Társalgó

Első Assetto Corsa bajnokságunk ahol a European Truck Racing Championship (Kiss Norbi itt nyert 2-szer) és a Formula Truck Series keveredik egymással. A kamionok Formula Truck beütésűek míg a szabályzat inkább az EB-re hasonlít. INGYENES a részvétel,nyeremények év végén!

Moderátor: BT Tag

apjoki

Re: Társalgó

HozzászólásSzerző: apjoki » 2016.03.19. 11:03

Gilb3rto írta:
apjoki írta:Kedves Gilbert!

Csak érdekelne, hogy mi történt az elő futam rajtjánál, mert csak néztem a tükörben, hogy jössz-jössz-jössz, és bumm!
Nem nagyon értem a dolgot! Szarul kaptam el a rajtot, de nyílegyenesen mentem (amíg bele nem forgattál a falba)!
Részemről nincs harag (nem is azért írtam most) csak érdekel, hogy miért nem kerültél ki?
Szia, egyáltalán nem emléxem az esetre :?: de ma visszanézem, bárhogy is volt elnézést kérek érte. :|
Bocsánat!!! Nem te voltál! Nemes Bálint volt! Eddig nem néztem vissza, mert hanyagságom miatt abban a hiszemben voltam, hogy ugyis vizsgálva lesz az első kör! Így a visszajátszásból kiderül, hogy ki akart kerülni, de addigra már annyira közel ért, hogy az lehetetlen volt!

Bálint, légyszives jobban figyelj legközelebb! Főleg a rajtnál! Nem az első körben kell megnyerni a futamot!

Köszi!
Ja és nincs harag, csak figyelj! ;)
Apjok Imre #81

Gilb3rto
Teljes név: Poszmik Gilbert

HozzászólásSzerző: Gilb3rto » 2016.03.19. 14:15

apjoki írta:
Gilb3rto írta:
apjoki írta:Kedves Gilbert!

Csak érdekelne, hogy mi történt az elő futam rajtjánál, mert csak néztem a tükörben, hogy jössz-jössz-jössz, és bumm!
Nem nagyon értem a dolgot! Szarul kaptam el a rajtot, de nyílegyenesen mentem (amíg bele nem forgattál a falba)!
Részemről nincs harag (nem is azért írtam most) csak érdekel, hogy miért nem kerültél ki?
Szia, egyáltalán nem emléxem az esetre :?: de ma visszanézem, bárhogy is volt elnézést kérek érte. :|
Bocsánat!!! Nem te voltál! Nemes Bálint volt! Eddig nem néztem vissza, mert hanyagságom miatt abban a hiszemben voltam, hogy ugyis vizsgálva lesz az első kör! Így a visszajátszásból kiderül, hogy ki akart kerülni, de addigra már annyira közel ért, hogy az lehetetlen volt!

Bálint, légyszives jobban figyelj legközelebb! Főleg a rajtnál! Nem az első körben kell megnyerni a futamot!

Köszi!
Ja és nincs harag, csak figyelj! ;)
Na akkor csak jól emlékeztem hogy nem emlékeztem :D
#29 Poszmik Gilbert

tbazsi95
Teljes név: Toldi Balázs
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: tbazsi95 » 2016.03.24. 13:41

Srácok!

Ajánlott ez az app Assetto Corsához. Mutatja, ha valaki a kocsid környékén van. Verseny közben és egyéb edzés során hasznos lehet.

http://www.racedepartment.com/downloads/helicorsa.5199/

Letöltés
Toldi Balázs - tbazsi95
Logitech G27
YouTube csatorna - http://www.youtube.com/user/tbazsi95
sponsored by ToldiNET

tbazsi95
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: tbazsi95 » 2016.03.24. 16:29

Toldi Balázs - tbazsi95
Logitech G27
sponsored by ToldiNET

Hezso

HozzászólásSzerző: Hezso » 2016.03.24. 19:25

Urak, TS nem lesz? Egyik TS cim sem elérhető jelenleg.
Öregember nem gyorsvonat.....

Hegyi Zsolt #966

tbazsi95
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: tbazsi95 » 2016.03.24. 21:22

Gilbert ez mi volt?
Toldi Balázs - tbazsi95
Logitech G27
sponsored by ToldiNET

danikosz
Teljes név: Molnár Dániel
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: danikosz » 2016.03.24. 21:22

Hezso írta:Urak, TS nem lesz? Egyik TS cim sem elérhető jelenleg.
Nem tudom hányat próbáltál. A régi az nem,azt töröld ki nyugodtan. Az új elvileg fut,de majd ránézünk.
Molnár Dániel #99

Hezso

HozzászólásSzerző: Hezso » 2016.03.24. 21:28

Volt egy-két vicces jelenet......

Komolyan mondom úgy éreztem magam, mint RACE07 időkben a totál publik szerveren. Már csak az hiányzott, hogy valaki szembe is jőjjön a pályán..... :lol:
Öregember nem gyorsvonat.....

Hegyi Zsolt #966

repules74
Teljes név: Szőcs Attila

HozzászólásSzerző: repules74 » 2016.03.24. 21:49

Hát ez vlmi borzalom volt!
Az első futamot lekéstem, de, véletlenül nem kezdtétek előbb a futamot? Mert elvileg negyedkor fent voltam és már 4 körön túl volt a mezőny.
Mindegy is, főleg ha az első is olyan volt a 2. futam. :)
Még nem néztem vissza a replayt, de amik bosszantottak, én lemegyek a fűre, hogy helyet hagyjak, de ő már nem enged vissza, köszi.
Másik, hátulról telibever, kezdhettem a felzárkózást a mezőny végéről. Aztán Nemes Bálint, nemes egyszerűséggel rám rántja a kormányt, gratulálok!
Át kell értékelnem ezt a bajnokságot!

repules74

HozzászólásSzerző: repules74 » 2016.03.24. 22:18

Azt lehet tudni miért kezdtük újra a rajtot? :?

tbazsi95
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: tbazsi95 » 2016.03.24. 22:29

repules74 írta:Azt lehet tudni miért kezdtük újra a rajtot? :?
Túl sok ember keveredett bele a balesetbe.
Toldi Balázs - tbazsi95
Logitech G27
sponsored by ToldiNET

Erikkonen
Teljes név: Mammel Erik
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Erikkonen » 2016.03.25. 08:42

Tényleg elég sok (főként a mezőny létszámához mérten) baleset volt, és teljesen feleslegesek. Ebbe valószínűleg belejátszik, hogy egyrészt ezt az 5 tonnás vasat is próbálják némelyek személyautóként vezetni, másrészt a versenyzési kultúra hiánya. Sokan valószínűleg belehalnak, ha valakit nem tudnak megelőzni, ezért pöckölgetik, felöklelik, leszorítják és ez részükről tök rendben van. Legfeljebb kilépnek utána...
Arról van infó, hogy itt miért van csak kb. harmada-negyede mezőny a túraautókhoz képest? A kamion ennyire érdektelen mások számára vagy az Assetto nincs meg annyi embernek inkább?
Mammel Erik

danikosz
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: danikosz » 2016.03.25. 09:10

Erikkonen írta: Arról van infó, hogy itt miért van csak kb. harmada-negyede mezőny a túraautókhoz képest? A kamion ennyire érdektelen mások számára vagy az Assetto nincs meg annyi embernek inkább?
1: Masters Historic van velunk egy idobe.
2: 30 nevezo van a bajnokira es valaki egyszer se volt meg futamon. Igazabol ha Ok jonnenek nem lenne gond. Nem hiszem hogy első, tanulo evbe itt a 15-20as atlag fole kene celoznunk a dolgokat.

Restart: 2 ember a celegyenesbe osszement,nem tudom volt e aki belejuk ment. Kristof egyenesen elment a nete miatt a t1be. T1bol kijove meg lattam 2 embert forogni. Ez 5-6 ember legalabb aki erintett\serult. Mezony harmada. ÉN mondtam a restartot,nem Toldi. Első helyről mondtam,úgy hogy én buktam vele a legtobbet. Felesleges chat-en beszólogatni Toldinak ,amikor semmi köze a restart dontes meghozatalahoz. Ugy gondolom,foleg hogy nem vagyunk sokan,ilyen estekben mehet a resi,hiszen mindenki elvezze aki eljon es menjen végig.
Molnár Dániel #99

danikosz
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: danikosz » 2016.03.25. 09:13

repules74 írta:Aztán Nemes Bálint, nemes egyszerűséggel rám rántja a kormányt, gratulálok!
Át kell értékelnem ezt a bajnokságot!
Hegyi Zsolt is emlitette futamon Bálintot. Egyszerűbb ha óvsz,majd mi átértékeljuk Balintot es nem a komplett bajnoksagrol alkotsz velemenyt mert egy emberrel gondod van.
Molnár Dániel #99

Gilb3rto
Teljes név: Poszmik Gilbert

HozzászólásSzerző: Gilb3rto » 2016.03.25. 10:55

Jó futamok voltak:

R1:
Poleból indultam de Toldi Balázs a kuplungos rajttal és az én gyatra reakcióidőm miatt, elment Dani szintén a T1-ben 5-6 méterrel el kellet hagynom a pályát hogy ne legyen belőle baleset, ahogy néztem Bazsi eléggé lecsúszott az ívről de szépen fogta csak figyelni kellett, Danit sikerült visszaelőznöm egyből a 2. körben T1-nél, utána üldöztem Balázst de hiába voltam jóval gyorsabb nem tudtam megelőzni sehol szépen, agresszíven védte az íveket, de figyeltünk egymásra 2. hely.

R2:

Ismét pole, a rajtnál Balázzsal összeakadtunk amit se ő se én nem értettem ezért sem reagáltam a dühös kérdésre, Helicorsa mindkettőnknél azt jelezte hogy már nem vagyunk egymás mellett, de mégis (ezt az ő streamjén is látni meg az én felvételemen is).
A restartnál tudtam hogy ismét lefog rajtolni sajna nincs kuplungom ez ennél a modnál óriási hátrány a rajtnál. folytattuk ott ahol az első versenyen befejeztük, annyi különbséggel hogy Balázs nállam lagolt 5-10 métereket előre hátra mozgott a pályán, nem a megszokott ugrálos lagg volt inkább mintha csúszott volna, de folyamatosan ennek abban a körben amikor megelőztem meg is lett a hátulütője már a T1-ben összeértünk de azt még fogtuk a T2,ben a kanyar közepén már nem volt erre ráhatásunk én szorosan mentem mögötte, és a lagnál összeértünk ő megforgott de mivel egyből jöttek mögöttünk nem tudtam megvárni és visszaengedni pedig ha csak ketten vagyunk megtettem volna, így sikerült a végéig erős tempót menni, és megnyerni a 2. futamot.

Nekem jó versenyek voltak, a legkörözöttek szépen elengedtek minket mindig.
#29 Poszmik Gilbert

Erikkonen
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Erikkonen » 2016.03.25. 15:23

danikosz írta: 1: Masters Historic van velunk egy idobe.
2: 30 nevezo van a bajnokira es valaki egyszer se volt meg futamon. Igazabol ha Ok jonnenek nem lenne gond. Nem hiszem hogy első, tanulo evbe itt a 15-20as atlag fole kene celoznunk a dolgokat.
1. Igen, már amikor bevéstem a naptárba a futamokat, akkor csodálkoztam rajta, de igazából tök mindegy. Szerintem nincs átfedés a kettő közt. Ami azt illeti, ott sem volt tumultus a korábbi futamokhoz képest. Amúgy meg a Formula 3-as bajnokság a Race07-es túraautóval fog ütközni jövő héttől. Ez már érint engem, mert az egy kellemes autó és azért az Asetto is kicsit élvezhetőbb.
2. Értem én, de akkor mi értelme van bejelentkezni egy bajnokságba vagy futamokra? :)
danikosz írta:Restart: 2 ember a celegyenesbe osszement,nem tudom volt e aki belejuk ment. Kristof egyenesen elment a nete miatt a t1be. T1bol kijove meg lattam 2 embert forogni. Ez 5-6 ember legalabb aki erintett\serult. Mezony harmada. ÉN mondtam a restartot,nem Toldi. Első helyről mondtam,úgy hogy én buktam vele a legtobbet. Felesleges chat-en beszólogatni Toldinak ,amikor semmi köze a restart dontes meghozatalahoz. Ugy gondolom,foleg hogy nem vagyunk sokan,ilyen estekben mehet a resi,hiszen mindenki elvezze aki eljon es menjen végig.
Ööö, az gondolom ez nem kimondottan nekem jött válaszként, mert akkor nem is értem. Nekem nem volt igazán bajom vele, bár jómagam pont kikerültem a roncsderbit.
Mammel Erik

Gordon24

HozzászólásSzerző: Gordon24 » 2016.03.25. 16:52

Mint látod Én pl vissza mondtam a nevezést. Az oka egyszerű.. Nem tetszik ez a formula truck. Én is erőltettem a kamiont és ha az eb-n szereplő egyszerű kamion lenne nem 600000000 lóerővel és ilyen viselkedéssel valószínűleg tetszene is. A Bajnokságra Én is áment mondtam amikor szervezetük (mielőtt támadás ér :-) de úgy gondoltam majd megszokom. Tetszene a kamion, de ez a mod nem. Ezért nem indulok Én pl többet..

Az, hogy a többiek miért nem jönnek, azt passzolom.
Galambos Péter

TCS #82

tbazsi95
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: tbazsi95 » 2016.03.25. 17:41

Gordon24 írta:Mint látod Én pl vissza mondtam a nevezést. Az oka egyszerű.. Nem tetszik ez a formula truck. Én is erőltettem a kamiont és ha az eb-n szereplő egyszerű kamion lenne nem 600000000 lóerővel és ilyen viselkedéssel valószínűleg tetszene is. A Bajnokságra Én is áment mondtam amikor szervezetük (mielőtt támadás ér :-) de úgy gondoltam majd megszokom. Tetszene a kamion, de ez a mod nem. Ezért nem indulok Én pl többet..

Az a probléma, hogy a valóságban ugye nagyon erősek ezek a kamionok (Turbó dízel :D). Kiss Norbiék is mondták, hogy játékosak ezek a vasak, szóval valószínűleg alattuk is mozog a cucc. Ez sajnos erről szól.
Toldi Balázs - tbazsi95
Logitech G27
sponsored by ToldiNET

Erikkonen
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Erikkonen » 2016.03.25. 17:50

Amennyire tudom, a súly-lóerő arány (vagyis a fajlagos teljesítmény) ezeknél a kamionoknál kb. 5000kg/1300LE, vagyis egy bő 400 lóerős sportkocsiéval egyenértékű. Megfejelve sokkal nagyobb nyomatékkal, "remek" aerodinamikával és persze a súlyeloszlás is ideális...

Egyébként nem olyan vészes vezetni (mármint ezt a modot), inkább az idegesítő, hogy 4.-ben körözgetünk végig, mint valami elektromos autóval. De ahogy Hezso mondta, legalább tud közben sörözni is :)
Mammel Erik

danikosz
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: danikosz » 2016.03.25. 17:53

Erikkonen írta:
danikosz írta: 1: Masters Historic van velunk egy idobe.
1. Igen, már amikor bevéstem a naptárba a futamokat, akkor csodálkoztam rajta, de igazából tök mindegy. Szerintem nincs átfedés a kettő közt. Ami azt illeti, ott sem volt tumultus a korábbi futamokhoz képest. Amúgy meg a Formula 3-as bajnokság a Race07-es túraautóval fog ütközni jövő héttől. Ez már érint engem, mert az egy kellemes autó és azért az Asetto is kicsit élvezhetőbb.
2. Értem én, de akkor mi értelme van bejelentkezni egy bajnokságba vagy futamokra? :)
danikosz írta:Restart: 2 ember a celegyenesbe osszement,nem tudom volt e aki belejuk ment. Kristof egyenesen elment a nete miatt a t1be. T1bol kijove meg lattam 2 embert forogni. Ez 5-6 ember legalabb aki erintett\serult. Mezony harmada. ÉN mondtam a restartot,nem Toldi. Első helyről mondtam,úgy hogy én buktam vele a legtobbet. Felesleges chat-en beszólogatni Toldinak ,amikor semmi köze a restart dontes meghozatalahoz. Ugy gondolom,foleg hogy nem vagyunk sokan,ilyen estekben mehet a resi,hiszen mindenki elvezze aki eljon es menjen végig.
Ööö, az gondolom ez nem kimondottan nekem jött válaszként, mert akkor nem is értem. Nekem nem volt igazán bajom vele, bár jómagam pont kikerültem a roncsderbit.
Nem a második nem neked ment. Csak beírtam mert futamon is volt kérdés meg most itt is,hogy miért.

Nem tudunk mit tenni azzal hogy átfedés van. Amúgy biztos van aki jönne csak Historic van neki. Pl szerveren írta is asszem Sípos Attila, hogy nagyon tetszik neki,de nem tud jönni amiatt. Race07 egyik hét, AC másik. Nem fogjuk azt csinálni,hogy egy hét alatt lezavarunk mindent aztán 1 hét néma csend. Főleg ha jönne valaki mind a kettőbe,akkor neki nem jó ha 2 nappal később futam. Így nyugiba fel tud készülni mindenki.

Masterst meg nehéz kikerülni,ha 5 bajnokságot csinálnak. Elkerülhetetlen az átfedés,ha csak nem dobjuk el a tradicionális (Race07-nél 2007 óta) fent álló keddet vagy a 3-4 éve használatos csütörtököt,csak mert más akkor (is) csinál futamot.

Előre leírom,bár úgyis csak VSR futamosok olvassák : szeptemberbe keddenként 2 raceroom lesz A-B hétbe és egyik csütörtök AC. Valamint várható közös szervezés (esélyes a hétvége) is más ligával.

Nevezni meg azért kell futamra,mert ha sokan lennétek akkor fel kell osztani a szervert. Lásd Race07. Oké,itt most nem de a rendszer ugyan az,kevés ember miatt nem írjuk át a szabályzatot meg mindent,mert így egységes az egész és könnyebb megjegyezni a dolgokat nektek is és nekünk is.
Molnár Dániel #99

Gordon24

HozzászólásSzerző: Gordon24 » 2016.03.25. 17:55

tbazsi95 írta:
Gordon24 írta:Mint látod Én pl vissza mondtam a nevezést. Az oka egyszerű.. Nem tetszik ez a formula truck. Én is erőltettem a kamiont és ha az eb-n szereplő egyszerű kamion lenne nem 600000000 lóerővel és ilyen viselkedéssel valószínűleg tetszene is. A Bajnokságra Én is áment mondtam amikor szervezetük (mielőtt támadás ér :-) de úgy gondoltam majd megszokom. Tetszene a kamion, de ez a mod nem. Ezért nem indulok Én pl többet..

Az a probléma, hogy a valóságban ugye nagyon erősek ezek a kamionok (Turbó dízel :D). Kiss Norbiék is mondták, hogy játékosak ezek a vasak, szóval valószínűleg alattuk is mozog a cucc. Ez sajnos erről szól.

Ez nem így van.. Van pl (tudom kurva régi játék) a Mercedes Truck Racing.. Azok szerintem jobban hasonlítanak. Van mod is olyan kamionnal a játékokhoz. Azok nem ennyire erősek.. Ez egy formula Truck. Kb a difi köztük, mint az f1 és a gt közt mondjuk. A formula jóval erősebb. Én rengeteget mentem az előbb említett játékkal illetve módokkal is. Az élvezhető (Nekem). Ezzel csak küzdök.. Nem a hátsó kerekességével, meg a kamionnal van bajom, sőt talán még az erejével sem, mert pl tegnap amíg mentem nem is forogtam meg max 1x talán. Egyszerűen az egész olyan hmm... no mindegy. Kár mert mondom szeretek menni kamzikkal. Azzal a játékkal iszonyat sokat játszottam régen..
Galambos Péter

TCS #82

danikosz
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: danikosz » 2016.03.25. 18:31

Kijáraton ez játékosabb,az igaz. Viszont így is nehéz előzni vele. Ezeket lehet a legjobban kihasználni. Szerintem ha majdnem olyan stabil lenne mint Norbinak,akkor még kevesebb lenne az előzési lehetőség. Féktávon akkor keményen kéne beesni,így meg egyenes közepétől egymás mellett vagyunk ha előttünk picit hibáztak. Szerintem így versenyzés ügyileg jobb. Lehet nehezebb,de élvezetre szerintem ez a jobb. De ezt úgy mondom,hogy nem mentem a gyengébb inkább EB-s verzióval.

De az se jó amit te mondasz. Megszoktál éveken át valami. Ahhoz képest ez persze hogy "szar". Lehet ha Norbi mondaná,hogy ez 100% real, arra is mondanád hogy nem tetszik mert te megszoktad a 4-5 évig használt full más játékot. Kicsit csalóka az a kép is.
Molnár Dániel #99

Gordon24

HozzászólásSzerző: Gordon24 » 2016.03.25. 19:00

Én nem mondtam, hogy szar!! Azt mondom, Nekem az jobban bejött, ennyi. Élvezetes, meg teszteken tetszett is, de most valahogy mégse :-)

De életképes a dolog, és toljátok meg minden, csak elmondtam amit gondolok.. :-)
Galambos Péter

TCS #82

Erikkonen
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Erikkonen » 2016.03.25. 19:40

danikosz írta:Valamint várható közös szervezés (esélyes a hétvége) is más ligával.
Ez mindenképpen jó döntésnek tűnik. Amennyire látom, iszonyatosan fel van szalámizva a magyar szimulátoros közösség. 15-20 liga biztosan túl sok, nem beszélve a követhetőségről.
Mammel Erik

repules74

HozzászólásSzerző: repules74 » 2016.03.25. 20:47

Pár gondolat, a mostani forduló margójára. ;)
Nagyon jó ötletnek tartom ezt a "kamionosdit", nekem a moddal sincs bajom, egyébként is azzal kell menni ami van, mindenkinek egyforma.
Többnyire a csütörtöki nap is jó nekem, számomra egy jó kikapcsolódás. Szeretem a jó, tiszta csatákat, kis koccokat is beleértve, mert néha elkerülhetetlen. Az sem zavar ha vlki gyorsabb nálam. Ha hibázok, elnézést szoktam kérni, mert azt gondolom úgy illik.
Na, ezek az apróságok itt hiányoznak! Egymást nem tiszteljük, tisztelet a kivétel, szerencsére vannak korrekt versenyzők is.
Másik: Ha 20:15-re van hivatalosan kiírva a rajt, akkor ne kezdjük el korábban! A bajnokság "komolysága" miatt se!
Harmadik: Mert két autó ütközik a rajt után, meg még kettő, simán versenybaleset, tehát nem lagg, egyéb külső hatás, miért is kell újraindítani?
Építő jelleggel írtam! Béke! ;)

Vissza: “VSR Truck Series 2016”