Nyilatkozatok

A legrégibb és legkedveltebb VSR Túraautó bajnokság! A bajnokság a Raceroom WTCC 2015-el fut! Ingyenes! Az év végén a legjobban nyereményekben részesülnek.

Moderátor: BT Tag

weres6
Kapcsolat:

Re: Nyilatkozatok

HozzászólásSzerző: weres6 » 2016.10.12. 17:26

Mediakonig írta: Sajnos túlbiztosítottam magam és 6-os szárnnyal mentem. Ezért az egyenesben mindenki megevett. A harmadik helyről az utolsóig estem vissza, és ott senkivel nem erősködtem.
Szintén zenész voltam és az első futamon a stabil 6os szárnnyal mentem. A második futamon a bátor 1es szárnnyal majdnem 2 körig jutottam, annyira nem volt tapadás hátul a gyors jobbos törésben és az autó off lett :oops: :P :mrgreen:
Veres Ákos

Ngtx
Teljes név: Schatzl Patrik

HozzászólásSzerző: Ngtx » 2016.10.12. 17:28

Mediakonig írta:
Ngtx írta:B szerver

R1: Klasszikusan szarul rajtolok WTCC autóval[/b]
Adok tanácsot jó pénzért :D
Annyira nem fontos a jó rajt. Majd annyival később fékezek amennyire beragadtam :mrgreen: :mrgreen:

Mediakonig
Teljes név: Magyar Krisztián

HozzászólásSzerző: Mediakonig » 2016.10.12. 17:32

Ngtx írta:
Annyira nem fontos a jó rajt. Majd annyival később fékezek amennyire beragadtam :mrgreen: :mrgreen:
Te tudod, én két-három helyet minimum előrébb jutok mindig :D
Magyar Krisztián #42

Dez
Teljes név: Csőke Dezső

HozzászólásSzerző: Dez » 2016.10.12. 20:58

Ngtx írta:B szerver

R1: Klasszikusan szarul rajtolok WTCC autóval így az olyan volt amilyen,szerencsére kb egy színtű volt a mezőny így jó csaták voltak majdnem végig. Becsúszott pár fail is,de egyik sem volt végzetes. 6.helyen zártam ami megfelelő.

R2: Rajt szintén ugyan az,mint előtte viszont itt már jobb helyről indultam hála a 3. helynek a Superpole után.
Itt még több csata volt mint az első futamon így nem volt olyan unalmas.

Csőke Dezsővel találkoztam egyszer amikor rámhúzta az első kanyarnál és falnak csapódtunk mindketten,de ő szarabbul járt így nem óvok. Meg amúgy sem óvnék,mert azt csak a gyengék szoktak.
Bocsi Patrik :) Nem mentegetőzök elbaxtam. Nem láttalak és próbáltam lopni a pozíciót a féktáv előtt de rosszul mértem fel az autóm szélességét így nem maradt hely a "két dudásnak abba a bizonyos csárdába" De a crash-ig jó csatákban volt részem. Én élveztem :D
Kép Csőke Dezső

Tomek84
Teljes név: Jäger Tamás

HozzászólásSzerző: Tomek84 » 2016.10.14. 21:33

B szerver:

1.verseny:
Q1: Sajnos benne hagytam pár tizedet, de így is elégedett voltam a 3. hellyel.
R1: Jó rajt után már ott voltam a 2. helyen a csap. társam (Dez) mögött és próbáltam tartani a tempóját, de az elején még nagyon instabil volt az autó a gyors jobbosban ezért inkább csak a 2. helyre figyeltem mert Mánditi és Mammel is ott voltak szorosan mögöttem.
Majd először Mánditi hibázott, aztán előttem Dezső is és az első helyen találtam magamat. Ha nem rontom el a jobbost akkor talán behúzhattam volna a versenyt, de hibáztam és be kellet érnem a 2. hellyel.

2.verseny:
Q2: Superpol.....ettől tartottam a legjobban, ezért nagyon óvatosra vettem a T1-et de végül ha csak pár ezreddel is de meg lett a pol.
R2: Szintén jó rajt csak magamra kellett volna figyelnem meg, hogy tartsam a távolságot a többiekkel szemben.... de aztán jött a zenész cimbink és benéztem a féktávot. Ez után kezdődött az igazi verseny számomra.... Tullner Attilát probáltam megelőzni kívül-belül-alul-felül, de akárhol próbálkoztam mindent levédekezett, köszi Sumi nagyon élveztem igazi küzdelem volt, de végül sikerült meglepnem és feljönnöm a 3. helyre.Ez után sikerült ledolgoznom az 5mp hátrányomat és hibára késztetnem Eriket. Mánditi már nagyon elhúzott és már esélyem se volt befogni, így maradt megint a második hely amivel teljesen elégedett vagyok.
Összegezve jól sikerült ez a hétvége is és remélem elég az "A" cs.-ba kerüléshez.

weres6
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: weres6 » 2016.10.25. 21:31

SPA

Mindkét futam majdnem egész első köre láthatatlanban ment. Néha bevillogtak az autók, aztán stabil lett. Vicc ez az egész komolyan....Bocsánat, ha valakit emiatt leütköztem....Meg amúgy is bocsi race2n Molnár úrtól, a sikán előtti féktávon megcsúszott a popescu.....pedig gondoltam el leszünk ott ketten hátul a törött autóval. Mészáros úrral nem értettük meg egymást a padlós részen, így elment a futam már az elején :(
Veres Ákos

FuReady
VSR Szervertag 2018
Teljes név: Füredi Zoltán
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: FuReady » 2016.10.25. 21:52

4. forduló : Spa-Francorshamp, A szerver

Baromi izgalmasra sikeredett mindkét verseny, iszonyat jó volt, csatáztam keményeket, az Eau Rouge-ban előztem, szenzációs volt. :D

Q1: szokásomhoz híven, görcsösen próbálkoztam, persze nem ment: 9.-ik hely az időmérőn. :roll:
R1: a rajt után próbáltam a csapattal maradni, az első pár körben össze kellett szednem magam, hogy úgy menjek, ahogy kell, a lökdösődésekből szerencsésen jöttem ki, védekeztem, előztem, támadtam, volt itt minden. :lol: Majd a verseny második harmadában utolért Nagy Laci, megelőzött, és örömmel tapasztaltam, hogy tudom tartani a tempóját, így végül a 7.-ik helyen értem célba. :D

Q2 (SUPERPOLE): nekem ezek az egy körös dolgok jobban mennek + az első verseny után már feloldódok, így 6.-ik helyről indulhattam. ;)
R2: Jól sikerült a rajt, óvatos voltam az első kanyarban, majd ismét nagy meglepetésemre, az élbollyal haladtam sokáig. :shock: Persze csaták itt is voltak, pl. Nándori Márkkal, de inkább Kis Tibivel, a végén direkt szurkoltam neki, hogy érje utol az előtte haladókat, erre időnként én értem utol, majd bekopogtatva a hátsó lökhárítóján, kizökkentettem a tempójából, és ismét kezdődött a felzárkózás. :( A végén pedig a Tibi Malm Balázzsal történt pitty-puttyát kikerülve, szintén közelről követve, célba értem mögötte a 6.-ik helyen. :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára FuReady 2016.10.26. 21:37-kor.
Füredi Zoltán

adfar94

HozzászólásSzerző: adfar94 » 2016.10.26. 00:02

"B" szerver

Q1 (P3): PB-t futottam, magam is meglepődtem, hogy milyen jól sikerült az a kör.
R1 (P6): A rajtot elbénáztam, kapásból két helyet veszítettem. A második kör elején volt egy kisebb kavarodás, aminek a vége az lett, hogy a célegyenes végén bejött elém féktávon Gólya Gergő. Mivel elég közel voltam, így két lehetőségem volt, vagy kilököm, vagy kimegyek a pályáról az ütközést elkerülve. Az utóbbit választottam, kb. ott el is ment a futamom, noha egy ideig még sikerült csökkentenem a hátrányomat. Végül egy kis szerencsével a hatodik helyen végeztem.

Q2 (P4?): Nagyon elrontottam a körömet, de még így is a mezőny közepéről indulhattam. (mondjuk egy 7 fős mezőnyben talán ez annyira nem is meglepő, pláne, ha az utánam jövőknek nem is volt mért körük).
R2 (P7): A rajt most kicsit jobb volt. Egy ideig próbáltam utolérni az előttem lévőket, de időközben engem is utolértek. A csapattársamat, Erdélyi Danit inkább el is engedtem, egyértelműen látszott, hogy gyorsabb. 1-2 kör múlva Csőke Dezső és Tullner Attila is megelőzött. Attila tempóját egészen sokáig tudtam tartani, főleg az első és az utolsó szektorban, de sajnos a a verseny végére teljesen elfogyott mind a kettő első gumim (vörösek voltak), így elég sok tempót veszítettem, lemaradtam, hetedik hely.

Malm Balázsnak gratulálok a harmadik helyhez, ezzel megszerezte csapatunk első WTCC-s dobogós helyezését! :)

Az első futamot leszámítva, egész jó "hétvége" volt, igaz ez az eredményeimen nem látszik. No, de a következő pályát ismerem, szeretem, talán végre a WTCC-s eredményeimen is sikerül már egy kicsit javítani.

Illetve, bízom benne, hogy a következő fordulóban a SixBulls Racing Team ismét teljes létszámmal tud majd támadni. :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára adfar94 2016.10.27. 17:15-kor.
Fári Ádám Dániel #94

boxos
Teljes név: Koczogh László

HozzászólásSzerző: boxos » 2016.10.26. 09:29

C szerver:

R1: Jó rajt után sikerült az élre állnom,és sikerült megtartanom sőt kicsit ellépni a mezőnytől,mivel a 2 Chevi mögöttem jót csatáztak és lefoglalták egymást így sikerült az 1 hely.

R2: Sajna Mihajlovics nem tudott indulni,másik Chevi-vel Ritgasser rajt után az élre állt és elléptünk a mezőnytől, 1 hibáját kihasználva megtudtam előzni de végig szorongatott a futamon,sajnos végére csata közben sikerült megelőznie. Így 2 hely lett a vége.Nagyon jó futam volt élveztem és köszi Ritgasser fer csatát nyomtunk.Ahogy láttuk B-C szerveren is kevés induló volt sajnos,leosztásnál nem így nézett ki :(

kenezs01
Teljes név: Kenéz Sándor

HozzászólásSzerző: kenezs01 » 2016.10.26. 09:44

B szerver:

Q1: Első nekifutásra sikerült egy jó kört összeraknom, bár maradt még benne egy kicsi, de már nem tudtam rajta javítani, de a P1 így is meglett.
R1: Magamhoz képest jól rajtoltam, T1-ben Dezsővel egymás mellett fordultunk el, sikerült a kigyorsításom, így elől tudtam maradni. Innentől tizedről tizedre építettem az előnyömet, de nem tudtam Dezsőt teljesen leszakítani végig ott jött mögöttem, viszont nem hibáztam, így sikerült elsőnek célba érnem.

Q2: Egy nagyon óvatos kör, a Q1-hez képest hagytam benne 5 tizedet, de így is meglett a P1. (Ehhez az is hozzá tartozik, hogy technikai okok miatt Dezső nem tudott mért kört futni).
R2: Az R1-hez képest talán egy picit rosszabb volt a rajtom, T1-ben Tullner Attilával együtt fordultunk, de vigyáztunk egymásra, most is jó volt a kigyorsításom, így be tudtam jönni Attila elé, a Kemmel egyenes végén viszont nagyon közel volt hozzám, a belső ívet védtem, hasonló ütemben fékeztünk, így csatára nem került sor. Innentől újra elkezdtem építeni az előnyömet, ami most sokkal nagyobb lett a végére, mint az R1 ben. Szintén sikerült hiba nélkül végig vezetnem, így meglett újra a P1.

Nagyon önbizalom növelő volt számomra, hogy sikerült 2 teljes futamot végig mennem hiba nélkül (sokat segített ebben, hogy az egyik kedvenc pályámról van szó), kicsit hiányzott a csatázás, amiben most nagyon kevés részem volt, de amit a legfontosabbnak tartottam, hogy gyűjtsem a pontokat az A szerveres szerepléshez.
Kenéz Sándor #88

Tomek84
Teljes név: Jäger Tamás

HozzászólásSzerző: Tomek84 » 2016.10.28. 02:22

A szerver:

Q1: Jól sikerült egyéni legjobbat futottam, de ez is csak a 7. helyre volt elég.
R1: Jó rajt után sikerült feljönnöm a 6. helyre és üldözőbe vettem Nándorit és Füredit. Kettejük harcából én kerültem ki nevető harmadikként, így sikerült Tibinek meglépnie a 4. helyen. Tudtam, hogy csak idő kérdése és megkapom a nyakamba mind kettőjüket és így is lett Nándori elég rossz helyen lökött meg, de nagy szerencsével sikerült megfognom az autót és nem estem ki. Ez után visszább vettem a tempóból és megérkezett rám Füredi... aki egy kicsit megtolt a célegyenes végi kanyarban és így megelőzött. Az Al Rouge-ba szinte a palánkra szorítottál utólag gratulálok, de nem volt kockázat mentes, ha ott úgy gondolom, hogy kicsit beljebb fordulok akkor valószínűleg mind ketten kiestünk volna (én nem így csináltam volna, de ez én vagyok). Aztán megérkezett Mánditi, vele nagyot vívtam oda-vissza előztük egymást végül a leintéskor őt intették le előbb így 9. lettem, de csak pár ezred volt a különbség na majd legközelebb.

Q2: Viszonylag jó kör, de a SuperPol miatt kicsit benne hagytam, megint 7. hely.
R2: A rajtot megint jól kaptam el és elkezdődött a vonatozás. Sokáig a csap. társamat követtem a 8. helyen, majd ahogy elkezdtek kopni a gumik úgy kezdtem egyre visszább esni. Kisebb koccok előfordultak, de egyik se volt vészes megint Mánditival vívtam, de megint ő került ki győztesül gratula. Majd megkaptam a komplett MZ/X csapatot a nyakamba először Zeifel Tamást, de korrektül fair csatában leelőzött és veszítettem ismét 1 pozíciót egy hajmeresztő féktávom volt még ezért elnézést a gumiknak volt köszönhető meg, hogy nem számoltam a szélárnyékoddal. Ezek után Magyar Krisztiánnal akadtam össze sajnos a kocsi már egyáltalán nem úgy viselkedett ahogy szerettem volna és kicsit őt is megkoccoltam, ezért is sorry ezen kívül Erikkel volt még egy kis afférom, remélem ilyen buta hibát többet nem vétek. Végül 11. helyen értem be vegyes érzelmekkel. Sajnos a kopott gumikon ismét vezethetetlen volt a LADA már kezdek tanácstalan lenni ez ügyben, de nem adom fel. Tibinek gratulálok te húzod a csapatot, Dez kitartás neked is itt van a helyed.

Remélem nem sokára 4 Lada lesz az A szerveren.... legalább is mi ezen dolgozunk.

FuReady
VSR Szervertag 2018
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: FuReady » 2016.10.28. 09:25

Tomek84 írta:A szerver:

Q1: ...megérkezett rám Füredi... aki egy kicsit megtolt a célegyenes végi kanyarban és így megelőzött. Az Al Rouge-ba szinte a palánkra szorítottál utólag gratulálok, de nem volt kockázat mentes, ha ott úgy gondolom, hogy kicsit beljebb fordulok akkor valószínűleg mind ketten kiestünk volna (én nem így csináltam volna, de ez én vagyok)
Teljesen igazad van, kicsit elfogott a versenyhév: komoly lélekjelenlét kellett ott az Eau Rouge-ba, ideális íven nem tudtam fordulni, mert neked is akadtam helyet hagyni, aminek az lett a következménye, hogy elkezdtem kifelé sodródni, téged is kifelé terelve a palánk felé... :roll: Ne haragudj, sajnos így sikerült. :oops:
Füredi Zoltán

Hezso

HozzászólásSzerző: Hezso » 2016.11.08. 21:19

Bocs Erik Mammel. Megforgott a segge, hülyén álltam meg az úton. Hátrafelé gurultam, próbáltam rükibe tenni kettesből hogy még gyorsabban a legrövidebb úton elmenjek onnan, de még nem is sikerült sebességbe tenni, mikor eltaláltál. A motor és a bal első kerék kuka, verseny esc..... :(
Öregember nem gyorsvonat.....

Hegyi Zsolt #966

FuReady
VSR Szervertag 2018
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: FuReady » 2016.11.08. 22:10

5. forduló : Oschersleben, A szerver

Mindkét verseny gumigyilkos volt, már a verseny szimulációkon látszott, hogy ez nagyon nehéz lesz a végére, és olyan is lett... :roll:

Q1: csak a szokásos, be voltam feszülve, 10.-ik hely. :roll:
R1: jól kaptam el a rajtot, feljöttem 7.-iknek, majd nagyot meccseltem Kiss Tibivel, akit sikerült is megelőznöm, így feljöttem 6.-iknak, és a verseny feléig tartottam ezt a pozíciót. Majd kezdődtek a bajok: annyira elkoptak az első kerekek, hogy nem tudtam tartani a mögöttem haladókat, majd egyszer csak megjelent a mezőny, és bedaráltak: nem volt tapadás, nem volt már semmi... :( :( 11.-ikként értem célba. :roll:

Q2 (SUPERPOLE): hirtelen felindulásból, előszedtem a Spa setup-ot, belőttem a pályához kreálthoz viszonyítva, hogy hátha jobban kezeli majd a gumikat, veszteni valóm úgysincs... Hát olyan jól kezelte, hogy hotlap időt futottam, és 4.-ik helyről indultam. (nagy volt a meglepetés) :lol:
R2: ismét egy jó rajt, majd felvettem az élmezőny tempóját, Malm Balázst tudtam sokáig tartani, de jött megint a gumimizéria, így egy elfékezés után inkább elengedtem, és próbáltam gumikímélő íveken autózni. A verseny vége felé egyszer csak megjelent előttem Kenéz Sanyi, aki ugyanolyan problémákkal küszködött, mint én: nagyon vicces volt, ahogy gyök kettővel haladunk egymás mögött, én ekkor már azt figyeltem inkább, hogy a 7.-ik helyezett ne kerüljön túl közel hozzám.
Az utolsó körben eldobtam vagy 3-4 msp-t egy kicsúszással, de így is sikerült 6.-ikként célba érnem. :)

Az élmezőny hihetetlen: a verseny három negyedéig sikerült tartani magam, de után nulla első tapadással ezt nem lehetett folytatni, hogy ők milyen gyártó milyen gumijával mennek, nem tudom, de adhatnának nekem is egy pár garnitúrát. :mrgreen: :D :lol:
Füredi Zoltán

adfar94

HozzászólásSzerző: adfar94 » 2016.11.08. 23:07

"B" szerver

Q1: Középmezőny eleje.
R1: Az első kanyarokban Gergővel csatáztam, majd a tripla balosnál nagyon rámentem a hurkára, ami miatt nagyon kisodródtam, ekkor azt hittem, hogy nem hagyok elég helyet mellettem, ezért, a következő kanyart sokkal szűkebben vettem, ami a vesztem lett, mert így a következő jobbost már nem bírtam bevenni, kicsúsztam. Próbáltam felzárkózni, de a kb. 10 perccel a vége előtt teljesen elfogyott a gumim, így minden reményem, esélyem elszállt a javításra. :(

Q2: Mentem egy harmadik időt, sajnos maradt még benne.
R2: A T1 no comment.... Ha nem jönnek mindenhonnan belém, akkor valszeg nem a falban kötök ki, ahol aztán értékes időt veszítettem. Így ismételten lőttek minden esélyemnek már a verseny legelején. Persze próbáltam megint felzárkózni, de a gumi újfent elfogyott (féltáv körül), végül meguntam, 3-4 körrel a vége előtt kiálltam kereket cserélni. Legalább az utolsó pár körben nem csúszkáltam...

Balázsnak, Daninak és Zsoltinak is gratula, jól mentek.
Számomra viszont nagyon kiábrándító volt mind a két futam, bár ez az eddigi HTCC-s szezonomról is elmondható. :(
Fári Ádám Dániel #94

papszizoli
Teljes név: Papp Zoltán

HozzászólásSzerző: papszizoli » 2016.11.08. 23:18

oschhersleben B szerver:

Q1: Harmadik hely jött össze.

R1: Rajt jól sikerült és első kanyar után a második helyen fordultam, majd tartottam. 2-3 kör elteltével hibáztam egyet, az egyik kerékvető hurkán kétkerékre tettem magamat :/ visszacsúsztam az 5.helyre. pár kör múlva a 3. helyen Tullner Attila a nyújtott balosban hibázott, a pályára visszatérve a jobbos ideális ívéről lecsúszott amit Koczogh László kihasznált, én már sajnos nem fértem be, egy minimálisat össze is értem Attilával, de szerintem simán belefért és besoroltam mögé, de a következő egyenesben elengedett :O Még egyszer meghálálom :) Lacit sikerült megelőznöm, majd üldözőbe vettem az első kettőt, olyan 5-6 másodpercre lehettek. Sok gumim nem volt, de az utolsó előtti körben utol értem a másodikat. Az utolsó körben sikerült bebújnom a shell kanyarban Csőke Dezső mellé és így meg lett a második hely.

superpole: Kis setup változtatás és versenyre megtankolt autóval nagy meglepetésemre p1!

r2: A rajt nagyon jól sikerült, az első kanyar sima volt. sikerült meglépnem, és eldöntöttem, hogy megnyomom az elejét. össze is hoztam 6 sec előnyt. Közben Csőke Dezső a második helyen haladt. Most ő ért utol a végére. Egy oda-vissza előzéssel megúsztam a dolgot és meglett a futamgyőzelem :)

Erikkonen
Teljes név: Mammel Erik
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Erikkonen » 2016.11.08. 23:46

Hezso írta:Bocs Erik Mammel. Megforgott a segge, hülyén álltam meg az úton. Hátrafelé gurultam, próbáltam rükibe tenni kettesből hogy még gyorsabban a legrövidebb úton elmenjek onnan, de még nem is sikerült sebességbe tenni, mikor eltaláltál. A motor és a bal első kerék kuka, verseny esc..... :(
Semmi gond, az egy szerencsétlen eset volt. Ha nem pont ott állsz és nem instabil az autóm a rossz setup miatt, simán kikerüllek. Így viszont pont telibe találtalak, nem igazán tudtam mit tenni. Reméltem, hogy sikerül hátrébb menned, de így alakult. Sokat nem osztott-szorzott a versenyemben :)
Mammel Erik

Erikkonen
Teljes név: Mammel Erik
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Erikkonen » 2016.11.09. 00:03

Tudtam, hogy ez a verseny nekem mumus, nem igazán kedvelem ezt a pályát. Felkészülésképpen versenyszimulációkat mentem, így azzal tisztában voltam, hogy itt durvább a gumikopás, mint mondjuk Spa-ban. Számítottam rá, hogy a végére többeknek elfogy. Másra viszont nem, így elbénáztam a setup-ot. Ide kell a rohadt nagy tapadás, nem lehet alig szárnnyal menni, vagy szenvedés a vége. A többször tört balosban igen gyakran drifteltem, egyszerűen nem volt tapadásom, meg máshol sem sok...

1. verseny - Rajt jó hátulról, aztán körözgetés Mándity István és csapattársam, Magyar Krisztián előtt. Tudtam, hogy gyorsabbak, nem akartam feltartani Krisztiánt, így inkább elengedtem. Nem sokkal később kicsit elfékeztem magam a T3-ban, István is elment, innentől laza autókázás maradt a célig. Keserű vigasz volt, hogy az utolsó három körben gyorsan csökkent a különbség az előttem lévőkhöz képest.

2. verseny - Szárnyat feltoltam 15-ösre a superpole-on és még egy-két méretes hibával is megfutottam a legjobb időmet, rajt a 10. helyről. Hogy ne legyen nagy heppiség, nem sikerült így indulnom a versenyen, mert olyan gyorsan ki kellett lépni, hogy csak az előző, alacsony leszorítóerős setup-ot sikerült betöltenem. T1-be óvatosan érkeztem, de valakit mégis megtoltam egy kicsit a nagy tolongásban, mert mögöttem is jött valaki nagyon. Szerencsére baj nem lett, hiszen heringparti volt, megfogta a tömeg a kék Hondát, nem sérült senki. Aztán az egyik balosban T3 után sikerült a hurkára hajtva fejre tenni a Chevy-t, bő 10 mp-el lemaradva mehettem a mezőny után. Távolság fogyogat, aztán látom, kedvenc balosomban ott áll Hegyi Zsolti keresztben, én meg már nem tudtam mit tenni, durr bele. Én szerencsére megúsztam, bár a Chevy jobb eleje kicsit magasabb lett, de mentem a többiek után, ismét bő 10 másodperccel lemaradva. A végére összejöttünk a gumikkal küzdő Kis Tibivel, a kicsúszott Mándity Istvánnal, aztán még Magyar Krisztiánnal is az utolsó körre. Láttam, a gumijaik kész vannak, ebből az lett, hogy Tibit és Krisztiánt az utolsó körben sikerült megelőzni, Jager Tomihoz kellett volna még egy kör. Ennek fényében a 12. hely annyira nem is rossz :)
Mammel Erik

weres6
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: weres6 » 2016.11.09. 08:39

B

Amennyire kedvelem ezt a pályát, annyira félek is tőle. Alapból van 2-3 kanyarkombó, ahol csúnyán el lehet dobni. Na de ezek a részrúmos belső íves hurkák, amik felborítják az autót...ezek komolyan viccek. Tegye fel a kezét, aki nem borult ezek miatt a két futamon! Szánalmas tényleg, nehogy már ne lehessen a vető belső szélébe belecsípni futamonként 1-2-szer versenytempóban.....pedig igyekeztem vigyázni rájuk és gázt felengedve nagyobbrészt lehetett abszolválni őket.

Mindkét qualyn a középmezőnyben voltam.
Az első futamon mindenki okosan óvatosan ment az elején. Haladtam a bollyal, aztán pár kör után a sok balos para kanyarkombóban felborultam egy hurkától. Utána légüres térben sétakocsikáztam.
A második futamra páran vért ittak. Már az első kanyar kijáratánál ment a buli. Próbáltam legbelül érzékeltetni Sumival, hogy ott vagyok, de csak azért is húzta beljebb és tolt le a fűre. Nem akartam kiforgatni, jól van mondom, akkor menjél, biztos nem látott, de éreznie kellett volna...mindegy. Itt is haladtunk szépen, de közben potyogtak a kavicsba a népek. A hátsó jobbos-balosnál ismét sikerült belenyalnom egy hurkába pár kör után, megfogni nem tudtam, aztán a sok borulás után keresztben érkeztem talpra a pályára. Pont jöttek ketten, imádkoztam, nehogy telibe verjenek. Hála Istennek ki tudtak kerülni. Innen megint rendkívül izgalmas volt a futam légüres térben...

Tényleg felháborító, hogy konkrétan nem hibáztam nagyot, de mégis el lett aszva mindkét futamom emiatt a 'részrúmos szuperszigorú rendőr bug' miatt. Amúgy is érlelődött bennem egy szünet a szimezésben és az ilyen dolgok csak erősítenek benne.

Grat mindenkinek, aki nem borult!
Veres Ákos

kenezs01
Teljes név: Kenéz Sándor

HozzászólásSzerző: kenezs01 » 2016.11.09. 09:25

Oschersleben, A szerver

Q1: Nem volt az igazi a pálya tapadása, nem sikerült tökéletes kört mennem, maradt benne 1,5 tizedet, így P3, amivel összességében elégedett voltam.

R1: Jól sikerült a rajtom, talán valamivel jobban is, mint az előttem lévő Kesjár Andrásnak, T1-en így be is tudtam szúrni mellé, de Ő volt a belső íven, így maradtam a P3-ban. A következő kanyarokban már Nagy Laci ellen kellett védekeznem, a T5-6-7-et sikerült egymás mellett teljesítenünk, ami azért nem kis teljesítmény, nagyon élveztem. A következő 10 percben nem történt sok minden állandósult a különbség az előttem és a mögöttem lévőkhöz képest. Majd a futam felénél éreztem, hogy kezdenek fogyni a gumijaim, ekkor már nagyon megérkezett rám Nagy Laci és folyamatos nyomás alatt tartott. Igyekeztem minél tovább feltartani, hátha neki is elkezdenek fogyni a gumijai. Sajnos inkább az enyémek kezdtek el még jobban fogyni, így valamivel túl a fél távnál T1-et már alig tudtam bevenni és el is ment Laci. Rögtön ekkor megkaptam Pinczés Ádámot. Néhány körön keresztül tudtam őt tartani, de egyértelmű volt, hogy jobban áll a gumikkal, így minden kanyarban védekeznem kellett. Szinte már már letolt a pályáról, annyival gyorsabb volt. Így megérkezett mögé Malm Balázs, Balázs mögé pedig Kis Tibi is. T5-nél már nem tudtam mit csinálni el kellett engednem Ádámot, majd a kör végén az utolsó kanyart már be sem tudtam venni, így elment gyorsan Balázs és Tibi is. Még ekkor sem volt vége, jött Szarka András és viszonylag hamar Ő is elment mellettem. Az utolsó 2 körben az autó teljesen vezethetetlen volt, semmi gumi, semmi tapadás. Mivel Nándori Márk visszaesett mögém, így P7-ben zártam.

Q2: Nagyon óvatos első szektor után, mentem egy majdnem egyéni legjobb középsőt, és egy nagyon erős 3. szektort, így meglett a P2, aminek nagyon örültem.

R2: Sikerült újra jó rajtot fognom, bár most Kesjár Andrásnak is, talán mintha Nagy Laci ragadt volna picit be mögöttem, így Andrással kényelmesen fordultunk a T1-ben. Aztán a következő 15 percben nem történt szinte semmi, András előttem minden körben néhány tizeddel tudta növelni az előnyét, mögöttem, hol nagy Laci, hol Pinczés Ádám tűnt fel, de nem jöttek túl közel, tartották az 1-1,5 másodperces különbséget, talán tudták, hogy a végére úgy is elfogynak a gumijaim. 10 perccel a vége előtt, ahogy várható volt nagyon kezdtek fogyni a gumijaim és jött is Laci menetrendszerűen. Néhány körig tartottam, majd lemásolta az R1-es manőverét és T1-ben szintén mély féktávra kényszerített, amit alig tudtam bevenni, és elmentek Ádámmal mellettem.Aztán jött Malm Balázs, pár körig tudtam csak Őt is tartani, aztán elment. Így Fürdei Zoli elé kerültem, akinek láttam, hogy hasonló gumiproblémái lehetnek, így lassan, de kényelmesen behoztam az autót P5-be.

Összességében egy jó forduló volt, az egykörös tempóm nagyon erős volt, valahol bíztam is dobogós helyezésben, de nem jött össze. Viszont rámutatott, hogy a gumikezelésben és verseny setup készítésben még nagyon sokat kell fejlődnöm. A nem kevés pont mellé nagyon sok tapasztalatot is sikerült szereznem és az utolsó köröket leszámítva végig élveztem a versenyeket.
Kenéz Sándor #88

tullner
Teljes név: Tullner Attila

HozzászólásSzerző: tullner » 2016.11.09. 20:28

Első futam

A saját csapattársamat majdnem kiforgatom,mind egy/ idióta/.
Bocsi , Koczogh László. :x

Második futam

Szegény Ákost ahogy írta letereltem a fűre mind hogy helyet hagytam volna neki,
na de ezt kétszer csináltam meg 10 méteren belül,mind egy amatőr,vagy lehet
hogy az is vagyok. Bocsi Ákos,nincs mentségem rá. Már megint egy bocsi,hát ez
részemről egy ilyen futam volt. :x
HA MÁR NEM LESZEK MOTIVÁLT A SZIMULÁTOROZÁSHOZ AKKOR ABBAHAGYOM

Tullner Attila/SUMI/

boxos
Teljes név: Koczogh László

HozzászólásSzerző: boxos » 2016.11.10. 11:48

Semmi gond csapatársam, belefér az ilyen test-test elleni csata,én is mögötted figyeltem rád kine üssük egymást,Én nagyon élveztem mindkét versenyt, jókat csatáztam Gólya Gergőt mindkét futamra megkaptam :) jó csatát köszönöm is neki,csak a T1 nem kellett volna azt nagyon sajnálom :( ott elment az egész futam.

Dez
Teljes név: Csőke Dezső

HozzászólásSzerző: Dez » 2016.11.10. 23:57

Oschersleben, B szerver

Q1: Nem igazán tudtam összerakni egy épkézláb kőrt, és csak szenvedtem. Az időmérő felénél Mihajlovics Máté volt a pole-ba és már az én hotlap-os legjobbamnál is gyorsabb volt egy tizeddel. Gondoltam belenyúlok a setup-omba, hátha találok még egy pár tizedet. :)
Bejött!!! 4 tizeddel javítottam a hotlapos időmön , így meg lett a pole Máté előtt :D

R1: A jól sikerült rajt és T1 után maradtam az élen. A saját tempómban autóztam, így egy megnyugtató előnyt tudtam kiépíteni.
A 7-dik kőrbe hibáztam és így megkaptam a nyakamba Mátét :) Ekkor már éreztem, hogy a gumikkal baj lesz :oops:
3 kőrön át tudtam tartani, de egy kisebb megcsúszás és Máté nem kegyelmezett, megelőzött. Egy darabig még szorongattam, úgy 3-4 körön át, de aztán már nem tudtam tartani a tempóját. A gumik teljesen elfogytak. Zéró, nulla, nuku! :cry:
Az utolsó kőrre megérkezett Papp Zoli, aki ellen hősiesen védekeztem , de egyszerűen lehetetlen volt tartani. Pár kanyarral a cél előtt megelőzött, majd az idő közben felzárkózó Gólya Gergő és Koczogh Laci is átlépett rajtam :?
Így a finish-be az 5-dik helyen intett le a kockás zászló.

Q2:Addig szöszöltem a versenyre szánt setupommal, hogy maradjon valami gumi majd a 2-dik futam végére, hogy lekéstem a qualit, így mért kőr nélkül P12

R2:Egy remek rajttal 3-mat előztem az első kanyarig, majd az előttem zajló nagy dulakodásból a T2-ből kifelé már a 6-dik helyen autóztam. :) A T3-ba fordulva sikerült Benke Norbit is megelőznöm, és ahogy a T7-hez értünk Mihajlovics Máté forgott ki előlem, így már a 4-dik pozícióban voltam. ;) Gólya Gergő és Korcsmáros Gyuri vívott nagy csatát előttem 2 körön át, míg nem Gergő a T5-ben megcsúszott és egészen a T6-ig driftelve elszállt előlünk. A következő kőrt megkezdve a célegyenes végén sikerült Gyurit kifékeznem. P2
Papp Zoli úgy 5.5-6 mp távolságra volt már az élen, de mivel kímélősebbre állítottam a setup-omat a második futamra, gondoltam nem erőltetem a tempót. Jó pár körön át állandósulni látszódott a különbség, de aztán szemlátomást Zoli Chevyjén a gumik kezdték feladni a harcot :) Így két kőrrel a vége előtt utolértem és sikerült is megelőznöm. Annyira megörültem, hogy a 12-dik helyről rajtolva behúzhatom a győzelmet, hogy egy hangyányit szétestem fejbe. Az egyik kanyar picit szélesre sikeredett, és mire lenyírtam a füvet addigra Zoli visszajött elém :lol: Próbáltam nyomás alá helyezni, de állta a sarat így övé lett a diadal.
Én nagyon élveztem ezt a második futamot. Jó és korrekt csatákat vívtunk. Grat a résztvevőknek.
Kép Csőke Dezső

Lacsika
Teljes név: Nagy László

HozzászólásSzerző: Lacsika » 2016.11.22. 21:16

Nürburg

Első sorban örülök, hogy lázasan leültem versenyezni.

Nem szeretnék semmit hozzáfűzni, de köszönöm R2-t Malm Balázsnak és Füredi Zoltánnak.
sponsored by WEBaffACTIVE
http://www.webaffactive.com

Teammates: Cs. Juhasz; M. Szucs

FuReady
VSR Szervertag 2018
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: FuReady » 2016.11.22. 22:03

Lacsika írta:Nürburg

Első sorban örülök, hogy lázasan leültem versenyezni.

Nem szeretnék semmit hozzáfűzni, de köszönöm R2-t Malm Balázsnak és Füredi Zoltánnak.
Itt is elnézést kérek, ne haragudj, nem volt szándékos + jobbulást. :roll:
Füredi Zoltán

Vissza: “Raceroom : VSR HTCC 2.0 bajnokság”