Nyilatkozatok

VSR Magyar Túraautó Bajnokság
A győztesek kupákat,érmeket és egyéb nyereményeket kapnak! Ha szereted a WTCC-t, itt a helyed!

Moderátor: BT Tag

Bracci

Re: Nyilatkozatok

HozzászólásSzerző: Bracci » 2015.10.20. 21:52

Imola

(bocsánat hogy bebúrom a szerepet de már írnááám :DD)
A szeró
Q1: jót éreztem, szeretem a pályát, rég voltam ilyen elöl hotlapon,
esőgumi, 9. hely, volt benne még vagy 3 tized de a legjobb körömet ink elvettem mert a sikán után 4 kerekes elhagyás
Q2: óvatosan mentem a pálya miatt, nem akartam büntit, ink sok időt feladtam de 5. hely

R1: jó rajt, még helyet is loptam asszem, erre az első kanyar közepén mikor előttem lévő kicsit belassít, amire én is lassítok egy picit, hátulról kiütnek... nevet is tudom, remélem csuklik is, ritkán vagyok dühös, és most se feltétlen volt 'hibás', mert nehéz lereagálni, de gondolom a kettővel előttem lévőt figyelte, mittomén, de elcseszte a legjobban várt keddi hétvégémet, vissza utolsó hely
egész jól jöttem fel, csak volt egy kedves ámokfutó aki kb mint az első eset, csak a kijáraton megámokfutott, mert előttem picit lassítottak aztán nem akartam kiütni, fékeztem, hát mögöttem meg nem me mé... komolyan Pavlovi reflexszel már lassan azt érik el nálam páran, hogy a baleset megakadályozása azzal jár, hogy kiütnek... nomindegy, előttem lévőt is megámokfutotta kicsit, aztán hogy én ebből kimaradjak, jobbrább húzodtam 2. szektor első balosánál erre letoltam valakit a pályáról, elnézést érte, akkor ezt észre se vettem
lehet erre jött a karma, mert mire sikerült felmásznom 25ről a talán 16-17. helyre, ugyan ezen a helyen, ugyan úgy le lettem tolva a sóderbe, megint majdnem utolsó jeeee azt úgy is szeretem, főleg ezzel a f.s hondával, ami izomból csak az opelt veri el, ellenben chevit előzni vele mint f1-ben renaulttal merci motorost
az előkelő P20

R2: mókoltam egyet a settel, elfelejtettem hogy feljebbhúztam az egyest, így majdnem visszafulladtam rajtnál, első rajtom mikor helyet vesztettem nem nyertem, na
pár kocsit előztem aztán nemtudom, utso szektorban kicsúszott a kocsi segge, vissza a már barátként üdvözölt utolsó helyre (talán 16ról)
itt majdnem rage quit, de hát kellenek a pontocskák
öööö aztán vérszem, nyomtam neki mint majom, előztem párat de elfogyott ja autó szóval
(ú ú, amúgy ha György Gábor Úr megcsinálta volna a hiányzó fél autó ellenére a célegyenes végén a körbeautózásom, esküszöm rendeltem volna magamnak komplett George Racing Team szurkolói felszerelést, póló, nadrág, zokni, sapka, alsónadrág, törülköző :D :D )
utsó körben még talán ketten boxletöltőst nyomtak így talán 16. hely de mittomén

nem emlékszem mikor óvtam utoljára, de most fogok, és lehet hogy ha maradok idegállapotba (maunika) akkor ténylegesen kikockázom az egészet, és strigulázom hogy a környékemen hányan nyertek azzal hogy letojták a pályahatárokat; akinek jut 10 strigula, nem kap kekszet
mármint oké én is le lemásztam a pályáról de nem csináltam belőle szokást, nem onnan vettem erőt egy előzéshez, nem onnan lógtam meg a mögöttem lévőtől
#669 Nagy Bence aka Bracci

"A jövőből jöttem, egy időhamburger segítségével" - Mikee Mykanic

Kép

adfar94

HozzászólásSzerző: adfar94 » 2015.10.20. 22:29

"A" szerver

Q1 (P13): Az eső mondjon le! :D Nagyon nem jött ki a jó kör.

R1 (P15): Káosz futam, szerencsétlenkedtem egy sort, káosz futam.
Bocs akiknek nagyon útban voltam.

R2 (P23?): Kis Tibitől elnézést az első körben történt lökésért, füvet fogott az autóm, nem tudtam már megfogni, így sajnos a kocsidon fordultam. :( Továbbá Szilágyi Danitól is elnézést a megforgatásért, kicsit (nagyon) benéztem azt a féktávot. :(
Ez a futam igazából a gyorsan felejtsük el kategóriába tartozik.

Összegezve a verseny setup nem működött illetve én se voltam most formában (mentem, mint egy őrült, szerintem még a pályát is itt-ott szétvágtam).

Remélem a következő verseny már jobb lesz. :)
Fári Ádám Dániel #94

danikosz
Teljes név: Molnár Dániel
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: danikosz » 2015.10.20. 22:37

Q1 : sikerült,időjárás vicces volt
Q2 : nagyon biztonsági,féktávok nem mentek. p3
R1 : Rossz rajt. Szabó-Kónyi Bencével egy jó csata. Faszán védekeztél! Aztán egy elfékezés,megelőztem. Elfékezés,nekem jött és kicsúszott. Remélem nem én laggoltam,bár nem tűnt úgy. Utána becsorogtam p2.
R2 : Semmi különös. Beragadtam. Utána meg a gyorsabb pilótákat utolérni esélytelen volt. p5.

Nem szeretem a pályát,nem is gyakoroltam kb. Majd most kezdődnek azok a pályák amiket szeretek. Meglássuk. Grat GRT!
Molnár Dániel #99

latoo

HozzászólásSzerző: latoo » 2015.10.20. 23:29

Q: kimaradt
R1: jó rajt 21ről, majd tömörülések, de szerencsére elég jól megúsztuk, voltak helycserék, kemény csaták, tetszett, erre számítottam. Vége p13.
R2: rajtot elrontottam, de jól helyezkedtem sikerült 10be előrejönnöm. Lassú balosban beszúrtam Nagy Dávid mellé, minimálisan rámfordult, és a pici kocc plusz a kerékvető megforgatott, meg kellett várnom míg a teljes mezőny elment. Nem voltam boldog de az autó egyben volt. Javítottam pár helyet, majd az utolsó pár körre beértem Mándity Istvánt. Gyorsabb voltam, de keményen védekezett, nem tudtam megelőzni, jót meccseltünk (az utolsó sikánig, sorry).
István sajnálom a balesetet, a leejtő alján Kobol Gyuri tolt neked hátulról, a sikánban meg épphogy hozzád értem, de sajnos az elég volt. Természetesen jogos az óvás.

Kobol Gyurinak viszont jelezném, hogy ha valakit kitolsz a pályáról hatulról, akkor nem túl korrekt megelőzni az egyenesben, és így 2 pozíciót is nyerni. Mivel nem forogtunk meg, egy apró gázelvétellel, vagy gyengébb kigyorsítással maradtunk volna elötted, és küzdhettünk volna tovább KORREKTEN.

Amúgy élveztem a futamokat, volt sok jó csata.
Lányi Tamás

georgevics
Teljes név: GYÖRGY GÁBOR

HozzászólásSzerző: georgevics » 2015.10.21. 12:25

Bracci!
Sajnos a hiányzó fél autó nem véletlen volt, de nem is ez a lényeg...

(ú ú, amúgy ha György Gábor Úr megcsinálta volna a hiányzó fél autó ellenére a célegyenes végén a körbeautózásom, esküszöm rendeltem volna magamnak komplett George Racing Team szurkolói felszerelést, póló, nadrág, zokni, sapka, alsónadrág, törülköző :D :D )

Amit megjegyeztél teljesen jogos, esélyem sem volt, ezért választottam a kavicságyat, hogy ne vágjalak hátba. Sajnos nekem még nem sok tapasztalatom van arra vonatkozóan, hogy hogyan viselkedik az autó, ha korábban lemészároltak, most már tudom, hogy sehogy.
Vagyis nem egy nyaktörő előzést akartam, hanem egy rendesen elbénázott féktáv volt a részemről, rendesen felk..rt aggyal :-))) Volt egy másik esetem is ugyanitt , ott vissza is engedtem akit így megelőztem... vagyis kezdtem megérezni mit lehet fél autóval csinálni... semmit...

Ettől függetlenül valóban érdekes futamok volt, részemről teljes katasztrófa, volt ami természetesen az én hibámból, de volt sajnos ami nem, de ez benne van.
Én az utolsó körben nem mentem ki S&G-ra, így ki is zártak, így is úgy is utolsó lettem volna...
György Gábor

Sorike™
Teljes név: Vörös Marcell

HozzászólásSzerző: Sorike™ » 2015.10.21. 15:16

Sajnos Imolára nem sokat gyakoroltam, sőt semmit, időmérő előtt mentem kb 2-3órát:(
Q1: Az eső legjobbkor jött! P2
Q2: Biztonsági kör, nagyon rossz idővel, de meglett a P3!
R1: Nem volt rossz a rajt, de azért jó sem, első kanyarban óvatosan mentem, aztán mögöttem tömegbaleset. KB 8dik körig tartottam P2-t de aztán megelőztek és csak be kellett sétálnom! P3 (Célba érés után Úgy örültem mint majom a farkának anyám még meg is kérdezte jól vagyok e :D )
R2: Ennél rosszabb versenyem nem volt még... 2 megforgás 4 Stop&Go szélesítés(kicsúszás) miatt. P19
Bocsánatot kérek attól akit megbántottam, kilöktem, arréb tessékeltem stb. már ha volt ilyen a versenyen!
#18 | Marcell Voros | Chevrolet Cruze

VSR HTCC'15

Hezso

HozzászólásSzerző: Hezso » 2015.10.21. 18:10

Tisztelt versenyző kollégák, ez az Imolai verseny egy vicc volt.

B szerver.

Q1. harmadik hely
Q2. második hely

R1. Szerencsére nem kellett sokáig aggódnom a második hely miatt, mert Dudás Bence kolléga a T1-ben úgy szállt belém hátúlról, miközben én igyekeztem hogy a vezető versenyzőtársra ne forduljak rá és nehogy kilökjem, hogy végigpörögtem a füvön, de még ekkor sem vette el a gázt, hanem végigtolt a füvön, ott is keresztbeforditva, emiatt átvágódtam a pályán, ott még hárman ebből kifolyólag belémjöttek, majd ki a túloldali füre. Futómű sérült, utolsó előtti hely. Mindegy, nekiindultam, valami csak lesz. Végig sikerült menni vissza a nyolcadik helyig. Itt Landauer Miklós kolléga gondolta úgy, hogy a hosszú lejtős egyenesben én bal oldalon a füvön is tudok menni, ezért nyugodt lélekkel kitolt oda. Nem zavarta, hogy belső iven közvetlenül mellette voltam. Persze füvön megforgás, vissza a 12. helyre. Még két versenyzőtársat sikerült visszaelőznöm, 10. hely a vége.

R2. Tizedik helyről jó rajt, megint figyelek a többiekre, külső iven vagyok, persze hogy T1-ben megint ugyanakkora lendülettel belémszállnak, most Pintér versenyzőtársam egy narancssárga Seattal. Megint az a helyzet, hogy előttem karambol van, elveszem hogy ne ütközzek, erre nekem jön hátúlról, megkoccol és a következő fékezésemnél már látszik hogy direkt nekem jön és kifordit a pályáról. De most jobban sikerült a kilökés, mert belevágódtam a falba, futómű kuka, jobb első defekt. Még körbe mentem, be a boxba, ahol semmit nem tudtam beállitani, nem tudtam az autót javitani, ezek után kiléptem.

Nagyon köszönöm az adott versenyzőtársaimnak, hogy ennyire jól sikerülhetett a versenyem. Most megint gondolkozom kicsit rajta, hogy ne akasszam-e szögre a kormányt.

Mindenesetre mindent meg fogok óvni, bár ez az én versenyemet nem hozza vissza, azt dobhatom a kukába.

Tényleg nem hiszem el, hogy egy ilyen bajnokságban még mindig vannak olyan versenyzők, akik nemes egyszerüséggel szarnak a többiekre, minden versenyt az első kanyarban akarnak megnyerni, vagy pedig úgy közlekednek a pályán, mintha rajtuk kivül senki más nem lenne ott.
Öregember nem gyorsvonat.....

Hegyi Zsolt #966

MetaC
VSR Szervertag 2019
Teljes név: Szűcs Máté
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: MetaC » 2015.10.21. 23:20

Nem feküdt annyira a pálya, nem éreztem rá igazán.
Kvali kizárás miatt hátulról indultam.

1. futam rajtja jó volt, 2 kanyar után már a 12. helyen voltam, aztán György Gábor mellé mentem az első szektor 2. sikánjában külső ívre, csak lesodródtam, valamint Gábor is rámzárt, így visszacsúsztam, Ő is kicsit. Bocsánat emiatt!
Utána középső szektor 1. sikánjának jobbosa előtt KP mellé érkeztem be külső ívre, csak Ő is rám húzta és összekoccantunk. Itt sajnos tehetetlen voltam.
Az utolsó sikánban pedig Dodi jött be mellém belülre, én külső íven fordultam, és sajnos vele is összeértem és picit megtoltam a hátulját. Ha egy picit több helyet kapok belül akkor talán nem érünk össze, de sosincs "Ha".
Végén a 7. helyre kúsztam fel ami R2 2. helyet jelentett.

2. futam rajta nem volt túl jó, de megtartottam a 2. helyet és eljöttünk Lacival.
Sajnos Ő aztán hibázott és a mezőny végén fejezte be a futamot, én végig tartottam a 2. helyet. Nem élveztem annyira a futamot, nem bírtam beleszólni az 1. helybe, így kellemetlen volt kicsit.

Remélem a kövi forduló jobban sül el.
Kép

Stevo

HozzászólásSzerző: Stevo » 2015.10.22. 10:01

Q1: Egy körös tempó még mindigy nem megy, de 4. hely meglett a büntetések miatt, ezek nélkül talán 9-10. hely.
Q2: Nem akartam túl vállalni magam, de sikerült a 4. helyet elcsípni.

R1:Jó rajt, majd Chevy power. :D , érdekes, nem túl jó első kör (Ne haragudj Csuti), majd pár körig Nagy Dani autózott mögöttem, próbáltam védekezni, de érezhetően gyorsabb volt és a Rivazza előtti féktávon belső íven megérkezett. Összeértünk, Dani ment tovább én picit sóderágyat teszteltem, átment a minősítési vizsgálaton. :)
Innentől nem volt túl izgalmas a futam, negyedik helyen értem be. A versenytempó jó volt az elvárásainkhoz képest, de semmi esély nem volt közelebb kerülni a Chevrolettekhez. :-/

R2: Rajt tűrhető volt. Próbáltam pozíciót tartani, majd Csutival ismét egymásra találtunk, ezuttal én voltam a szenvedő fél, de legalább ismét megvizsgálhattam a kavicságat most picit mélyrehatóbban. :D Érdekes feladat, de sajnos a mezőny nagy része elment, az autó se volt már tip-top, nem bírtam már az első futamos tempót autózni, de igyekeztem menteni a menthetőt. Nagy csatában voltunk a futam vége fele talán a 13. helyért, Lányi Tamás is nagyon közeledett a BMW-vel, de magam mögött tudtam tartani.
Az utolsó körben megnyílt a lehetőség további pozíciók javítására, de sajnos a hátsó sikánnal történt incidens miatt becsúsztam a bukótérbe, ideges voltam egy kicsit, nem is tudom végül melyik pozícióban értem be.
latoo írta: István sajnálom a balesetet, a leejtő alján Kobol Gyuri tolt neked hátulról, a sikánban meg épphogy hozzád értem, de sajnos az elég volt. Természetesen jogos az óvás.
Nem haragszom Tamás, pozícióért mentünk. Még nem néztem vissza az esetet. :)
Remélem fogunk még egymással csatázni, de pár pozícióval előrébb. 8-)
#86 Mándity István

'Everything we decide is based on our perception. Happiness depends on us.

sirmook

HozzászólásSzerző: sirmook » 2015.10.24. 01:42

A szerver

Q1:viszonylag stabilan futottam ki a nappaliba, hogy megszárítsam a nagyobbik lányom haját!
Q2:míg a legjobb tíz küzdött a helyekért, én abszolváltam a kisebbiket is! :lol:

R1:utolsó helyrôl rajtolva sikerült 2 helyet javítanom, amit az elsô sikán utáni széles kanyarvétellel el is dobtam magamtól. Sikerült a csetepatékból kimaradnom és feljönnöm a 22. helyre, amikor a visszafordító elôtt az elôttem haladó kígyó utolsó 3 tagja(Lányi Tomi, Varga Dávid, Nagy Bence) is lecsúszott a pályáról. Itt történt az incidens, amit Bence már leírt. Akkor és ott nagyon ideges lettem, de visszanézve igazából nem hibáztathatom, mert nehéz elférni ott 4en, szóval nem hiszem, hogy óvós a sztori. Vége 22.

R2:22. helyrôl egy remek rajtot követôen visszacsúsztam a 25.-re, majd a kakaskodásokból kimaradva feljöttem a 19.-re Mándity Pisti elé. Pisti baromi gyors volt,hatalmas nyomást helyezett rám, amit másfél körön keresztûl tudtam tartani, amikor a2. Szektorban a lejtô aljához fej-fej melett érkeztünk. Belsô íven voltam és rövidebb fékezéssel próbálkoztam, amire Pisti egy szemfüles nagyobb fék oldalváltással riposztolt, hogy a következô jobbos kanyarban, már ô legyen jobb pozicíóban. Ezt megelôzendô rá akartam zárni a kaput, aminek egy oldalbaverés lett a vége és mindketten kisodróttunk. Útólag, többször, több kameraállásból visszanézve is nehéz eldönteni, hogy ki is volt a hunyó. Tény, hogy nem volt melettem, viszont az is tény, hogy lendületben volt és nyitva volt a kapu, ki ne próbálta volna meg?! Én elkönyveltem versenybalesetnek, de azért szeretnék bocsánatot kérni Mándity úrtól az agresszív zárásomért és Szilágyi Danitól is, hogy visszacsúszva a pályára akadályoztam, és ezzel poziciókat veszített. Az incidens után a kocsi jobb oldali felfüggesztése kuka lett, ami a 6. kör végén az utolsó elötti balos kanyarban megbosszúlta magát, amikor a belsô ívet vèdve Kis Tibitôl(itt kérnék ezúton is ellnézést!), elfékeztem magamat és keresztbe csúszva, akadályoztam az elfordulását, amiért vesztett 2 helyet! Végül az utolsó helyrôl, sérült kocsival, a hibák és büntetések miatt 19. pozició lett a vége.
Ifj. Leéb István (Sirmook)

Gordon24

HozzászólásSzerző: Gordon24 » 2015.11.03. 21:34

Lausitzring

Huhh.. :-)

q: ugye a büntetésem miatt nem volt Qual.. Mentem kört prac 1 en ez így 16. helyre volt elég..

Race1.. Start után T1 ben egy Volvo majdnem állóra fékezett Én voltam ugye mögötte előtte Nebom (Gorliczay Zoli)... Sajna A Volvo meglökte Nebomot majd let Crash így állóra kellett szinte fékezni... 19..

Aztán a 3. kanyar környékén megint crash 14 és lépdeltem hibáknak, üzemanyag hiányoknak stb- köszönhetően előre egészen a 8. helyig amikor megjelent egy kék Alfa.. Huhh wazz... :-)) Mindent erőmet össze szedve nyomtam, de aztán már elfogytam meg a gumi is.. Grat Kornél.. 7. hely (mert szintén kifogyott a benya valakinek)

Race2..

2. helyről rajt. Jól elkaptam (legjobb első kerekesként fordultam, de a 2 Bömbit esélytelen volt.. Mentünk jó sokáig egymás mögött mígnem mit történt? Na mi? Újra megjelent egy kék Alfa :-)) Brrrr Jah és a seggébe még egy bömbi.. Máté elég hamar átment rajtunk, mi viszont egymásra akadtunk. Mentünk kb fél kört egymás mellett. Nagyon korrekt volt Kornél mindenhol hagyott helyett, viszont mindenhol beszúrt ahol kellett nagyon fasza volt.. elment p5.. Viszont ezzel hogy küzdöttük megjött Tsirke.. (Végső Sanyi) huhh hát brutális utolsó 3 kör volt. Szakadt rólam a víz.. :-) De szerencsére megmaradt a P5..

Nagy gratula mindenkinek szerintem szép és jó versenyek voltak.. És még egyszer nagy grat Kornélnak és Sanyinak.. Köszi....
Galambos Péter

TCS #82

Bracci

HozzászólásSzerző: Bracci » 2015.11.03. 21:35

Lausitzring - A szeró

utálom ezt a pályát

hotlap: szörnyű, nem vártam semmit a hétvégétől

Q1: mivel nincs csapattársam, így Tolditól loptam szélárnyékot valamennyire :DD personal best kör
utána következőbe közelébe se értem, szóval inkább a verseny setet tesztelgettem a kvali hátralévő felén
P7 asszem

Q2: második Q2-m, jee. gondoltam nem kockáztatok, esőgumi
borzalmas döntés volt, korcsolyázás, nem értem miért, slick jobb lett volna...
P8
(utálom ezt a pályát)

R1: nem volt vészes a rajtom, aztán 5. körtől szenvedtem, 8-10-13. körben már a versenymérnök is ordított hogy nagyon fogyik a gumik, nem ellenkeztem senkinek, de utolsó 5 kört kb egyedül töltöttem, szóval bekorcsolyáztam 12. helyre
(utálom ezt a pályát)

R2: eddig sose jött be, de most változtattam a seten... de rohadt jól is tettem :D
úúú jó rajt, első kanyarba óvatoskodok, aztán előttem majdnem tömegszerencsétlenség de elkerültem, maradtam 12. helyen, aztán szépen lassan eltünögettek páran előttem, elmért féktáv, stb
itt jó sokáig unatkoztam, aztán összejött előttem a móka
most csak 12. kör környékén óbégatott rám hogy kezd nem lenne futófelület, de előtte még Viskit meg tudtam kergetni mert úgytűnt neki is hasonló baja van
majdnem ütöttem is két legyet egy csapásra, de nem, kormány nem tudta lekövetni a gyors visszaváltásaim így kicsit túlcsúsztam, bocsi Viski, nem kamikáze akartam lenni, csak hármasban maradt :D szerencsére -ahogy láttam- nem okoztam gondot csak magamrahúztam Huszárt
itt köszönném meg Stevonak hogy akaratlanul is megvédett engem a hátulról jövő gyorsvonatok támadása ellen azzal, hogy ő meg őket támadta :D
így P8 asszem
ÉÉSS!! (dobpergés; bár semmit nem nyerek vele)
Kép

leggyorsabbkör <3
(már ha jól látom :D)

a nap tanulsága pedig... ne higgy feltétlenül annak aki azt mondja hogy "te menjél 1es hátsó szárnnyal és maximális első és hátsó kerékdőléssel, az a legjobb" :DDD legalábbis futamon ne
ja és ettől még: utálom ezt a pályát :D

Kép

danikosz
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: danikosz » 2015.11.03. 21:38

Q1 : Asszem első hely. Jó volt.
Q2 : Elrontott kör,de sikerült. P1.
R1 : T1 túlélve,utána meg mentem ahogy tudtam és spóroltam a gumival a végére. P1. Első HTCC győzelmem. Annyi sok sok év után. Örültem is,de az R2 elvette a kedvem az egésztől már.
R2 : Dávidkát kilökték aki nekem csapódott. Onnantól kezdve minden balos kanyarba szenvedte,Dávidka pedig minden jobbosba. Felfüggesztés megsemmisült. Nem tom mi volt a nyugger tempó,inkább nem is mondok semmit. P6 talán...?

Nem tom milyen pálya jön. Valami amerikánó,vagy Interlagos. Jau lesz.
Molnár Dániel #99

Lacsika
Teljes név: Nagy László

HozzászólásSzerző: Lacsika » 2015.11.03. 21:46

Q1: P10, tolta végig az elejét.
Q2: P2. Ha nem áll keresztbe T6-ban, akkor P1.

R1: P7. Voltak oda vissza előzések, de csak mert a másik elmérte a féktávot.
R2: P2. Sokáig csatáztunk Dzsibivel, aztán volt egy kétes eset, átvettem az első helyet. Sokáig meg is tartottam. Ha T. Bazsi nem engedi el L. Norbit, akkor megszerzem 1. győzelmem. Norbi 4-5 körrel a vége előtt megelőzött. P2 maradt a vége.

Grat mindenkinek.
sponsored by WEBaffACTIVE
http://www.webaffactive.com

Teammates: Cs. Juhasz; M. Szucs

Norbi

HozzászólásSzerző: Norbi » 2015.11.03. 21:47

Lausitzring

Először is bocsánat a laggolásokért, nem tudom mi történt, gyakorlás alatt nem volt ez a hibajelenség.

Q:
Jó volt az első része, a Q2 már nem annyira mert lementem a fűre, de így is 4. lettem.

R1:
Első körben nem igazán adta ki, visszaestem Huszi és Metac közé, velük csatáztam, vagyis próbáltam. Sajnos kigyorsításokon nem igazán volt jó a Corolla így nagyon kellett tapadnom a másik mögött, hogy ne maradjak le róla. Egyszer Huszi mellé be tudtam menni, de sajnos kigyorsítás nem igazán jött jól és elment mellettem Metac. Egyszer volt lehetőségem bemenni mellé a 2., 3. kanyar kombinációba de 3. kanyarban kicsit összeértünk és én mentem a fűbe, sajnos nem tudtam megfékezni eléggé és Metacot is kiütöttem. Nekem meg kellett várnom a mezőnyt hogy elmenjen. Aztán végül a 9. helyig fel tudtam jönni.

R2:
9. helyről jót sikerült rajtolnom, 5. helyig sikerült feljönnöm, újra Huszi-Metac szendvicsben. Huszival sajnos kanyar kigyorsításon túlságosan is akartam tapadni és elkezdtem a kocsiját tolni ami miatt ő kiforgott. Hiába engedtem fel a gázt meg fékeztem nem segített rajta, bocsánat :(
Utána sikerült utolérnem az elsőket, Bazsit sikerült megelőznöm, majd végül Nagy Lacit is. Ezután TS-en mondták Daniék, hogy egyre sűrűbben laggolok, ezért megpróbáltam ellógni az üldözőimtől, hogy ne zavarjam őket. Végül sikerült megnyerni a Corollával a futamot.

Szezon elején nem hittem volna, hogy a Corollával lehet futamot nyerni. Most örülök, hogy ez sikerült
Norbert Leitner

adfar94

HozzászólásSzerző: adfar94 » 2015.11.03. 21:47

"A" szerver

Q: P18
R1: P21
R2: P20

A pálya nem nyerte el a tetszésem, ami meg is látszott a teljesítményemen... Ráadásul még a setup se volt jó, az első gumikat folyamatosan elmelegítette az autó. Az első futamon nem jött ki a lépés a vége felé meg teljesen szétestem. A második futamra drasztikus változtatások történtek a beállításomon, egy fokkal jobb lett a kocsi (sikerült PB-t menni), de a tempóm még mindig a vicc kategóriába tartozott.
Szabó-Konyi Bencétől elnézést, amiért neki csúsztam, azt a kanyart elrontottam, lecsúsztam az ívről, ezért történt a kisebb ütközés.

Következő pálya Sonoma lesz, azt ismerem, (párszor már sikerült felborítani rajta az autót... :D ) remélhetőleg jobb verseny lesz, mint a mai.
Fári Ádám Dániel #94

rokamester

HozzászólásSzerző: rokamester » 2015.11.03. 22:08

B szerver (úgy volt jönni sem tudok, így nem is jelentkeztem)

Utolsó pillanatban estem haza. Mivel már előre tudtam, hogy dolgoznom kell és kétes a hazaérésem időpontja, így nem is igazán gyakoroltam. Aztán múlt hét közepén elővettem a kesztyűmet és gondoltam megyek pár kört. Egész jó ritmusú volt számomra a pálya, aztán vasárnap este volt még időm kicsit autózgatni és egyre jobb köröket sikerült összerakni. Ekkor reménykedtem benne hogy hazaérek és talán lehet valami.
Q1: 8 (pici volt még benne, de nem erőltettem, a puskaport inkább a superre hagytam)
Super: észre sem vettem a garázsban hogy esik, csak hogy borongós, de ekkor már elindultam kifelé (ellenben másokkal nem mnetem vissza a boxba, hogy esetleg gumit cseérljek). Egy elég óvatos, de stabil kört mentem, ami eleinte a 2. helyre elég volt, de végén 4. hely lett - mindenesetre a 8. helynél lényegesen jobb, tehát jól taktikáztam.

R1: jó rajt, 2. vagy 3. helyen fordultam de aztán kanyarkombinációkban buktam pár helyet és 4. helyen mentem nagyon sokáig egy piros orrú BMW-vel a seggemben :) Végül hosszú körök után apró hiba és inkább elengedtem, éreztem hogy a gumiknak nem fog ezt jót tenni a végéig. Ez a verseny vége felé kifizetődő is volt, egy sárga SEAT-ra kezdtem ráesni - végül el is fogyott a benzinje - az élről is hátrébb csúszott a csapattárs így P3. Maximálisan tökéletes eredmény.

R2: rajt 7. helyről parádésra sikerült, ismét a poros oldalról indultam. Úgy nézett ki elsőként fordulok, de a csapattársa (Széchy) kintről megjelent és nem akartam erőszakoskodni hagytam autózza a tempóját... sokáig mögötte mentem de elkezdtem lemaradni picit, kb. a 8. kör környékén megjelent hosszú csaták után Máté és próbáltam a 11. körig tartani a második helyet, de még mikor igazán közel sem volt első kanyart kicsit túlvállaltam, fűre csúszás és inkább visszatérésnél elengedtem. Onnantól kezdve 3. helyen autózás mígnem a vége előtt talán 2-vel a csapattársam is hibázott Máté ekkor átvette a vezetést én pedig a 2. helyet, végül 2-3-ban hoztuk be az autókat. Kiváló hétvége!!

R1: lekőrözött nem tudom kicsoda (bocsánat a neveket nem tudtam megjegyezni) mikor 3-as vonatban (2. 3. 4. helyezettként) megérkeztünk rád, illő lett volna engem is elengedni és nem kitolni vállal a fűre.... több figyelmet kérnék!!! Nem óvok, de ezt legközelebb NE!
Rózsa Tamás

DzSiBi

HozzászólásSzerző: DzSiBi » 2015.11.04. 10:08

Q1: Azt hiszem két századdal maradtam le TOP10-ről, P11
R1: Jó csaták, cél a 8. hely megszerzése volt, és sikerült is.
R2: Vezető helyen összeakadtunk Lacival, még megvárom az ő replayet is.

Összességében elégedett lehetek végre két TOP10-es eredmény, de még mindig nem ott tartok ahol szeretnék. Még mindig tanulom a Race07ben az autó kezelését, köszönöm Dancinak a tippeket, gyorsultam is vele, valamint Huszinak a setupot, tökéletes volt.
Kép

#5 Gabor Viski | George Racing Team(link)
//////NASCAR Everything else is just a game...
iRacing.com The World's Best Motorsport Simulation
VSR.hu Itt a legjobbakkal versenyezhetsz!
iR MyRacingAPP

latoo

HozzászólásSzerző: latoo » 2015.11.04. 15:06

Q1: sikerült továbbjutnom
Q2: vicces volt a pálya, de felvezetőn már lehetett érezni, hogy a slick jó választás volt. Biztonságit mentem, maradt még benne, de p6 jó volt nekem.
R1: rajtnál sokat nyertem, Danival együtt fordultunk t1ben, ő volt jobb íven, de így is feljöttem másodiknak. Nagyon gyors volt, szépen ellépett, hátulról Nagy Dávid tartott folyamatosan nyomás alatt, de ketten mégis kicsit el tudtunk szakadni a mögöttünk jövőktől. Sikerült végig tartanom, p2.
R2. Rajt ismét kiváló, harmadiknak fordultam. Szépen vonatoztunk az elején.
tbazsi95 írta:Bocsánatot szeretnék kérni Lányi Tamástól, nem direkt volt, faszsáság volt ott beszúrni. :/
Igen azt elmérted. Mérges voltam, de bocsánat kérés elfogadva. Azért óvom :)
Azért fáj nagyon, mert r1 tempóm alapján ismét valahol az élmezőnyben végezhettem volna és így most sok pontot buktam összetettben. Ez azért is baj, mert sonoma nem a bmw barátja, iszonyatosan huplis, ott csak a túlélésre megyek.
A kiforgásom után visszaestem a végébe, pár helyet tudtam javítani, de hibáztam is.
Szabó-Konyi Bencétől elnézést a lökésért, de azzal nem tudtam mit kezdeni, hogy ha belül próbálkoztam rámzártál, ha kívülrő akkor meg kitoltál az ívről.

Összességében örülök, hogy sikerült másodiknak befutnom, ráadásul első futamon, nem fordított rajtráccsal.
Lányi Tamás

komlosip
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: komlosip » 2015.11.05. 08:43

A-szeró

Q: A rövid pálya miatt kicsik voltak a különbségek, a sok bünti miatt viszont nagyon nem lehetett hátra kerülni (P12).
R1: Jó első kör végén sajnos "hátrébb lettem tessékelve", de szerencsére sokat nem vesztettem. Futamon jó csaták voltak, főleg a Kiss-Juhász duóval vívtunk korrekt küzdelmet (P15).
R2: Megint elég jól sikerültek az első körök, végig az élmezőnnyel egy bolyban csapattam, a Nagy B, Huszár +15kg, Mándity, Kiss vonat végén autóztam, főleg a Mándity-Huszár csatát volt érdemes mozizni :D A végén bepróbáltam az előzéssel, de nem jött össze, szerencsére az előnyöm elég nagy volt Csabihoz képest, így megmaradt a P12.
Komlósi Péter alias KP. #22

danikosz
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: danikosz » 2015.11.17. 21:14

Sonoma

Q1 : P1, jó körrel.
Q2 : P3. Kicsit hibáztam de a 0,02 másodpercen belül a legjobb 4 az jó volt.
R1 : Bazsit lerajtoltam. Norbit megelőztem. Végül győzelem.
R2 : Jó volt. Lewis fizetheti az autóink javíttatását. Kaptak.

Köszönöm Dávidka a délutáni segítséget!
Molnár Dániel #99

Gordon24

HozzászólásSzerző: Gordon24 » 2015.11.17. 21:15

Hát ez borazsztó volt :-))

Q nagyon jót mentem magamhoz képest persze ez A-n semmire nem elég de mind1..

R1.. Rajt.. Szaggatott kicsit nm bírta a 25 autót valamiért.. De azért láttam.. Szépen eljöttünk a hupliba beszúrtam egy Honda mellé de picit összeértünk megforogtam.. Utsó hely. Jövök fel 23 . hely huplinál eldobott keresztbe fejen állás :-) Lecsúsztam a következő kanyarig.. Aztán Ákissal küzdöttem. megelőztem (elengedett) hibáztam vissza jött. Elengedett hibáztam vissza jött. Egyszer csak elrepült.... Szerintem lagg vagy valami miatt-

R2. Jobb rajt jobb verseny kevesebb hiba, de ezt sem élveztem.. Ez van..

Ezt a pályát hanyagolni kell, és nem a nyomvonal miatt, hanem a dobálos aszfaltja miatt. Ha legközelebb betesszük Sonomát keresünk egy másik verziót.

Watkins remélem jobb lesz... Tali ott...
Galambos Péter

TCS #82

Hezso

HozzászólásSzerző: Hezso » 2015.11.17. 21:22

B szerver.

Q1. Egész jól sikerült, nyolcadik hely.
Q2. Hát itt érdekes volt, mert az elsők közül hárman nem tudtak kimenni körre, igy ötödik hely azt hiszem.

R1. Egész jól sikerült a rajtom, aztán szépen utolértek a gyorsabb emberek, mivel a pálya nagyon nehéz, igyekeztem senkinek nem neheziteni a dolgát. Egy bibi volt, László Vajk megelőzött, aztán a célegyenes előtti kanyarban olyan helyen és akkorát fékezett, amire egyszerüen nem számitottam, de szerencsére össze tudta szedni az autót, poziciót sem veszitettünk, igy megnyugodtam. A végén ötödik hely, eddig talán legjobb helyezésem itt a VSR-en.

R2. Nagyon jó rajt, aztán páran lökdösték egymást előttem, igy hirtelen második helyen találtam magam. Sajnos ez pünkösdi királyság volt, a gyorsabb emberek megint utolértek, szintén nem akartam senkinek gondot, igy kis vivás után elengedtem őket. Aztán ismét megkaptam László Vajkot, nagyon nagyot vivtunk, csak az utolsó kör legvégső méterein tudtam elhinni, hogy vagy tiz körön keresztül sikerült magam mögött tartani, remélem szabályos eszközökkel. Negyedik hely.

Egy dolgot fel kell emlitenem. Torba Róbert már az előző versenyen is érdekesen közlekedett a pályán. De amit ma csinált, az kritikán aluli. Az egy dolog, hogy folyamatosan ki-be járt a boxutcába, de az egyik kijövetelénél nagyjából semmibe vette hogy László Vajk és én közeledünk, ráadásul pont nagy vivásban voltunk, lazán kisasszézott elénk a pályára és a dombos részen előttünk kacsázott össze-vissza. Mindketten szinte állóra kellett fékezzünk, hogy ne taroljuk el. Azért könyörgöm egy lekörözött versenyző ne szóljon már bele az elöl folyó harcba, pláne ne úgy hogy ész nélkül kóvályog a pályán szanaszét. Ezt meg fogom óvni, mert nem korrekt viselkedés.

A győzteseknek gratulálok, végre egy igazán jó, élvezetes versenyt tudtam futni itt a VSR keretein belül..... :twisted:
Öregember nem gyorsvonat.....

Hegyi Zsolt #966

Bracci

HozzászólásSzerző: Bracci » 2015.11.17. 21:35

A szeró

ennél gyatrább, trébb sonoma modelt sose láttam, pedig mentem ezen nascar 06-09-ben, rfactorban több nyomvonalon, simracewayen... szerintem a magasságok meg kanyarok se voltak 100asok, az meg hogy 2 részén a pályának kb fifti fifti volt hogy nem vág e a falnak, az se oké

Q: nem gyakoroltam kb semmit, kedv e volt, idő se volt, ma mentem pár karikát, setelgettem, nem jutottam kb semmire szóval úgyvoltam h majd élesbe
asszem egyéni legjobbammal végül 16. lettem

R1: hívjatok csak rajtgépnek :DDD ilyen szűk és rövid és mittomén célegyeneskanyarban előztem vagy 4-et, aztán végül 10. helyen totyogtam sokáig, előre nyúltak el, hátra nyúltak el szóval lazaság... lett volna ha a kedvenc első szektor végi hegytetőmön nem k.r el random a ...ba azt a dombgenyó
nyomattam egy 360at, amivel annyit értem el hogy rámjöttek hátulról, gumi már k.o volt szóval nem igen tudtam tartani, legfájóbb az volt hogy végül talán Nyárasdy az utolsó körben előzött meg, és nem tudtam róla hogy az az utolsó kör
verseny elején nagyon jó köröket mentem, aztán felétől kb konstans 1-1,2mpre voltam már a legjobbtól, szóval hirtelen leromlott az időm, majd stagnált azon a szinten (legalább nem lassultam mégjobban)
P12

R2: rajt megint jó de nem tudtam átverekedni magam, vesztettem végül 1 pozíciót, majd 2. szektor végefelé sordós balosnál hirtelen nagyobbat fékeznek előttem, el akarom kerülni, satu, megforgok, 23. hely
kis állítás után most mégjobb volt a setem, baromi gyors voltam, előztem kívül belül alul fölül, elrepülő autók összevissza, 4 kör alatt feljöttem talán a 16. helyre, majd utolértem Viskit, aki azthittem defektet kapott így ki akartam kerülni, de kiderült h eléggé versenyben van az autója szóval mögötte ragadtam :D
tapadtam sokáig, aztán itt is volt majdnem egy ráfutásom, satu, forgás, 3 mp-re lemaradok, gondoltam na vége... de visszahoztam pár kör alatt azt a 3 mp-t, tök büszke voltam magamra :D
utána vonatozgattunk, utolértünk egy nagyobb bagázst, de a legvégén már nem volt semmi
P nemtudommennyi

sajt

Kép

Janos Gyarmati
Teljes név: Gyarmati Janos

HozzászólásSzerző: Janos Gyarmati » 2015.11.17. 22:39

2011 márciusa: Első Forma-1-es verseny,szerelem első látásra..
2011 december: Első kormány,kezdeti lépések..
2012 év eleje: Első bajnoki futam indulás...
2015 május: Első dobogó bajnoki futamon...
2015 november 17: Ne szaladjunk ennyire előre... ;)

Az időmérő félig esős körülmények között zajlott,és 2. helyen jutottam be a Q2-be. Sajnos nem tudtam mért kört futni, így a 8. helyről indultam az első futamon.
A rajt sajna nem lett tökéletes,leszorítottak a fűre,és amikor visszatértem a pályára,valaki kiforgatott,és visszaestem a 18. helyre. Viszonylag gyorsan,körülbelül 6-7 kör alatt felértem a Top 8-ba,majd egészen a 4. helyig kapaszkodtam fel. Az 5. helyről indulhattam a 2. futamon...

Egy jó rajt,nagy csata az első helyért 2 körön át,majd nagy csönd.
Ilyenkor sokmindenre lenne képes gondolni az ember...
Elrontom? Kibírja a gumi? Üzemanyag elég lesz? Milyen tempóban jön majd a támadás hátulról?
De valahogy egyik sem tudott érdekelni. Beállt egy 5 másodperces különbség a 2. helyezett,és én köztem. Csak vártam,hogy teljenek a körök. Egy lekörözés kissé kizökkentett,de meg tudtam tartani a kontrollt. Aztán az utolsó körben... kicsit felnyílott a szemem,és az utolsó kanyart már teljes vigyorral teljesítve MEGNYERTEM életem első versenyét,tisztán,erőből és mindenféle probléma nélkül. Fantasztikus eredmény,aminél többet nem is kívánhattam volna.. :)
Kép

Vissza: “HTCC 2015”