Nyilatkozatok

Ingyenes rFactor bajnokság! A dobogósok nyereményben részesülnek! Terveink szerint az utolsó rFactor bajnokság!

Moderátor: BT Tag

danikosz
VSR Szervertag 2018
Teljes név: Molnár Dániel
Kapcsolat:

Nyilatkozatok

HozzászólásSzerző: danikosz » 2015.02.12. 22:15

R1 : Barcelona

Q: Nagyjából sikerült.
R1 : Jó volt, de nagyon lassú voltam. Az 5. hely is csoda.
R2 : Nem tetszett és még lassú is voltam. Az 5. hely csoda. Teszteken jobban tetszett a kocsi.

Futamon én tudtam amúgy jókat csatázni és nem egy emberrel. Szerver replay lesz és az alapján az óvás topicba lehet majd megtenni a megfelelő intézkedéseket.
Molnár Dániel #99

Gabesz0322
Teljes név: Fodor Gábor

Re: Nyilatkozatok

HozzászólásSzerző: Gabesz0322 » 2015.02.13. 07:33

Barcelona:

Q: sajnos bennem maradt az 53-as idő, pedig akkor ott lehettem volna az élbolyban :?
R1: az első körben ott lökött mindenki ahol ért, így nemhogy előrébb jutottam volna, de hátrébbról kellett felkapaszkodnom. Hajszál híjján meglett a 'pole' a 2.futamra...
R2: jól rajtoltam, megelőztem pár embert, ám ekkor megint jött egy kamikaze és visszaestem a középmezőnybe. 8.helyre sikerült feljönni.

Összességében csalódás volt, nem is a nyers tempóm miatt (tudtam, hogy a bajnoki rajtra előkerül mindenki aki számít..), hanem mert pár ember túlzott agresszivitása sok időveszteséggel járt. A következő fordulóban mindenképp szeretnék előre lépni.
"Racing, competing is in my blood"

molnarattis94
Teljes név: Molnár Attila
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: molnarattis94 » 2015.02.13. 23:44

Barcelona:
Először is nagyon örülhetek, hogy újra itt lehetek, hogy újra ellenetek, ilyen srácok ellen versenyezhetek és sajnálom, hogy nincs több szabadidőm, mert az összes bajnokságban részt vennék. Különösen jó volt metac-ot, csutit, suboritsot, a ferenczi csongit (teammate) ;) de mindenki ellen jó volt menni.

Q: sajnos nem sikerült összeraknom a legjobb köröm, pedig gyorsabb voltam a Metacnál. Ezt nagyon sajnáltam, mert így csak a P6 jutott nekem.

R1: A rajtom nem sikerült annyira jól, de a kakaskodásokból igen jól kijöttem. Sokáig danikosz mögött autóztam, kb 8 körig, amikor is sikerült megelőznöm őt. Nagyon élveztem ellene a csatát.

R2: Itt az 5. helyről rajtoltam, nem úgy jött ki a lépés itt sem. Visszaestem a 10. helyre és megkoccoltam a nagy füst miatt Fodor Gábort, akitől ezúton is szeretnék elnézést kérni. Körről körre próbáltam előre törni, ami igen jól sikerült. Át tudtam magam rágni Gazsón, Csutin és majd ismét danikoszon is. Talán igen merész féktávot vettem ellene. (lehet hirtelen is ért, bocsi)

Összesítve: sikerült egy jó első hétvégét futnom. Sajnálom, hogy nem sikerült felállnom a dobogóra, de még semmi sincs veszve. Megpróbálok a következő futamokra kicsit többet készülni és remélhetőleg ismét dobogó közelbe lehetek majd. Gratulálok mindenkinek! :D :D :D
Molnár Attila

danikosz
VSR Szervertag 2018
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: danikosz » 2015.02.26. 21:56

R2 Nürburgring

Quali : Nem volt benne sokkal több. P11
R1 : Kis szerencsém is volt és a tempóm is megvolt. A teli autó úgy ment ahogy akartam. P3
R2 : Metacot féltávnál elengedtem hogy akkor talán Ő fel tud jönni a 2. helyre én meg bejövök 3. helyre. Utolsó körben végül megelőztem Gazsót és győzelem.
Molnár Dániel #99

Adamovics

HozzászólásSzerző: Adamovics » 2015.02.26. 22:07

R2 Nürburgring

Sajnos a hotlapson megint nem sikerült olyan kört futnom, amivel az "A" szerverre kerültem, majd az időmérőn a legjobb köröm nem volt tökéletes.
A futamon aztán nagyon jó ritmusom volt, nagyon örülök a dupla-győzelemnek, még ha csak a "B" szerveren is volt, de remélem azért lesz olyan pálya, ami jobban fog feküdni nekem, és ott egy nagyobb és erősebb mezőnyben csatázhatok.
#26 - Horváth Ádám

MetaC
Teljes név: Szűcs Máté
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: MetaC » 2015.02.26. 22:56

Eléggé ráéreztem a pályára, kvalin maradt még benne vagy 2 tized.

1. futam semmi izgalom. jó rajt, aztán rögtön elnyúltam és autókáztam az 1. helyen.

2. futam rajtja se volt rossz rögtön feljöttem 1 helyet, aztán sehol nem bírtam előzni... eléggé idegelt a dolog, aztán hibáztam egyet előzés közben miután a sóderben végeztem, utána pedig egy előzés után forgattak be a sóderba. Végén 8. hely ami a tempómat tekintve hatalmas csalódás számomra...

Remélhetőleg kövi futamon is meglesz a tempóm, és ki is tudom majd használni.
Kép

molnarattis94
Teljes név: Molnár Attila
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: molnarattis94 » 2015.02.28. 16:47

Nem értettem igazából a hátrányt az elején!
Q: Sajnos vétettem egy hibát, nem figyeltem levágtam a pályát és nem vette el az időmet, ezért egy csalt idővel lettem 6. Sajnálom, mert természetesen nem így akartam!
R1: Az első futamon nagyon visszaestem, egészen a 11. helyig, majd onnan próbáltam felkapaszkodni és ez sikerült is. Körről körre jobb volt az autó, egyetlen hátrány volt. Az, hogy nem igazán fogott a fékem, mivel rossz setet töltöttem de a P6 nem egy rossz hely ahhoz képest.
R2: A 3. helyről várhattam a rajtot és sikerült ezt meg is tartani. Később megfogtuk a Gazsóval Fodort és már a 2. helyen voltam. Később danikosz megtudott előzni, majd Metac is próbált, de hibázott, így szépen haladtam a 3. helyen. Próbáltam kivárni arra, hogy mikor csap össze Gazsó és danikosz, de végül egy Gazsó hiba miatt a 2. helyre sikerült behoznom az autót.

Nagyon sajnálom még egyszer a Q-ban történteket! Gratulálok mindenkinek! Találkozunk A1-Ringen! :lol: :lol:
Molnár Attila

danikosz
VSR Szervertag 2018
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: danikosz » 2015.03.13. 11:23

Red Bull Ring

Q : Volt még benne 2 tized legalább de nem tudtam össze rakni egy jó kört. P3.
R1 : Jó volt a tempó , Máté gyorsabb volt szóval ha másodiknak fordulok akkor se előztem volna meg. P2.
R2 : Elején hibáztam,vagy nem is tudom mi volt. Utána sikerült kicsit össze szednem magam és előre fele menni. Kikerültem egy balesetet és végül sikerült a P3.

Majd meglátjuk mit hogy a következő futam...
Molnár Dániel #99

Ben Carroll
Teljes név: Cser Bence

HozzászólásSzerző: Ben Carroll » 2015.03.13. 14:17

Elsősorban tanulni szeretnék ebben az erős mezőnyben ezért a célom ezúttal is, mint eddig is, az A szerveren való indulás volt. Meglett! :)

Q: A kvalin 12. lettem (asszem) de a 3 helyes bünti miatt picit hátrébb kerültem. A legnagyobb elégtétel hogy erőből meg tudom közelíteni az első 10-et.

R1: Nem sokra emlékszek. Mivel még új nekem ez az erős mezőny, az rFactor és a kormány is, ezért végig azért imádkoztam, hogy balhé nélkül haladjak valaki szélárnyékában és pár hibázót megelőzzek. Ez sikerült is és 12. lettem.

R2: Ugyanaz volt mint az első futamon, párszor viszont túl óvatos voltam és ezt páran agresszívan kihasználták. Ha nem veszítek többször ritmust, akkor is csak maximum 10. körül végeztem volna mert a tempóm nagyjából ennyi volt. 13.-ként értem célba. (Az óvásban megemlítettem pár esetet, amit csak a későbbi döntéseim miatt tartok tanulságosnak. Szimulátoron persze tudom, hogy nehéz úgy érzékelni a teret mint élőben ami mindannyiunkra igaz :) )

danikosz
VSR Szervertag 2018
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: danikosz » 2015.03.26. 21:35

R4 : Salzburgring

Q : Ennyi volt benne.
R1 : Máté hibázott. Nem tudtam elmenni jobbra mert féltem hogy elém jön vissza valaki szóval balra kimentem és át a kavicsba. Valahogy beakadtam szóval P2 helyett P8.
R2 : Inkább nem mondok semmit. P3.
Molnár Dániel #99

Csuti

HozzászólásSzerző: Csuti » 2015.03.26. 21:49

Quali: Mondhatni jól sikerült,mentem kb 15 mért kört, abból érdekes módon az első volt a legjobb,de ez is csak a 3.helyre volt elég
R1: Illést le tudtam rajtolni és próbáltam hiba nélkül végig menni,de figyelnem kellett,mert szorosan tapadt mögöttem Micheller,de szerencsére betudtam hozni az első helyre.
R2:Féltem egy picit az első kanyartól,de jól jöttem ki belőle,feljöttem a 3.helyre,de Metac illetve Molnár Dani nagyon elhúzott.Ennek ellenére próbáltam utolérni őket,ami végül majdnem sikerült,Dani egy lekörözött versenyző miatt kicsúszott így ölembe hullott a második hely.

Összességében jól sikerült ez a két verseny,feljöttem a második helyre a bajnokságban.Sajnos Szűcs elég messze van már a pontok alapján,de bármi történhet még. :)
Gratula Mindenkinek!
Csuti Zoltán

mateman

HozzászólásSzerző: mateman » 2015.03.26. 21:56

Q: A körömben durván 5 tized maradt így a laza 17. hellyel kellett megelégednem.
R1: A rajtom jó volt, az első körös kavarodásban hirtelen felugrottam a 10. hely környékére. (Hátsó egyenesben 4 mpig semmit nem láttam a füstfelhők miatt.)
Aztán telt a futam hibázgattak elől és csúsztak vissza elém illetve mögém a jóval gyorsabb pilóták. Talán a 4. körben 5en érkeztünk meg a célegyenesbe, és a 6.helyen találtam magam amit üggyel-bajjal megtartom a futam végére.
R2: 3. hely, a rajtom jó szar volt de nem estem vissza, az első kör végén viszont lecsúsztam a sóderbe és a mezőny végén találtam magam. Később még Ben is leszorított piruetteztem a célegyenes végén egyet. Több nagy dolog nem történt 14. lettem.

Grat mindenkinek, sok sikert legközelebbre.
Veres Máté - mateman

MetaC
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: MetaC » 2015.03.26. 22:41

Kvali jól sikerült, elvileg nem is vágtam. P1, bünti miatt P4.

R1 rajt jó lett, aztán 3. helyen 3. kanyarban szépen kibasztam Giorgot. Utána szétestem fejben is, hibáztam még egyet. Végén felküzdöttem magam a 4. helyre.

R2 rajt se volt rossz, csak beszorultam kicsit. Nagynehezen felküzdöttem magam a 2. helyre dani mögé, de 4-5 mp volt a hátrányom. Hibázott egyszer egy kicsit, így 2 mp-re kerültem hozzá, majd utolértem utolsó előtti körben, mikor a hosszu jobbosban egyszerre értünk utol egy lekörözöttet, és sajnos Ő járt rosszabbul. Kár pedig f*sza kis meccs lehetett volna.

Összességében rossz forduló volt számomra, főleg a hibám miatt, meg aztán mást is meg-meg tosztam sajnos. Emiatt elnézést mindenkitől akivel összeakadtam!
Kép

Ben Carroll

HozzászólásSzerző: Ben Carroll » 2015.04.25. 16:12

Silverstone:

Q: Az autó valamiért megtankolva jobban kezelhető és gyorsabb is volt ezért 28 literrel mentem az időmérőn is. Az eddigi legjobb qvali eredményem lett (4.) ami kisebb szenzáció. A gyors körömön asszem egyszer lecsúsztam a műfűre, de többször is sikerült a 2:12-es idő.
R1: Versenytempóm valamiért rosszabb volt, de számítottam rá. Keményen megy a mezőny eleje, ami kihívás volt, de rendben ment minden. 7. lettem végül.
R2: A rajt után 3 kanyarral éreztem hogy valami nem stimmel. (mint ha kopott gumival rajtoltam volna) Inkább idegileg voltam fáradt. Micheller Dávid meghívhat egy sörre, amiért feltartottam neki a komplett mezőnyt ;) (Ifa a sor elején) Ez egy igazi fordított rajtrácsos futam volt. A végére tényleg elfogytam és 8. helyig estem vissza. De egy élmény volt a nagyok ellen védekezni. :D

danikosz
VSR Szervertag 2018
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: danikosz » 2015.05.08. 07:41

Hetedik forduló : Spa

Quali : Lett volna még benne, de nehéz össze rakni a kört. Pole biztos nem lett volna meg.
R1 : Egész jó volt, azt hittem 8. kör végén hogy vége a futamnak ami nem jött jól. Végén pedig hibáztam és elbuktam a második helyet.
R2 : Sikerül hamar előre kerülnöm. De megint rajtam kívülálló okok miatt esek hátra. Salzbugring és Monza után ismét egy első helyről való hátraesés. Talán Valencia.
Molnár Dániel #99

Norbi-G

HozzászólásSzerző: Norbi-G » 2015.05.08. 11:47

Quali: Sikerült gyorsulnom az előző futamokhoz képest, már ott vagyok nagyjából a középmezőnyben, 11. hely egy pici maradt benne.
R1: A rajtnál jól eljöttem, aztán az Eau Rouge után takarásból elkaptam egy kocsit, esélyem se volt kikerülni, visszaestem hátra.Sérült kocsival nem volt jó tempóm, de aztán jöttem fel, Carrollal és Tenkével csatáztam, Tenkét próbáltam előzni mindenhol de jól védekezett. 11. hely
R2: Eddigi legjobb Seatos futamom itt. Rajt 10. helyről, egyből lerajtoltam 2 embert. Aztán szépen hullottak ki előlem az emberek, de hátulról nagyon nyomott a Toldi-Illés duó. Molnár hibáját kihasználva rövöid ideig 4. is voltam, de sajnos elfogytak a gumik az utolsó két körre, így végül 6. lettem. Végre ott csatázhattam az elejében, jó futam volt :)
Juhász Norbert - Norbi-G

MetaC
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: MetaC » 2015.05.08. 12:18

Azt hittem tudom majd hozni a szokásos kvali formámat és összerakok egy tökéletes kört PB-el, de sehogyse sikerült a tökéletes kör, így csak 2. lettem.

A rajtokat a leonnal általában jól kaptam el, rajtnál mindig előre tudtam jönni pár pozit, most se volt másképp, rögtön első lettem, onnan pedig csak egyedül autóztam elől, próbáltam kis távolságot kiépíteni, és megfutni a leggyorsabb körömet, ami sikerült is. Jó volt.

2. futam rajtja is jó volt, rögtön előrejöttem az 5. helyre a 7.ről, majd szépen lépkedtem előre, aztán első helyre keveredtem, Csutival mögöttem. Így is értünk be a végén.

208 pontos előnnyel már a zsebemben érezhetem a bajnoki címet. Szerencsém volt ezzel az autóval, szokatlanul hamar ráéreztem a mozgására. Alig pár kör kellett a barcelonai futam előtt, hogy teljesen megismerjem és tökéletes köröket tudjak autózni. Sajnálom, hogy a végére ilyen kevesen maradtunk. Jobb lett volna legalább 30-as mezőnnyel harcolni.
Kép

danikosz
VSR Szervertag 2018
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: danikosz » 2015.05.08. 18:41

MetaC írta: 208 pontos előnnyel már a zsebemben érezhetem a bajnoki címet. Szerencsém volt ezzel az autóval, szokatlanul hamar ráéreztem a mozgására. Alig pár kör kellett a barcelonai futam előtt, hogy teljesen megismerjem és tökéletes köröket tudjak autózni. Sajnálom, hogy a végére ilyen kevesen maradtunk. Jobb lett volna legalább 30-as mezőnnyel harcolni.
Na ennek utána se számoltam. Akkor a nem hivatalos szerint megvan a tesztvezetés. Gratulálok!
Szívesen mondanám, hogy úgy könnyű, ha mindig külső okok miatt bukom a futamgyőzelmeket de az se segítene rajtam vagy Csutin, hogy megverjünk téged... Grat!
Molnár Dániel #99

MetaC
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: MetaC » 2015.05.08. 19:46

danikosz írta:
MetaC írta: 208 pontos előnnyel már a zsebemben érezhetem a bajnoki címet. Szerencsém volt ezzel az autóval, szokatlanul hamar ráéreztem a mozgására. Alig pár kör kellett a barcelonai futam előtt, hogy teljesen megismerjem és tökéletes köröket tudjak autózni. Sajnálom, hogy a végére ilyen kevesen maradtunk. Jobb lett volna legalább 30-as mezőnnyel harcolni.
Na ennek utána se számoltam. Akkor a nem hivatalos szerint megvan a tesztvezetés. Gratulálok!
Szívesen mondanám, hogy úgy könnyű, ha mindig külső okok miatt bukom a futamgyőzelmeket de az se segítene rajtam vagy Csutin, hogy megverjünk téged... Grat!
Tenksz, valóban nem... :DD
Kép

Ben Carroll

HozzászólásSzerző: Ben Carroll » 2015.05.08. 20:00

Spa:
Q: Éreztem a pályát, de valamiért a többiek 1/3-dal rövidebb féktávot tudtak venni mint én, amit nem értettem. Pedig tudok pár trükköt és legalább 5-6 féleképpen próbálgattam a fékezést, de gagyi volt. A pedálom 100%-ig veszi a jelet, szóval nem azzal volt a baj. :? :roll:
R1: Volt pár csatám, de nem nagyon emlékszek. A rajt utáni baleset miatt nagyon le kellett lassítanom, és asszem keresztbe is álltam kicsit a mentésnél. Innentől már csak pár "döglött hal" jutott nekem akik kihullottak. :D Bocsánat a szóért! 9. lettem.
R2: Szokatlanul a kocsi olyan volt mint egy ló, akit én vezénylek, de mégis ő hajtja végre a feladatot, "nagyjából" akkor, és "nagyjából" úgy ahogy szeretném, de sosem egyformán. :? Elég jól kezdtem, semmi incidens. 7. is voltam amikor elkezdődött a pitty-putty. Jól védekeztem aztán kezdődött a meglöknek-visszaesek-meglöknek-visszaesek-meglöknek-visszaesek-falnakmegyek-utsónak futok be "történet"...

Óvtam, de nem szívesen, mert nem az a célom hogy másoktól vonjanak le pontot, hanem az, hogy esetleg visszakapjak helyezést (pontot), ami a szabályok szerint asszem nem lehet.
Ettől függetlenül azt se láttam jónak, ha nem óvok, mert nehogy elfajuljanak a dolgok. :roll:

GRATULÁLOK MÁTÉNAK A BAJNOKI CÍMÉRT! ;)

Csuti

HozzászólásSzerző: Csuti » 2015.05.21. 21:54

Quali: Egész jól sikerült, P2
Race1: sima verseny volt,Metac valamiért lelasult,utána végig az élen tudtam menni.
Race2: eléggé beragadtam az elején,majd Fodor Gáborral csatáztam,aki kissé sajátos módon védekezett..na mind1 :D, sajna csak P4 lett.

Összességében örülök a bajnoki második helynek,gratulálok Szűcs Máténak ;) szépet ment az egész szezonban,valamint a többieknek is gratula,jó kis bajnokság volt! :)
Csuti Zoltán

danikosz
VSR Szervertag 2018
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: danikosz » 2015.05.22. 08:42

Quali : Negyedik hely volt a max.
R1 : Szerencsére nem löktek most ki. Ja,de. Utána Máté elengedett mindenkit majd inkább én engedtem el hogy nyugtom legyen.
R2 : Wéber kanyarba eldobtam. Csuti elment utána meg már annyira mind1 volt. Inkább mentem a dolgomra.

Köszönjük a részt vevő pilótáknak, hogy komolyan vették a bajnokságot. Jó volt látni,hogy a több mint 100 nevezőből 60 körüli létszám el is indult legalább egy futamon. A tendencia is tök jó volt. Szépen lecsökkent a létszám de a kemény mag kitartott. Úgy érzem, hogy mindenkinek evidens az, hogy miért nem szeretnénk komoly bajnokságot szervezni az rFactor 1el. Találkozunk a díjátadón!
Molnár Dániel #99

Lacsika
Teljes név: Nagy László

HozzászólásSzerző: Lacsika » 2015.05.22. 10:21

Q: benne maradt kb 4 tized. P9.
R1: Rajt közepesen sikerült. Visszaestem kicsit, mert a tömegtől nem láttam, hol is vagyunk az 1. kanyarban :( Majd sikerült felkapaszkodnom, és 28 ezreden múlott a 8. hely. P9
R2: Sokkal jobb rajt, tartottam a tempót az elején, inkább feltartottak. Sokáig a 6. helyet védtem Illés Györggyel szemben, amíg el nem vétettem egy kanyart. Akkor már nem erősködtem, mert tudtam, hogy gyorsabb. Talán, ha nincs az a hibám, akkor meg tudom tartani a 6. helyet. P7

Gratulálok Máténak a kiegyensúlyozott bajnoksághoz és a bajnoki címhez. Szintén Grat Csutinak és Daninak a dobogóhoz.
Ezt a bajnokságot nem vettem nagyon komolyan. Bajnokság előtt nem is próbáltam ki a kocsit, rFactort sem és sajnos nem feküdt Nekem ez a kombó. Elnézést kérek azoktól, akiknek okoztam néha problémát ezek miatt. Ennek ellenére néha élveztem a futamokat, sőt azt is, hogy a Barcelonai 3mp-es hátrányom néhol csak fél mp-re csökkent, szinte semmi teszteléssel.

Köszönöm a szervezők, közreműködők munkáját.
sponsored by WEBaffACTIVE
http://www.webaffactive.com

Teammates: Cs. Juhasz; M. Szucs

MetaC
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: MetaC » 2015.05.22. 11:54

Ismét előfordult hogy nagyon hamar ráéreztem a pályára, így nem kellett sokat köröznöm.

Kvalin 1-2 gyors kört terveztem, mert várt rám az asszony, annyiból sikerült is pole időt mennem.

Rajtokat mindig jól kaptam el, 1. futamon se volt másképp. 2-3 kör alatt 2.5mp előnyöm lett elöl, aztán másra kellett figyelnem, így lehúzódtam.
Utána izgalmas volt felküzdeni magam a legvégéről a 3. helyig. Élveztem.

2. futam rajtja is jó volt, fel is jöttem 1-2 pozit, majd folyamatosan jöttem felfele egész az 1. helyig. Horváth Dáviddal rendkívül jó csatáim voltak, nagyon fair módon viselkedett, egy összeérésünk nem volt sztem...

A végén pár tizeddel nyertem.

Grat mindenkinek aki végigjött. Szerintem kimondottan élvezetes volt az autót vezetni, és egyben trükkös is, nem értem miért csak ilyen relatíve kevesen maradtunk a végére, bár ez a 16-17es létszám sem lenne rossz, ha nem 100 nevező lett volna és ilyen díjazás.
Kép

Vissza: “Seat Leon Eurocup 2015”