném jelezni, hogy Ködmön Zoltán 692 és jómagam 691 pontjának összesítése nálam 1383 pontot eredményez a táblázatban látható 1378 helyett. Ugyan harmadik csapattársunk is vitézül helytállt mind a négy versenyén, amelyen elindult, ám mivel ezt a "c" szerveren tette elvileg nem lehet hatással a B. Ghetto Team pontjainak alakulására.
A számolást egy erre a célra elkészített program végzi! Hiba max akkor lehet, ha (jelen esetben Én) rosszul viszek be valamit a programba. Ebben teljesen igazad van, hogy mivel mindig TI voltatok azok a csapatból, akik az 1-2-t hoztátok, így elvileg a Ti pontjaitok összege lenne a jelenlegi csapatpont. Viszont ott van a csapattársatok, aki 4 futamon indult és az elsőn kapott 5 pont büntetést, ami mivel ugye csapatról van szó, így az levonásra került. Ennek fényében tökéletes a jelenlegi csapatpont.

Sályi Gergő

HozzászólásSzerző: Sályi Gergő » 2015.01.13. 13:32

danikosz írta:A számolást egy erre a célra elkészített program végzi! Hiba max akkor lehet, ha (jelen esetben Én) rosszul viszek be valamit a programba. Ebben teljesen igazad van, hogy mivel mindig TI voltatok azok a csapatból, akik az 1-2-t hoztátok, így elvileg a Ti pontjaitok összege lenne a jelenlegi csapatpont. Viszont ott van a csapattársatok, aki 4 futamon indult és az elsőn kapott 5 pont büntetést, ami mivel ugye csapatról van szó, így az levonásra került. Ennek fényében tökéletes a jelenlegi csapatpont.
Köszönöm.

Ez esetben javaslom a bajnokság szabályzatában a "Versenyzők értékelése" című rovat kibővítését, mivel az jelenleg csak annyit tartalmaz, hogy "A csapatokban a 2 legtöbb pontot szerző versenyző kerül értékelésre", arról nincs említés, hogy a bünetetőpontokat viszont mindhárman gyűjtik.

Köszönettel:
Sályi Gergő

kobold

HozzászólásSzerző: kobold » 2015.01.13. 20:42

Köszi Gergő, hogy kiálltál értem és szíveden viselted az esetet. Én meg se próbáltam, mert nem láttam értelmét.

Köszönöm a Bt-nek, hogy még egyszer megnézte az esetet és az indoklásában mindenre kiterjedő magyarázatot adott.

A büntetés különösebben nem izgat, az már sokkal inkább, hogy egyes emberek esetében jó tett helyében az elvárható jó helyett hátba szúrást kapok (néhány piti kis pontért).
Ködmön Zoltán

"Nem a csúcsteljesítmény a lényeg, a vigyor a bukó alatt az a fontos."

weres6
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: weres6 » 2015.01.15. 15:40

Tisztelt Mándity Úr!

Először is elnézést kérünk a késői válaszért. A keddi futam miatt kissé eltolódott az egyeztetésünk.

Az eset sajnos eléggé egyértelmű. Ez pozícióvesztést okozó lökés volt. Az ütközés nagysága nem volt nagy, de ahhoz pont elég volt, hogy a kanyarban Komlósi Úr autója keresztbe álljon és ezzel 4 pozíciót veszítsen.

A BT döntése változatlan az esettel kapcsolatban.

Köszönettel,
VSR Simbin BT
Veres Ákos

apjoki
VSR Szervertag 2018

HozzászólásSzerző: apjoki » 2015.01.18. 22:06

Az hogy van, hogy ma mentem a szerveren 1.32.1...-es időt és a hotlaptra nem került fel?
Apjok Imre #81

latoo

HozzászólásSzerző: latoo » 2015.01.18. 23:37

Negyed óránként frissít, ha rosszkor lépsz ki a szerverről, előfordul, hogy nem menti.
Lányi Tamás

tbazsi95
Teljes név: Toldi Balázs
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: tbazsi95 » 2015.01.20. 19:56

Toldi Balázs - tbazsi95
Logitech G27
YouTube csatorna - http://www.youtube.com/user/tbazsi95
sponsored by ToldiNET

gangsterr

HozzászólásSzerző: gangsterr » 2015.01.20. 20:00

gyerekek, én neveztem a futamra, de nem látom a nevemet
akkor most nem jöhetek? :evil:
Müller Péter #321

danikosz
VSR Szervertag 2018
Teljes név: Molnár Dániel
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: danikosz » 2015.01.20. 20:01

gangsterr írta:gyerekek, én neveztem a futamra, de nem látom a nevemet
akkor most nem jöhetek? :evil:
Laci lehet kifelejtett. Van hely még neked ;) Gyere!
Molnár Dániel #99

GergoToth85

HozzászólásSzerző: GergoToth85 » 2015.01.20. 21:57

Bebizonyitottam hogy ugyan ott tudok vegezni a futamon idomero futasa nelkul mint ha mentem volna idomerot, de hatul vegeztem volna.

A jovo kommentjeihez velem kapcsolatban a valasz:
- ez van, itt igy mukodik ugy tunik
- ne allj a feken egy 4 s kanyarban es csodalkozol hogy megloklek ugy is hogy fekezek
- ovjal nyugodtan, nem erdekel

u.i.: A volvos Akost szepen beraktak a boxba, remelem a BT kulon figyelmet szentel ennek az esetnek

Gordon24
VSR Szervertag 2018

HozzászólásSzerző: Gordon24 » 2015.01.20. 21:57

Komlosi Peti! Ezer bocs! Nagyon elbasztam! Sorry! Meg akartam előzni Kun Ákos-t de nem tudom mi a fene volt úgy elcsúszott mint a szar.. Semmit nem tudtam csinálni. Ne haragúdj tényleg! Sorry..
Galambos Péter

TCS #82

Stevo
VSR Szervertag 2018

HozzászólásSzerző: Stevo » 2015.01.20. 22:04

Hihetetlen ami megint történt a futamon, sajnos. Egy futammal ezelőtt írtam, hogy ne ilyenek döntsék már el a bajnokság kimenetelét. Ennyivel megtisztelhettük volna igazán egymást!

Legalább a mai események után az esélytelenek nyugalmával várhatom az utolsó két futamot.
Köszönöm szépen! :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Stevo 2015.01.20. 22:04-kor.
#86 Mándity István

Akos1985
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Akos1985 » 2015.01.20. 22:04

Juhász Csaba, elnézésed kérem a Laguna Seca első futamon történt két koccanásért teljesen véletlen volt! Rosszul mértem fel belsőből a távolságod és a helyedet a pályán.
Elnézést!
Kun Ákos - Spirit of Balaton Motorsport

Lacsika

HozzászólásSzerző: Lacsika » 2015.01.20. 22:11

Stevo írta:Hihetetlen ami megint történt a futamon, sajnos. Egy futammal ezelőtt írtam, hogy ne ilyenek döntsék már el a bajnokság kimenetelét. Ennyivel megtisztelhettük volna igazán egymást!

Legalább a mai események után az esélytelenek nyugalmával várhatom az utolsó két futamot.
Köszönöm szépen! :)

Azt azért vitatnám, hogy csak ezen megy el a cím, de tény, hogy sajnos sok balhéba keveredtél mostanában.

Vissza: “HTCC 2014”