Társalgó

A legrégibb és legkedveltebb VSR Túraautó bajnokság! A bajnokság a Raceroom WTCC 2015-el fut! Ingyenes! Az év végén a legjobban nyereményekben részesülnek.

Moderátor: BT Tag

Stevo
VSR Szervertag 2018

Re: Társalgó

HozzászólásSzerző: Stevo » 2016.09.14. 07:41

Üdv!

B szerveren nem tapasztaltam lagg-ot futam közben, azt viszont észrevettem, hogy a 10-es kanyar utáni rázókőre, ha rámentem két kerékkel, akkor fps droppom volt.
Remélem csak ezen a pályán volt ilyen gond.

Kicsit furcsa R3E-vel versenyezni élesben jó értelemben (Race07 után), de ahogy mondtátok előttem, ez ilyen 'tanuló év' lesz sokaknak, többet közt nekem is
#86 Mándity István

'Everything we decide is based on our perception. Happiness depends on us.

georgevics
Teljes név: GYÖRGY GÁBOR

HozzászólásSzerző: georgevics » 2016.09.14. 14:36

Én a C szerveren voltam, és leszámítva 1-2 kicsi ugrálást Veres Ákos autóján, minden tökéletesen működött. Nekem pár napja a Danikosz ment rá a gépemre ( Team Vieveren ) és megcsinálta azokat a frissítéseket, amihez én tök hüle vagyok, mert előtte nagyon rossz volt. Azóta ( lekopogom ) tökéletesen megy minden, pedig a netemet 30 méterről lövöm a lakásomtól az irodámig ( boxig :-))) ) Szóval szerintem inkább értelmesebb párbeszéd kellene, mert nem biztos, hogy minden esetben a RaceRoom vagy bármi más lehet az oka... De ez csak egy nem hozzáértő javaslata, akinek minden tökéletesen működött ( kivéve az első helyről, első kanyarban való kilökés élménye :-))) )
György Gábor

Nolpaza
Teljes név: Rosner Bence

Re: Óvások

HozzászólásSzerző: Nolpaza » 2016.09.16. 16:59

OFF! Apjok Imrének és az adminságnak.

Az első óvást elfogadom, mert nem hagytam helyet de nem tudok mit csinálni ha elvan tekerve a kormány 500fokban és nem fordul be.
A másodikkal egyáltalán. Lehet meglököm féktávon és kipörög(nem úgy akartam....) de nem előztem meg. Képeket csináltam bizonyítéknak. Akkor előztem meg mikor magától a 12-es kanyarban kicsúszott. Szóval egyáltalán nme értem miért kell hazudni, hogy azzal előztelek meg.
Harmadik meg hogy lehet ha a 14. kör végén kimentem tankolni???? Ahogy látszik a replayen is. Mindegy szóval értem a lényeget csak Rosner.

Képek:

"Apjok-Rosner 14. kör 16. kanyar kanyarbejáraton meglök, hatalmar ellenkormányozással a pályáról nagyon lecsúszok, így megelőz"

Nézzük:

Kipördülése a meglökésem miatt:

Kép

http://www.kepfeltoltes.hu/view/160916/ ... es.hu_.jpg

Nem előztem meg hanem több SEC előnyt adtam neki:

Kép

Amikor megelőztem: (közelébe se voltam de ez is én voltam :"D)

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Boxba menet 14. kör végén TANKOLNI:

"Apjok-Rosner 15. kör 6. kanyar elött tisztán mellette vagyok, rámhúzza a kormányt és kiforgok"

Kép

ui: Nem értem minek óvsz. Magadnak köszönheted hogy nem lettél első, mert én kimentem előled a 14. kör végén.
uui: Engem is kilöktek első futamon a rajtnál, de mégse óvok, mert C liga. 5-15 pont különbség az semmi.
uuui: Nem értem minek kell hazudni. 15. kör 6. kanyarába már Kun A. volt mögötted és nem volt semmi de okay. Elfogadom.
uuuui: Lehet nem kell visszaengedni liga szabályzat szerint de nem buktál pozíciót szóval nem értem..

Lacsika
Teljes név: Nagy László

HozzászólásSzerző: Lacsika » 2016.09.16. 18:53

Rosner Bence!

Nem kell bizonygatnod képekkel, hogy hibás voltál-e vagy sem. A BT replay alapján dönt. A pilótáknak pedig azért van az óvás topic, hogy ha sérelem érte őket, akkor ezt jelezzék és a BT kielemzi. Amennyiben a döntéssel nem leszel elégedett, nyugodtan fellebbezhetsz a kiírástól számított 48 órán belül.
sponsored by WEBaffACTIVE
http://www.webaffactive.com

Teammates: Cs. Juhasz; M. Szucs

apjoki
VSR Szervertag 2018

Re: Óvások

HozzászólásSzerző: apjoki » 2016.09.16. 21:22

Na akkor reagálok itt is!
Először is itt nem divat az ilyen stilusú beszélgetés! Nem tereltünk együtt libát, szóval gondolkozzál elötte, mielött valakit azzal találsz meg, hogy hazudik! Azt hiszem van köztünk egy kis korkülönbség és amíg én megadom mindenki felé a tiszteletet, addig ugyanezt elvárom mástól is!!!
Másodszor mivel végig kell néznem azt a teleb...szott replay-t és számolnom kell azokat a kib...szott köröket, mert a Sector3 "szakemberei" nem tudnak egy értelmes visszajátszást csinálni ami mutatja a körszámot, így előfordulhat, hogy elszámoltam a köröket!
De!!! Mivel a kiforgatást a 6-os kanyarban tudod, hogy mikor történt, így az óvás alapján mivel azt az előző kör 16-os kanyarjára írtam, így csak logika és józan paraszti ész kell hozzá, hogy az nem a kiforgatás utáni esetre vonatkozik, amit nagyon szépen prezentáltál!
Mégegyszer megnézem a replayt és módosítom a körszámot, ha azt rosszul írtam volna!!!

Ui.: az, hogy ott és akkor tisztán meg tudlak előzni akkor valószínüleg a győzelmet jelentette volna! Így Kun Ákos utolért és az utso kanyarban megelőzött! Az, hogy ki miért óv az legyen az ő dolga! Én személy szerint vállalom a büntetést, ha valaki játékát elrontom, hiszen senki nem azért jön ide, gyakorol, időt energiát fektet a felkészülésbe, hogy aztán kilökjem!!!

Részemről harag nincs, csak gondold át amit leírsz, mielőtt leírod!
Apjok Imre #81

apjoki
VSR Szervertag 2018

HozzászólásSzerző: apjoki » 2016.09.16. 22:35

Köröket a replay alapján még 2x átszámoltam és jól írtam be azokat! Úgyhogy kedves Bence valószínűleg te számoltad el őket!
Apjok Imre #81

Bírói testület
Teljes név: VSR Bírói testület
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Bírói testület » 2016.09.19. 18:40

Bírói döntések, bajnoki tabella kint.
Virtual SimRacing Bírói Testülete

Facebook oldalunk: https://www.facebook.com/VirtualSimRacing

Bármilyen kérdésed van, tedd fel nekünk privátban nyugodtan!

Bírói testület
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Bírói testület » 2016.09.22. 19:09

A repülőrajt eltűnik (ha mindenki a tervek szerint cselekszik) és visszatér az állórajt. Úgy döntött a VSR vezetősége,hogy ez a kevésbé rossz. Viszont ehhez,maximálisan be kell tartani a lentebb látható dolgokat :

- Az időmérőn 00:00-kor lezárul. Sok játékban ha lejár az idő, utána is még elmenti a futott kört,de a Raceroom nem. Ha 100%-ig tudod,hogy nem tudod befejezni a mért kört,akkor menj vissza a boxba és készülj a futamra!
- A futamra váltásnál ad a játék 60 másodpercet,hogy kilépj a pályára. Maximum 10 másodpercet tölts a boxban (nem kell kivárni,minél hamarabb be van töltve a race setup,annál hamarabb lépj ki a rajtrácsra), és amikor fent 50-et mutat akkor kattints a verseny gombra legkésőbb!

Amennyiben ez csúszik,akkor a replay első szakasza használhatatlan. Ha kilöknek téged az első kanyarban és azért nincs meg a replay, mert te későn léptél ki a rajtrácsra,az egy kellemetlen dolog. Megkérünk mindenkit hogy a saját,a versenytársai és a Bírói Testület dolgát könnyítse meg és segítse a munkánkat.

Kép
Fent látható a visszaszámláló. Legkésőbb ekkor, 50 mp-nél lépj ki a pályára. De jobb ha hamarabb

Gondok amik felmerülhetnek a versenyre váltáskor : Néha van olyan szituáció,hogy váltáskor a pályára vagy a boxba dob be a játék. Ekkor gyorsan nyomd le az ESC-et és menj viszsa a menübe. Utána ott rá tudsz nyomni a Race gombra.

Érdemes készíteni egy versenybeállítást ami fel van tankolva a versenytávra. Ezt gyorsan be tudod tölteni és nem kell átállítani,feltankolni az autót abban a 10 másodpercben!

Mediakonig
Teljes név: Magyar Krisztián

HozzászólásSzerző: Mediakonig » 2016.09.22. 20:02

Mekkora gáz, hogy mások LAG-ja miatt -15 pont büntetést kapok. A következő futamon mindenkit megóvok aki vágni fog az biztos!
Magyar Krisztián #42

Hezso

HozzászólásSzerző: Hezso » 2016.09.22. 20:49

Lehet hogy nem ártana a Slovakiaring gyakorlást áttenni 40 percesre, lévén két perc feletti egy kör, ha rontasz, vagy állitani akarsz az autón, 20 perc elég kevés rá....
Öregember nem gyorsvonat.....

Hegyi Zsolt #966

Bírói testület
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Bírói testület » 2016.09.24. 11:33

Slovakiaringen több kanyarban is széles betonozott, műfüves rész található a rázókő mellett. Ezekben a kanyarokban ki lehet használni teljes terjedelemben a szélesítéseket, még akkor is, ha négy kerékkel átlépitek a pályát határoló fehér vonalat. Viszont a fűre lelógni TILOS!

M.Máté

HozzászólásSzerző: M.Máté » 2016.09.25. 21:24

Fuuu ez a mai teszt futam szerintem marha jó volt
most először élveztem ezzel a "nagyszerű" gépjárművel a versenyzést bár nem voltam gyors de nem lényeg
most bánom igazán hogy nem tudok ott lenni az éles futamon
de szeretnék érdeklődni hogy, bár már jobb lett a replay így hogy egyből kimentünk a rajtrácsra de még így is itt slovakia ringen az első kanyarig kimaradt a visszajátszás
csak nálam vagy ez így már elfogadható ?
Mihajlovics Máté

Hopeti
Teljes név: Horváth Péter

HozzászólásSzerző: Hopeti » 2016.09.25. 22:23

A lagtesztnél elég, ha csak hallgatózom, mert nincs mikrofonos fejhallgatóm?
Ui.: Már van erősebb net, remélem javul a helyzet.

Erikkonen
Teljes név: Mammel Erik
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Erikkonen » 2016.09.26. 00:07

Hopeti írta:A lagtesztnél elég, ha csak hallgatózom, mert nincs mikrofonos fejhallgatóm?
Ui.: Már van erősebb net, remélem javul a helyzet.
Amíg minden rendben, elég is lehet, bár nem könnyíti meg a dolgokat. Amúgy pár száz forintért kapsz egy mikrofont. Szerintem ennyit megér.
Mammel Erik

Lacsika
Teljes név: Nagy László

HozzászólásSzerző: Lacsika » 2016.09.26. 11:03

M.Máté írta: de szeretnék érdeklődni hogy, bár már jobb lett a replay így hogy egyből kimentünk a rajtrácsra de még így is itt slovakia ringen az első kanyarig kimaradt a visszajátszás
csak nálam vagy ez így már elfogadható ?

Ilyenkor mindenkinek kimarad. Nem véletlen, hogy a rajt részletes leírásában felhívjuk a figyelmet, hogy amint átvált race-re a játék maximum 10mp-et legyetek bent a boxban. Ezek szerint ismét volt olyan akit nem érdekelt ez a rész.
sponsored by WEBaffACTIVE
http://www.webaffactive.com

Teammates: Cs. Juhasz; M. Szucs

ubipapa
Teljes név: Nagy Gábor

HozzászólásSzerző: ubipapa » 2016.09.27. 21:29

Szeretnék bocsánatot kérni Murányi Lacitól, amiért a C szerveren a második futamon az első kör végén a hátsó egyenesben elmértem a féktávot és kilöktem. Tudom, kevés vigasz, de nem akartam előzni, elrontottam. Várom a büntetést.

Gordon24
VSR Szervertag 2018

HozzászólásSzerző: Gordon24 » 2016.09.27. 21:55

ubipapa írta:Szeretnék bocsánatot kérni Murányi Lacitól, amiért a C szerveren a második futamon az első kör végén a hátsó egyenesben elmértem a féktávot és kilöktem. Tudom, kevés vigasz, de nem akartam előzni, elrontottam. Várom a büntetést.

Nagy Gabi vagy?

Az egy dolog, hogy kilökted, de miért lépsz ki? Maradhattál volna. Egyrészt a szeró idő előtti elhagyása bünti, másrészt egy hiba az benne van! Tessék lenyomni!
Galambos Péter

TCS #82

FuReady
VSR Szervertag 2018
Teljes név: Füredi Zoltán
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: FuReady » 2016.09.27. 23:38

Help-help: a kormányom (Logitech Driving Force Pro) olyanokat csinál, hogy miközben haladok a pályán, egyszer csak elfelejti a kormányközepet, majd enyhén balra áll be, tehát enyhén balra állva tudok egyenesen menni vele tovább... Aztán gondol megint egyet a pálya másik felén, és visszaáll. A legfurább az egészben az, hogy mikor jövök ki a boxból, még minden rendben van. Ez most a setup miatt van, vagy a kormányom kezdett el haldokolni? :shock: Menthető vagy mivel lehetne jobb belátásra bírni: volt ilyen tapasztalata valaki másnak is? :roll:
Füredi Zoltán

ubipapa

HozzászólásSzerző: ubipapa » 2016.09.27. 23:40

Szia Péter!

Nem tudtam, hogy büntetés jár a szerver elhagyásért, de állok elébe. Igazad van, folytatni kellett volna, legközelebb azt fogom tenni.

Bocs!

Stevo
VSR Szervertag 2018

HozzászólásSzerző: Stevo » 2016.09.28. 07:29

FuReady írta:Help-help: a kormányom (Logitech Driving Force Pro) olyanokat csinál, hogy miközben haladok a pályán, egyszer csak elfelejti a kormányközepet, majd enyhén balra áll be, tehát enyhén balra állva tudok egyenesen menni vele tovább... Aztán gondol megint egyet a pálya másik felén, és visszaáll. A legfurább az egészben az, hogy mikor jövök ki a boxból, még minden rendben van. Ez most a setup miatt van, vagy a kormányom kezdett el haldokolni? :shock: Menthető vagy mivel lehetne jobb belátásra bírni: volt ilyen tapasztalata valaki másnak is? :roll:
Hello!

Ahogy leírtad a problémát, kettő tippem van: Potméter 'kikopott' , a kormányrúd és a lefogató része is kopott, 'lötyög'. Régebben Logitech FFEX-em volt, ott tapasztaltam hasonló problémákat.
#86 Mándity István

'Everything we decide is based on our perception. Happiness depends on us.

ikornel

HozzászólásSzerző: ikornel » 2016.09.28. 12:41

Szeretnék elnézést kérni György Gábortól a R1 kilökés miatt! Figyeltem, hogy mellettem vagy, de egyszer csak tapadást veszítettem, és elindult a segge a kocsinak. Meg is fogom óvni magam, mert az én hibám volt. Valahogy nem állt össze a kocsi, mert kanyarban elég sokszor kitört, sajnos, mikor mellettem voltál, akkor is... Bocsánat! :(
István Kornél

weres6
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: weres6 » 2016.09.29. 10:23

ubipapa írta:
weres6 írta: R2: hát a rajtnál itt még több kóválygó volt. Nem értem miért kell ráhúzni a másikra meg összevissza helyezkedni, már bocsánat. Még így hogy el kellett vennem is bepattant elém a nyomuló és szépen visszaestem a végére.....
Szia Ákos!

Az R2-s kóválygó és legfőképp a bepattanós nyomuló jelzőkkel szerintem engem illettél. Többször is visszanéztem a rajt utáni eseményeket, amin jól látszik, hogy nem rajtoltál valami fényesen (és még enyhén fogalmaztam), ezért mellém és aztán mögém kerültél az első kanyarra. elötte tényleg volt egy jobbra mozgásom, de nem szándékosan. Aztán pedig a kanyar közepén nekem jöttél mint Björk Norbinak, emiatt sodródtál ki és estél vissza. Nem érzem magam hibásnak, sem nyomulónak. Bocs!
Bocsánat, ha bántó vagy sértő voltam!
Az egy dolog, hogy nem sikerült a rajtom, bevallom nem gyakoroltam, de ugyanúgy rajtoltam, mint előttem 4-5-en. Csak nem értettem miért kell rám húzva lesodorni, amikor volt még hely előtted bőven. Kicsit olyan 'Félre paraszt!'-osnak éreztem. :) Utána meg azért mentem neked, mert csináltál egy testcselt Szente úr mellől pont elém, ahonnan kezdtem volna meg a T1-et. Kivi lennék létezik-e olyan reakcióidő, amivel elkerülhettelek volna....inkább előérzetnek vagy megérzésnek hívnám. ;)
Bocsánat, hogy mindkétszer lassítottam, hogy ne forgassalak ki! Ha ennyire bántó volt, akkor legközelebb nem veszem el a gázt! :mrgreen: ;) :lol: :P
Félreértés ne essék, engem cseppet sem zavar, hogy ki hogyan előzött meg a nagyon rossz rajtom miatt! De ez a pálya néhol elég széles volt azt hiszem, hogy elférjünk rajta. Sőt az sem zavart, ha verseny közben előzött meg valaki. Ez a pálya amúgy is a túlélésről szólt és a felkészülésem sem volt meg erre a pályára. Csoda, hogy nem lettem utolsó mindkét futamon.....
Veres Ákos

Bírói testület
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Bírói testület » 2016.09.29. 10:26

Az óvás topik nyitva, mehetnek az óvások!

ubipapa

HozzászólásSzerző: ubipapa » 2016.09.29. 12:13

weres6 írta:
ubipapa írta:
weres6 írta: R2: hát a rajtnál itt még több kóválygó volt. Nem értem miért kell ráhúzni a másikra meg összevissza helyezkedni, már bocsánat. Még így hogy el kellett vennem is bepattant elém a nyomuló és szépen visszaestem a végére.....
Szia Ákos!

Az R2-s kóválygó és legfőképp a bepattanós nyomuló jelzőkkel szerintem engem illettél. Többször is visszanéztem a rajt utáni eseményeket, amin jól látszik, hogy nem rajtoltál valami fényesen (és még enyhén fogalmaztam), ezért mellém és aztán mögém kerültél az első kanyarra. elötte tényleg volt egy jobbra mozgásom, de nem szándékosan. Aztán pedig a kanyar közepén nekem jöttél mint Björk Norbinak, emiatt sodródtál ki és estél vissza. Nem érzem magam hibásnak, sem nyomulónak. Bocs!
Bocsánat, ha bántó vagy sértő voltam!
Az egy dolog, hogy nem sikerült a rajtom, bevallom nem gyakoroltam, de ugyanúgy rajtoltam, mint előttem 4-5-en. Csak nem értettem miért kell rám húzva lesodorni, amikor volt még hely előtted bőven. Kicsit olyan 'Félre paraszt!'-osnak éreztem. :) Utána meg azért mentem neked, mert csináltál egy testcselt Szente úr mellől pont elém, ahonnan kezdtem volna meg a T1-et. Kivi lennék létezik-e olyan reakcióidő, amivel elkerülhettelek volna....inkább előérzetnek vagy megérzésnek hívnám. ;)
Bocsánat, hogy mindkétszer lassítottam, hogy ne forgassalak ki! Ha ennyire bántó volt, akkor legközelebb nem veszem el a gázt! :mrgreen: ;) :lol: :P
Félreértés ne essék, engem cseppet sem zavar, hogy ki hogyan előzött meg a nagyon rossz rajtom miatt! De ez a pálya néhol elég széles volt azt hiszem, hogy elférjünk rajta. Sőt az sem zavart, ha verseny közben előzött meg valaki. Ez a pálya amúgy is a túlélésről szólt és a felkészülésem sem volt meg erre a pályára. Csoda, hogy nem lettem utolsó mindkét futamon.....
Sokkal több kell ahhoz, hogy megsértődjek. Első szezonom :lol: örülök, hogy ennyit tudtam fejlődni. Annak már kevésbé, hogy mind a két futamon 0 pontot csináltam és még tönkre is tettem mások versenyét. Én nem vagyok az a nyomulós fajta, bár mondom erre a pályára sokat gyakoroltam és jól is éreztem magam. Kivéve, hogy családi okokból úgy estem be a rajtra és még fel is húzott a büdös kölök :)
Lényeg a lényeg, SORRY, ha erőszakosnak érezted, nem szándékos volt és ezek után sem fogok élet-halál harcot vívni a pályán, annyit nem tudok gyakorolni.

weres6
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: weres6 » 2016.09.29. 15:06

Nem is feltételeztem, hogy szándékos volt. Inkább olyan férfiasan BTCC-s :mrgreen:
Veres Ákos

Vissza: “Raceroom : VSR HTCC 2.0 bajnokság”