Velem történt

Sokan közlekedünk a városban és rengeteg idiótával találkozunk. Nyugodtan osszuk meg egymással, lehet vicces, lehet tanulságos. Képek,videók is jöhetnek az adott esetről,vagy egy másikról.

Moderátor: BT Tag

danikosz
VSR Szervertag 2018
Teljes név: Molnár Dániel
Kapcsolat:

Velem történt

HozzászólásSzerző: danikosz » 2016.01.11. 12:22

Mehet. Bárki bármit írhat.

(Hajrá Leitner Norbi :D )
Molnár Dániel #99

Norbi

Re: Velem történt

HozzászólásSzerző: Norbi » 2016.01.11. 12:29

Dózsa György út - Thököly út sarok.
Megyek Dózsán, városliget fele, lámpánál megállunk. Jobbra kanyarodó sávba egy kukásautó épp a dolgát végzi emiatt elállja a jobbra kanyarodó sávot teljesen. Ezt emberünk egy VW Toujan-nal későn veszi észre. Zöldet kapunk, elkezdek elindulni (láttam már előre, hogy be fog jönni mert a kerekét láttam fordulni) ő is elindul, semmi index nélkül, be elém, emiatt fékeznem kell mert idióta. Aztán megköszöni elakadásjelzővel, hogy milyen rendes vagyok hogy beengedtem.
A poén:
Miután kikapcsolta az elakadásjelzőt elkezdett BALRA indexelni, majd a járdasziget után befordult JOBBRA.
Nem teljesen értettem , de azért vágtam egy WTF fejet :D
Norbert Leitner

Norbi

HozzászólásSzerző: Norbi » 2016.01.25. 11:29

Városba 2x1 sávos út, keréknyomoknál már vizes aszfalt, út közepén és kocsi alatt még hó, latyak volt. Előttem lassan ment egy autó, mögöttem jön csávó nagyobb tempóval elkezd előzni minket, már az előttem lévő mellett jár, szembe jövők még messze járnak. Szóval a másik mellett járt az előzni akaró autó amikor kicsit belefékezett majd elkezdett visszasorolni miközben még nem volt a másik előtt. Aztán besorolt elé kb 1 centivel úgy, hogy az előzött is ráfékezett még.

Nem tudom mi volt az elképzelés, lehet előzés közben rájött, hogy bazze ez csúszik és lelassított, de elég gyökér volt azt kell mondjam.
Norbert Leitner

MHOLL
Teljes név: Hollender Miklós

HozzászólásSzerző: MHOLL » 2017.04.26. 09:13

Közúti idióta: az osztrák kormány, legalábbis autószerető ember számára. Jó ideje Bécsben élünk, namost az rendben van, hogy a belvárosi autózást igyekeznek akadályozni, ez ésszerű, nem is lenne gondom egy olyan felállással, hogy hétköznap metrózunk, hétvégén autóval kirándulunk.

Ha nem lóerőalapú lenne az éves adó! Ezt nagyon elszúrták. Mindegy, hogy havonta kétszer ülsz autóba, vagy minden nap azzal jársz munkába, ugyananyi az adó - és minden érdekesebb autóra túl sok. Sokkal értelmesebb a német rendszer, ahol csak az üzemanyagot adóztatják, így az felhasználásalapú. Az osztrák az autó _birtoklását_ adóztatja évről évre, ami nonszensz.

Vennél mondjuk egy 20 éves BMW 328i Cabrio-t, 5800 euró, még minimálbér is kigazdálkodható, aztán lehet örömautózni. Csakhogy az éves kötelező és adó 1500 euró, ebből 1000 az adó. Hoppá. Ha az ember napi szinten ezzel járna, még ki is gazdálkodni, de hétköznap metrózni és hétvégén örömautózni? Na arra nem éri meg.

Összehasonlításképpen, Anglia az első évben vág meg körülbelül ugyanennyire, utána nem, Németország nem is igen adóztatja az autót, csak az üzemanyagot, ezért az éppen drága, de azt normálisnak tartom, mert az felhasználásfüggő, tehát megéri autót tartani, de nem minden nap használni. Ausztriában csak akkor érdemes gyorsabb autót tartani, ha minden nap járunk vele.

Ez talán az oka annak, hogy nincs osztrák autókultúra, ami vicces, tekintettel arra, hogy német és olasz az van. De itt közte nincs. Az osztrák nem ismeri az örömautózás fogalmát, vesz egy 85 lovas alacsony adójú izét hétvégére, hétköznap metrózik. Vagy nem is vesz, most már mi sem, ha kell, bérelünk. De ez nagyon nem tetszik...

Nagyon motoszkál bennem a kisördög, hogy költözzünk fel Münchenbe...

Vissza: “Közúti idióták”