Társalgó

Első Assetto Corsa bajnokságunk ahol a European Truck Racing Championship (Kiss Norbi itt nyert 2-szer) és a Formula Truck Series keveredik egymással. A kamionok Formula Truck beütésűek míg a szabályzat inkább az EB-re hasonlít. INGYENES a részvétel,nyeremények év végén!

Moderátor: BT Tag

apjoki

Re: Társalgó

HozzászólásSzerző: apjoki » 2016.02.24. 15:24

Apjok Imre #81

Hezso

HozzászólásSzerző: Hezso » 2016.02.25. 00:04

Valóban, ha a stabrudat akár elöl, akár hátul állitod, onnantól kezdve csak nulla vagy 10000 a lehetőség, tehát a két véglet. Ha elöl-hátul nullára teszed, akkor baromi nehéz lesz kormányozni és a kamion vezethetetlen lesz. Ha meg a másik végletre, akkor csúszik mindenfelé.
Öregember nem gyorsvonat.....

Hegyi Zsolt #966

Pedro Vargas

HozzászólásSzerző: Pedro Vargas » 2016.02.25. 11:19

Sziasztok!

Kérdéseim:
-Tud valaki egy jó beállítást?
-Hol látom az időket?
-Miért lehet, hogy nehezen látom a pályát, olyan mintha folyamatosan a szemembe sütne a nap, a pálya is világos?

Köszi! :)
Varga Péter
BTCC1998 2016 Csapatbajnokság 3.hely

Hezso

HozzászólásSzerző: Hezso » 2016.02.25. 15:52

Pedro Vargas írta:Sziasztok!

Kérdéseim:
-Hol látom az időket?
-Miért lehet, hogy nehezen látom a pályát, olyan mintha folyamatosan a szemembe sütne a nap, a pálya is világos?

A pálya világosságán segit ha a beállitásokban kikapcsolod a Post-Processing effekteket.

Hegyi Zsolt #966

Pedro Vargas

HozzászólásSzerző: Pedro Vargas » 2016.02.25. 17:30

Hezso írta:

Kérdéseim:
-Hol látom az időket?

A pálya világosságán segit ha a beállitásokban kikapcsolod a Post-Processing effekteket.
Köszi! Azt merre találom?
Varga Péter

Gilb3rto
Teljes név: Poszmik Gilbert

HozzászólásSzerző: Gilb3rto » 2016.02.25. 17:45

Pedro Vargas írta:
Hezso írta:

Kérdéseim:
-Hol látom az időket?

Köszi! Azt merre találom?
Kép
#29 Poszmik Gilbert

Pedro Vargas

HozzászólásSzerző: Pedro Vargas » 2016.02.25. 18:15

:) Köszi!!!
Varga Péter

Hezso

HozzászólásSzerző: Hezso » 2016.02.25. 19:03

Kiváncsi vagyok a most esti kisversenyen lesz-e más is rajtam kivül a TS-en. Eddig itt a VSR-en soha senki nem jött fel TS-re futam közben.

Hegyi Zsolt #966

Pedro Vargas

HozzászólásSzerző: Pedro Vargas » 2016.02.25. 19:24

Sziasztok!

Most hogy zajlik a TESZT futam, nem értem? Felmentem és nem úgy van ahogy kellene.....szerintem
Varga Péter

danikosz
Teljes név: Molnár Dániel
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: danikosz » 2016.02.25. 19:42

Most hogy zajlik a TESZT futam, nem értem? Felmentem és nem úgy van ahogy kellene.....szerintem
Bővebben?
Molnár Dániel #99

Hezso

HozzászólásSzerző: Hezso » 2016.02.25. 21:13

Én két gonddal találkoztam a futamok alatt. Az egyik nagyon zavaró nekem. Ugyanis minden kamion ugyanolyan. Amikor Sipos Attila utolért, nem kék zászlózott nekem a játék, igy azt hittem a mögöttem lévő versenyzővel küzdök, ezért nem engedtem el. Attila visszaesett jó egyenesnyit és akkor kezdett kék zászlózni, azt meg nem értettem, tekintve hogy senki nem volt a közelemben sem. Amikor Attila másodszor utolért, akkor már időnként kivillant a kék zászló, bár sok köze nem volt ahhoz, hogy Attila milyen közel van hozzám. Mindegy, elengedtem, persze vele elment a mögöttem jövő versenyző is.

A második futamban érdekesebbet tapasztaltam. Sikerült megforognom és belementem a falba, a célegyenes jobb oldalán. Onnantól kezdve nem jelzett az autó defektet, de füstölt mögöttem és nagyon nem akart menni. Átmentem a bal oldalra, hogy ne tartsak fel senkit, gondoltam elóvatoskodok egy kört és bemegyek a boxba javitani. Amikor el akartam bal oldalról indulni, akkor szembesültem azzal, hogy a kamion csak hátrafelé hajlandó menni, akármilyen sebességbe tettem, csak hátra ment. Itt inkább kiléptem, hogy ne zavarjak senkit. :D

Hegyi Zsolt #966

repules74
Teljes név: Szőcs Attila

HozzászólásSzerző: repules74 » 2016.02.25. 21:20

Replay, ha vlkinek kell: VSR-Truck tesztfutam
https://drive.google.com/file/d/0B_dka8 ... sp=sharing

danikosz
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: danikosz » 2016.02.25. 21:30

Hezso írta:Én két gonddal találkoztam a futamok alatt. Az egyik nagyon zavaró nekem. Ugyanis minden kamion ugyanolyan. Amikor Sipos Attila utolért, nem kék zászlózott nekem a játék, igy azt hittem a mögöttem lévő versenyzővel küzdök, ezért nem engedtem el. Attila visszaesett jó egyenesnyit és akkor kezdett kék zászlózni, azt meg nem értettem, tekintve hogy senki nem volt a közelemben sem. Amikor Attila másodszor utolért, akkor már időnként kivillant a kék zászló, bár sok köze nem volt ahhoz, hogy Attila milyen közel van hozzám. Mindegy, elengedtem, persze vele elment a mögöttem jövő versenyző is.

A második futamban érdekesebbet tapasztaltam. Sikerült megforognom és belementem a falba, a célegyenes jobb oldalán. Onnantól kezdve nem jelzett az autó defektet, de füstölt mögöttem és nagyon nem akart menni. Átmentem a bal oldalra, hogy ne tartsak fel senkit, gondoltam elóvatoskodok egy kört és bemegyek a boxba javitani. Amikor el akartam bal oldalról indulni, akkor szembesültem azzal, hogy a kamion csak hátrafelé hajlandó menni, akármilyen sebességbe tettem, csak hátra ment. Itt inkább kiléptem, hogy ne zavarjak senkit. :D
Ugyanolyan alatt a festésre gondolsz? Vagy az hogy kvázi márkakupa.

Igen ott az a fal nekem is okozott már meglepetést. :D Más pályán nem jött elő így ez a dolog amikor tesztelgettük a modot. Majd megnézzük hátha tudunk valamit tenni ez ügyben.
Molnár Dániel #99

Hezso

HozzászólásSzerző: Hezso » 2016.02.25. 21:36

danikosz írta:Ugyanolyan alatt a festésre gondolsz? Vagy az hogy kvázi márkakupa.
Hát csak arra, hogy a tükörben minden kamion kb ugyanúgy néz ki. Tehát mivel nem látom a nevet, a pálya jelzései alapján pedig arra következtetek hogy velem versenyben lévő kolléga jön mögöttem, kék zászlót nem kapok, tehát biztos hogy nem fogom elengedni. Őszintén, te tudod hogy éppen ki milyen szin összeállitású kamionnal lépett fel, illetve a szerver kinek mit osztott ki? Ez igy nem lesz müködőképes normál versenyen.

Hegyi Zsolt #966

Erikkonen
Teljes név: Mammel Erik
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Erikkonen » 2016.02.25. 21:38

A kék zászló tényleg nagyon korán bejelez általában. Erre nekem is figyelnem kellett, hogy elég közel engedjem magamhoz a lekörözőket, aztán húzódtam kicsit félre. Ha ez éppen küzdés közben van, nem lehet tudni, kit akarunk elengedni, a lekörözőt vagy akivel küzdünk?
Mammel Erik

danikosz
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: danikosz » 2016.02.25. 21:42

Hezso írta:
danikosz írta:Ugyanolyan alatt a festésre gondolsz? Vagy az hogy kvázi márkakupa.
Hát csak arra, hogy a tükörben minden kamion kb ugyanúgy néz ki. Tehát mivel nem látom a nevet, a pálya jelzései alapján pedig arra következtetek hogy velem versenyben lévő kolléga jön mögöttem, kék zászlót nem kapok, tehát biztos hogy nem fogom elengedni. Őszintén, te tudod hogy éppen ki milyen szin összeállitású kamionnal lépett fel, illetve a szerver kinek mit osztott ki? Ez igy nem lesz müködőképes normál versenyen.
Tükör nekem még nincs beállítva, szal én hátra nézegettem és úgy láttam neveket folyamatosan,szóval tudtam ki kicsoda. Plusz gyári hud-ot használtam ami kiírta, hogy ki van előttem és mögöttem közvetlen a pályán. A szerint láttam amikor utolértelek hogy te nem vagy velem versenyben. Nem néztem meg minden hud-ot de ha kirakom mellé azt, hogy mi a sorrend akkor látom hogy pl te előttem nem lehetsz,szóval lekörözött vagy. Most így hirtelen ez a 2 listás cucc jutott eszembe :D De én AC-val még sose mentem bajnokit meg kb semmit,szóval biztos a tapasztalt rókák leírják, hogy mit kell tenni hogy lássunk mindent.
Molnár Dániel #99

Hezso

HozzászólásSzerző: Hezso » 2016.02.25. 22:04

Nekem is a gyári app ment és hülyeségeket irt ki. Pl körökön keresztül ment előttem valaki, aki az app szerint két hellyel mögöttem jött. Mindegy, majd a legközelebbre megpróbálok jobban felkészülni abból, hogy ki hol van a pályán.... :twisted:

Hegyi Zsolt #966

danikosz
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: danikosz » 2016.02.25. 22:05

Hezso írta:Nekem is a gyári app ment és hülyeségeket irt ki. Pl körökön keresztül ment előttem valaki, aki az app szerint két hellyel mögöttem jött. Mindegy, majd a legközelebbre megpróbálok jobban felkészülni abból, hogy ki hol van a pályán.... :twisted:
Az még nem biztos hogy hülyeség. Ha lassan lekörözöd akkor lehet 2 hellyel van mögötted.
Molnár Dániel #99

Pedro Vargas

HozzászólásSzerző: Pedro Vargas » 2016.02.25. 22:30

Szokás szerint komoly időket mentetek. :) Nekem nagyon sokat csúszkált, így ha lenne egy stabilabb beállításotok, az megköszönöm!

Péter
Varga Péter

danikosz
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: danikosz » 2016.02.25. 22:34

Pedro Vargas írta:Szokás szerint komoly időket mentetek. :) Nekem nagyon sokat csúszkált, így ha lenne egy stabilabb beállításotok, az megköszönöm!

Péter
Alappal mentem. Full 4-es a pálya. Játssz a gázzal.
Molnár Dániel #99

komlosip
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: komlosip » 2016.02.25. 23:30

apjoki írta:Buszos bajnokság? :)

https://www.youtube.com/watch?v=oOCHk3JoSps
https://www.youtube.com/watch?v=HsBUB63b0AE
https://www.youtube.com/watch?v=JW3GVNvHOAM

Csak nehogy a BKK bepereljen, mert nem jogtiszta a mod! :D
Ha megszervezitek, akkor a fiam tuti indulni fog! :D
Komlósi Péter alias KP. #22

Gilb3rto

HozzászólásSzerző: Gilb3rto » 2016.02.26. 09:59

Hát a festéseket jó lenne jóval eltérőbbre csinálni, mert a zold fehér és a kék fehér közti különbség egyáltalán nem kivehető, igazából az lenne jó ha minden színkomboból csak 1 lenne egyszerre a pályán. A másik a PLP plugint jó lenne kötelezővé tenni mert az AC alapból a vágást nagyon rosszul kezeli, mellesleg a pálya is elég bugos volt volt olyan hogy 1 kerékkel voltam csak vonalon kívül és bedobta a vágást de volt olyan hogy 4 kerékkel lecsúsztam az ívről és a műfüvön mentem végig de nem szólt a vágásért. Továbbá megfontolásra bedobnám hogy fékerőn és üzemanyagon kívül semmi mást ne lehessen állítani. ;) :idea:
#29 Poszmik Gilbert

Gilb3rto

HozzászólásSzerző: Gilb3rto » 2016.02.26. 10:00

Gilb3rto írta:Hát a festéseket jó lenne jóval eltérőbbre csinálni, mert a zold fehér és a kék fehér közti különbség egyáltalán nem kivehető, igazából az lenne jó ha minden színkomboból csak 1 lenne egyszerre a pályán. A másik a PLP plugint jó lenne kötelezővé tenni mert az AC alapból a vágást nagyon rosszul kezeli, mellesleg a pálya is elég bugos volt volt olyan hogy 1 kerékkel voltam csak vonalon kívül és bedobta a vágást de volt olyan hogy 4 kerékkel lecsúsztam az ívről és a műfüvön mentem végig de nem szólt a vágásért. Továbbá megfontolásra bedobnám hogy fékerőn és üzemanyagon kívül semmi mást ne lehessen állítani. ;) :idea:
Amúgy élvezetes egy mod, erre legalább fél óra felkészülés elég egy versenyre :)
#29 Poszmik Gilbert

Pedro Vargas

HozzászólásSzerző: Pedro Vargas » 2016.02.26. 11:27

danikosz írta:
Pedro Vargas írta:Szokás szerint komoly időket mentetek. :) Nekem nagyon sokat csúszkált, így ha lenne egy stabilabb beállításotok, az megköszönöm!

Péter
Alappal mentem. Full 4-es a pálya. Játssz a gázzal.
Azt láttam! :) :D :shock: :D
Varga Péter

apjoki

HozzászólásSzerző: apjoki » 2016.02.26. 18:03

Kék zászlóra van egy ötletem! Ha meglátod, engedd el aki mögötted jön, DE!!! ha mögötted van egy veled versenyben lévő versenyző is (elvileg neki is kéket jelez) ő ne előzhessen meg téged, csak az aki leköröz! Ha mégis megelőznek kéknél (ezt úgyis észreveszed) megóvod, ő meg megkapja a büntetését! Ergó kéknél csak lekörözni szabad, előzni tilos! Korrekt? :)
Apjok Imre #81

Vissza: “VSR Truck Series 2016”