Társalgó

Michelisz Norbert, Nagy Dániel, Ficza Ferenc! VSR Túraautó bajnokság a frissen megjelent RaceRoom Racing Experience féle WTCC 2016-al!

Moderátor: BT Tag

Bírói testület
Teljes név: VSR Bírói testület
Kapcsolat:

Társalgó

HozzászólásSzerző: Bírói testület » 2017.04.06. 22:11

mehet
Virtual SimRacing Bírói Testülete

Facebook oldalunk: https://www.facebook.com/VirtualSimRacing

Bármilyen kérdésed van, tedd fel nekünk privátban nyugodtan!

Pedro Vargas
VSR Szervertag 2018

Re: Társalgó

HozzászólásSzerző: Pedro Vargas » 2017.04.10. 21:22

Skacok!

Nem vagyok egy beállítás guru......segítenétek a Volvonak egy jobb setupot kreálni mint a gyári?

Nagyon köszönöm!
Varga Péter
BTCC1998 2016 Csapatbajnokság 3.hely

Bírói testület
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Bírói testület » 2017.04.19. 22:05

Gyuszi83 írta:Név:Mézes Gyula
Email cím:m.gyuszi83@freemail.hu
Autó típusa:később
Csapat név:MyG Racing team
Steam felhasználó név: gyuszi198303
Bírói testület írta:Hotlap szerver fut! Kezdődik a Brands Hatch-i futamra a prequalifikáció!

Mindenki azzal az autóval menjen,amivel nevezett a bajnokságra! Amennyiben több autóval látunk hotlap időt, abban az esetben a korábban futott időt és autót nézzük az értékelésnél!
Kép

Gyula kérünk téged,hogy segíts nekünk. Valahol félreérthetően fogalmaztunk? Átírjuk akkor, hogy egyértelmű legyen,csak hol van az elírás?

Bírói testület
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Bírói testület » 2017.04.19. 23:37

Az új R3E frissítés óta a replay nem megfelelően működik. A fordított rajtrácsos futamon nincs mind a két futamról replay. Ezért a probléma megoldásáig a versenyhétvégék menetrendje módosul a következők szerint:

19:45 : *Lagg teszt
20:00 – 20:03 : Időmérő – Superpole (Q1)
20:03 – 20:25 : Race 1
20:27 – 20:47 : Időmérő (Q2)
20:47 – 21:09 : Race 2
20:12 – 20:15 : Időmérő – Superpole (Q3)
21:15 – 21:37 : Race 3

Plusz információ! A Superpole-okon mindenki egyszer próbálkozhat meg a mért körrel. Ez azt jelenti, hogy ha a mért körben hibázol és nem fejezed be,akkor nem kezdhetsz újabb kört. Aki újra kezdi, vagy 1-nél többet megy, az büntetésre számíthat!

Bírói testület
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Bírói testület » 2017.04.20. 16:31

Figyelem!

A mai nap a Raceroom frissíti a játékot, aminek köszönhetően az esélykiegyenlítés jegyében a WTCC 2016-os autók is változni fognak. Egyik autó picit jobb lesz, másik kicsit rosszabb, hogy még közelebb legyenek egymáshoz. Mivel ez nincs letesztelve, ezért baleset veszélyes este úgy beesni a futamon majd és indulni a korábban választott autóval, hogy még a korábbi fizikát ismeri az adott pilóta.

Ezért: a mai futamot eltoljuk 2 héttel, hiszen a következő forduló akkor jön és módosul a versenynaptár.

2017. Április 27. (csütörtök) – Brands Hatch Indy // teszt futam
2017. Május 4. (csütörtök) – Brands Hatch Indy
2017. Május 11. (csütörtök) – Norisring
2017. Május 25. (csütörtök) – Zandvoort National
2017. Június 1. (csütörtök) – Lausitzring
2017. Június 15. (csütörtök) – Nürburgring Sprint
2017. Június 22. (csütörtök) – Zolder
2017. Június 29. (csütörtök) – Portimao Club Chicane

Mivel a június 29 nem volt betervezve és az már nagyon nyár, ezért a 2 legrosszabb eredmény eldobható és a legjobb 5 eredményt nézzük. A 3 fordulós versenyhétvége miatt így is van elég futam, hiszen 15 versenyen alapján alkotunk bajnokot.

rob.h
Teljes név: Horváth Róbert

HozzászólásSzerző: rob.h » 2017.04.26. 14:05

sziasztok!

szeretném megkérdezni, van-e különbség az egyes autók között? jó rfactoros módra ugyanaz a fizika mindnél, vagy azért vannak különbségek? esetleg van, ami az egyik, van ami a másik pályán működik jobban?

köszi

danikosz
VSR Szervertag 2018
Teljes név: Molnár Dániel
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: danikosz » 2017.04.26. 19:58

rob.h írta:sziasztok!

szeretném megkérdezni, van-e különbség az egyes autók között? jó rfactoros módra ugyanaz a fizika mindnél, vagy azért vannak különbségek? esetleg van, ami az egyik, van ami a másik pályán működik jobban?

köszi
Van különbség,de szerintem megmondhatatlan, hogy mennyi. Nagyon közel vannak egymáshoz az autók. Igazából stílus függő, hogy neked melyik jön be és melyikkel tudod megfutni az időt. Lehet te a Hondával, a másik ember a Ladával. Szerintem a Lada,Chevy jobb a kanyarban pl. De ez saját vélemény. A másik azt mondja,hogy neki a Honda tetszett a kanyargós részen. Menj pár autóval pár kört, nézd meg melyik tetszik és válaszd azt. Szerintem nem az autón fog múlni a dolog.

A nevezéses kép pedig abszolút csalóka. Mi Ladázni akartunk, de aztán Márk a Hondát választotta az eWTCC-ben, ezért mi is ezzel megyünk, hogy ne kelljen átszoknia hétről hétre,hanem így is támogatjuk. Pinczés Ádám miatt egy másik csapat ugyan így járt el.
Molnár Dániel #99

blum.balazs
Teljes név: Blum Balázs

HozzászólásSzerző: blum.balazs » 2017.04.26. 22:15

Hello

Érdekelne a véleményeteket az új Volvoról. Tapasztalatok stb...

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

rob.h

HozzászólásSzerző: rob.h » 2017.04.27. 10:31

danikosz írta: Van különbség,de szerintem megmondhatatlan, hogy mennyi. Nagyon közel vannak egymáshoz az autók. Igazából stílus függő, hogy neked melyik jön be és melyikkel tudod megfutni az időt. Lehet te a Hondával, a másik ember a Ladával. Szerintem a Lada,Chevy jobb a kanyarban pl. De ez saját vélemény. A másik azt mondja,hogy neki a Honda tetszett a kanyargós részen. Menj pár autóval pár kört, nézd meg melyik tetszik és válaszd azt. Szerintem nem az autón fog múlni a dolog.

A nevezéses kép pedig abszolút csalóka. Mi Ladázni akartunk, de aztán Márk a Hondát választotta az eWTCC-ben, ezért mi is ezzel megyünk, hogy ne kelljen átszoknia hétről hétre,hanem így is támogatjuk. Pinczés Ádám miatt egy másik csapat ugyan így járt el.
nahát, úgy emlékeztem, hogy erre válaszoltam...
köszi a választ, kb ilyesmire számítottam én is.

M.Máté

HozzászólásSzerző: M.Máté » 2017.04.28. 18:28

a múltheti Brand Hatch futamra nem tudtam volna jönni ezért nem is mentem hotlapon
de a két hetes eltolás miatt viszont tudnék indulni
kérdésem a következő
a hotlap is ki lett tolva és még tudok időt menni vagy már nem ?
előre is köszi
Mihajlovics Máté

Bírói testület
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Bírói testület » 2017.05.02. 11:52

Földesi Máté - Volvo S60 Polestar TC1
Tullner Attila - Volvo S60 Polestar TC1
Blum Balázs - Volvo S60 Polestar TC1
Galambos Péter - Volvo S60 Polestar TC1
Szecskő Roland - Volvo S60 Polestar TC1

Kiss Dániel - Honda Civic WTCC 2016
Apjok Imre - Honda Civic WTCC 2016

Papp Lajos - Citroen C Elysee WTCC 2016
Pétery Zoltán - Citroen C Elysee WTCC 2016

Horváth Róbert - Lada Vesta WTCC 2016

Privát versenyzők, nem akartok társulni? Horváth Róbert mehetne a másik Ladával aki csapatként nevezett. 2 volgo, 1 honda és 1 citroen csapat még simán alakítható. A meglévő 8 csapat ezáltal 12 csapat lehetne, ami izgalmasabb csapatbajnokságot hozhat és nektek is segíthet fejlődni!

rob.h

HozzászólásSzerző: rob.h » 2017.05.02. 13:53

ja, most nézem, hogy van még egy ladás induló. csak a csapatokat néztem...
felőlem mehetünk egy csapatban, ha Gyula is benne van. nem biztos, hogy minden futamon tudok majd indulni...

lehet, hogy le van írva valahol, de nem találtam; a csapatértékelés hogy zajlik? a kétfős csapatok miatt úgy lenne fair, ha minden csapatból a 2 legjobb eredmény számítana bele a csapatbajnokságba.

(ja, a szervereken a nevem valamiért kisbetűvel van. először, mikor felléptem, még kisbetűs volt a nevem, de utána rögtön átírtam, de itt a hotlap-fülön valamiért maradt a kisbetű. nem lehet kijavítani valahogy? köszi!)

Gordon24
VSR Szervertag 2018

HozzászólásSzerző: Gordon24 » 2017.05.02. 16:03

Én maradok privátként Dani, mert egyrészt nem tudom, hogy hány futamon jövök, és azt sem, hogy fog ez menni. Raceroommal nekem rettentő sok bajom van :-)

Szóval nem társulok emiatt, ne hozzak másokat esetleg kellemetlen helyzetbe..
Galambos Péter

TCS #82

rob.h

HozzászólásSzerző: rob.h » 2017.05.02. 18:57

eléggé dadognak a szerverek...
előbb futottam egy 46,2-t, még 10 perc lett volna de ledobott. utána meg meg se jelent már a lobby-ban.
reggel sem lehetett látni...
most a versenyszerverek a prekval alapján lesz felosztva, vagy hogyan?
hotlap szerveren én nem tudtam menni. a test meg gondolom nem arra van.

Bírói testület
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Bírói testület » 2017.05.02. 19:22

rob.h írta:eléggé dadognak a szerverek...
előbb futottam egy 46,2-t, még 10 perc lett volna de ledobott. utána meg meg se jelent már a lobby-ban.
Amikor vasárnap, hétfőn vagy kedden AC futamunk van, akkor automatikusan leállnak 1 órával előtte az AC szerveren. Most is ez van. Amíg más futam van,addig nem megy semmilyen szerver.

Igen,az alapján lesz felosztva.

Futam után ,kb 9től lesz rendesen újra szerver.

rob.h

HozzászólásSzerző: rob.h » 2017.05.02. 19:55

Bírói testület írta:
rob.h írta:eléggé dadognak a szerverek...
Amikor vasárnap, hétfőn vagy kedden AC futamunk van, akkor automatikusan leállnak 1 órával előtte az AC szerveren. Most is ez van. Amíg más futam van,addig nem megy semmilyen szerver.

Igen,az alapján lesz felosztva.

Futam után ,kb 9től lesz rendesen újra szerver.
köszi, ezt nem tudtam.

Gordon24
VSR Szervertag 2018

HozzászólásSzerző: Gordon24 » 2017.05.04. 21:20

Hát egész jó lett volna, meg most tetszett a játék is.

Race1 en Dezzel nem értettük meg egymást a célegyenes végén ott volt egy nem gyenge piruett :-) Dez is kijjebb jött mint kéne, én is beljebb mentem mint kellett volna, szóval elb....tuk..

Race2. Nem érzem a raceroomnak a tükreit. Simán ráhúztam egy Coronelre, jól megforgott ő és én is. Ennek a körnek a végén elfékeztem neki a falnak, közben csörgött a telefon is.. Szóval ennyi.

Race3 ra nem tudtam maradni.

Most tetszett az autó, és nem volt lagg, szóval élveztem. Remélem kicsit szerencsésebb leszek majd a kövi fordulón! Grat mindenkinek!
Galambos Péter

TCS #82

Dez
Teljes név: Csőke Dezső

HozzászólásSzerző: Dez » 2017.05.04. 23:00

Gordon24 írta:Hát egész jó lett volna, meg most tetszett a játék is.

Race1 en Dezzel nem értettük meg egymást a célegyenes végén ott volt egy nem gyenge piruett :-) Dez is kijjebb jött mint kéne, én is beljebb mentem mint kellett volna, szóval elb....tuk..

Race2. Nem érzem a raceroomnak a tükreit. Simán ráhúztam egy Coronelre, jól megforgott ő és én is. Ennek a körnek a végén elfékeztem neki a falnak, közben csörgött a telefon is.. Szóval ennyi.

Race3 ra nem tudtam maradni.

Most tetszett az autó, és nem volt lagg, szóval élveztem. Remélem kicsit szerencsésebb leszek majd a kövi fordulón! Grat mindenkinek!
Jót meccseltünk Peti, én nagyon élveztem. Igen ott a T1 előtt picit karcos lett az oldala :D Kár érte, de majd legközelebb újra megpróbálhatjuk ;)
Kép Csőke Dezső

Gordon24
VSR Szervertag 2018

HozzászólásSzerző: Gordon24 » 2017.05.04. 23:20

Jaja! Mindenképpen! Fasza volt egyébként :-)
Galambos Péter

TCS #82

Bírói testület
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Bírói testület » 2017.05.06. 12:51

Kettő hotlap szerver található. Az egyiknek a vége 15,a a másiknak 30.

A 15-ös végződést azt jelenti,hogy ott 15 perces időmérők vannak, a 30-nál pedig 30. Aki jobban ráér,és nem akar folyamat futammal szórakozni és újra töltögetni,az tud menni a 30 percesen. Akinek kevesebb ideje van, felmehet a 15-re. A két szerver csak ennyiben tér el. Egy helyre küldi az időket, nem kell mind a kettőn futni.

Bírói testület
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Bírói testület » 2017.05.08. 14:46

Óvás nem érkezett

Bajnoki tabella kint

Tomek84
Teljes név: Jäger Tamás

HozzászólásSzerző: Tomek84 » 2017.05.11. 19:50

Sziasztok szeretnék indulni a mai futamon Noisringen.

kissadamk
Teljes név: Kiss Adam

HozzászólásSzerző: kissadamk » 2017.05.11. 22:13

Nem szoktam ide írni, meg ilyeneket írni, de!
Srácok, most őszintén, Ez Mi a F@sz....
Értem én, hogy virtuális verseny meg minden, de azért nem egy roncsderbin vagyunk...
Kezeljétek már úgy az autót, mintha a sajátotok lenne, és ki is kellene fizetni a kárt ami rajta keletkezett + amit másnak okoztatok...
Mert való életben így megy......
Úgy vetődtök be más mellé több méter távolságból, úgy használjátok a másikat fékezésre, mert majd biztos megtart kanyarban, ha már nem tudok megállni.... és ha már valakinek a versenyét tönkreteszed, ne azt lehessen látni, hogy 2 kör után kiáltok a pitbe, mert uncsi a végén menni...
VSR-Bajnokságon vagyunk, nem egy random eventen a Raceroom Raceway-en...

Sok mindenkinek tudnám ajánlani: https://forum.sector3studios.com/index. ... ny.2516%2F

Igazából ez nem kifejezetten csak erre a versenyre szól, hanem az eddigi összesre, audis - wtcc-s egyaránt.

Stevo
VSR Szervertag 2018

HozzászólásSzerző: Stevo » 2017.05.11. 22:14

A mai Norisring-i futamra nincsenek szavak. Na de nem a gyönyörtől. Nem reméltem semmit ettől a pályától, Audis bajnokságban tapasztaltak miatt, de előteszt és időmérő alatt csak bizakodtam egy picit. Jónak éreztem az autót, gumikat hosszútávon, de pechemre mindhárom futamon az első kanyarban vagy rá nem sokra, a mezőny végére kerültem néhány nagy hátránnyal bizonyos manőverek, megmozdulások után.

Elgondolkozom azon, hogy mit csinálunk itt? Elvileg versenyzünk nem? Nem Flipperezünk, nem értem miért oly nehéz egy hangyányit több figyelmet fordítani az első körökre, vagy ha kivűlről előznek meg, akkor miért húzom rá az autót és vágódunk bele mindketten a falba?

Ez egy röpke bajnokság, de a VSR-ben versenyzünk az egyik legjobb ligában az országban. Ne történjenek már ilyen esetek, vagy ha már történnek, akkor minimalizáljuk őket.
Utoljára akkor tapasztaltam ilyen dolgokat mikor Rookie voltam az első Ligámnál.
Erős, gyors emberek versenyeznek itt a ligában, de mintha a Tavasztól mindenki egy picit megbolondult volna.

Így nem igen van az embernek kedve versenyezni.

Elnézést a kirohanásésrt, de 6 futamot követően gyakorlatilag 4 és fél futamom kuka volt, és talán picit érthető.
#86 Mándity István

'Everything we decide is based on our perception. Happiness depends on us.

macabre

HozzászólásSzerző: macabre » 2017.05.11. 22:35

A szükségtelen kontaktból én is többet tapasztaltam az R3-ban. A végéről a második sorba kerültem a rajtnál, így én is tudtam, hogy sokan fognak előzni, fel is készültem rá. Arra viszont nem, hogy az első kanyarban, szűken fordulva, még nyomnak rajtam befelé külső ívről, 2 alkalommal is. Visszanéztem, kerülhető lett volna. Természetesen hibázni lehet, de ha valaki nem körültekintő, az más.

Úgy gondolom, hogyha a mezőny végétől elvárható az, hogy figyeljen hátra lekörözéseknél, teljesen jogosan, akkor a gyorsabb kollégáktól is elvárható - elnézést az általánosításért, akinek nem inge - hogy ne erőből próbáljanak keresztül menni a lassabbon, a valóságban sem tehetnék.

A Crew Chief-et pedig lehet kötelezővé tenném. Példaként: ha nem vette észre valaki, hogy a belső ívre megérkezett egy kolléga - természetesen nem torpedóként - és szűkebben fordul, mint ő, akkor tényleg legyen a segítségére ez a kis segédeszköz, és már meg is előztük a kontaktot.
Földesi Máté

Vissza: “Raceroom: VSR WTCC 2017”