Társalgó

Akarsz egy kőkemény,igazi túrakocsi bajnokságot? Téged vár az ingyenes rFactor2-vel futó BTCC sorozat, ahol 5 márka közül választhatsz. Gyere és nyerd meg a bajnokságot és legyen tiéd a nyeremény!

Moderátor: BT Tag

Dez
VSR Szervertag 2017
Teljes név: Csőke Dezső

Re: Társalgó

HozzászólásSzerző: Dez » 2017.10.24. 19:36

Dez írta:Elfelejtettem nevezni. Jöhetek még? :roll:
Oultonra?
Kép Csőke Dezső

Gabesz0322
Teljes név: Fodor Gábor

HozzászólásSzerző: Gabesz0322 » 2017.10.29. 10:38

Re: Óvások
HozzászólásSzerző: tbazsi95 » 2017.10.25. 21:28

R3:
728 - Toldi Balázs - Fodor Gábor

Megóvod hogy majdnem belém szálltál hátulról ???
És ha kilöktél volna, akkor is én lennék a hibás ?! :lol:

Látom Toldikám viselkedni sem tudsz és a versenyzéshez sincs túl sok közöd.....
"Racing, competing is in my blood"

tbazsi95
VSR Szervertag 2017
Teljes név: Toldi Balázs
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: tbazsi95 » 2017.10.29. 19:06

Gabesz0322 írta:

R3:

Szabályzat: "Pályán való viselkedés, és szabálytalanságok büntetési tételei:
....Amit szigorúan tilos: Cikázni a másik előtt, blokkolni, leszorítani az útról. Féktávon veszélyes irányváltoztatás szigorúan tilos! Ha baleset történik akkor a hibás nem biztos, hogy a támadó fél lesz...."

Szerintem kétszer váltottál ívet az egyenesben + féktáv előtt közvetlenül húztad be elém a kocsit. Megtettem azt a szívességet, hogy amennyire tudtam elkerültem a balesetet.

Más: Ha már a viselkedésről van szó. Az szerinted jól van így, hogy ti az én nevemet szapuljátok a hét minden napján? Az normális szerinted, ha már az én viselkedésem van megkérdőjelezve. Ha valami nem tetszik, meg kell óvni. A versenyzés meg a pályán dőljön el és ne a fórumon meg a facebookon.
Toldi Balázs - tbazsi95
Logitech G27
YouTube csatorna - http://www.youtube.com/user/tbazsi95
sponsored by ToldiNET

Gabesz0322

HozzászólásSzerző: Gabesz0322 » 2017.10.29. 20:01

tbazsi95 írta:
Gabesz0322 írta:

R3:

....Amit szigorúan tilos: Cikázni a másik előtt, blokkolni, leszorítani az útról. Féktávon veszélyes irányváltoztatás szigorúan tilos! Ha baleset történik akkor a hibás nem biztos, hogy a támadó fél lesz...."

Szerintem kétszer váltottál ívet az egyenesben + féktáv előtt közvetlenül húztad be elém a kocsit. Megtettem azt a szívességet, hogy amennyire tudtam elkerültem a balesetet.

Más: Ha már a viselkedésről van szó. Az szerinted jól van így, hogy ti az én nevemet szapuljátok a hét minden napján? Az normális szerinted, ha már az én viselkedésem van megkérdőjelezve. Ha valami nem tetszik, meg kell óvni. A versenyzés meg a pályán dőljön el és ne a fórumon meg a facebookon.

Ha nem akarod, hogy mások szapuljanak, akkor viselkedj is úgy :!: Nem hiszem, hogy érett versenyzőhöz, mitöbb felnőtthöz méltó, amit az ütközés után a stream-eden láthatott mindenki, sok jelzőt tudnék mondani rá, de inkább megkímélem magam a banntól, mégha igazam is lenne. Neked viszont legalább az eszedbe juthatna ilyenkor, hogy aki megnézi a stream-et az mégis mit gondolhat a ligáról, ha egy Admin egy "hétköznapi" ütközés után így toporzékol.

(arról most ne is beszéljünk, hogy chat-be mit írtál be, szerintem az ilyet sehol nem tűrik el...)

Ami versenyt illeti, az első óvásod nonszensz. Tény, hogy picit hamarabb fékeztem, mint talán lehetett volna, de a gumijaim nem voltak jó állapotban, a viszonyítási pontot jelentő táblák hiánya miatt pedig szintén nem segített. Ennyi.

Az ütközés elismerem az én hibám volt, kicsit agresszíven próbáltam visszazárni az ívre, ha büntetést kapok, nem fogok csodálkozni.
De ha elfogadsz egy tanácsot: picit visszaveszel és nem próbálsz mindenáron rögtön elém fordulni, akkor valószínűleg egymás mellett megyünk az utolsó kanyar felé, ahol simán tiéd lett volna a pozíció... :idea:

tbazsi95
VSR Szervertag 2017
Teljes név: Toldi Balázs
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: tbazsi95 » 2017.10.30. 19:32

Gabesz0322 írta:
tbazsi95 írta:
Gabesz0322 írta:

R3:

Ha nem akarod, hogy mások szapuljanak, akkor viselkedj is úgy :!: Nem hiszem, hogy érett versenyzőhöz, mitöbb felnőtthöz méltó, amit az ütközés után a stream-eden láthatott mindenki, sok jelzőt tudnék mondani rá, de inkább megkímélem magam a banntól, mégha igazam is lenne. Neked viszont legalább az eszedbe juthatna ilyenkor, hogy aki megnézi a stream-et az mégis mit gondolhat a ligáról, ha egy Admin egy "hétköznapi" ütközés után így toporzékol.

(arról most ne is beszéljünk, hogy chat-be mit írtál be, szerintem az ilyet sehol nem tűrik el...)

Ami versenyt illeti, az első óvásod nonszensz. Tény, hogy picit hamarabb fékeztem, mint talán lehetett volna, de a gumijaim nem voltak jó állapotban, a viszonyítási pontot jelentő táblák hiánya miatt pedig szintén nem segített. Ennyi.

Az első eset, amit megóvtam azt csak azért, mert a verseny közben nem tetszett és elégé necces szituáció volt és rosszabbul is történhette volna. Nem így volt, valószínűleg büntetés se lesz belőle. Nem is ér semmit, csak a verseny hevében máshogy érzi az ember. Ahogyan az utolsó körös eset is akkor és most máshogy tűnik. Leszállt a köd számomra és maximumot akartam hozni belőle a katasztrofális második verseny után. Természetesen nem veled van a problémám és a streamben elhangoztak is csak az eset miatt voltak. Nem akartam személyeskedésbe belemenni ennyire. Egymást szapuljuk most, hogy ki mekkora szar, közben nem is ismerjük egymás előéletét. Ennek így nincs értelme, ahogy a további támadásoknak sem. Hibáztam, igyekszem ezen javítani a jövőben, hogy kezelem az indulataimat. Bocsánat. A második versenyen hibáztam szintén, levettem a büntetéseket, de viszont nem nyertem vele és nem csalok! Utolsó előtti lettem, mivel mögöttem más is kapott büntetést. Majd ha ki lesz írva a büntetések, akkor látjátok, hogy fogok még kapni, szóval teljesen utolsó leszek majd. Viszont ez nem jelenti azt, hogy máskor vagy bármikor is visszaélünk az admin jogokkal és saját maguknak "előnyszerzési opciókat" adunk magunknak. Aki ismeri az rFactor2-t az tudja, hogy nincsenek ilyenek.

Remélem a bajnokság további fele nem arról fog szólni, hogy egymást fikázzuk és szívatjuk egymást. Annak semmi értelme nem lenne. Most mindenki egy picit túl lőtt a célon, de remélhetőleg értelmes felnőttek szerint megtudunk békélni egymással és többiekkel is. Az a baj, hogy ezzel nem csak egymást szívatnánk, hanem a közösséget is, mivel csak rombolnánk. Annak sincsen értelme.

Gabesz0322 írta:Az ütközés elismerem az én hibám volt, kicsit agresszíven próbáltam visszazárni az ívre, ha büntetést kapok, nem fogok csodálkozni.
De ha elfogadsz egy tanácsot: picit visszaveszel és nem próbálsz mindenáron rögtön elém fordulni, akkor valószínűleg egymás mellett megyünk az utolsó kanyar felé, ahol simán tiéd lett volna a pozíció... :idea:

https://youtu.be/FHuAeX4W0Dc
Ha itt megnézed vagy a replayben, nem próbáltam visszazárni rád. Tartottam a kormányszöget.
Toldi Balázs - tbazsi95
Logitech G27
YouTube csatorna - http://www.youtube.com/user/tbazsi95
sponsored by ToldiNET

Limitbahn
Teljes név: Somogyi Zsolt

HozzászólásSzerző: Limitbahn » 2017.10.31. 05:08

Mint ahogy már más is írja az isten nem mossa le rólad hogy csaló geci vagy. És ez az egész ligára jellemző. Az a magatartás amit a verseny kőzben művelsz és ahogy másokat minősítesz kritikán aluli.
Sikerült 3x kimoderálni a facebookról... Ennyire fáj ait csinálsz vagy csináltok, mert ugye más utasítására vetted le a büntetéseket. Egymásra mutogatás az megy de vállalni a tetteket az nem. Alamuszi aljas szar szemét módon sunyulni... Gratulálok ismét. Egy ilyen féreg csaló megmozdulásért minimum kizárás járna a bajnokságból.

Limitbahn

HozzászólásSzerző: Limitbahn » 2017.10.31. 14:50

Télleg levetted a youtube-ról a videódat amiben a CSALÁS volt? Ez egyre jobb. Már azért megérte ide regisztrálni,mert lassan nem is érdekel a dolog, de folyamatosan röhögünk a haverjaimmal a szánalmas megmozdulásokon ami itt zajlik. Szerinted a csalás attól hogy nincs ott a video az felejthető lesz? Hülye barom...

danikosz
VSR Szervertag 2017
Teljes név: Molnár Dániel
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: danikosz » 2017.10.31. 15:27

Limitbahn írta:Télleg levetted a youtube-ról a videódat amiben a CSALÁS volt? Ez egyre jobb. Már azért megérte ide regisztrálni,mert lassan nem is érdekel a dolog, de folyamatosan röhögünk a haverjaimmal a szánalmas megmozdulásokon ami itt zajlik. Szerinted a csalás attól hogy nincs ott a video az felejthető lesz? Hülye barom...

Én látom.
Kép
Molnár Dániel #99

Limitbahn

HozzászólásSzerző: Limitbahn » 2017.10.31. 17:03

Mostmár énis, eddig nem volt ott, legalábbis egy kis ideig... Egyre jobb a kabaré. :D

Gordon24
VSR Szervertag 2017
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Gordon24 » 2017.10.31. 19:49

Te milyen jogon kritizálsz ilyen stílusban embereket? Mi az, hogy Csalás volt?

Elmondok neked egy sztorit bár, gondolom leszarod. Az add-on pályáknál mindig próbléma volt ez. Konkrétan race07-ben az ilyen pályákon kikapcsoltuk a zászló szabályokat. Mert ha teszem azt egy hátulról érkező lökés következtében mentél ki akkor is vágásnak vette.
Sőt rengeteg add-on pálya ezekért a gondokért nem került/ kerül bele a versenynaptárakba.

Amit Balázsék csináltak totálisan jogszerű volt. Hisze olyan büntetéseket vettek el amiket a játék olyan dolgokért osztogatott, melyek nem történtek meg. Ilyen esetben Balász mint admin, nem csak magáról, hanem ha valaki a játék közben jelzi, hogy indokolatlanul kapott büntetést leveheti róla. Ezt meg is tesszük. Ott van a teamspeak szólni kell, hogy ez történt és törlésre kerül. Más ligákban is megteszik ezt.
Persze nyilván utána vizsgálva van, tehát megnézzük, ha jogtalanul töröltette akkor büntetés jár érte.

Szóval kérlek szépen, hogy ezt a stilust fejezd be. Balázs semmilyen szabály ellenest nem tett, főleg nem Csalt!!!
Galambos Péter

TCS #82

Limitbahn

HozzászólásSzerző: Limitbahn » 2017.11.01. 00:47

MI az hogy ilyen stílusban, és milyen jogon... Mi az hogy stílus? Hogyan kellene véleményt nyilvánítanom már ne haragudj, ami egy szemétláda, aljas, gerinctelen húzás volt? Meg ne tapsoljam az ilyen faszfejeket akik ráadásul nem is értik a dolog lényegét!
Azért álljunk meg egy pillanatra, hol van az leírva, hogy milyen stílust betartva kell nekem itt kommunikálni?
Milyen jogon? Olyan jogon, hogy tudtommal ez itt egy társalgó szoba ahol lehet véleményt nyilvánítani amit te kritizálásnak nevezel. A dolog egy és ugyanaz. Vagy melyik "hiányos verseny ill. fórumszabályzatban van az benne, hogy itt miről írhatunk? MI ez itt a kommunizmus, hogy nem lehet arról írni ami nektek épp nem tetszik? "Vagy miazisten?"
Ha már a TS-nél tartunk, én mint újonc senkiházi, honnan kellene tudnom hogy ez a CSALÁS ami történt az jogos-e vagy sem. A versenyszabályzat sehol nem írja a TS kötelező használatát mint ahogy azt sem, hogy vannak esetek amikor a játék "megtréfálja" az embert és szólni kell hogy csaljunk. Amikor regisztráltam és elolvastam a versenyekkel kapcsolatos dolgokat ilyet nem nagyon olvastam sehol, hogy ha kapok büntit szólok apunak és leveszi.. Nevetséges és szánalmas. Ha velem fordul elő ugyanez, (nem használok TS-t és nem tudok arról hogy lehet csalni) le kell töltenem az 5 stop&go-t. Mielőtt a jogról meg a stílusról ugatnál nekem kicsit a ti oldalatokat nézzétek meg hogy mit is csináltok. Majd ha a versenyszabályzat teljes lesz és mindenki tud róla, hogy lehet nyilvánosan csalni akkor esetleg kussban maradok. Ami a stílust illeti akkor előtte a kis barátoddal beszélgess aki élő adásban minősíthetetlen, idegbeteg módon becsmérel másokat, és aljas szemét geci módon játsza ezt a játékot. És akkor még finom voltam....
"Szóval kérlek szépen, hogy ezt a stilust fejezd be. Balázs semmilyen szabály ellenest nem tett, főleg nem Csalt!!!"
Persze mert szabály sincs ez jogos....

Kis keresgélés után már leesett, hogy ki vagy. Van annyira jó memóriám, hogy laza 17 év távlatából emlékezzek egy névre. (az emailcím árult el). Már a Dirt Rally névsorban is gyanús volt. Miután mi ismerjük egymást személyesen is így ugathatunk egymásra bátran, háború úgysem lesz köztünk, legalábbis ilyen szar miatt nem. Tekintve az eltöltött időkre és a családtagjaidra ennél nagyobb balhénak kell lenni, hogy mi összevesszünk, max nem lesz egyetértés... Szóval a stílus pláne hogy marad! "Gecci" :D

Gordon24
VSR Szervertag 2017
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Gordon24 » 2017.11.01. 08:07

Az a gond, ahogy beszélsz most is. Lehet véleményed, ez nem komunizmus. De azt lehet emberi módon is megfogalmazni. A gecizés, meg ugatás és egyéb megnyilvábulások nem ezek. Max a Simicskánál.
Ezt a részét tartom kivetni valónak abban amit és ahogy írsz.

A többiről leírtam a véleményem és ez nem fog változni. Szóval ennyit. Hrc ben versenyeztem régen, söt egyéb rfactoros ligában, vagy akár a racecenterben stb. Az rfactoros résznél lehet, és van lehetőség erre. Ott és máshol is vettek el jogtalan büntetéseket.
Ez nem csalás.

Én nem tudom ki vagy. 17 év valóban játszhat azóta a "forgalomban" vagyok :-)

Egy dolgot kérek és talán van benned annyi, hogy ezt megfogadod, hogyha van is véleményed úgy írd le, hogy az emberi legyrn. 1 sokkal jobban fogunk rád figyelni, mert az ember nem azt érzi, hogy szarba veszik a munkáját. 2 nem vesszük egyből támadásnak. De a gecizés a szitkozódás, az támadás és a reakció is olyan lesz erre.

Kőszőnöm az együtt működésed előre is.

Egyébként honnan ismerlek, vagy ismerjük egymást?
Galambos Péter

TCS #82

Gabesz0322

HozzászólásSzerző: Gabesz0322 » 2017.11.01. 13:13

Gordon24 írta:...Egyébként honnan ismerlek, vagy ismerjük egymást?

Kezdek én is kíváncsi lenni :mrgreen: :D

Gordon24
VSR Szervertag 2017
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Gordon24 » 2017.11.01. 13:36

Már megvan. Dh-ztunk mind a ketten. Régen rengeteget bicóztunk együtt, meg nyaraltunk a balcsinál együtt stb. Tök jó cimbik voltunk. De aztán valahogy egy ideje nem találkoztunk. :-) A szimezés terén meg nyomtuk mint az ördög colin mcrae 1- el :-) szép idők voltak. :-)

Szóval igen, tuti nem fogunk összeveszni. Megmondom a frankot, nem néztem a nevet. A limitbahnról meg nem ugrott be :-)
Galambos Péter

TCS #82

Limitbahn

HozzászólásSzerző: Limitbahn » 2017.11.01. 23:36

Hát akár hogy is próbálok finoman fogalmazni, "mert ugye nem esz jót a VSR-nek" nem lehet bazdmeg. Hát ez a gyökér Toldi megvágja a youtube-n a videót és felteszi az első futamot újra. Eszem megáll. :shock: Idő és energia van beleölve abba hogy eltüntesse a csalást és a pocskondiázást. Mi ez hogyha nem beismerése a csalásnak! Atyaég... ekkora barmot. vagy erre is utasítást kapott? :D . Ne haragudjatok efelett már nem tudok elmenni. Már lassan elfelejtem a dolgot, ma egy jót beszélgettünk a Petivel, majdhogynem meggyőz, hogy hagyjam a faszba, erre ezt látom... Minden napra jön valami óvodás primitív megmozdulás... komolyan már elkezdtem lemenetgetni a dolgokat a végén ebből könyvet írok... :D

cobejani
Teljes név: Kob János

HozzászólásSzerző: cobejani » 2017.11.02. 23:48

Az óvásokkal kapcsolatban ejtenék pár szót. Időt és energiát fordít mindenki arra, hogy egy jót játsszon és legalább olyan jót versenyezzen. Ezzel szemben én eddig azt kaptam a 6 futam alatt, hogy 4-ben kilöknek, kiforgatnak, kettőben többször is. Írjátok, hogy óvjunk, azzal lesz rend itt. Óvtam, kár volt. A legfelháborítóbb esetem Oulton R2 329, Kis Tibor pályára visszajövetele. Kb szemben, mit sem törődve azzal, hogy ott jöhetnek és jönnek mások. Óriás csattanás, onnantól keresztben áll a kormányom, kb 2 mp marad benne körönként, tönkre téve a futamom, ráadásul még ketten is benne voltak ebben a flipperben. Az óvás után ezért kap egy „figyelmeztetést”,

Ezen kívül kétszer is úgy előznek meg, hogy nekem jönnek hátulról, és máris megyek füvet nyírni, közben ő megelőz. Erre az a reakció, hogy „nem történt szabálytalanság”. Vicc kategória… Olyan indoklás is volt, hogy nem tudta elkerülni. Nem? Ha nincs hely, elveszed a gázt, ahogy ezt sokan tesszük. Ellenkező esetben valamiféle szankcionálásra lehet számítani. DE SEMMI. Így hogy akartok tiszta versenyzést a továbbiakban, ha már az elején sem próbáltok példát statuálni és a korrekt versenyzés felé terelni. Mindenki hibázik persze, illetve elkapja a hév, de az bicskanyitogató, hogy ezek retorzió nélkül maradnak, tehát azzal a sugallattal, hogy ez így rendben volt, máskor is egészen nyugodtan. Tudnék még bőven írni az eddigi 6 futamról és hogy mennyire átgondolatlan ez az egész, de semmi értelme ennek, nem látom, hogy élvezhető lesz ezek alapján a bajnokság a mezőny közepén, mert folyamatosan gazolni fogok az éppen aktuális pálya szélén. Nagyon sajnálom, mert szeretem a BTCC-t, ezért jöttem, de ez így egy percet sem ér.

A stream pedig valami zseniális. Az illető annak tudatában sem tud viselkedni, hogy azt pont ő közvetíti, sőt leginkább a saját ligájában résztvevők követik figyelemmel. Azt meg ne gondoljuk, hogy csak a hirtelen felindultság, mert a „választékos bazmegelés” előtt közvetlenül gondosan még be is kapcsolja a mikrofonját. IMÁDTAM! Kár, hogy már levette, de én azért a szomorkás, hosszú téli esték megmosolyogtatásáért lementettem a jobb pillanatokat. Így a regény végére rá is jövök, hogy már ezért megérte. Na akkor ahogy a szabályalkotók és bírók gondolják: csak így tovább!
Kob János

Bírói testület
VSR Szervertag 2017
Teljes név: VSR Bírói testület
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Bírói testület » 2017.11.03. 08:29

cobejani írta:Az óvásokkal kapcsolatban ejtenék pár szót. Időt és energiát fordít mindenki arra, hogy egy jót játsszon és legalább olyan jót versenyezzen. Ezzel szemben én eddig azt kaptam a 6 futam alatt, hogy 4-ben kilöknek, kiforgatnak, kettőben többször is. Írjátok, hogy óvjunk, azzal lesz rend itt. Óvtam, kár volt. A legfelháborítóbb esetem Oulton R2 329, Kis Tibor pályára visszajövetele. Kb szemben, mit sem törődve azzal, hogy ott jöhetnek és jönnek mások. Óriás csattanás, onnantól keresztben áll a kormányom, kb 2 mp marad benne körönként, tönkre téve a futamom, ráadásul még ketten is benne voltak ebben a flipperben. Az óvás után ezért kap egy „figyelmeztetést”,

Ezen kívül kétszer is úgy előznek meg, hogy nekem jönnek hátulról, és máris megyek füvet nyírni, közben ő megelőz. Erre az a reakció, hogy „nem történt szabálytalanság”. Vicc kategória… Olyan indoklás is volt, hogy nem tudta elkerülni. Nem? Ha nincs hely, elveszed a gázt, ahogy ezt sokan tesszük. Ellenkező esetben valamiféle szankcionálásra lehet számítani. DE SEMMI. Így hogy akartok tiszta versenyzést a továbbiakban, ha már az elején sem próbáltok példát statuálni és a korrekt versenyzés felé terelni. Mindenki hibázik persze, illetve elkapja a hév, de az bicskanyitogató, hogy ezek retorzió nélkül maradnak, tehát azzal a sugallattal, hogy ez így rendben volt, máskor is egészen nyugodtan. Tudnék még bőven írni az eddigi 6 futamról és hogy mennyire átgondolatlan ez az egész, de semmi értelme ennek, nem látom, hogy élvezhető lesz ezek alapján a bajnokság a mezőny közepén, mert folyamatosan gazolni fogok az éppen aktuális pálya szélén. Nagyon sajnálom, mert szeretem a BTCC-t, ezért jöttem, de ez így egy percet sem ér.

R2: 213 - Nagy L., Kob J.: Elkerülhetetlen volt Nagy Lászónak az ütközés, nem történt szabálytalanság.
Folyamatosan játszik a gázzal és a fékkel. Az nem várható el és rettentően balesetveszélyes,hogy egy satut nyom a legelső kör legelső kanyarjában, úgy hogy mögötte 10-en jönnek 3 másodpercen belül. Ha tőgázon megy és semmit sem próbál tenni az eset ellen, akkor maximálisan igazad lenne. De hol ad kicsit neki, hol nem. Valamikor rá is fékez. Amikor meg már látni, hogy ebből 100%, hogy ütközés lesz, elkezdi felengedni újra a gázt és úgy tol meg téged.

R2: 329 - T. Kis - J. Kob: Figyelmeztetés Tibinek Ebből nehezen megállapítható, hogy ki mennyire sérül. Ha több helyet bukva kirepül valaki a pályáról, akkor adunk a visszajövőnek pont büntetést. Alapesetben csak figyelmeztetést. A szabályzatban le van írva, hogy meddig lehet felülvizsgálatot kérni. Te döntesz, hogy újabb embereket behívva felülvizsgáljuk-e ezt a döntést, vagy maradjunk degenerált hozzá nem értő nyomorékok.

R3: 530 - Nagy L., Kob J.: Nem történt szabálytalanság. Ahogy te is írod, el kell venni a gázt. Pontosan. Laci még a féket is nyomta egy kicsit, nem csak a gázt vette el. Sőt, még a végén próbál egy kicsit balra is menni.
Virtual SimRacing Bírói Testülete

Facebook oldalunk: https://www.facebook.com/VirtualSimRacing

Bármilyen kérdésed van, tedd fel nekünk privátban nyugodtan!

oldman
Teljes név: Peter Varga
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: oldman » 2017.11.03. 11:57

Limitbahn írta:Hát akár hogy is próbálok finoman fogalmazni, "mert ugye nem esz jót a VSR-nek" nem lehet bazdmeg. Hát ez a gyökér Toldi megvágja a youtube-n a videót és felteszi az első futamot újra. Eszem megáll. :shock: Idő és energia van beleölve abba hogy eltüntesse a csalást és a pocskondiázást. Mi ez hogyha nem beismerése a csalásnak! Atyaég... ekkora barmot. vagy erre is utasítást kapott? :D . Ne haragudjatok efelett már nem tudok elmenni. Már lassan elfelejtem a dolgot, ma egy jót beszélgettünk a Petivel, majdhogynem meggyőz, hogy hagyjam a faszba, erre ezt látom... Minden napra jön valami óvodás primitív megmozdulás... komolyan már elkezdtem lemenetgetni a dolgokat a végén ebből könyvet írok... :D

Imho teljesen mas a futam heveben karomkodni, (lasd meg az igazi f1-es pilotak is fuckolnak jobbra balra neha), plane ugy h a bajnoksag egyik eselyese vagy es jo helyrol esel ki, es megint mas tortenet napokkal a futam utan meg mindig forumon billentyu huszarnak lenni, minosithetetlen stilusban. Kerlek olvass viszza hogy pl Toldi milyen stilusban irt itt, es te milyen stilusig sulyedtel mar. Aztan picit nezz tukorbe, es gondolkodj el.
koszi.

es mielott jonne h en megint csak 1 elfogult vagyok VSR tag vagyok.. Balazs keresere visszaneztem en is anno az esetet, es pl en se hoztam ki hibasnak a masik felt, szoval tenyleg az esettol fuggetlenul irom ezt mert zavar most mar amit itt muvelsz.
Coronel az elso kerek meghajtasu autokrol: “Ez sokkal könnyebb most. Nem akkora móka. A hátsókerék sokkal mókásabb – igazi versenyautó. Ez inkább női autó”
http://petervarga.net
sponsored by RuinLab.hu

Dez
VSR Szervertag 2017
Teljes név: Csőke Dezső

HozzászólásSzerző: Dez » 2017.11.07. 20:35

Köszönöm a lehetőséget, de visszavonom a nevezésem a bajnokságból.
Ugyanis nem látom értelmét, hogy valaha is ezzel a játékkal, ezzel a moddal és versenyzőkkel nem hogy egy futamot, de legalább egy rajtot tisztességesen végig lehessen csinálni. Én nem iszok vért aznap mikor verseny van, csak egy jót szerettem volna játszani.

További jó futamokat.
Kép Csőke Dezső

Lacsika
VSR Szervertag 2017
Teljes név: Nagy László

HozzászólásSzerző: Lacsika » 2017.11.07. 21:41

Kiss Balázs: Te szólsz a Kiss Tibinek? Hát gratulálok a korrekt megmozdulásodhoz, hogy a pálya leggyorsabb részén nem foglalkozol vele, hogy nem egyedül vagy a pályán és kilöksz a világ végére. Hatalmas gratula érte!
sponsored by WEBaffACTIVE
http://www.webaffactive.com

Teammates: Cs. Juhasz; M. Szucs

Zippair
Teljes név: Kökényesi Péter

HozzászólásSzerző: Zippair » 2017.11.07. 22:16

Soha nem akartam ide írogatni, mert nekem nem ér ennyit, de most mégis megteszem, anélkül, hogy átgondolnám, mit írok:

A harmadik futamon Somogyi elrontotta a második sikánból a kigyorsítást, és utána lecsúszott a jobb kanyar ívéről is. Szépen nagy ívben elfordult, én belül elmentem mellette 2 autónyi helyet hagyva, nem paraszt módon kiszorítva, erre visszajött, meglökött, és kiforgatott. Még arra sem vette közben a fáradságot, hogy a retkes lábát elemelje a gázról, és bele fékezzen kicsit. Nem, mert ő ro, és neki mennie kell. amit utána művelt talán Nagy D-vel, az is egy gyönyörű történet!
Tisztában vagyok vele, hogy nem vagyok egy Suhamer, és nem érdekel az sem, ha a rajtnál 5en elmennek mellettem, de azért szeretném én is kicsit élvezni a dolgot. Érdekes módon, korábban itt is, és máshol is sikerült.
Az a szomorú, hogy egyesek akkor is ezt csinálnák, ha ketten lennének a pályán. Gratulálok!

Na, úgy látszik, mégis visszafogtam magam, és átgondoltam, mit írok....

Remélem azért lesznek még élvezetes futamok a középmezőnyben is!

Akinek nem inge, ne vegye magára, de aki meg magára ismert annak meg.....

Zippair

Gordon24
VSR Szervertag 2017
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Gordon24 » 2017.11.07. 22:16

Én nagyon élveztem most ezt. Kicsit nehezen szokom vissza, baromi rég nem mentem forgalomban, sőt még pályán sem. Ettől függetlenül jókat harcoltunk. Varga Péterrel ( nem oldman :-) ) is szépet nyomtunk az első futamban sajnálom, hogy a végén úgy alakult. Volt egy lökésem szerencsére abból nem lett baj. A másodikból sajna igen. Külsőn támadtam ő kicsit kintartotta. A játék meg összeragasztott minket. :-( ezt nagyon sajnáltam. Utána a többi verseny nekem szépen lement. Volt nehézség de jó volt. A környékemen mindenki rendben volt. Remélem következő pályát is bírja a masina (szegényem vagy 8 éves és akkor sem volt egy topp gép :-) ) aztán meglátjul. Kicsit nyugodtabb versenyzőket el tudnék képzelni azért én is.
Galambos Péter

TCS #82

freakyo

HozzászólásSzerző: freakyo » 2017.11.07. 22:30

t
Lacsika írta:Kiss Balázs: Te szólsz a Kiss Tibinek? Hát gratulálok a korrekt megmozdulásodhoz, hogy a pálya leggyorsabb részén nem rfoglalkozol vele, hogy nem egyedül vagy a pályán és kilöksz a világ végére. Hatalmas gratula érte!

Kis Tibor, de igen. Én szólok. Nézzed vissza az ő vs én esetemet majd nézzed, meg azt ami közöttünk történt. Hagytam neked egy autónyi helyet a belső íven plusz nyitottam is a kormányt ahogy elértem a kanyar "csúcspontját" (és ez a lényeges különbség a két szituáció között), de ha te annyira bentről akarod bevenni egy enyhe gáz elvétellel, ne csodálkozzál ha lepattansz rólam egy enyhe kontakttal. Volt közöttünk másfél autónyi hely akár jobbra is tudtál volna még jönni, mielőtt megkezdtük volna a kanyart. De ha te még szűkebbről veszed a kanyart, nehogy már a másikat hibáztassad ha rosszul választod meg a kanyarsebességet,kanyarmegkezdését, ívet.

Elmondom neked, hogy Tibor mellett voltam 100%-ban és ott úgy fordult rá mind kettő kanyarra, mintha senki nem lenne mellette és az ideális ívre húzta rá, ahol konkrétan ott voltam.Ráadásul meg is fékeztem, ott eléggé, hogy garantáljam, hogy nem megyek neki. Igaz, ezt megtette ő helyettem.
Hamarabb és szűkebben fordult. Konkrétan leszarta, hogy bárki más ott van mellette. Nem mellesleg pályán kívülről jött vissza és addigra mellé értem.
Szóval hatalmas gratula érte! köszi :?
Kiss Balázs

Limitbahn

HozzászólásSzerző: Limitbahn » 2017.11.07. 23:37

Hát ez a mindenki másképp látja kedves Zippar.
Valamit nem jól gondolsz vagy látsz. Amikor a sikánt szélesen veszem és visszajövök a pályára , óvatosan teszem, és pontosan Mézes (elnézést nem tudom a keresztnevét talány Gyula) van mellettem egy világoskék autóval. Ezt a te belső kamerádból néztem vissza. Közünk nem volt egymáshoz.
Majd mivel rossz a kigyorsításom a füvön, ő meg is előz, és a pálya jobb oldalán maradok, tudván, hogy te is érkezel mögöttem, ezzel próbálom védeni a következő jobbos kanyar belső ívét. Belülről fordulok jobbra (nem ideális íven) te alám fordulsz.
Nem hagyom el a pályát egy centit sem.
Jobb oldalt elmész mellettem, és húzodsz felém úgy hogy neked jobbra kellene helyezkedned, mert a köv. gyors kanyart onnan kezdjük. Balra áll az autód és kiforgatod magad. Hiszen jobbra kellett volna menned, vagy mit akartál leszorítani?

A Nagy D. eset meg Inkább Molnár D. eset lesz. (Legalább vettem a fáradságot és megnéztem a neveket). A verseny után azonnal visszanéztem, mert éreztem, hogy valami nem kerek. Bejön jobbra elmegy mellettem, megdobja a rázókő, driftel, elsokallja, keresztbe megy, lelassul és utána lököm meg. Ha vennéd a fáradságot és megnéznéd mi történik az jobb lenne! Megnéztem a te belsőkamerádból, hisz te jöttél mögöttünk, valóban úgy tűnik hogy kilöktem, de valójában ő hibázott. A kanyar előtt megfékezem a kocsit és a kanyarban folyamatosan haladva gurul az autó illetve motorfékkel lassul, de Daninak a keresztbe csúszás miatt nagyobb a lassulása és ezért értünk össze. Nem tudom, hogy megfogta volna-e, ha nem lököm meg, lehet hogy igen. Abban a kanyarban az a bűnöm, hogy levágom a gumikupac mellett a jobbost. (mind a 4 kerekem a fehér vonalon kívül megy)
Ha már itt tartunk ő kiforog, én megyek egyenesen, te meg kiforgatsz. Úgy hogy végignézed az esetet.
Danit egy másodpercig nem állt szándékomban kilökni, miért is tenném, mivel körökön keresztül ment a meccs. Volt egy vagy két körrel azelőtt ugyanabban a kanyarban egy másik próbálkozása csak külső ívről, érdekes ott sem értünk össze, Sőt volt hogy egy féktávon meglökött hátulról.. És? egy szót sem szólok.

A többiektől elnézést a 3. futamban a rajtrácsra felállásért, rám kellett várni, a szimulátoromat kellett resetelni a felvezető körön ezért álltam meg 15-20mp-re.

Engem az első start utáni Restart is zavar... értemén hogy játék, de ez van.... Ráadásul kidib utánna a szerver, úgy, hogy tegnap rajtam kívül 3 ember jött tesztelni... Fasza.

Bírói testület
VSR Szervertag 2017
Teljes név: VSR Bírói testület
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Bírói testület » 2017.11.08. 22:17

Az óvás topic óvásra van. A társalgóban lehet kibeszélni a dolgokat.

Benike777 írta:Reagálván a Kiss Balázs által benyújtott velem szembeni óvásra:

1.) Már Doningtonban látszott, hogy a gép rögtön elveszi az adott kört, majd figyelmeztet, melyben vágás/szélesítés történik. (ott jellemzően füvön lehet csak, valószínüleg arra érzékenyebb a "rendszer"). A Crofti pályán alapesetben a szélesítés kivitelezhetetlen a fehér-fekete terelőbóják miatt. A futam ideje alatt, azok a terelőelemek kiütésre kerültek, ezek után, ahogy láttam többen hasonlóképpen szélesítettek ott, ami nem feltétlenül jár előnyszerzéssel, kopott gumikkal képtelenség akkorát fordítani a kormányon tempóvesztés nélkül, hogy a következő jobbos kanyar kanyarcsúcsponton történő bevétele kivitelezhető legyen. A gép nem adott büntetést, figyelmeztetést sem, ahogy a tesztek ideje alatt sem, (de például a gyors jobbos kanyarnál ad nagyobb szélesítés esetén) ezért nem éreztem jogosnak az ezen szélesítések utáni gázelvételt, pláne nem abból kiindulva, hogy az élőben lebonyolított túraautós bajnokságokban a kőbe vésett "fehérvonalas" szabállyal ellentétben sokszor a pálya minden egyes centiméterét kihasználva aszfalttól, aszfalttig versenyeznek.

2.) 800 és 815: . Nem tudhatom, hogy Balázs volt-e olyan kíváncsi, mint a szélesítéseknél, (az egész versenyem minden egyes másodpercét végigpörgetve keresvén azokat egy kontakt után) és megnézte-e, hogy alapból, a többi körben a 100-as táblánál szoktam fékezni. Hátul jövőként láttam hogy Balázs a féktáv előtt akicsit balra húz, (ebből arra következtettem, hogy mire a féktávhoz érünk lesz 1 autónyi helyem az előzés végrehajtásához) majd visszahúzott jobbra, amit normál esetben lett volna időm lereagálni, de így sajnos, hogy korábban a 150 és a 100-as tábla között fékezett nem volt és így meglöktem. Pusztán a féktáv nem mentség, hiszen hátul jövőként én vagyok köteles figyelni, de a fent vázolt körülmények ismeretében itt a figyelem sajnos nem volt elég.
Virtual SimRacing Bírói Testülete

Facebook oldalunk: https://www.facebook.com/VirtualSimRacing

Bármilyen kérdésed van, tedd fel nekünk privátban nyugodtan!

Vissza: “rFactor2: VSR BTCC 2017 - ingyenes bajnokság”