Társalgó

DiRT Rally bajnokság a Codemasters féle játékkal. Egy kategória van engedélyezve : WRC '10 . Az év végén nyereményekben részesülnek a kategória dobogósai!

Moderátor: BT Tag

Gordon24
VSR Szervertag 2018

Re: Társalgó

HozzászólásSzerző: Gordon24 » 2016.03.29. 22:01

Ilyet lehet? Ne bazd..

Akkor magyarázza el valaki mi ez a checkpoint?
Galambos Péter

TCS #82

danikosz
VSR Szervertag 2018
Teljes név: Molnár Dániel
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: danikosz » 2016.03.29. 22:09

Gordon24 írta:Ilyet lehet? Ne bazd..

Akkor magyarázza el valaki mi ez a checkpoint?
Csak a versenykiírásban,a futam kiírásban és a weboldalon van megemlítve. Jól átolvastad :))

Elvileg azt jelentené, hogy ha a 4.-en van és a köv a 7.en akkor onnan tudod folytatni rallykat. Szóval kilépsz a 4-5-6 szakaszon, akkor visszadob a 4. szakasz rajtjához. Ha kilépsz a 7.-en akkor a 7. rajtjához. Így minimum 3-at kell lenyomnod egymás után. Nem tudsz folyamat újra kezdeni szakaszt,ezért kiegyenlítettebb lesz a verseny. Ha sérül az autód és ki akarsz lépni akkor megteheted, de a sérült autóval visszadob a checkpoint elejére. Annyi változik,hogy defekt nem lesz elvileg. El kell menned a felénél akkor lenyomsz annyit hogy eljutsz az egyik ilyen pontig és onnan folytatod 3 nap múlva.
Molnár Dániel #99

repules74
Teljes név: Szőcs Attila

HozzászólásSzerző: repules74 » 2016.03.29. 22:12

danikosz írta:Első szakaszom : 6:47
második : 3:10
harmadik : 3:19
negyedik : megyek 3 métert. Tálcára rakom és bezárom,hiszen chekpoint. erre az addig leharcolt kocsival kell újra kezdenem egyről, wtf?

Ti hogyan,mikor léptek ki? Eddig ez jó volt így....
Így volt, mobilról pont követtem az időket. Nem is értettem, hova lettek az időid. Az a 3 méter nem kellett volna, hiszen elrajtoltál. Előtte kell F1-el menteni, utána kilépsz, akkor tudod folytatni onnan ahol abbahagytad.

danikosz
VSR Szervertag 2018
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: danikosz » 2016.03.29. 22:14

repules74 írta:
negyedik : megyek 3 métert. Tálcára rakom és bezárom,hiszen chekpoint. erre az addig leharcolt kocsival kell újra kezdenem egyről, wtf?

Így volt, mobilról pont követtem az időket. Nem is értettem, hova lettek az időid. Az a 3 méter nem kellett volna, hiszen elrajtoltál. Előtte kell F1-el menteni, utána kilépsz, akkor tudod folytatni onnan ahol abbahagytad.
De ha kilépek az is jó,mert akkor a 4.-re rak vissza. Nem az elsőre. Hiszen a 4. előtt van a chekpoint. Tehát pont jónak kéne lennie így is. De ok,máskor akkor a szereléses résznél nyomok F1-et,köszi.
Molnár Dániel #99

repules74

HozzászólásSzerző: repules74 » 2016.03.29. 22:25

Azért azt nem értem, hogy az idők miért tűntek el?
Érdekes! Hiszen ha mondjuk az első kanyarban eldobod és kilépsz, akkor is a 4. gyorstól kellene folytatnod, tehát az első-három gyors idejei megmaradnak. :?

danikosz
VSR Szervertag 2018
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: danikosz » 2016.03.29. 22:27

repules74 írta:Azért azt nem értem, hogy az idők miért tűntek el?
Érdekes! Hiszen ha mondjuk az első kanyarban eldobod és kilépsz, akkor is a 4. gyorstól kellene folytatnod, tehát az első-három gyors idejei megmaradnak. :?
Szerintem tudom. Havi eventen volt anno ilyen. Szerintem az,hogy ha hibázok,kilépek hogy újra kezdjem akkor az nem jó. Szal büntiből az előző chekpointra dob vissza. Havin kb 3 hónapja volt ilyen,utána jött ki a chekpoint. Akkor tesztelték ezt rajtunk. Simán lehet hogy kirepülök valahova és akkor 10-szer kezdem újra a 4-est. Ezt előzi meg,hogy akkor nesze szívják,kezd az előzőről.
Molnár Dániel #99

repules74

HozzászólásSzerző: repules74 » 2016.03.29. 22:49

Mondjuk, van benne logika. Lényeg, hogy gyors közben ne lépjetek ki, hátha ezzel segítettünk másnak is. ;)

misu12

HozzászólásSzerző: misu12 » 2016.03.29. 23:36

Sziasztok!
Hülye kérdésem lenne csináltam egy hülyeséget véletlen akadozott a játék és kiléptem retirével ugye nem kezdhetem újra?

danikosz
VSR Szervertag 2018
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: danikosz » 2016.03.30. 08:43

misu12 írta:Sziasztok!
Hülye kérdésem lenne csináltam egy hülyeséget véletlen akadozott a játék és kiléptem retirével ugye nem kezdhetem újra?
Nem engedi a játék.
Molnár Dániel #99

ZoCi

HozzászólásSzerző: ZoCi » 2016.03.30. 14:45

Én végig nyomtam a 12 szakaszt.

Korábban a rajt után rögtön kilépek. Save and Quit-al..
Kép

Bírói testület
Teljes név: VSR Bírói testület
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Bírói testület » 2016.04.04. 10:38

Kis változás van a menetrendben srácok!

Amire mi készültünk, és nemrég még ilyen volt a rendszer :
Csinálunk egy event 1-et, ami ez a Monte rally, amit nézünk,lezajlik és kész. Azért van egy Event 2 teljesen hülye szakaszokkal,teljesen hülye időpontban,hogy mi mától-vasárnapig kivesézzük a szakaszokat. Készítettünk nagyon fasza kis excel-t,ahova csak másolni kellene a szakaszok után az időket és kidobja,hogy ki melyik szakaszon mit ment. Egy komplett 13 oldalas kis eredményes pdf lett volna közzé téve, ahol látjátok minden egyes szakaszon,hogy mit mentetek és a Power Stage-en is szakaszra lebontva. Nem az,hogy 13 percből lett neked 14:44 az időd,hanem akkor 1:44 és ez a szakaszon a 4. helyre elég.

Ami történt : Megváltozott a dedi oldala a DiRT-nek és már nem tudjuk visszamenőleg megnézni a szakaszokat. Csak a teljes rally végi eredményt látunk. Nem látjuk emiatt a 11. szakasz után lévő időket,hogy az alapján kiszámoljuk a 12. szakaszon futott időt,ami ugye lett volna a Power Stage. Sajnáljuk,pedig előkészítettünk tényleg mindent.

Szóval ami változik a kiírásban : Nem lesz határozatlan ideig Power Stage és a 12. szakasz előtt emiatt nem is lesz szerviz. A héten elvileg jön egy nagyobb frissítés (benne azzal a 8-9 új autóval többek közt) és reméljük,hogy másnapra ezt is frissítik valamilyen formában. Illetve van egy magyar srác is a DiRT brigádban,neki írunk,hátha tud valamit kezdeni a helyzettel. Viszont most sajnos tehetetlenek vagyunk,sajnáljuk.

Így hogy még kevesebb a meló az eredményekkel, ma de lehet csak holnap közzé lesznek téve!

Amit kérünk,mert jelentősen gyorsítaná a munkánkat : Gyertek teljes névvel a játékban. Sok idő elmegy azzal,amíg a cyfsf nevű felhasználót kikeressük a több oldalas jelentkezés topicból,hogy ehhez a nick névhez melyik teljes név tartozik. Táblázatban és mindenhol egységes lesz a név. Nem lesz joci és Kovács Béla egymás alatt.
Virtual SimRacing Bírói Testülete

Facebook oldalunk: https://www.facebook.com/VirtualSimRacing

Bármilyen kérdésed van, tedd fel nekünk privátban nyugodtan!

danikosz
VSR Szervertag 2018
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: danikosz » 2016.04.04. 11:51

Kettő ember van aki nem tudom kicsoda és futottak szakaszt. Lehet csak benne voltak a VSR ligába és látták hogy van event.

Ha magadra ismersz,írj kedd 20:00-ig privát üzenetet,különben nem veszünk figyelembe a pontverseny számításánál.
- komiki1
- Hlavi
Molnár Dániel #99

RPeti78
Teljes név: Retkes Péter

HozzászólásSzerző: RPeti78 » 2016.04.04. 12:15

Hlavi-t (Hlavacsek István) ismerem, tény, hogy nem látom a jelentkezését ;)

danikosz
VSR Szervertag 2018
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: danikosz » 2016.04.04. 12:24

RPeti78 írta:Hlavi-t (Hlavacsek István) ismerem, tény, hogy nem látom a jelentkezését ;)
Igen én is azt néztem csak a móka ott kezdődik:
25. beérő : Hlavács (nicknév +autó is egyezik amivel le lett adva nevezés a bajnokira)
14. beérő : Hlavi (ilyen nicknév nincs nevezve, és a későbbi nevezés sem ezzel a kocsival van leadva)
Molnár Dániel #99

repules74

HozzászólásSzerző: repules74 » 2016.04.04. 13:12

Bírói testület írta:Nem látjuk emiatt a 11. szakasz után lévő időket,hogy az alapján kiszámoljuk a 12. szakaszon futott időt,ami ugye lett volna a Power Stage. Sajnáljuk,pedig előkészítettünk tényleg mindent.
Amíg elérhető volt én gyorsba átnéztem az elejét, a 11. gyors és 12. gyors közötti különbségeket, az én számításom szerint egyértelműen Csortos Laca nyerte a power stage-t! Én lettem a 2. és Retkes Peti a 3. ;)

RPeti78
Teljes név: Retkes Péter

HozzászólásSzerző: RPeti78 » 2016.04.04. 14:07

5 tizeden belül voltunk 3-an? Én csak azt láttam, hogy kereken 5 tizedet kaptam a szakaszelsőtől :lol:

repules74

HozzászólásSzerző: repules74 » 2016.04.04. 23:47

RPeti78 írta:5 tizeden belül voltunk 3-an? Én csak azt láttam, hogy kereken 5 tizedet kaptam a szakaszelsőtől :lol:
Akkor viszont csak a Csortos Laca győzelme biztos, vlmit elszámolhattam, ebben az esetben Te lettél a 2., ez tuti ha csak 5 tizedet kaptál az elsőtől! ;)

komlosip
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: komlosip » 2016.04.05. 10:44

Ha az első futamon "kölcsön autóval" mentem, attól még a másodikon mehetek "sajáttal"? Érdemes még rágyúrni?
Komlósi Péter alias KP. #22

MartinVRS
Teljes név: Veres Martin

HozzászólásSzerző: MartinVRS » 2016.04.05. 11:06

komlosip írta:Ha az első futamon "kölcsön autóval" mentem, attól még a másodikon mehetek "sajáttal"? Érdemes még rágyúrni?
Szerintem mindenképpen. A kölcsön autón nincs fent szerintem egyik upgrade sem. Ez Hyundainál úgy néz ki, hogy kb 70 lóerővel gyengébb ami gyorsulásban nagyon kijön, illetve 100kg-val nehezebb. Gondolom a többi WRC-nél is hasonló a helyzet illetve a részletes setup lehetősége is zárva van, ugye. Még van másfél heted kimaxolni a kocsit, ha időd engedi szerintem mindenképp vágj bele. Legfeljebb a Turbo 2 upgrade nem lesz meg, de azzal is előrébb vagy. Danikosz írt egy jó tippet az első oldalon, ha megvan az autó, custom championshipben menj vele versenyeket, elég jól is fizet amellé, hogy gyűjtheted a kilométereket. Én is tegnap kezdtem el.

danikosz
VSR Szervertag 2018
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: danikosz » 2016.04.05. 14:48

MartinVRS írta:
komlosip írta:Ha az első futamon "kölcsön autóval" mentem, attól még a másodikon mehetek "sajáttal"? Érdemes még rágyúrni?
Szerintem mindenképpen. A kölcsön autón nincs fent szerintem egyik upgrade sem. Ez Hyundainál úgy néz ki, hogy kb 70 lóerővel gyengébb ami gyorsulásban nagyon kijön, illetve 100kg-val nehezebb. Gondolom a többi WRC-nél is hasonló a helyzet illetve a részletes setup lehetősége is zárva van, ugye. Még van másfél heted kimaxolni a kocsit, ha időd engedi szerintem mindenképp vágj bele. Legfeljebb a Turbo 2 upgrade nem lesz meg, de azzal is előrébb vagy. Danikosz írt egy jó tippet az első oldalon, ha megvan az autó, custom championshipben menj vele versenyeket, elég jól is fizet amellé, hogy gyűjtheted a kilométereket. Én is tegnap kezdtem el.
Mindenképp érdemes. A csapattársam Foxtee kedden kezdte el a kocsi fejlesztést,mert volt pénze. Minden mérnök perket a kocsira rakott : német,4wd,wrc10,polo. Ment durván 1-1 órát és péntekre már maxos volt a kocsi. Szerintem ha ma elkezded és csak napi 1 órát mész akkor jövő szerdára meg vagy teljesen. És akkor az autót ismered,csüt-péntek körözöl görög szakaszokon és szombat - vas lenyomod 30-30 perc alatt.

Szerintem a bérelt autó nem 1-es. Ilyen 3 körülre tippelném. Amikor bérelt polo után megvettem a sajátom lomhábbnak éreztem.
Molnár Dániel #99

komlosip
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: komlosip » 2016.04.06. 08:39

danikosz írta:
MartinVRS írta:
Mindenképp érdemes. A csapattársam Foxtee kedden kezdte el a kocsi fejlesztést,mert volt pénze. Minden mérnök perket a kocsira rakott : német,4wd,wrc10,polo. Ment durván 1-1 órát és péntekre már maxos volt a kocsi. Szerintem ha ma elkezded és csak napi 1 órát mész akkor jövő szerdára meg vagy teljesen. És akkor az autót ismered,csüt-péntek körözöl görög szakaszokon és szombat - vas lenyomod 30-30 perc alatt.

Szerintem a bérelt autó nem 1-es. Ilyen 3 körülre tippelném. Amikor bérelt polo után megvettem a sajátom lomhábbnak éreztem.
Köszi mindkettőtöknek az infót. Perkből nem csak egy lehet egyszerre?

danikosz
VSR Szervertag 2018
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: danikosz » 2016.04.06. 08:47

komlosip írta:
danikosz írta:
MartinVRS írta:

De. De van 3 hely / mérnök. És nekem gyárilag a váltáson van, van 3 fajta perk. 5% - 10% - 15%. Felváltással ugrik át a következő szintre.
Molnár Dániel #99

komlosip
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: komlosip » 2016.04.06. 17:33

danikosz írta:
komlosip írta:
danikosz írta:
MartinVRS írta:

De. De van 3 hely / mérnök. És nekem gyárilag a váltáson van, van 3 fajta perk. 5% - 10% - 15%. Felváltással ugrik át a következő szintre.
Most jön le a piciny 17 Gb-os frissítés, így majd máskor megnézem...

Met
Teljes név: Bíró László

HozzászólásSzerző: Met » 2016.04.09. 15:27

Kérdeznék én is a szerelőkkel kapcsolatban.
Van a chief-em, 5-ös szinten, emberkék alatt 88, villáskulcs alatt 84, 2 üres perk.
Az első perk-en a 4WD autónál 5%-al csökkenti az upgrade időt, második perk-en ez 10%, ha ezeket választom akkor ez össze adódik?

Ha veszek mérnököt, a legdrágább 42k cr 40 stages, 40 szakasz után újat kell venni?

Ha jól értelmeztem a korábban írtakat, csak akkor vegyem meg a mérnököknek a perk-et ha már meglesz a bajnoki autó.
Chief-nek se vegyek perket addig? 344k cr-em van, Pikes-ot nyomatom.
Alt+F4=Cheat

Bírói testület
Teljes név: VSR Bírói testület
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Bírói testület » 2016.04.09. 15:34

Met írta:Kérdeznék én is a szerelőkkel kapcsolatban.
Van a chief-em, 5-ös szinten, emberkék alatt 88, villáskulcs alatt 84, 2 üres perk.
Az első perk-en a 4WD autónál 5%-al csökkenti az upgrade időt, második perk-en ez 10%, ha ezeket választom akkor ez össze adódik?

Ha veszek mérnököt, a legdrágább 42k cr 40 stages, 40 szakasz után újat kell venni?

Ha jól értelmeztem a korábban írtakat, csak akkor vegyem meg a mérnököknek a perk-et ha már meglesz a bajnoki autó.
Chief-nek se vegyek perket addig? 344k cr-em van, Pikes-ot nyomatom.
Igen ha több 4wd perked van akkor összeadódik. Minden mérnök/perk hozzá tesz a fejlődéshez.
Hosszabbítani kell a szerződésüket 40 szakasz után majd. De ha hosszabbítasz akkor a perkje megmarad. Ha új mérnököt veszel,újra kell kiváltani neki a perket. Szóval hosszabbítani érdemesebb,mint új mérnököt venni mert akkor perk elvész.
Chief-nek vehetsz perket,de a cél az lenne,hogy a WRC kocsira gyűjts,emiatt felesleges elköltened a pénzed a perkre most. Legyen meg hamarabb a kocsi,majd azzal szerzel pénzt perkre.
Virtual SimRacing Bírói Testülete

Facebook oldalunk: https://www.facebook.com/VirtualSimRacing

Bármilyen kérdésed van, tedd fel nekünk privátban nyugodtan!

Vissza: “VSR DiRT Rally bajnokság : '16 tavasz”