Nyilatkozatok

VSR Túraautó Bajnokság! WTCC 2015-ös bajnokság a frissen megjelent RaceRoom Racing Experience féle WTCC 2015-el! Ingyenes, csupán a játékot kell megszerezned! Ha szereted a WTCC-t, itt a helyed!

Moderátor: BT Tag

Bírói testület
Teljes név: VSR Bírói testület
Kapcsolat:

Nyilatkozatok

HozzászólásSzerző: Bírói testület » 2016.05.05. 21:38

Portimao

mehet
Virtual SimRacing Bírói Testülete

Facebook oldalunk: https://www.facebook.com/VirtualSimRacing

Bármilyen kérdésed van, tedd fel nekünk privátban nyugodtan!

Hezso

Re: Nyilatkozatok

HozzászólásSzerző: Hezso » 2016.05.05. 21:39

Megvolt Portimao..... :lol:

Első futamon jó lett volna, ha nem löknek ki kétszer is a pályáról, először Varga Péter, aminek köszönhetően az utolsó előtti helyről kellett visszakapaszkodnom. Előttem ketten huzakodtak a kanyarban, nem akartam kilökni őket ezért ÉN fékeztem. Erre érkezett meg Peti hátúlról teljes lendülettel belém. Más kérdés hogy utána én is kilöktem őt, ugyhogy egy-egy....
Aztán Pétery Zoltán talált meg, aki addig lökdösött, tologatott, amig sikeresen kirakott a pályáról. Ott csak három helyet veszitettem.
Végül is azt hiszem nyolcadik hely.

Második futamon csoda történt, a qualin a harmadik helyet sikerült megcsipni, nem is értettem. Aztán elég jól sikerült a rajt, még Pétery Zolit is sikerült lerajtolni. Egy darabig tartottam a második helyet, aztán bebizonyitottam, hogy önállóan is tudok hülye lenni. Megnéztem mennyire szép az egyik kanyarban a fü és a kavics. Tetszett, ugyhogy egy darabig ott is maradtam. Ötödik helyre vissza. Aztán sikerült észrevennem hogy gyönyörű kék kerékvetők is vannak a pálya szélén. Akkorát dobott rajtam, hogy szerintem kb 15 fordulatot csinált az autó, mire leért... Azt se tudtam hirtelen, merre van az egyenes. :lol:
Itt Galambos Peti ment el, hatodik helyen folytattam. A végére majdnem sikerült utolérnem Petit, de sajnos leintették a futamot, igy hatodik hely.

Összességében nem rossz azt hiszem kezdésnek.

Első futamon hatalmasat vivtam Gólya Gergővel és Veres Ákossal, köszönöm szépen a korrekt és csodás csatákat, ezért éri meg csinálni az egészet......
Öregember nem gyorsvonat.....

Hegyi Zsolt #966

FuReady
VSR Szervertag 2018
Teljes név: Füredi Zoltán
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: FuReady » 2016.05.05. 21:47

VSR R3E WTCC 2015 - I. forduló : Portimao, A szerver

Számomra őrületesen alakult az első "versenyhétvége": az első időmérőn hoztam a saját köridőmet (ami nem volt túl ütős), de a versenyen komoly kis csata alakult ki az egyik versenytársam között, majd mikor sikerült nagy nehezen megelőznöm, a magam tempójában haladtam tovább, mikor az utolsó körben egy Lada Vesta utolért, és tulajdonképpen a célvonalban egy orrhosszal, de sikerült megtartanom a 10.-ik helyet. :D

A második verseny jobban alakult: időmérő dettó, mint az elsőn, a rajt után most nem ragadtam be senki mögé, szépeket csatáztam, viszont valakit (egy fekete Cruze-t) csúnyán telibevertem a verseny közepén, mikor kicsúszását követően visszatért a pályára, én meg nagy tempóval hirtelen nem tudtam eldönteni, hogy most balról vagy jobbról menjek el mellette... :roll:
Emiatt elnézést is kérek, bárki is volt az... Utána viszont ismét felpezsdült az életem, mert a végéig kergetett egy másik Cruze: az utolsó körben oda-vissza előzgetés, én már inkább védekező íveket mentem a kopott gumijaimmal (és többet néztem a visszapillantót, mint a pályát), majd ismét sikerült elöl maradnom, és ezzel a 6.-ik hely is megvolt. :)

Kíváncsian várom a végeredményt, első VSR online versenyhez képes nem rossz (eddig a rallyba nyomtam a pedált az idő ellen, meg pár Indycar verseny erejéig a MASZIM-ba), én nagyon élveztem, úgyhogy köszi. ;)
A hozzászólást 4 alkalommal szerkesztették, utoljára FuReady 2016.05.12. 21:45-kor.
Füredi Zoltán

kovdav
Teljes név: Kovács Dávid

HozzászólásSzerző: kovdav » 2016.05.05. 21:57

Ez volt életem első online versenye egy komoly bajnokságban! Természetesen B szerveren mentem az első verseny nagyon izgalmas volt sikerült egy hetedik helyet összekaparni, de a második futamon sajnos csak 11 körre tankoltam így az utolsó kör felénél megálltam kicsit pihenni (köszi Pinczés Ádám, nem tudom hova siettél :lol: ). Végülis kezdésnek nem rossz, várom a következő versenyt.
Ha úgy érzed, ura vagy a helyzetnek, akkor ez csak azt jelenti, hogy nem vagy elég gyors.
Mario Andretti

danikosz
VSR Szervertag 2018
Teljes név: Molnár Dániel
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: danikosz » 2016.05.05. 22:05

Portimao

Q1 : Mátéval ide-oda adogattuk egymásnak a tizedeket. Végül ő volt a gyorsabb. P2.
R1 : Nem ment a rajt, utána pálya mellett kötöttem ki és a motorom megdöglött. DNF.
Q2 : Nem tudtam olyan kört menni mint a Q1-be, P3.
R2 : Rajt nem volt sokkal jobb, de még így is gyenge volt. Utána feljöttem a második helyre amit megtartottam a végéig. P2.
Molnár Dániel #99

misu12

HozzászólásSzerző: misu12 » 2016.05.05. 22:14

A szerver

Q1: P8 amit vártam magamtól az teljesült
R1: P9 ebbe ennyi volt sajnos utolsó körökbe nagyon elfogytak a gumik, és elnézést kérek Tullner Attilától a kiforgatásért nyugodtan óvj meg
Q2: P8 csak a szokásos ahova vártam magam
R2: P10 nagyon jó kis futam volt az utolsó körökbe nagyon fair csatát vívtunk Füredi Zolival köszönöm neki a sportszerűséget, sajnos utolsó körbe kiforogtam és a 7dik helyből egy 10-dik lett
Köszönöm hogy itt lehetek így a végére :)

FuReady
VSR Szervertag 2018
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: FuReady » 2016.05.05. 22:29

misu12 írta:A szerver

Q1: P8 amit vártam magamtól az teljesült
R1: P9 ebbe ennyi volt sajnos utolsó körökbe nagyon elfogytak a gumik, és elnézést kérek Tullner Attilától a kiforgatásért nyugodtan óvj meg
Q2: P8 csak a szokásos ahova vártam magam
R2: P10 nagyon jó kis futam volt az utolsó körökbe nagyon fair csatát vívtunk Füredi Zolival köszönöm neki a sportszerűséget, sajnos utolsó körbe kiforogtam és a 7dik helyből egy 10-dik lett
Köszönöm hogy itt lehetek így a végére :)
Én pedig a csatát köszönöm, komolyan megkergettél, tapostam rendesen, az utolsó kör pedig parádé volt. :)
Füredi Zoltán

pzoley82
Teljes név: Pétery Zoltán

HozzászólásSzerző: pzoley82 » 2016.05.05. 22:59

Első bálozóként B szerver... :)

Q1: 2. hely, Pinczés urat nem sikerült megfogni, az utolsó gyors körnél meg a fél gumi ott maradt az egyik féktávon...

R1: Az első 3 kör parádés volt, az elöl lévő négyesben nagyon komoly kergetőzés alakult ki, sajna én húztam a legrövidebbet, és elmentem sódert válogatni. Utána próbáltam a 9. helyről visszakapaszkodni, aminek viszont Hegyi Zsolt látta kárát, elnézést... végül feljöttem az 5.ig, és a 2. ig ott korcsolyázott előttem mindenki, de már nekem sem maradt mivel gyorsan menni sajnos.

Q2: 2. hely, ismét Pinczés Ádám volt megfoghatatlan, a másodikért is küzdeni kellett.

R2: A rajtnál rögtön kiharcoltam a 3. helyet egy "remek" rajttal, majd Hegyi Zsoltot próbáltam utólérni, de végül ő leszaladt a sóderbe, ezután már gyakorlatilag csak arra kellett figyelnem,hogy ne érjenek utol. Arra gondoltam, hogy igyekszem vigyázni a gumikra, hátha a végén még megközelíthetem Ádámot, ez olyan jó sikerült, hogy mire elkezdtem volna kicsit közelebb lopakodni, véget ért a verseny... :lol:
Pétery Zoltán - pzoley82

Yeti95
Teljes név: Ősz Balázs

HozzászólásSzerző: Yeti95 » 2016.05.06. 08:51

A-szerver
R1: Jó rajt kevésbé jobb folytatás :D Úgy voltam vele hogy ha már a gyakorlás alatt nem éreztem a kék hurkák jótékony hatását hát akkor azt az első versenyen kell kipróbálni :lol: elsőre még sikerült is megfogni két keréken de másodjára már kissé elszálltam a sóderba kavicsot lapátolni. :x :D Innen jött a felzárkózás kettőt előztem és az utolsó körben még azért megkergettem Füredi Zoltánt, de megelőzni már nem tudtam így első verseny P11. :)

R2: A rajtot egész jól elkaptam az első két kanyarokban történt ütközések után amik körülöttem voltak a 6. helyen érkeztem próbáltam az előttem lévő boly bulijába beszállni, de ez nem nagyon sikerült kb 1-2 másodpercre voltam tőlük de a végére sikerült beérni őket és ha jól emlékszem Lengyel Krisztiánt kergettem két körön keresztül, de mivel szépen zárta az íveket így kis különbséggel értem be mögötte a célba az 5. helyen. :)

Nagyon jó futamok voltak! ;)
Ősz Balázs

MetaC
Teljes név: Szűcs Máté
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: MetaC » 2016.05.06. 10:39

A szerver

Első kvali elején nehezen szoktam vissza a jobban tapadó pályához, de 2 gyors kör után meglett a tempó, aztán Danival adogattuk egymásnak az ezredeket, de végül én voltam a gyorsabb 1 tizeddel talán. :) 1. hely

1. verseny rajtja nem volt túl jó, de szerencsére nem előzött meg senki, majd el tudtam lógni és manageltem a gap-et. 1. hely

2. időmérő már simábban ment, 44 8-at sikerült futnom első gyors körnek, ami bőven elég is volt az 1. helyhez.

Rajtom tökéletes volt, ismét az történt ami az 1. futamon. Igyekeztem kicsit meglógni, ami nem sikerült először annyira mint amennyire szerettem volna, elég gyorsak voltak mögöttem Lengyelék és Nándori Márk, Danival az orruk előtt, de aztán lemaradtak és behoztuk Danival 1-2be. Nem volt rossz.

Összességébe eredmény miatt természetesen elégedett vagyok, csak kevés volt a küzdelem. Egy fordított rajtrács lenne a legjobb, ami tudom hogy most még nem kivitelezhető r3e-ben, de mondjuk egy 2. kvalira egy superpole felkavarhatná az állóvizet.
Kép

Erikkonen
Teljes név: Mammel Erik
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Erikkonen » 2016.05.06. 13:34

1. verseny - 1:46,3-al viszonylag jó rajthely, de ott mindig veszítek 2-3 pozíciót. Meg kellene már tanulnom elég gyorsan elindulni :) A rajtok után viszont gyakran ezeket visszanyerem, mert mások szépen kipöckölik egymást az első kör nagy izgalmaiban. A verseny elején még Ősz Balázs kísért egy darabig a Vesta-val, de aztán a hurka elrendezte a sorsát és onnantól olyan sok küzdelem már nem volt a végéig. Csapattársammal 7-8. helyen begurultunk, öregembereknek nem rossz ez így...

2. verseny - Kvali első körében futottam egy 45,8-as időt, így a hátralévő időt végigrelaxáltam, vagyis végigdumáltuk TS-en Hegyi Zsolt kollégával. Rajtnál a szokásos lemaradás, aztán zárkózás felfelé következett. Ez ment egészen addig, míg Erdélyi Dani az éles balos (T4) után egyszerűen le nem pöckölt az útról, ahogy húzódott balra a következő kanyarhoz. Szerencsére ott betonút keríti a pályát, így nem ástam el magam túlzottan. 4-5 autó elment, így folytattam a felzárkózást. Krisztián csapattársam aztán elengedett, mert ő csúszkált kicsit, így utolértem Németh Misi és Füredi Zoli duettjét a végére, miután Erdélyi Danit sikerült immár véglegesen megelőznöm ugyanabban a balosban. Gyorsabb is voltam náluk, de ebben benne lehet, hogy egymással küzdöttek. Ami viszont nekem jól jött, mert Misi meg is pörgött az utolsó dombtetőn a balosban, így ölembe pottyant a 7. hely. Krisztián is el tudott jönni neki, így ismét 7.-8. pozíció a nyugdíjas úrvezetők klubjának :)
Mammel Erik

weres6
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: weres6 » 2016.05.06. 21:48

B

R1: A rajtnál igyekeztem óvatos lenni a t1ben, így 2-en visszaelőztek. Gondoltam majd felzárkózom. Sikerült is. Kov Dávidot üldöztem, majd amikor lecsúszott t1ben és nagyon ráérkeztem, t2 féktávnál vagy én fékeztem később vagy ő hamarabb. Ezer sorry! Furcsa volt a kontakt modell, mert hátulról tolásra mindketten balra kifordultunk. Itt vesztettem vagy 4 helyet. Ezek után is folytatódott a buli és először Varga Petivel, majd Zsoltival és Golya úrral csatáztunk 3asban. Utóbbitól elnézést, mert utolsó kanyarban mintha leheletnyivel leszplittereztelek volna az ívedről.

R2: szépen jövök fel, mert hátulról indultam direkt. Aztán pont Petya előtt körözve a qva kék hurka nem felborít......felzárkózás ismét. Koszo úr mögött autóztam sokat, egy kigyorson bocsi az összeérésért, szerencsére nem volt baj. Aztán megelőzve kizökkentél később és leszakadtál.

Nagyon élvezetes futamok voltak! Köszönet minden résztvevőnek! Külön köszönet a szervernek, rr-nek és mindenkinek, hogy lagg- és szaggatásmentesek voltak a futamok! ;)
Veres Ákos

ZoltanKoszo
Teljes név: Kószó Zoltan

HozzászólásSzerző: ZoltanKoszo » 2016.05.07. 08:24

weres6 írta:B

R1: A rajtnál igyekeztem óvatos lenni a t1ben, így 2-en visszaelőztek. Gondoltam majd felzárkózom. Sikerült is. Kov Dávidot üldöztem, majd amikor lecsúszott t1ben és nagyon ráérkeztem, t2 féktávnál vagy én fékeztem később vagy ő hamarabb. Ezer sorry! Furcsa volt a kontakt modell, mert hátulról tolásra mindketten balra kifordultunk. Itt vesztettem vagy 4 helyet. Ezek után is folytatódott a buli és először Varga Petivel, majd Zsoltival és Golya úrral csatáztunk 3asban. Utóbbitól elnézést, mert utolsó kanyarban mintha leheletnyivel leszplittereztelek volna az ívedről.

R2: szépen jövök fel, mert hátulról indultam direkt. Aztán pont Petya előtt körözve a qva kék hurka nem felborít......felzárkózás ismét. Koszo úr mögött autóztam sokan, egy kigyorson bocsi az összeérésért, szerencsére nem volt baj. Aztán megelőzve kizökkentél később és leszakadtál.

Nagyon élvezetes futamok voltak! Köszönet minden résztvevőnek! Külön köszönet a szervernek, rr-nek és mindenkinek, hogy lagg- és szaggatásmentesek voltak a futamok! ;)
Az elso versenyt sajnos sajat hibambol egy rajt lemaradassal kezdtem, Ugy gondoltamvan idom egy gyors wcre tevedtem, verseny vegere be is ertem a sor veget es sikerult 12. helyen zarni.

A 2. Futamra mar oda figyeltem 8. helyrol indultam, persze az elso kanyar megkavarta a dolgokat. Szepen haladtunk amig a visszapillantoban egy szep sarga vesta el nem kezdett novekedni. Virtual mirrornal nincs ekkora torzulas igy nem egszer a fraszt hozta ram Àkos, ez az ilyezgetes atvaltott nalam frusztracioba, szoval csak kis ido kerdese volt mikor hibazok Àkos elonyere. Miutan elment kicsit lemaradtam a 9. helyen de az elottem levo kakaskodasnak koszonhetoen az utolso kanyarban egy helyet tudtam meg kovacsolni. Nekem is nagyon tetszett a verseny, kezdem az ismerkedest a kovetkezo palyaval.

kovdav
Teljes név: Kovács Dávid

HozzászólásSzerző: kovdav » 2016.05.07. 23:39

weres6 írta:B

R2: szépen jövök fel, mert hátulról indultam direkt. Aztán pont Petya előtt körözve a qva kék hurka nem felborít......felzárkózás ismét. Koszo úr mögött autóztam sokat, egy kigyorson bocsi az összeérésért, szerencsére nem volt baj. Aztán megelőzve kizökkentél később és leszakadtál.

Ja az azért elég fura volt hogy balra fordultunk ki mindketten. Szerintem én fékeztem hamarabb mert majdnem mindenki nekem jött aki üldözött :lol:
Ha úgy érzed, ura vagy a helyzetnek, akkor ez csak azt jelenti, hogy nem vagy elég gyors.
Mario Andretti

weres6
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: weres6 » 2016.05.08. 15:11

kovdav írta: Ja az azért elég fura volt hogy balra fordultunk ki mindketten. Szerintem én fékeztem hamarabb mert majdnem mindenki nekem jött aki üldözött :lol:
hehe :mrgreen:
Veres Ákos

ubipapa
Teljes név: Nagy Gábor

HozzászólásSzerző: ubipapa » 2016.05.09. 01:12

Sziasztok!

Azzal szeretném kezdeni, hogy a B szerveren az első futam elején bocs, ha bárkinek nekimentem, de a rajt után eltűnt a mezőny fele és amikor újra megjelentek, akkor már nem tudtam megállni.

Szóval, életem első online versenye volt amit csütörtökön futottam. Nagyon imádom, nem úgy az asszony :)
Az autó beállítását nem igazán értem még, de kb. 1 hónapja játszom ezt a játékot.Egy 10 éves Logitech WingMan Formula Force GP kormánnyal (évekkel ezelőtt letettem arról, hogy még használni tudom valaha :) )

Ala beállítással nem voltak túl nagy reményeim, de sikerült nem nagyon lemaradni az időmérőn. Ennek megfelelően az utolsó előtti helyről indultam, egyből egy kis koccal. Aztán láttam, hogy páran kipördültek, kicsúsztak, én óvatos duhaj voltam és megelőztem őket. Aztán a verseny végére visszacsúsztam az utolsó helyre, de nem kaptam kört senkitől és ez kis erőt adott.

A második időmérőn már nem tudtam részt venni, mert az internetem megállt, de így is nagyon pozitív az élmény.

Most próbálok beállításban okosodni, de ez mint teljesen kezdőnek, tudom, hogy nem fog egyik napról a másikra menni. Ha netán valakinek van a Citroen-hez valami jó beállítási javaslata, akkor azt szívesen veszem.

További jó versenyzést nekünk :)

Gábor

FuReady
VSR Szervertag 2018
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: FuReady » 2016.05.12. 22:08

VSR R3E WTCC 2015 - II. forduló : Lausitzring, A szerver

Ha összességében nézem, katasztrofálisan sikerült mindkét versenyem, egyszerűen nem volt se tempóm, se rendes setup-om, próbáltam állítgatni erre-arra, de semmi javulás nem történt, még a hotlap időmet sem tudtam megfutni... :( Egyszerűen nem találtam az íveket, a féktávokat, magamat, semmit, kész szenvedés volt. :roll:

R1: az utolsó helyről (amin az előbb leírtak tudatában nem is csodálkozok) viszonylag jó rajtom volt, majd az előttem történt összeakadások után a 10.-ik helyen tanyáztam, de folyamatosan ment el mellettem mindenki. A verseny végén még a benzinem is kifogyott, viszont pont a célegyenesre vezető oválon, tehát dadogva, de behoztam a kocsit. :mrgreen:

R2: csodák csodájára (miután a hátsó szárnyat meredekebbre állítottam), az időmérőn majdnem megfutottam a hotlap időmet, de ez is csak a mezőny végére volt elég. A rajt ismét tűrhetően sikerült, óvatos voltam, aminek köszönhetően elkerültem az előttem zajló csaták veszteseit, majd magam sem értettem hogyan, de a 7.-ik helyen haladtam. Kezdtem utolérni egy nagyobb bolyt előttem, mikor pedig "felvettem a kesztyűt" és beszálltam a buliba, az egész 1 msp-ig nem tartott, mert már repültem is le a pályáról... :( Majd visszakecmeregtem, folytattam tovább a körözést, de totál kiábrándító volt az, hogy mennek előttem a többiek, én meg maradok le. Az utolsó körben pedig Németh Mihállyal közösen bekísértük egymást a célba, ahogy hajdanán Schumacher és Barrichello az egyik USA GP végén. :)

Csalódott vagyok, valami nagyon nem volt most kerek, és azt hiszem, a jövőben szükségem lesz egy versenymérnökre, vagy egy alap setup-ra, mert szerintem amit beállítottam a mindenhonnan összekukázott értékekből, az nagyon nem volt ideális. :|
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára FuReady 2016.05.12. 22:17-kor.
Füredi Zoltán

pinczes97

HozzászólásSzerző: pinczes97 » 2016.05.12. 22:14

Lausitzring:

Megint nem sikerült olyan jó kört menni, hogy bekerüljek az A szerverre így megint B-n próbáltam kihozni a legtöbbet amit lehet.

Q1:Nem sikerült jó időt mennem és így csak 5. vagy 6.helyről indultam.

R1: Sikerült jól elkapni a rajtot és az első kanyaros lökdösődéseket is sikeresen kikerültem így feljöttem a 3. helyre. Aztán Patrikot követtem aki a 3.kör második szektor elején elfékezte magát és majdnem kipörgött. Sajnos nem tudtam a legjobban lereagálni így meg is löktem és a fűre kényszerült menni (bocsi Patrik). Aztán Komlósit próbáltam utolérni ami sikerült is. Az utolsó kanyart egyszer elrontotta így sikerült beférnem mellé és onnantól próbáltam a már majdnem defektes gumikkal behozni az autót az első helyre. Néhányszor visszatámadt, de szerencsére sikerült megtartani a végéig az 1. helyet.

Q2: Most végre sikerült egy normális kört összehozni ami éppenhogy elég volt az első helyre.

R2: Megint jó lett a rajtom és utána csak próbáltam minél nagyobb előnyt kiautózni. Sok minden itt nem történt.

Hezso

HozzászólásSzerző: Hezso » 2016.05.12. 22:39

Lausitzring B szerver.

Quali: Valahol tizedik hely környékén. Mondjuk nem is vártam csodákat.

R1: Elég jó rajt, aztán előttem az első kanyarban már karambolok. Sikerült kikerülnöm, utána Mészáros Gáborral vivtunk. Sajnos nem értem miért, Gábor rendszeresen rámhúzta a kanyarokban, mikor már ott voltam mellette, előtte. Emiatt háromszor rakott ki a füre, illetve ebből egyszer a célegyenes végén a betonfalat kostoltatta meg velem. Gábor légyszives csinálj valamit hogy érzékeld a melletted levőket, mert ez igy nem túl jó. A végén hatodik hely.

Második qualin hatalmas meglepetésemre kétszer is lila szektorokat tudtam menni, harmadik hely.

R2: A rajtnál igyekeztem vigyázni, de persze Mészáros Gábor megint a mumusom lett, mivel a túlóvatoskodásom miatt megelőzött, majd a betonfalat megfogva befordult elém, ki sem tudtam kerülni. Nekimentem és rögtön visszaestem három helyet, amig ki tudtam kerülni. Komlósi Péter is elém került. Péter, légyszives csinálj valamit a neteddel, mert egész futamon el voltál tünve, csak tizedmásodpercekre lehetett látni téged. Emiatt egy kanyart el is rontottam, mert fogalmam sem volt hol van Péter kocsija, nem akartam nekimenni, igy elfékeztem a kanyart, kicsúsztam a füre és elment Gyuri bácsi meg Koszó Zoli. Utána velük jókat kergetőztem, a végén még sikerült Zolit visszaelőznöm, mert ő is elrontott egy kanyart és egy kigyorsitást. A legvégén megfogtam Gyuri bácsit is, a célegyenesre forditó kanyarban sikerült is bemennem mellé, viszont úgy éreztem löktem rajta, meg nem akartam a falra rakni, ezért inkább elhúztam a kormányt és elvettem a gázt. Igy inkább visszaengedtem magam elé. Erre meg majdnem ráfáztam, mert Tullner Attila ott jött mögötte és észrevette a lehetőséget, igy padlón kellett beérkeznem a célba, igy sem tettem volna egy papirlapot az ő és az én kocsim eleje közé...... :lol:

Ha leszámitom az első futamban a lökéseket, meg Komlósi Péter hatalmas laggját, jó futamok voltak, nagyon élveztem. Gratula a győzteseknek.

Még egy apróság. Jó lenne ha többen lennénk fent Ts-en és mondjuk egy szerver egy TS szobát használna, sokszor jól jönne.
Öregember nem gyorsvonat.....

Hegyi Zsolt #966

danikosz
VSR Szervertag 2018
Teljes név: Molnár Dániel
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: danikosz » 2016.05.12. 23:17

Q1 : Nem volt nagyon benne több. Mátéval jót meccseltünk.
R1 : Hibáztam az első kanyarnál,bocsánat Márk! Utána az első oválra vezetőnél is hibáztam,mert hagytam hogy arrébb lökjenek és megelőzzenek. P3
Q2 : Nem volt nagyon benne több. Mátéval jót meccseltünk.
R2 : Sima rajt. Majd szánalom verseny. Hibáztam sajna,a 3. meglökésemnél már ideges lettem és elindult a cascoparty. Végül megpróbáltam feljönni és dobogóért küzdeni de inkább kimentem a sóderbe,mert az olyan menő. Talán P8?
Molnár Dániel #99

Erikkonen
Teljes név: Mammel Erik
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Erikkonen » 2016.05.13. 06:34

A-szerver: Volt már jobb is...

Race 1 - Zseniális 6. helyről sikerült rajtolnom, megfutva egy vastagon Personal Best időt. Kivételesen nem szúrtam el a rajtot, óvatosan jobbra húzódva helyet hagytam a majd kanyarban kézitusázóknak, ez nagyjából be is vált. A kézitusa Nézsai Gábor optimista bevetődésével meg is volt, aki ezzel meglökte Lengyel Ákost, aki így majd egy autónyival odébb került, ezzel engem pöccintett meg, de végül nem veszítettünk sokat. Mehettünk tovább. Az első kör végén aztán már nagyobbat szívtam Nézsai Gábor optimizmusa miatt, az utolsó jobbosban hátulról belém rongyolt féktávon, emiatt fűre estem, visszakecmeregve Nagy Laci elé pottyantam, aki így az autó bal hátsó sarkát megpöccintve a belső oldali parkterületre forgatott. Ott már meg is várhattam míg a mezőny elmegy mellettem, talán utolsó előtti helyre sikerült visszaállnom.
Némi felzárkózás után Erdélyi Danit megelőztem, aki azt követően a T1-ben megpróbált visszaelőzni, de elmérte a féktávot és nagyjából elcsúszott mellett, mielőtt befordultam volna. Örültem neki, mert a Portiamo-i leszorítás után erős lett volna egy felöklelés itt is. Tovább zárkózva Füredi Zoli mögé értem, akivel két körön keresztül néha kilincsen fordultunk, mondhatni férfias barátságban. Végül T8-ban kicsit hibáztam és nagyon szerencsétlenül megpöccintve sóderbe tettem őt, ezért elnézést. 4-5 mp-el maradt le így mögöttem, ezért gondoltam, visszaadom a pozíciót majd neki a végén, már csak kb. másfél kört volt a célig. Ezen addig agyaltam, hogy mikor és hogyan, hogy egy körrel később én mentem ugyanott a sóderbe, probléma így kipipálva.

Race 2 - Rajt ismét elég jó helyről, 7-8. talán, kissé rosszabbul, mint az első versenyen. Kipörögtem, elmentek páran, így hátrébb estem a mezőny végébe, jöhetett kapaszkodás vissza. Annyira jól nem ment, csak az utolsó két körben Pétery Zolira sikerült ráközelítenem, behoztam bő 3 másodperc hátrányt két kör alatt, aztán Lengyel Krisztián offroad-akciója után visszatérve kicsit bekavart a T8 előtt visszatérve pont elénk. Rákészülve, hogy ők ketten koccannak majd (ami be is következett), sikerült benéznem megint a féktávot ott, irány a sóder... Ez végül sokat nem változtatott a helyzeten, közel volt a cél, begurultam.

Zsolt felvetését a TS használatára támogatom. Legalább a verseny előtt a gyakorláson, hogy ne ott kelljen Dani intézkedését olvasgatni, hogy ki menjen le a szerverről, ki lagol, stb... Aztán versenyre mindenki mehet külön szobába vagy lehalkítja, kilép, ahogy jólesik...
Mammel Erik

ubipapa
Teljes név: Nagy Gábor

HozzászólásSzerző: ubipapa » 2016.05.13. 07:20

B szerver

Q1: végre sikerült javítani az időmön és 3mp volt csak a lemaradásom az elsőhöz képest.

R1: Mint első bajnokságot, igyekszem nagyon óvatosan rajtolni, ami sikerült is, senkit nem löktem ki féktávon, de ez azt is jelentette, hogy már a rajt után jelentős hátrányba kerültem. Voltak páran akik a pálya szélén kötöttek ki, de nem jelentettem nekik nehézséget amikor vissza akartak előzni. Az elején egy sevit kiforgattam, de a sikánban én voltam előrébb, ő meg rámhúzott. Aztán a célegyenes végén megtorpedózott és mentem a kavicsba. Emiatt kaptam is egy áthajtásost amit az utolsó körben le is töltöttem.

Q2: Sikerélmény, javítottam és bementem 1:30 alá :)

R2: Óvatos rajt, "parkoló" autók a célegyenes végén, de sajnos sokáig nem voltam ellenfél. Nem is akartam keménykedni, de nem mindig értették az előzékenységem. Viszont a verseny feléig jól tartottam magam, aztán elfogyott a jobb elsőm és csak szenvedtem. Kiírás szerint sokan kaptak áthajtásost, de senkivel nem találkoztam, pedig annyira nem voltam lemaradva.

Összességében nagyon élvezem mint abszolút kezdő (2 hónapja játszom és kevés gyakorlással), de kicsit elkeserít, hogy mennyivel gyorsabbak a többiek. Tisztán látom, hogy egy autóhoz értő segítsége és tanácsa nélkül alap beállításokkal nem fogom sokáig élvezni és sosem leszek versenyképes.

Nagy Gábor

polini46
Teljes név: Simon Patrik

HozzászólásSzerző: polini46 » 2016.05.13. 07:34

B-szerver, első VSR versenyem:

Quali #1: Asszem ötödik? Nem is emlékszem. Körülbelül erre a pozícióra számítottam.

R1: Sikerült jól elkapni a rajtot, elsőben óvatosan játszottam a gázzal hogy fogjon a gumi majd kettőből harmadikba lepadlóztam, így az első féktávon már második lettem. Külső íven voltam és szélesen fordultam, féltem, nem-e valaki bemászott mellém belsőre, sajna nem látok oldalra. Szépen tartottam a tempót, de az első kör közepén konstatáltam, hogy csak 9 liter benzinem van, én hülye elfelejtettem tankolni a Q1 végén. A harmadik körben az első szektor végi féktávot elfékeztem, 90 fokba tettem a Hondát amire Pinczés is sajna rásegített a kanyar érintőpontján, így visszaestem a negyedik helyre. Ezután Koszo-t üldöztem majd egy hibáját kihasználva a célegyenes ráfordítón akár meg is előzhettem volna, de ezen a ponton fogyott el az üzemanyagom és már csak fulladozva tudtam begurulni a boxba. Legnagyobb megdöbbenésemre a box beállításokat semmiféle billentyűvel nem tudtam állítgatni, így gyakorlatilag a nyolcadik körben beszorultam a boxba. Az első VSR-es versenyem így az amatőrizmus fogalmát teljesen kimerítette.

Quali #2: Egy fokkal jobb, negyedik rajtpozíció, bár nem mentem olyan időt mint a Q1-ben.

R2: Immáron feltankolva, tele reménnyel álltam neki. A rajtot valahogy megint jól elkaptam, úgy látszik, ez erősségem. Az első féktávon beestem másodiknak, majd a kockás zászlóig ezt meg is sikerült tartanom. Az első néhány körben Pinczést üldöztem, úgy tűnt, nyomás alatt tartom, de a harmadik kör után túl nagy előnyt autózott ki. Innentől ráálltam a spórolásra. Mögöttem Komlósi és Mészáros garázdálkodtak, bár Komlósi olyan szinten küzdött laggal, hogy az eredményjelzőre rá-rápillantva sose tudtam, konkrétan mi zajlik mögöttem. Magabiztosan begangoltam a második helyen, amire megmondom őszintén, nem számítottam.

A gumik totálisan nem bírták, nem tudom, ki hogy volt vele, de a Honda kegyetlenül orrnehéznek érződött ezen a pályán.

weres6
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: weres6 » 2016.05.13. 09:08

Nagyon nem részletezném, hiszen nincs mit. Volt pár töréspont/balhé, így igazán rossz szájízzel álltam fel a 2 futam után. Pedig az időmérőn egész jól ráéreztem a pályára. Aztán a sok balhé miatt szétestem fejben is. Kár érte, mert kedvelem ezt a pályát.

Kedves Gábor, válaszolnék ha nem baj. Szemléltetésből mutatnám az eseteket.
ubipapa írta:Az elején egy sevit kiforgattam, de a sikánban én voltam előrébb, ő meg rámhúzott. Aztán a célegyenes végén megtorpedózott és mentem a kavicsba. Emiatt kaptam is egy áthajtásost amit az utolsó körben le is töltöttem.

Nagy Gábor
Gondolom emlékezetből írtál és nem nézted vissza a dolgokat. A sevi az én voltam egy ladával. Nem tudom te melyik autóban ültél, én azt hittem a citroenben, mert én voltam előtted fél autóval kívül. Valóban lepadlózva megkarcoltam a kocsidat, te meg ellensúlyoztál, holott volt helyed bőven. Azért forogtam be, mert picit balra húztad rám folyamatosan, persze el is fékezted. https://youtu.be/J4alWf9V174 Ezzel meg is alapozódott a versenyem, szuper volt.
A másik esetre annyit írnék, hogy nem ütöttelek ki a célegyenes végén, hiszen az már a t1 kijárata és a t2 volt ... féktávon lecsúsztál és mentél vissza az ideális ívre jóval lassabban, mint a versenytempó. Én érkeztem versenytempóban, mert szerettem volna felzárkózni, ha már így alakult. A fal mögül már csak azt láttam, hogy oda húzod be elém és beléd mentem. Kikerülni nem volt esélyem. Biztos fékezhettem volna kigyorsítás közben, de akkor is összeakadunk. Viszont azért van egy olyan alapszabály, hogy ne az ideális ívre menjünk vissza más elé, ha hibázunk vagy leesünk a pályáról. https://youtu.be/zCaonN6GVGs

Sajnálom, hogy így alakult. Viszont a jövőre nézve javasolnám, hogy ha nincs egy stabil tempód és valakinél több mp-el lassabb vagy, akkor felesleges leállni kakaskodni, mert csak kizökkented magad is a ritmusodból és könnyen túlvállalod magad. Persze mindenki hibázhat, ez benne van.
Veres Ákos

weres6
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: weres6 » 2016.05.13. 09:32

Valamint, a második futamon Mészáros úrral "találkoztunk" kétszer. Én is úgy éreztem, mint Zsolti korábban írta. Nem voltak egyértelmű íveid elől haladva, sokszor behúztad középre féktáv előtt közvetlenül.
Egyszer még okos voltam és inkább előbb fékeztem, de egy körrel később már hibáztam ugyanolyan szituban. Bocsánat, hogy összeakadtunk! Persze szerencsésebb lett volna, ha ideális íven haladsz és nem kényszerítesz legbelülre, ha már láttad hogy melléd érkeznék, ahol csoda lett volna elfordulnom. Ha kívül próbálkozom, akkor meg gondolom a boxutcába repülök be a palánkon keresztül. :mrgreen: Persze elfékeztem kicsit és enyém a felelősség, de mintha húztad is volna be rám ... mindegy utólag. Ha középen fékezhettem volna (aminek a féktávját is jobban ismerem), akkor szerintem szépen elfordulunk egymás mellett és a köv kanyarban te lettél volna belül. Pl ilyen esetben, ha úgy érzem hogy valaki túl optimista, akkor engedem túlcsúszni és befordulok miután elment előttem keresztbe. Láthattad, hogy Tullner Sumival szépen vigyáztunk egymásra és többször kanyarodtunk "kézen fogva" kontakt nélkül. Legközelebb előlegezd meg a bizalmat, hogy nem minden áron akarlak megelőzni és menj nyugodtan ideális/kiszámítható íven vagy egyértelműbben védekezz, csak ha van hely bemennék melléd próbálkozni. https://youtu.be/f1THk6jPXpM

A másik esetnél éreztem, hogy lesz valami. Reméltem, hogy nem dühből akarsz falba passzírozni. Hirtelen nem is értettem hogyan történt. Aztán megnéztem repiből és láttam, hogy féktávon valszeg jobbra tekert kormánynál satuztál és bedobta a seggét, aztán meg pont jó szögben sikerült beforgatnod. https://youtu.be/Wj1udKoPXiw Kár volt érte, mert hárman szépen elbirkózhattunk volna Sumival...
Veres Ákos

Vissza: “2016 VSR R3E : VSR WTCC '15 tavasz”