Nyilatkozatok

DiRT Rally bajnokság a Codemasters féle játékkal. Egy kategória van engedélyezve : WRC '10 . Az év végén nyereményekben részesülnek a kategória dobogósai!

Moderátor: BT Tag

RPeti78
VSR Szervertag 2018
Teljes név: Retkes Péter

Re: Nyilatkozatok

HozzászólásSzerző: RPeti78 » 2016.05.17. 09:35

Azt hiszem ilyet még sosem csináltam, az első gyors első kanyarjában estem egy hatalmasat, az autó nagyon összetört és +15mp ;)

Az igazság az, hogy egyáltalán nincs erre időm, nincs beállításom és minden szakasz új nekem. Ha sikerül, este becsületből befejezem a versenyt, de az igazi rally lesz, pályabejárás nélkül, kölcsön itinerből :oops:

Az első két versennyel szerencsém volt mert azokon a szakaszokon versenyeztünk már a simraceseries.com-on, de már ott sem futom a versenyeket időhiány miatt. Elképesztő ahogy mentek ott az elejében, le a kalappal 8-)

RPeti78
VSR Szervertag 2018

HozzászólásSzerző: RPeti78 » 2016.05.17. 21:18

Beértem a célba ;)

Az utolsó 9 gyorson 4 fejtetőm volt és 3 forgásom, de végképp betette a kaput, hogy 8km-t mentem jobb hátsó defekttel 8-)

Gratulálok mindenkinek akivel egyáltalán a célban pálinkázhatok, ez nagyon durva volt.

Az autó kuka, egyetlen porcikája sem használható. Ha a lehetőségeink engedik, építünk egy 0km-es új autót, ha nem sikerül akkor a pálya széléről fogok szurkolni nektek :twisted:

MartinVRS
Teljes név: Veres Martin

HozzászólásSzerző: MartinVRS » 2016.05.18. 12:08

Gratulálok mindenkinek aki végigküzdötte a rallyt, és behozta az autót a célba.
Mikor neveztem a bajnokságba nem gondoltam volna, hogy a top 10-ben fogok valaha is végezni, azt meg végképp nem, hogy pont a Finn rallyn. Szeretem nagyon ezt a pályát, csak eddig az önbizalom hiányzott, hogy határon merjek rajta menni. Kellett egy jó setup, főleg a felfüggesztésre. Ne legyen túl kemény mert elpattog a tempós részeken, de puha se mert akkor meg instabil lesz és azért fogom eldobni. Nem volt egyszerű, de megtaláltam a középutat, utána a fékek és a váltó már gyerekjáték volt. Ez éppen elég biztonságérzetet adott ahhoz, hogy egy kiegyensúlyozott hétvégét tudjak futni. De persze így is kellett egy jó adag szerencse már rögtön az elején. Az első szakaszon, a 4. vagy 5. kilométernél van egy figyelős jobbos 4-es, ahol a külső íven van egy jókora kavics. Ezt most megtanultam, mert hiába hallottam a navigátortól a "Caution, rocks outside" figyelmeztetést, túl gyorsan érkeztem be, és szépen nekicsaptam. Szerencsére a küszöb kapta, nem a hátsó kerék, az biztos defekt lett volna, így megúsztam egy megforgással. Próbáltam óvatosan, precízen vezetni, főleg miután olvastam itt, hogy egyeseknek szétesett az autó az ugratóktól. Nem tudom, hogy a jó gátló beállításnak, vagy a finom, egyenletes vezetésnek köszönhetem-e, de az autó összességében 85%-nál rosszabb állapotban nem volt, még a végén sem. Mint korábban írtam a felfüggesztés, a féltengely és a kerekek kaptak sokat nálam, de az is 80 fölött maradt mindig. A motor, turbó és hűtő 90-nél rosszabb nem volt. Az utolsó szakaszra még simán futotta egy maximum attackra, sanszos hogy egyéni legjobbat sikerült futnom, bár a szakaszgyőzelemtől még így is 23 másodpercre voltam :D .

dundee90
Teljes név: Kállay Dániel

HozzászólásSzerző: dundee90 » 2016.05.18. 21:45

Sziasztok!

Egy rövid nyilatkozattal jelentkezem. :) Szerencsére a verseny a lehető legtökéletesebben alakult számomra. A finn pályák az egyik kedvenceim, így itt mindenképp szerettem volna jó eredményt elérni. Az előző versenyen a tempóm már elég jó volt, így bizakodóan álltam neki ennek az eventnek. A verseny előtt sikerült egy hosszabb tesztet futnom, ahol sikerült a lehető legjobb beállítást megtalálnom.

A verseny előtt futottam pár szimulációt, és rendre a hűtő volt az autó gyenge pontja. Ha keményen elvállaltam az ugratókat, hamar megadta magát, ha elspóroltam, akkor egy kicsit tovább bírta. Ennek tudatában tudtam, hogy így nem lesz könnyű dolgom. Mindent egy lapra feltéve, nem foglalkozva az autóval, nekilódultam és úgy voltam vele mehet a MaxAttack. :) Már az első szakasz legvégén felvillant a hűtő visszajelző. A harmadik szakasz végén körülbelül 60%-os hűtővel gurultam be. Itt minimálisan tudtam csak javítani rajta. Természetesen ezek mellett a rugó, hajtás, és kipufogó is rendesen le volt amortizálva. A második kört próbáltam hibamentesen lehozni, kicsit spórolósan, bízva, hogy a következő szervizben, kicsit fel tudjam javítani a kocsit. Ez sikerült is, így nagyjából a hűtő már tökéletes állapotra lehetett feljavítani. Innentől picit még visszavettem, ez azt hiszem meg is látszott az eredményeken. Az utolsó körre megint jöttek a kedvenc szakaszaim, így itt megint kicsit magabiztosan tudtam autózni. A hosszú egyenest kifejezetten szeretem a maga technikás ugratóival. Itt, ha el mered vállalni nagyot lehet menni, persze, ha kicsit is elindul az autó akkor garantált a TK. :)

Minden célba érkezőnek gratulálok! Találkozunk Németországban. Mindenkinek sikeres felkészülést! :)

repules74
Teljes név: Szőcs Attila

HozzászólásSzerző: repules74 » 2016.05.19. 17:47

Nálam is hűtő, turbó és a futóművek fogyóeszközök voltak. Ezek a repülő finn pályák nagyon eszik a technikát. :)
Én sokáig a végsebességgel küszködtem, miután állítottam a váltóáttételen már a sebességen is érezhető volt a javulás.

Gratulálok Dundee, nagyon szép győzelem volt! ;)

Remélem sikerül jó beállítást találnom a német pályákra, mert az a Polo-nak nem igazán fekszik alapból.

dundee90

HozzászólásSzerző: dundee90 » 2016.05.19. 20:27

repules74 írta:Nálam is hűtő, turbó és a futóművek fogyóeszközök voltak. Ezek a repülő finn pályák nagyon eszik a technikát. :)
Én sokáig a végsebességgel küszködtem, miután állítottam a váltóáttételen már a sebességen is érezhető volt a javulás.

Gratulálok Dundee, nagyon szép győzelem volt! ;)

Remélem sikerül jó beállítást találnom a német pályákra, mert az a Polo-nak nem igazán fekszik alapból.
Köszönöm! Egy kulisszatitkot elárulok, maximális váltóáttétellel mentem, már az elejétől, és még így is leforgattam a hosszú egyenesekben. Kicsit tartottam tőle, hogy nem lesz meg a Mini-nek a tempó, de szerencsére jól ment a kicsike. A verseny elejét és végét kifejezetten élveztem. :)

benny
VSR Szervertag 2018
Teljes név: Benkő Sándor

HozzászólásSzerző: benny » 2016.05.22. 15:29

Sziasztok!

Először is mindenkinek gratulálok ezután a nehéz verseny után!

Az eredmények megérkezése után megírtam a beszámolót, ide kattintva érhető el:

https://www.facebook.com/BennyOnlineRal ... 2309987898
Üdv,
Benny

Dirt Rally: M(óka)-Sport / Ford
Versenyzői oldalam: https://www.facebook.com/BennyOnlineRally
Élő Rally Napló (futamközvetítés): http://bit.ly/2kWt1QG
Ralis narrációim (csak WRC): https://www.youtube.com/channel/UC8QK3C ... N4jnWNy99Q

repules74

HozzászólásSzerző: repules74 » 2016.05.27. 22:05

Könnyen lehet, hogy egy kilátásban lévő győzelmet dobtam el megint magamtól! :(
A 10. gyors közepén csináltam egy bal első defektet, hibáztam, sajnos ennél a tempónál benne van, nagyon megkergettük egymást Porcs-al és Dundee-val, számos gyorson 1mp.-en belül voltunk egymáshoz képest, ez is tükrözi a nagy csatát, amit egyébként nagyon élveztem.
A 6-7 mp.-es előnyömből komoly hátrány faragtam, azért nem adtam fel, fel tettem mindent egy lapra az utolsó két gyorson. Nem lettek rossz idők, de sajnos be-becsúszott egy-két apró hiba, így nem tudtam már visszaelőzni Dávidot. Nagy gratula Dávid! Dundee vlhol eltűnt, még nem jött a befejező gyorsra, tartok tőle, ő is be jön elém. Kíváncsian várom még Ateszt, ő is szerezhet némi meglepetést. Retkes Petinek remélem lesz autója! :)

Várlak a célban Benneteket!

Egy néző küldött már egy képet! :)
Kép
http://images.akamai.steamusercontent.c ... 2020F1F95/

RPeti78
VSR Szervertag 2018

HozzászólásSzerző: RPeti78 » 2016.05.29. 13:12

A 3.gyors végén jött a lányom és megkérdezte, hogy van-e kedvem játszani vele kint az udvaron :) Őt választottam és mivel ma nem vagyok otthon, így engem ne várjatok :)

repules74

HozzászólásSzerző: repules74 » 2016.05.29. 15:13

RPeti78 írta:A 3.gyors végén jött a lányom és megkérdezte, hogy van-e kedvem játszani vele kint az udvaron :) Őt választottam és mivel ma nem vagyok otthon, így engem ne várjatok :)
Ez nagyon cuki! :)
Bár én örültem volna, ha velünk is játszol! ;)

danikosz
VSR Szervertag 2018
Teljes név: Molnár Dániel
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: danikosz » 2016.05.29. 16:25

10. szakasz alatt el kellett mennem otthonról és hétfőn érek haza. Szintén off.
Molnár Dániel #99

dundee90

HozzászólásSzerző: dundee90 » 2016.05.29. 20:27

Azt gondolom bátran kijelenthetem, hogy a legszorosabb és legizgalmasabb versenyen leszünk lassan túl. Ha a verseny előtt valaki megkérdezte volna mit várok ettől a hétvégétől, akkor biztos, hogy azt mondtam volna, hogy egy dobogós helyezésnek nagyon örülnék.
Aztán kijött a szakaszbeosztás és kicsit felcsillant a szemem. Láttam, hogy elég sok esős, ill felhős pálya van, aminek nagyon örültem, mert a nehezített körülmények már a teszten is nagyon feküdtek, főleg esőben tudtam nagyot autózni. Hibák azért nálam is voltak, nekem is volt olyan szakasz ahol több, mint 5 másodperc maradt bent. Ezen felül az utolsó, szakasz utolsó előtti kanyarjában sikerült érintőre vennem az út széli követ. Szerencsére tudtam tovább menni, ha ott leakadok akkor egész biztos, hogy nem tudom megelőzni Dávidot.
Összességében nagyon kiélezett csata folyt az első helyért. Az első 3 pilóta 3 másodpercen belül... :) Gratulálok minden célba érkezőnek! Következő versenyen jöjjön a szezon finálé. Mindenkinek eredményes felkészülést!

Gordon24
VSR Szervertag 2018

HozzászólásSzerző: Gordon24 » 2016.05.29. 21:56

Hát féltem a Német rallytól. Nem igazán mennek az aszfaltos pályák. Ez látszott Montén is. Én a murván érzem "otthon" magam.

Mint kedd este a TCS bajnokságban kiderült a pedálomnak a fék része be-be fogott. Tudtam azt, hogy hétvégén gyerek nap, meg az egész hét elég zsúfolt volt így hétfőn már letoltam az összes gyorsaságit. Ezért valószínűleg ez a pedál probléma fent állt a rally szakaszok alatt is.
Ettől függetlenül sem ment jól. Sok hiba volt, sok tolatás, az eső sem segített. Hát nem lesz a kedvencem a német rally..

Jön Wales. Huhh na ez a 2. legszemetebb rally, (finn az első) viszont rohadt jó. De itt könnyű törni a gépet, mert ugye nagy a tempó sok helyen szűk, a fákat meg elég közel ültették az út széléhez :-))

Egyszóval vigyázós, de el kell vállalni mert ha nem akkor meg sehol nem vagy.

Gratula a német rally célbeérőknek és pláne a dobogósoknak.

(ma szétszedtem a G25 pedáljait, kb egy marék kosz volt a potméterekbe. Kontakt tisztítóval szépen megpucoltam mindent. Potit darabokra szedtem. Szóval elvileg most minden happy. Walesen már nem fékezek, csak akkor ha akarok! :-) )
Galambos Péter

TCS #82

GAtesz
Teljes név: Glück Attila

HozzászólásSzerző: GAtesz » 2016.05.31. 17:43

Én is Gratulálok a dobogósoknak! Fantasztikus időket mentetek. Már az első szakasz után tudtam, hogy én itt nem rúghatok labdába. :)
Szép volt!

MartinVRS

HozzászólásSzerző: MartinVRS » 2016.05.31. 17:50

Üdv!

Gratulálok ismét a dobogósoknak és persze minden célba érkezőnek!

Kicsit megkésve az értékeléssel, csak most tudtam megnézni az eredményeket, és meg kell mondjam vegyes érzések kavarognak bennem. Az már az első checkpoint után látszott, hogy iszonyat szoros lesz a küzdelem. A szakaszokat baromira élveztem, az autó is remekül viselkedett. A setup nagyon hamar meglett, alaposan kiismertem már a Hyundai-t így a szezon végére, tudom hol keressem benne a másodperceket. Lehet, hogy kicsit el is bíztam magam emiatt. Menet közben úgy éreztem a tempó megvan, és akár a legjobb eredményem lehet meg Németországban. Bár nagy kockázatokat nem vállaltam, inkább a hibátlan autózásra mentem mivel gyakorlásra nem jutott sok idő. A rally feléig üldöztem Füredit, de a végére nagyon meglépett és kénytelen voltam elkönyvelni, hogy ezt már nem hozom be. Innentől hátrafelé figyeltem, az utolsó szakaszig "magabiztos" előnyöm volt, Márton Zoli és Bíró Laci mögöttem 5 illetve 7 másodperccel. Gondoltam elég lesz, 11 szakaszon keresztül is elég volt 5-6 másodperc. Nem lett. Nem tudom Bíró sporttárs mit autózott az utolsón, de két helyet javítva elém került az összetettben. Órási gratula érte! De ami igazán fáj, az az, hogy mindez tizenhat ezred másodperccel sikerült. :shock: Leírom számokkal is: +0.016. Ennyivel túrtak ki a top 10-ből. Szóval igen, szoros volt a küzdelem. :D
Remélem hasonlóan izgalmas lesz az utolsó forduló is, és mindenki rajthoz tud majd állni. Jó felkészülést, találkozunk Walesben!

Bírói testület
Teljes név: VSR Bírói testület
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Bírói testület » 2016.05.31. 20:59

VSR BT tag / segítő kerestetik!

Amennyiben úgy érzed,hogy szívesen foglalkoznál szimulátorozással komolyabban egy jól szervezett, profi társasággal,nincs más dolgot mind nekünk (ennek a profilnak) írni egy privát üzenetet!

Hogy mit tehetnél nálunk? Cikk írás, szervezés, videós anyag, képi anyag, adminisztrációs feladatok stb.

Keress fel minket,és beszéljük át együtt,hogy miben vagy erős,mi az ami érdekel!
Virtual SimRacing Bírói Testülete

Facebook oldalunk: https://www.facebook.com/VirtualSimRacing

Bármilyen kérdésed van, tedd fel nekünk privátban nyugodtan!

repules74

HozzászólásSzerző: repules74 » 2016.06.11. 21:33

Wales Rally:
Úgy álltam neki a záró futamnak, hogy nyernem kell! :) A görög és a német rali után, végre szerettem volna egy győzelmet. :) Lehet, ez volt a baj, rágörcsöltem!
A terv rögtön az első gyorsasági elején "borult" szó szerint, kétszer fordultam át a tetőn (+10mp), szerencsémre az úton talpra érkeztem és tudtam folytatni. Itt már valamiért éreztem, hogy nem lesz meg a győzelem a végére.
Nagyon tetszett végig a szoros csata, újra sikerült egymásra találnunk Atesszal és Dundeeval, ment körbe az adok-kapok. :)
Nyomtam ahogy bírtam, folyamatosan jöttem fel, sikerült Dundeet megelőznöm és Ateszt is megközelítettem 2mp.-re. Elég biztató volt, a remény is kezdett visszajönni.
Véglegesen a 11. gyorson dőlt el, a cél előtti balos kanyar kijáratánál a jobb hátulja lecsúszott az útról, leakadt és beforgatott a fák közé, igyekeztem a fákat elkerülni és rögtön visszakecmeregni az útra, szintén 10 mp. bánta.
Az utolsó gyorson arra figyeltem, hogy hiba nélkül legalább a 2. pozíciómat tartani tudjam. Eddig úgy tűnik, hogy sikerült.
Ha a vége így marad és jól számolom, akkor Atesz a bajnok 207 ponttal, én a második 203 ponttal, a harmadik Dundee 187 ponttal. Retkes Peti sajnos nem tudott harcba szállni, pedig kevert volna az álláson.

Köszönet a szervezésért, én nagyon élveztem, a bajnokság elején nem gondoltam volna, hogy meglesz a dobogó, én ezzel teljesen elégedett vagyok, főleg, hogy szoros csatákban dőltek el a helyezések.
Gratulálok Atesz a bajnoki címhez!!! :)
És mindenkinek aki részt vett, mert egy bajnokság az indulók létszámától is népszerű és színvonalas.

GAtesz
Teljes név: Glück Attila

HozzászólásSzerző: GAtesz » 2016.06.13. 18:27

Én Gratulálok Neked a bajnoki címhez Attila! :D számold át még egyszer!
Nagyon örülök, hogy ilyen jót versenyeztünk, egészen az utolsó körig nyílt küzdelem volt.
Egy kicsit bántam, hogy az aszfaltos futamokon nem találtam a megfelelő beállításokat és nem tudtam jó időket menni. Ennél fogva, már 10 perc gyakorlás után elment a kedvem az egésztől, és inkább csak becsületből mentem végig a pályákon.
Gratulálok Dundeenek is, és mindenkinek aki részt vett a bajnokságban!
Köszönet a szervezőknek is!

danikosz
VSR Szervertag 2018
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: danikosz » 2016.06.13. 19:27

GAtesz írta:Én Gratulálok Neked a bajnoki címhez Attila! :D számold át még egyszer!
Nagyon örülök, hogy ilyen jót versenyeztünk, egészen az utolsó körig nyílt küzdelem volt.
Egy kicsit bántam, hogy az aszfaltos futamokon nem találtam a megfelelő beállításokat és nem tudtam jó időket menni. Ennél fogva, már 10 perc gyakorlás után elment a kedvem az egésztől, és inkább csak becsületből mentem végig a pályákon.
Gratulálok Dundeenek is, és mindenkinek aki részt vett a bajnokságban!
Köszönet a szervezőknek is!
Az eldobható futam miatt nálam is te nyertél az excel tábla szerint. :D

Gratulálok mindenkinek,jó volt srácok! Ősszel lesz folytatás biztosan. A nyarat még nem tudjuk,tervezünk valamit de még kérdés,hogy mivel. Majd küldünk ki szavazást és akkor találjuk ki a nyarat közösen szerintem.
Molnár Dániel #99

MartinVRS

HozzászólásSzerző: MartinVRS » 2016.06.15. 18:02

Gratulálok Attilának a bajnoki címhez! Szoros volt a pontverseny a végére, hihetetlen időket mentetek ott az elején, kivétel nélkül minden rallyn. Maximum attack, maximum respect! :D És persze gratulálok mindenkinek aki végigtolta a bajnokságot, különösen Galambos Péternek, akivel a közel azonos időink miatt jó kis csatáim voltak, de összetettben már nem sikerült megelőznöm. (1 pont, úgyhogy ne bízd el magad 8-) ) És persze köszönöm a VSR-nek a színvonalas szervezést, és a lehetőséget, sokat tanultam és fejlődtem a bajnokság ideje alatt. A jövőben biztosan fogok még indulni nálatok. Jó bulizást a díjátadón annak aki ott lesz! Remélem még találkozunk a pályán, addig is sok sikert mindenkinek!

Gordon24
VSR Szervertag 2018

HozzászólásSzerző: Gordon24 » 2016.06.15. 21:00

MartinVRS írta:Gratulálok Attilának a bajnoki címhez! Szoros volt a pontverseny a végére, hihetetlen időket mentetek ott az elején, kivétel nélkül minden rallyn. Maximum attack, maximum respect! :D És persze gratulálok mindenkinek aki végigtolta a bajnokságot, különösen Galambos Péternek, akivel a közel azonos időink miatt jó kis csatáim voltak, de összetettben már nem sikerült megelőznöm. (1 pont, úgyhogy ne bízd el magad 8-) ) És persze köszönöm a VSR-nek a színvonalas szervezést, és a lehetőséget, sokat tanultam és fejlődtem a bajnokság ideje alatt. A jövőben biztosan fogok még indulni nálatok. Jó bulizást a díjátadón annak aki ott lesz! Remélem még találkozunk a pályán, addig is sok sikert mindenkinek!

:-) köszi. Jó kis meccsek voltak az tuti. Meglátjuk mi lesz legközelebb. Én is tuti, hogy itt leszek. Egyrészt a vsr miatt :-) másrészt a rally miatt. Szóval gyertek és toljuk legközelebb is. Gratula mindenkinek legfőképpen a bajnokunknak. :-)
Galambos Péter

TCS #82

dundee90

HozzászólásSzerző: dundee90 » 2016.06.16. 20:54

Gratulálok mindenkinek aki tisztességgel végig játszotta a bajnokságot, és főleg a dobogón előttem végzőknek. Próbáltam nagyot hajrázni a végén, de nem igazán sikerült. Piszok szoros lett a vége. A következő kiírásban még nagyobb erővel támadok! :)

danikosz
VSR Szervertag 2018
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: danikosz » 2016.06.16. 21:09

dundee90 írta:Gratulálok mindenkinek aki tisztességgel végig játszotta a bajnokságot, és főleg a dobogón előttem végzőknek. Próbáltam nagyot hajrázni a végén, de nem igazán sikerült. Piszok szoros lett a vége. A következő kiírásban még nagyobb erővel támadok! :)
Nézz majd postaládát léccike :D
Molnár Dániel #99

benny
VSR Szervertag 2018

HozzászólásSzerző: benny » 2016.06.28. 23:16

"Kicsit" késve, de jönnek a beszámolók! Ma a Német Rally-ét sikerült megírnom.

https://www.facebook.com/notes/benny-on ... 3264403469

Hamarosan jelentkezem a Wales Rally összefoglalójával is, s talán még egy szezonösszefoglaló is belefér :)
Üdv,
Benny

Ralis narrációim (csak WRC): https://www.youtube.com/channel/UC8QK3C ... N4jnWNy99Q

benny
VSR Szervertag 2018

HozzászólásSzerző: benny » 2016.07.04. 18:15

Sziasztok!

Nagy nehezen elkészült a Wales Rally GB beszámolója!

https://www.facebook.com/notes/benny-on ... 1684045627

Hamarosan jön a bajnokság összefoglalója, addig is mindenkinek gratulálok és remélem, találkozunk a következő idényben! Ja és persze a díjátadón is! :)
Üdv,
Benny

Vissza: “VSR DiRT Rally bajnokság : '16 tavasz”