Társalgó

DiRT Rally bajnokság a Codemasters féle játékkal. Több kategória is engedélyezve van. WRC, 70-es évek és Kitcar! Vannak ingyenes kategóriák is, ahol bárki elindulhat, nincs szükség szervertagságra! Az év végén nyereményekben részesülnek a kategória azon dobogósai, akik rendelkeznek VSR szervertagsággal!

Moderátor: BT Tag

Tibibá
VSR Szervertag 2018
Teljes név: Molnár Tibor

Re: Társalgó

HozzászólásSzerző: Tibibá » 2017.05.19. 19:31

Sziasztok!

Az alábbi kérdéssel fordulok hozzátok. Az utóbbi időben egyre sűrűbben éreztem rally közben, hogy bár kitolom a szemét, az autó mégsem megy igazán, nem húz. Kipróbáltam pár pályát amiken gyakorolni szoktam és van összehasonlítási időalapom, és jó 20-30 másodperccel lassabban értem be, mint normálisan (rövid pályákon). Végül a Dirt Rally beállításaiban néztem meg és kiderült, hogy hiába nyomom tökig a gázpedált, az csak 60-80%-ig érzékeli ezt, tovább nem megy. Találkoztatok már hasonló hibával? A kormányom nem egy világbajnok, de erre volt cash (https://kormany-videojatekhoz.arukereso ... 308321737/).
Tavaly ősszel vettem, még garanciás a cucc. Bármi ötletet, tanácsot, tapasztalatot szívesen fogadok - ami nem jár gari vesztéssel. Szétvet a méreg.... Amúgy is lassabb vagyok még a mezőny egy jó részénél, erre még ez is... :(

Gordon24
VSR Szervertag 2018

HozzászólásSzerző: Gordon24 » 2017.05.19. 19:36

Tibibá írta:Sziasztok!

Az alábbi kérdéssel fordulok hozzátok. Az utóbbi időben egyre sűrűbben éreztem rally közben, hogy bár kitolom a szemét, az autó mégsem megy igazán, nem húz. Kipróbáltam pár pályát amiken gyakorolni szoktam és van összehasonlítási időalapom, és jó 20-30 másodperccel lassabban értem be, mint normálisan (rövid pályákon). Végül a Dirt Rally beállításaiban néztem meg és kiderült, hogy hiába nyomom tökig a gázpedált, az csak 60-80%-ig érzékeli ezt, tovább nem megy. Találkoztatok már hasonló hibával? A kormányom nem egy világbajnok, de erre volt cash (https://kormany-videojatekhoz.arukereso ... 308321737/).
Tavaly ősszel vettem, még garanciás a cucc. Bármi ötletet, tanácsot, tapasztalatot szívesen fogadok - ami nem jár gari vesztéssel. Szétvet a méreg.... Amúgy is lassabb vagyok még a mezőny egy jó részénél, erre még ez is... :(

Hát ez a gond sok kormánynál előforduló hiba. Az oka az, hogy retek van a potmétereken illetve, szarul van rögzítve a műanyagban. A Momonál pl különböző módszerekkel ragasztásokkal stb-vel lehetett megoldani. Nekem a g25 is csinálja sokszor sajnos. Nekem a fék pedál fog be időközönként. Ilyenkor darabokra kell szedni, kontakt tisztítóval kifújkálni stb. Szemét dolog, és minden esetben garancia vesztés, ugyan is szét kell bontani a kormányt. Ha garis vidd vissza, ezzel a gonddal vagy javítsák meg, vagy cseréljék ki. Sajna az enyém már nem garis.
Galambos Péter

TCS #82

Tibibá
VSR Szervertag 2018
Teljes név: Molnár Tibor

HozzászólásSzerző: Tibibá » 2017.05.20. 11:24

Köszönöm a választ! Valami hasonlót gyanítottam magam is. A görög szakasznak nekifutok így, lassabb verseny, talán annyira nem ütközik ki, mintha mondjuk a finn ralli lenne, aztán meglátom mit tehetek. Sajna az isten háta mögött lakom egy kis faluban, így személyesen nem tudom visszavinni az üzletbe - eleve neten rendeltem. Így viszont gyanítom hosszú hetekbe telik, mire visszaér hozzám. Lehet úgy időzítek, ha a svéd ralli jön, akkor lépem meg, azt úgysem kedvelem. Egy eredmény ugye dobható, akkor az lesz az, a kövire meg csak megérkezik. Ősszel vettem, tehát még addig van idő a garanciából.

Met
Teljes név: Bíró László

HozzászólásSzerző: Met » 2017.05.23. 20:12

Gordon24 írta:
Tibibá írta:Sziasztok!

Hát ez a gond sok kormánynál előforduló hiba. Az oka az, hogy retek van a potmétereken illetve, szarul van rögzítve a műanyagban. A Momonál pl különböző módszerekkel ragasztásokkal stb-vel lehetett megoldani. Nekem a g25 is csinálja sokszor sajnos. Nekem a fék pedál fog be időközönként. Ilyenkor darabokra kell szedni, kontakt tisztítóval kifújkálni stb. Szemét dolog, és minden esetben garancia vesztés, ugyan is szét kell bontani a kormányt. Ha garis vidd vissza, ezzel a gonddal vagy javítsák meg, vagy cseréljék ki. Sajna az enyém már nem garis.
Ne kontakt spray-t fújkálj, zsírozd.
Nekem is befogott régen még a piros Momo fékje, kis zsír és megjavult.
Alt+F4=Cheat

Gordon24
VSR Szervertag 2018

HozzászólásSzerző: Gordon24 » 2017.05.24. 06:42

A potméter lábát? Akkor hogy adja át az áramot? Ebben nem olyan van mint a momoban. Hanem egy nyákon fordul el egy réz drótos cucc. Ha ott azt bezsírozom nem hiszen, hogy működne... A momonak ugye olyan potoja van ami nem bontható és műanyag. G25 nek szét lehet szedni a potijait darabokra..
Galambos Péter

TCS #82

Met
Teljes név: Bíró László

HozzászólásSzerző: Met » 2017.05.24. 10:33

Gordon24 írta:A potméter lábát? Akkor hogy adja át az áramot? Ebben nem olyan van mint a momoban. Hanem egy nyákon fordul el egy réz drótos cucc. Ha ott azt bezsírozom nem hiszen, hogy működne... A momonak ugye olyan potoja van ami nem bontható és műanyag. G25 nek szét lehet szedni a potijait darabokra..
A Racing műanyag potis volt nem szétszedhető, a Force potija fém házas, szétszedhető és egy kerek nyák lapon kis karmok futottak körbe. Én is szkeptikus voltam de működött.
Alt+F4=Cheat

Bírói testület
Teljes név: VSR Bírói testület
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Bírói testület » 2017.07.19. 20:02

Kis technikai gond merült fel az eredmény kiírásánál (le van mentve,csak a gép szarakodik), sietünk a közzé tétellel, elnézést!
Virtual SimRacing Bírói Testülete

Facebook oldalunk: https://www.facebook.com/VirtualSimRacing

Bármilyen kérdésed van, tedd fel nekünk privátban nyugodtan!

Bírói testület
Teljes név: VSR Bírói testület
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Bírói testület » 2017.07.23. 12:14

Végeredmény:

Abszolút:
Csincsik Marcell
Porcs Dávid
Füredi Zoltán

KitCar:
Porcs Dávid
Magyar Levente
Molnár Tibor

70-es évek:
Kőhegyi József
Tamás Levente
Szegedi Tamás

Csapat:
VSR BlueMotion Rally Team
CSMBG Rally Team
Real Focus Team

> bővebben <

Gratulálunk minden résztvevőnek, köszönjük, hogy itt voltatok. Várunk sok szeretettel az augusztusi VSR-es > díjátadó/ligatalálkzón < , ősszel pedig újra kormányt ragadunk!
Virtual SimRacing Bírói Testülete

Facebook oldalunk: https://www.facebook.com/VirtualSimRacing

Bármilyen kérdésed van, tedd fel nekünk privátban nyugodtan!

Vissza: “DiRT Rally : VSR DiRT Rally bajnokság : '17 tavasz OB (április - július)”