Társalgó

DiRT Rally bajnokság a Codemasters féle játékkal. Csak egy kategória van engedélyezve! Az év végén nyereményekben részesülnek a kategória dobogósai!

Moderátor: BT Tag

danikosz
VSR Szervertag 2018
Teljes név: Molnár Dániel
Kapcsolat:

Re: Társalgó

HozzászólásSzerző: danikosz » 2017.03.01. 13:11

Croatoan írta:Hát igen, azért közel sem egyenlőek a feltételek. Assistok, memorizálás, bukás esetén alt-f4 azért befolyásoló tényezők :) De ezekkel túl sok mindent nem lehet kezdeni, és ettől függetlenül jó ez így, még mindig ezerszer jobb mint mesterséges intelligencia ellen versenyezni ;)
A segítség lassít. Az alt-f4 pedig visszadob a checkpoing elejére a megtört autóval, szóval nem vagy előrébb, sőt.

DiRT4-ben lesz elvileg szakaszgenerátor. Ott olyat tudunk (így előre látatlanba legalábbis), hogy mi olyan szakaszt legenerálunk amit senki nem ismer (játék hozza létre,nem mi találjuk ki hogy jobb 2 bal 4) és utána végig megy rajta mindenki először. Akkor lehetnek nagyjából azonos feltételek szerintem.
Molnár Dániel #99

coletricklejr
VSR Szervertag 2018
Teljes név: Kőhegyi József

HozzászólásSzerző: coletricklejr » 2017.03.01. 13:23

Croatoan írta:Hát igen, azért közel sem egyenlőek a feltételek. Assistok, memorizálás, bukás esetén alt-f4 azért befolyásoló tényezők :) De ezekkel túl sok mindent nem lehet kezdeni, és ettől függetlenül jó ez így, még mindig ezerszer jobb mint mesterséges intelligencia ellen versenyezni ;)
ugyanígy látom én is
sose fogjuk megfogni az elejét!
pedig néha egy két gyorson valahogy nem vernek halálra...kapok mondjuk 3-6másodpercet aztán (megkapom a gyorsonként szokásos 10eket vagy hosszún a 20ast) pedig itt már volt pályaismeretem rendesen ,igaz setupom elégé semilyen volt ...de azt akkor sem értem hogy, az elsők sosem hibáznak csak a közepe:D tök lineárisan toppon mennek

Croatoan
Teljes név: Trencsenyi vince

HozzászólásSzerző: Croatoan » 2017.03.01. 22:03

danikosz írta:
A segítség lassít. Az alt-f4 pedig visszadob a checkpoing elejére a megtört autóval, szóval nem vagy előrébb, sőt.

DiRT4-ben lesz elvileg szakaszgenerátor. Ott olyat tudunk (így előre látatlanba legalábbis), hogy mi olyan szakaszt legenerálunk amit senki nem ismer (játék hozza létre,nem mi találjuk ki hogy jobb 2 bal 4) és utána végig megy rajta mindenki először. Akkor lehetnek nagyjából azonos feltételek szerintem.
Hát még a legelső futamon kíváncsiságból kipróbáltam mi történik ha mentés nélkül kilépek. Valóban visszarak a checkpoint elejére, de abban az állapotban ahogy eredetileg kezdted. Így ez alapján szerintem akinek van ideje és türelme, és mindenképpen nyerni akar akár a szimulációs élmény kárára is, újrajátszani 3 gyorsot egyfolytában amíg tökéletes nem lesz nem olyan nagy kunszt. Az assistokról nem tudok nyilatkozni, a telepítés után az első dolgom volt, hogy mindent kikapcsoltam :D

A bememorizálást legfeljebb azzal lehetne megnehezíteni, ha a pályák "titkosak". Pl. ha az event infoban nem írná ki a játék az összes pályát, csak az éppen aktuálisat. Nem tudom ez létező opció-e a játékban.

Bár a pályaismeret a valóságban is létező faktor, főleg nemzeti bajnokságban, szóval nézőpont kérdése :)

A dirt 4-es szakaszgenerátor jól hangzik, viszont akkor az alapján amit leírtál kizárólag a generált itinerre lehetlesz hagyatkozni, remélem sikerül nekik megoldani normálisan. Azért a Dirtben elég hiányos és instabil az itiner.

danikosz
VSR Szervertag 2018
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: danikosz » 2017.03.02. 16:13

Croatoan írta:
danikosz írta:

Hát még a legelső futamon kíváncsiságból kipróbáltam mi történik ha mentés nélkül kilépek. Valóban visszarak a checkpoint elejére, de abban az állapotban ahogy eredetileg kezdted. Így ez alapján szerintem akinek van ideje és türelme, és mindenképpen nyerni akar akár a szimulációs élmény kárára is, újrajátszani 3 gyorsot egyfolytában amíg tökéletes nem lesz nem olyan nagy kunszt. Az assistokról nem tudok nyilatkozni, a telepítés után az első dolgom volt, hogy mindent kikapcsoltam :D

A bememorizálást legfeljebb azzal lehetne megnehezíteni, ha a pályák "titkosak". Pl. ha az event infoban nem írná ki a játék az összes pályát, csak az éppen aktuálisat. Nem tudom ez létező opció-e a játékban.

Bár a pályaismeret a valóságban is létező faktor, főleg nemzeti bajnokságban, szóval nézőpont kérdése :)

A dirt 4-es szakaszgenerátor jól hangzik, viszont akkor az alapján amit leírtál kizárólag a generált itinerre lehetlesz hagyatkozni, remélem sikerül nekik megoldani normálisan. Azért a Dirtben elég hiányos és instabil az itiner.
Nem éles versenyben , de amikor kipróbáltam akkor a fos autóval rakott vissza engem. Nem lehet sajnos állítani azt, hogy mennyire lásd előre a szakaszokat. Plusz ha Rally Finland-et írsz ki, úgyis tudja mindenki, hogy vlaszeg lesz minden szakasz. Igazából a 4 nagy szakaszt kell betanulni minden országból mert a picik ugyan azok. Akinek van ideje többször újra futni, annak lesz ideje betanulni az országonként 4 mapot is és kb ugyan ott vagyunk.

Hát reméljük,hogy jó lesz ez a generátor. Valóságban is szerintem van amikor nem 100%-os az itiner,mert nem elég a 2 futás, hogy felírják. 1-1 pici eltérés sztem nem lenne nagy gáz.
Molnár Dániel #99

LoganPr01
Teljes név: Juhász Ferenc

HozzászólásSzerző: LoganPr01 » 2017.03.09. 18:52

Sziasztok!

Véleményetek szerint mennyire élvez prioritást az idő az autó állapotával szemben? Ti hogy vagytok ezzel?

Próbálom megtalálni a "legjobb" setup-ot, de ez Finnországban igen necces.. :D
Ha padlón megyek, az autót 1 pálya alatt tropára vágom.
Az első 3 pályán tesztelek:
1.verzió: optimális setup mellett, és úgy, hogy próbálok vigyázni az autóra (nagyobb ugratók előtt lassítás), akkor is a 3. pálya végére az autó átlag állapota olyan 85% kb, plusz ~5 ms pályánként a padlógázas egyéni csúcshoz képest.
2.verzió: kicsit "puhább" futómű, így a 3. pálya végére olyan 92-95%-os az autó, viszont a kanyarstabilitás ugye rosszabb lesz, konkrétan van kanyar ahol nagy tempónál megborulok mint a büdös bogár ha nem figyelek, tehát szakaszonként ez olyan +10-13ms kb.
Na most ez 15 szakaszra kivetítve.. vagy úgy megyek végig mint a reumás csiga, vagy a verseny felénél már szigszalagok tartják egybe a vasat :D

Met
Teljes név: Bíró László

HozzászólásSzerző: Met » 2017.03.09. 20:06

LoganPr01 írta:Sziasztok!

Véleményetek szerint mennyire élvez prioritást az idő az autó állapotával szemben? Ti hogy vagytok ezzel?

Próbálom megtalálni a "legjobb" setup-ot, de ez Finnországban igen necces.. :D
Ha padlón megyek, az autót 1 pálya alatt tropára vágom.
Az első 3 pályán tesztelek:
1.verzió: optimális setup mellett, és úgy, hogy próbálok vigyázni az autóra (nagyobb ugratók előtt lassítás), akkor is a 3. pálya végére az autó átlag állapota olyan 85% kb, plusz ~5 ms pályánként a padlógázas egyéni csúcshoz képest.
2.verzió: kicsit "puhább" futómű, így a 3. pálya végére olyan 92-95%-os az autó, viszont a kanyarstabilitás ugye rosszabb lesz, konkrétan van kanyar ahol nagy tempónál megborulok mint a büdös bogár ha nem figyelek, tehát szakaszonként ez olyan +10-13ms kb.
Na most ez 15 szakaszra kivetítve.. vagy úgy megyek végig mint a reumás csiga, vagy a verseny felénél már szigszalagok tartják egybe a vasat :D
Neked kell tudni mit szeretnél:)
1. végigmész minden szakaszon kicsit lassabban
2. az első 1-2 szakaszod gyors lesz ezután folyamatosan lassulsz mert egyre romlik a kocsi állapota, javítani nem tudsz mindent, több lesz a kicsúszás és esetleg kint is maradsz
Alt+F4=Cheat

Met

HozzászólásSzerző: Met » 2017.03.10. 10:59

ABS-t milyen fokozatra kell/érdemes állítani?
Kattintgattam a raceneten az eredményeken és gondoltam megnézem kik tolják még assist nélkül és meglepődve vettem észre hogy nem vagyok a listában. :shock:
Assist-ok alatt ilyen traction kontrolt gondoltam, hogy van benne. De nekem az automata váltó és az automata kézifék van bekapcsolva és az ABS 5-ösön.
Alt+F4=Cheat

Gordon24
VSR Szervertag 2018

HozzászólásSzerző: Gordon24 » 2017.03.12. 09:20

Abs- nekem offon van. Sőt minden segítségem! Szóval szerintem minden off :-)

Huhh viszont ez a rally brutál volt basszus. 3. szakaszon estem egy akkorát, hogy kb 0 ra széthullott a Focus. Hűtő ilyen 10%-on stb ..

Nah onnantól végig szenvedés. Minden hosszú szakszon 3 hengerrel mentem. Folyamatos engine problem stb. Azon reménykedtem, hogy elér a célig. Hát nem volt egyszerű, de csak a motor és a hűtő javítgatásával végül is sikerült. Az idő eredmény az olyan amilyen, annak örülök, hogy láttam a cél vonalat :-)
Galambos Péter

TCS #82

benny
VSR Szervertag 2018
Teljes név: Benkő Sándor

HozzászólásSzerző: benny » 2017.03.13. 15:49

Gordon24 írta:Abs- nekem offon van. Sőt minden segítségem! Szóval szerintem minden off :-)

Huhh viszont ez a rally brutál volt basszus. 3. szakaszon estem egy akkorát, hogy kb 0 ra széthullott a Focus. Hűtő ilyen 10%-on stb ..

Nah onnantól végig szenvedés. Minden hosszú szakszon 3 hengerrel mentem. Folyamatos engine problem stb. Azon reménykedtem, hogy elér a célig. Hát nem volt egyszerű, de csak a motor és a hűtő javítgatásával végül is sikerült. Az idő eredmény az olyan amilyen, annak örülök, hogy láttam a cél vonalat :-)
Nekem dettó ugyanez volt, dehát csapattársak vagyunk :) Nem is kell összebeszélnünk, így is azonos hullámhosszon vagyunk :)

Élő naplóm screenshotja a futamról:
Kép

Itt megnyitható az eredeti helyén
Üdv,
Benny

Dirt Rally: M(óka)-Sport / Ford
Versenyzői oldalam: https://www.facebook.com/BennyOnlineRally
Élő Rally Napló (futamközvetítés): http://bit.ly/2kWt1QG
Ralis narrációim (csak WRC): https://www.youtube.com/channel/UC8QK3C ... N4jnWNy99Q

Gordon24
VSR Szervertag 2018

HozzászólásSzerző: Gordon24 » 2017.03.13. 21:06

Hát jah. Lesz dolga a szerelőknek! :-)
Galambos Péter

TCS #82

Met

HozzászólásSzerző: Met » 2017.03.24. 20:16

Printscreent nyomva nem menti el a képet sehova a játék ugye?
Most olvasom hogy F12-vel tudtam volna a Steam-en keresztült menteni...

Az utolsó két szakasz eredményét akartam menteni, azt hiszem történelmi pillanat, szakaszgyőzelem. Tudom hogy átmeneti de nem nagyon láttam még ilyet, főleg hogy repülés74 és Warlord előtt voltam.
A 14. szakasznál meg idiótán kerekített, mert 00:00.199 volt a Diff oszlopban, a Time-ban meg kereken 00:00:200-al voltam jobb :)
Alt+F4=Cheat

FuReady
VSR Szervertag 2018
Teljes név: Füredi Zoltán
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: FuReady » 2017.03.25. 10:24

Kár, hogy nincsen nyilatkozat topik, mert oda most azt írnám, hogy ilyen jól verseny még soha nem sikerült nekem. :D
Reggel megnézve az F1-et, úgy felspannolódtam, hogy szinte hibátlan versenyt futottam: jó volt a beállítás, picit a játékot is finomhangoltam, és egyszerűen repültem a pályákon. :)
Majd mikor láttam, hogy az eddig futottak között elég versenyképes az időm, rákapcsoltam, belém szállt a versenyszellem, amit utoljára Rallysimfans-es koromba éreztem. (+ az meg aztán csak hab a tortán, hogy ismét Szőcs Attilával meccselhettem mint annak idején) :)
Rettenetesen élveztem, köszönöm a Rally Deutschland-ot a szervezőknek. ;)
Füredi Zoltán

repules74
Teljes név: Szőcs Attila

HozzászólásSzerző: repules74 » 2017.03.27. 00:05

Zoli, mi azért elég gyakran egymásra találtunk és találunk most is! ;) (RBR-es szép idők :) )
Mi lett végül a német rally vége, eredményeket nem találom...

coletricklejr
VSR Szervertag 2018
Teljes név: Kőhegyi József

HozzászólásSzerző: coletricklejr » 2017.03.27. 10:23

Nagyon jó kis verseny volt, még soha nem voltam 3.:) azt hittem az örök 4.5.maradok...mint annó rally túrában 1évig nem sikerült nyerni...ezek a pályák mentek fejből is mint a királdi körgyors:D de azért nekem az utolsó gyorson sikerült beesnem az utolsó kanyar előtt:D de szerencsére maradt kis előnyöm a 4.el szemben...izgultam mint Mexikóba KriszMeki:D nagy király volt a német rally esős szakaszai főleg:)
köszi a lehetőséget

FuReady
VSR Szervertag 2018
Teljes név: Füredi Zoltán
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: FuReady » 2017.03.27. 14:05

repules74 írta:Zoli, mi azért elég gyakran egymásra találtunk és találunk most is! ;) (RBR-es szép idők :) )
Mi lett végül a német rally vége, eredményeket nem találom...
No igen, a közös múlt... :D
A végeredményt a rallye lezárását követően sehol sem lehet megnézni, majd a rendezőség kirakja annak ideje és módja szerint. ;) (utoljára, mikor néztem - tegnap 8-9 óra körül - akkor 5.-ik voltam, te pedig 6.-ik)
Füredi Zoltán

Bakito
Teljes név: Bakai Gergő

HozzászólásSzerző: Bakito » 2017.03.27. 19:23

Ez jó soros verseny lett :D
A 15.szakaszon én is elizgultam, és egy elfékezés után, még sikerült annyira szűkre vennem a kanyart, hogy beakadtam a kövekbe, de hát ez ilyen :P
Grat mindenkinek :)

danikosz
VSR Szervertag 2018
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: danikosz » 2017.03.27. 21:22

repules74 írta:Mi lett végül a német rally vége, eredményeket nem találom...

Direkt levettük hamar. Csináljuk az eredményt és hamarosan közzé tesszük.
Molnár Dániel #99

danikosz
VSR Szervertag 2018
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: danikosz » 2017.04.02. 13:05

A német rally közepén volt egy holtpont amikor két szakaszon át nem is figyeltem oda és nagyon sokat ott hagytam,azt bánom. Amúgy nem volt vészes,de annyival előrébb nem végeztem volna úgyse.

https://www.youtube.com/watch?v=KQJlKYGIiqQ

Na majd holnap Wales.
Molnár Dániel #99

Norbi

HozzászólásSzerző: Norbi » 2017.04.07. 22:35

Végigmentem Wales-t. Volt néhány szakasz ami jól sikerült, de kipördülések előfordultak sajnos elég sokszor.
Itt megnézhető az egész ha valakit érdekelne :)
Norbert Leitner

Met

HozzászólásSzerző: Met » 2017.04.10. 19:31

A bajnoksággal kapcsolatban jött egy mail amiben ötletet kértetek, na azt a levelet kidobtam. Kit lehet zaklatni ez ügyben?
Vagy írjak arra a címre ahonnan szokott jönni a "hírlevél"?
Alt+F4=Cheat

danikosz
VSR Szervertag 2018
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: danikosz » 2017.04.10. 19:48

Met írta:A bajnoksággal kapcsolatban jött egy mail amiben ötletet kértetek, na azt a levelet kidobtam. Kit lehet zaklatni ez ügyben?
Vagy írjak arra a címre ahonnan szokott jönni a "hírlevél"?
VSR FB
Bírói Testület fórum profil
Vagy pedig küldesz egy emailt arra a címre,ahonnan folyamatosan kapod a futam infókat.
Molnár Dániel #99

Bírói testület
Teljes név: VSR Bírói testület
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Bírói testület » 2017.04.10. 19:53

Bajnokság végeredménye

Egyéni
Bajnok: Csincsik Marcell
Juhász Ferenc
Bakai Gergő

Csapat
Bajnok: Intense/UMF Racing Team
Real Focus Team
Mad-Croc C4 Motorsport

>Bővebben<

Gratulálunk mindenkinek, köszönjük a részvételt! Találkozunk a következő bajnokságon!
Virtual SimRacing Bírói Testülete

Facebook oldalunk: https://www.facebook.com/VirtualSimRacing

Bármilyen kérdésed van, tedd fel nekünk privátban nyugodtan!

Vissza: “DiRT Rally : VSR DiRT Rally bajnokság : '17 tavasz VB (január - április)”