Társalgó

A Team VRS és a Virtual SimRacing folytatja a közösen indított nagy sikerű szimulátoros bajnokságot. Az Audi Sport TT Cupban olyan legendás pályákon versenyezhettek, mint Spa-Francorchamps, Monza, vagy Nürburgring. A november 16-án rajtoló 50 ezer forintos összdíjazású sorozat legjobbjai a pénzdíj mellet értékes kupákért és ajándékcsomagokért szállhatnak harcba.

Moderátor: BT Tag

banacory
VSR Szervertag 2018
Teljes név: Bana Kornél

Re: Társalgó

HozzászólásSzerző: banacory » 2018.01.19. 17:05

Sziasztok,

Az eredmények/bírói döntésekbe az van írva, hogy kaptam 5 pont büntit, majd az összesítőjében már 10 pontom van, pedig csak ezt az 5 pont büntit kaptam még.
Ránéznétek, köszi :)

Bírói testület
Teljes név: VSR Bírói testület
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Bírói testület » 2018.01.19. 18:00

banacory írta:
2018.01.19. 17:05
Sziasztok,

Az eredmények/bírói döntésekbe az van írva, hogy kaptam 5 pont büntit, majd az összesítőjében már 10 pontom van, pedig csak ezt az 5 pont büntit kaptam még.
Ránéznétek, köszi :)
Valóban, köszi, hogy jelezted. Javítottuk az összesített büntetéseknél.
Virtual SimRacing Bírói Testülete

Facebook oldalunk: https://www.facebook.com/VirtualSimRacing

Bármilyen kérdésed van, tedd fel nekünk privátban nyugodtan!

Bírói testület
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Bírói testület » 2018.01.19. 18:05

Sajnos a helyzet változatlan!

Ahova szerettünk volna költözni ott a portok kiengedésénél gond van. Nem jeleztünk az elmúlt napokban, mert megpróbáltuk megoldani a gondot, de a mai nap során 5 órás helyszini munka során kiderült, hogy ezt valószínűleg nem is fogjuk megoldani. Ezért egy másik szerverterembe fogunk átköltözni, ami így a hét vége előtt nehézkes, várhatóan csak vasárnap este fele fog megtörténni. A futamot meg lehetne rendezni így, de sok értelme nincs, hiszen nem tudtok gyakorolni eleget, szóval úgy döntöttünk, hogy eltoljuk még 1 héttel a futamot, vagyis ha az időpontokat nézzük, akkor az eredeti kerékvágásba kerül a bajnokság vége, vagyis ugyan úgy páratlan héten lesznek a futamok.

Sajnáljuk, nagyon reméljük, hogy több balszerencse nem sújt minket. Amint működik a rendszer, tájékoztatunk titeket.

5. forduló: 2018.02.01. - Spa-Francorchamps – 2x8 kör |30 slot
6. forduló: 2018.02.15. - Imola – 2x12 kör | 30 slot
7. forduló: 2018.03.01. - Donington National – 2x17 kör | 24 slot

Bírói testület
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Bírói testület » 2018.01.21. 20:12

Szerver megy, TS ip frissítve, hotlap megy.

Köszönjük a türelmet!

danikosz
VSR Szervertag 2018
Teljes név: Molnár Dániel
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: danikosz » 2018.01.25. 13:58

Este 20:00-kor aki ráér, jöjjön fel a szerverre Audizni.

Egyrészt: kiamaradt most pár hét, egy kis visszaszokás szükséges.
Másrészt: terheljük a szervert, hogy minden rendben legyen jövőhétre.
Molnár Dániel #99

Atesz
VSR Szervertag 2018
Teljes név: Dencs Attila

HozzászólásSzerző: Atesz » 2018.02.01. 23:01

A mai Spa-i futamon nem tudom, minek volt köszönhető, de Bana Kornél elég sűrűn laggoltál, ami kicsit nehezítette a megközelítésedet. :roll:
Dencs Attila

banacory
VSR Szervertag 2018
Teljes név: Bana Kornél

HozzászólásSzerző: banacory » 2018.02.02. 10:13

Mindenkitől elnézést kérek a laggom miatt, nem tudom miért van ez most, a net csomagom nem változott, a gépem se, és amikor elkezdtem futamokat streamelni, akkor streammel együtt is max 20 volt a pingem, most valami nem jó, megpróbálok átállni lan kábelre, pedig eddig az AC-s wifire nem volt panaszom. Remélem ez segíteni fog.

danikosz
VSR Szervertag 2018
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: danikosz » 2018.02.02. 11:03

yoyoyguy írta:
2018.02.02. 10:31
Máténak igaza van, Molnár Dani onboardjából (https://www.youtube.com/watch?v=brhx7DFzRW4 3 percnél) látszik hogy 12:30-al a kvali vége előtt, a felvezető végén lesz meg az a 2:31:8. Egyértelműen játék hiba, a duó mögött mentem, többször is helyet cseréltek felvezető közben, akár 2:29 is lehetett volna ha Márk csak megy előre. Nem tudom ezzel mit lehet kezdeni főleg így komplett versenyhétvége után. Az már más dolog hogy ezt Márk miért nem jelezte legkésőbb a kvali végén, illetve Máté miért lett figyelmen kívül hagyva amikor jelezte élesben.
Ha nem engedem el Márkot, akkor sztem futok egy 2:29et simán. :D Kvali után, amikor Máté beírta, semmit sem lehet tenni. Max leállítani mindent és újra indítani az egész edzést. Csak ezt időmérő után 1 perc alatt meghozni úgy, hogy a 25 pilótából 1 beír valamit, ami képtelenségnek tűnik elsőre, azt miért kéne a BT-nek egyből, ott azonnal mindent félbeszakítva kivizsgálnia? Futam után egyből írt nekem üzit, hogy csalt a Márk, írtam, hogy az óvás topicban tegye meg a szükséges intézkedéseket. Ilyen bug nem jött elő egyszer sem, se tesztfutam után nem jelezte senki, se szabadedzésen, sehol. De megoldható, hogy egyből mindenre ráugrunk ott azonnal, leállítjuk a szervert és megnézzük, de akkor kicsit megcsúszna a csütörtök esti program.

Az, hogy Márk miért nem jelezte, szerintem a stream-ben is tök jól hallható, mert senki nem nézte a kivezetős körét. Eleve pirossal mutatta a hud a pitből kijöve. Mért kör után szólal meg, hogy wow.
Molnár Dániel #99

danikosz
VSR Szervertag 2018
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: danikosz » 2018.02.02. 11:06

Nándori Márk írta:
2018.02.02. 09:36
MetaC írta:
2018.02.02. 01:41
Qualy - Nándori Márk pole köre
Márk valószínűleg felvezető körön futotta meg a leggyorsabb körét, amivel megszerezte a pole pozíciót. Anélkül az ideje csak a 2. helyre lett volna elég.
Nagy valószínűséggel pálya hibáról van szó, viszont ennek tudatos kihasználása már nem korrekt.
Márk az ominózus körében 42.9es első szektorral nyitott, ami értelemszerűen nem lehetséges normál körülmények között.

Márkon kívül nem láttam más versenyzőt ezt a hibát kihasználni.
Nem szoktam sunyi trükkökhöz folyamodni hogy előrébb juthassak, úgyhogy a tudatos kihasználástól elzárkózom.
Megtaláltunk egy olyan bugot amivel kb mi semmit sem tudunk kezdeni és valószínüleg csak kevés pályán jelentkezik.
Dani mögöttem jött a pályán sőt meg is előzött a fevezető körön majd visszaengedett a kör megkezdése előtt. Neki nem érzékelte "validnak" a körét, elképzelésem sincs hogy nekem miért tette ezt. De ha ezt a BT tagok másképp gondolják akkor elfogadom és megértem.
Molnár Dániel #99

danikosz
VSR Szervertag 2018
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: danikosz » 2018.02.02. 11:06

Nándori Márk írta:
2018.02.02. 09:46
Atesz írta:
2018.02.01. 22:55
A - R1 13:52 Dencs Attila - Nándori Márk - Bana Kornél
Szeretném megjegyezni, Nándori Márk valószínűleg egy dobogós helyezéstől fosztott meg, amiért keményen megdolgoztam és megítélésem szerint sportszerűtlenül versenyzett velem szemben.
Többek meg tudják erősíteni hogy Kornél laggol már versenyek óta, valószínüleg a streamelés miatt. Nagyon nehéz úgy versenyezni hogy métereket ugrál a kocsi mellettem előre hátra, főleg a féktávhoz közeledve. De ha ezt a BT másképp véli akkor vállalom a következményeket.
Molnár Dániel #99

danikosz
VSR Szervertag 2018
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: danikosz » 2018.02.02. 11:07

yoyoyguy írta:
MetaC írta:
Márk valószínűleg felvezető körön futotta meg a leggyorsabb körét, amivel megszerezte a pole pozíciót. Anélkül az ideje csak a 2. helyre lett volna elég.
Nagy valószínűséggel pálya hibáról van szó, viszont ennek tudatos kihasználása már nem korrekt.
Márk az ominózus körében 42.9es első szektorral nyitott, ami értelemszerűen nem lehetséges normál körülmények között.

Máténak igaza van, Molnár Dani onboardjából (https://www.youtube.com/watch?v=brhx7DFzRW4 3 percnél) látszik hogy 12:30-al a kvali vége előtt, a felvezető végén lesz meg az a 2:31:8. Egyértelműen játék hiba, a duó mögött mentem, többször is helyet cseréltek felvezető közben, akár 2:29 is lehetett volna ha Márk csak megy előre. Nem tudom ezzel mit lehet kezdeni főleg így komplett versenyhétvége után. Az már más dolog hogy ezt Márk miért nem jelezte legkésőbb a kvali végén, illetve Máté miért lett figyelmen kívül hagyva amikor jelezte élesben.
Molnár Dániel #99

danikosz
VSR Szervertag 2018
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: danikosz » 2018.02.02. 11:08

Nándori Márk írta:
2018.02.02. 10:53
yoyoyguy írta:
A - R2 2:55: Dobsa Richárd - Malm Balázs
A - R2 11:10: Dobsa Richárd - Mihajlovics Máté

Óvni nem tudok rá mert pozíció vesztés nem történt, úgyhogy csak említésképpen:
R2 2:57-től hátsó egyenes: 5 ütést kaptam különböző versenytársaktól és nem éppen rajtuk múlt hogy ne vágódjak ki valahova a falnak vagy álljak keresztbe 200 fölött 15 autóval a hátam mögött. :)
MetaC írta:

Hogy kellett volna jeleznem ha nem is tudtam róla? Nem nézem másodpercenként az eredményjelzőt, senki nem számolt vele hogy ilyen előfordulhat.
Molnár Dániel #99

yoyoyguy
Teljes név: Dobsa Richárd

HozzászólásSzerző: yoyoyguy » 2018.02.02. 12:03

danikosz írta:
2018.02.02. 11:08
Nándori Márk írta:
2018.02.02. 10:53
yoyoyguy írta:
A - R2 2:55: Dobsa Richárd - Malm Balázs
A - R2 11:10: Dobsa Richárd - Mihajlovics Máté

Óvni nem tudok rá mert pozíció vesztés nem történt, úgyhogy csak említésképpen:
R2 2:57-től hátsó egyenes: 5 ütést kaptam különböző versenytársaktól és nem éppen rajtuk múlt hogy ne vágódjak ki valahova a falnak vagy álljak keresztbe 200 fölött 15 autóval a hátam mögött. :)
MetaC írta:

Hogy kellett volna jeleznem ha nem is tudtam róla? Nem nézem másodpercenként az eredményjelzőt, senki nem számolt vele hogy ilyen előfordulhat.
Senki ne vegye magára amiket írok, hülye egy helyzet és nem nagyon lehetett/lehet vele mit kezdeni, csak van róla véleményem. :)
Dani: Nem is arra gondoltam hogy azonnal álljon le minden, de nem is egy "nagyon levágta az Eau Rouge-t" beírás volt hogy majd kivizsgáljuk. Talán az egyéni best lap volt, legalábbis nem emlékszem hogy hotlapson 2:32:0 vagy 2:31:9 alatt lett volna Márk (bocsi ha igen), lehet hotlaps mutatta volna a 42.9-es első szektort. Nem tudtam hogy semmit nem lehet csinálni, rfactorból indultam ki az első hozzászólásomban, arra gondoltam itt is lehet helyezgetni az embereket a rajtrácson.
Márk: Nem sajnálom tőled az első helyet, nem azért jegyeztem meg én is, csak hogy tényleg valami galiba volt. Hülyén jött ki, mert tényleg ha nem cseréltek helyet vagy 2x lehetett volna 2:30 alatti is, az biztos szemet szúrt volna. Nekem sem tűnt fel hogy felvezető végén már korrekt időket adott minimális difivel, de magamból kiindulva 1-2 gyorskör után már csak feltűnt volna valami a deltából vagy a köridőből.

Arra nem lehet építeni hogy bugos a játék és néhány pályán ezt csinálja, akkor legyen rá valami szankció.
Ha a 2:33+os hotlaps szekcióból lett volna aki box végéről indul és fut egy 2:30-at az sem lenne szó nélkül hagyva szerintem. :)

danikosz
VSR Szervertag 2018
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: danikosz » 2018.02.02. 12:49

yoyoyguy írta:
2018.02.02. 12:03

Senki ne vegye magára amiket írok, hülye egy helyzet és nem nagyon lehetett/lehet vele mit kezdeni, csak van róla véleményem. :)
Dani: Nem is arra gondoltam hogy azonnal álljon le minden, de nem is egy "nagyon levágta az Eau Rouge-t" beírás volt hogy majd kivizsgáljuk. Talán az egyéni best lap volt, legalábbis nem emlékszem hogy hotlapson 2:32:0 vagy 2:31:9 alatt lett volna Márk (bocsi ha igen), lehet hotlaps mutatta volna a 42.9-es első szektort. Nem tudtam hogy semmit nem lehet csinálni, rfactorból indultam ki az első hozzászólásomban, arra gondoltam itt is lehet helyezgetni az embereket a rajtrácson.
Márk: Nem sajnálom tőled az első helyet, nem azért jegyeztem meg én is, csak hogy tényleg valami galiba volt. Hülyén jött ki, mert tényleg ha nem cseréltek helyet vagy 2x lehetett volna 2:30 alatti is, az biztos szemet szúrt volna. Nekem sem tűnt fel hogy felvezető végén már korrekt időket adott minimális difivel, de magamból kiindulva 1-2 gyorskör után már csak feltűnt volna valami a deltából vagy a köridőből.

Arra nem lehet építeni hogy bugos a játék és néhány pályán ezt csinálja, akkor legyen rá valami szankció.
Ha a 2:33+os hotlaps szekcióból lett volna aki box végéről indul és fut egy 2:30-at az sem lenne szó nélkül hagyva szerintem. :)
Áh, az AC-tól ne várj olyat, hogy rajtrács állítás és társai. Még büntetést se tudunk levenni, vagy adni embereknek szerintem, de ezt Bazsi jobban tudja. Átlőjük a kvalit, gyorsan beállítjuk és go... Szerintem erre csak az rF1 és 2 képes. Bár ha lehetne, akkor se hiszem, hogy meghúztuk volna abban az 1 percben ezt, hogy akkor kilépés megnézés stb. Az utólagos elbírálás (legyen az a semmitől a DQ-ig bármi) szerintem jobb. Főleg jelen állás szerint ebben a helyzetben, ahol nem szándékosan csinálta 1 ember és úgy tűnik az eddigi adatok alapján, hogy 1 helyről beszéünk és nem az van, hogy 10 ember átlagosan 6 helyet előre lépve csinálta szándékosan.

Meg lesz fogva ez, nincs leszarva, hogy a kövi pályán azé a pole, aki a legelőrébb van a pitben. Le fogjuk tesztelni majd a többi pályát is, direkt kvalira váltással, hogy ott mi a helyzet, hogy ezek el legyenek kerülve. Így tippre Donington lehet még hasonló, Imolában a célvonal kb az első pittel lehet egyvonalban.
Molnár Dániel #99

Atesz
VSR Szervertag 2018
Teljes név: Dencs Attila

HozzászólásSzerző: Atesz » 2018.02.02. 17:46

danikosz írta:
2018.02.02. 11:06
Nándori Márk írta:
2018.02.02. 09:46
Atesz írta:
2018.02.01. 22:55
A - R1 13:52 Dencs Attila - Nándori Márk - Bana Kornél
Szeretném megjegyezni, Nándori Márk valószínűleg egy dobogós helyezéstől fosztott meg, amiért keményen megdolgoztam és megítélésem szerint sportszerűtlenül versenyzett velem szemben.
Többek meg tudják erősíteni hogy Kornél laggol már versenyek óta, valószínüleg a streamelés miatt. Nagyon nehéz úgy versenyezni hogy métereket ugrál a kocsi mellettem előre hátra, főleg a féktávhoz közeledve. De ha ezt a BT másképp véli akkor vállalom a következményeket.
Igen, Kornél laggolását már én is jeleztem. A védekezés minőségét érzem unfairnak, a gázpedál állásból is látszik és még a végén a pályáról is ki lettem lökve.
Dencs Attila

danikosz
VSR Szervertag 2018
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: danikosz » 2018.02.02. 19:54

rob.h írta:
2018.02.02. 19:22
Gyuszi83 írta:
2018.02.02. 10:32
A R1 7:20 Mézes Gyula - Füredi Zoltán - Horváth Róbert
A R1 9:18 Mézes Gyula - Horváth Róbert
szia!
csak magánvélemény, de szerintem az első eseten nincs mit óvni. legalábbis az én részemről belül voltam, tartottam az ívet, te meg rám fordultál és lepattantál, ami nagyrészt szerintem a játék hülye ütközésfizikája miatt van.
az eau rogue-os esetért vállalom a felelősséget, sajnos rosszul ítéltem meg a sebességed, nem számítottam rá hogy lassan jössz ki fent a kanyarból, és ilyen hamar rád esek (pláne mivel a kanyar előtt picit el is vettem). utána rögtön elvettem, de sajnos már késő volt.
danikosz írta:
2018.02.02. 11:04
Az óvás topicot óvásra használjuk srácok. Társalgóba menjen a Márkos mért körös és Kornélos laggos és minden egyéb beszélgetés!
:!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:
Molnár Dániel #99

rob.h
Teljes név: Horváth Róbert

HozzászólásSzerző: rob.h » 2018.02.02. 22:41

bocs...

Gyuszi83
VSR Szervertag 2018

HozzászólásSzerző: Gyuszi83 » 2018.02.03. 18:09

rob.h írta:
2018.02.02. 22:41
bocs...
Füredi rám tartott belső íven, pedig próbáltam helyet hagyni neki, gondoltam következő kanyarba én leszek belső íven előnyben és megelőzöm. Aztán jöttél te is meg löktél és mentem ki a pályáról.
Sose szerettem senkit se óvni, de miután Dobsa megóvott egy kis pöckölés miatt Poznan-on és megkaptam a -10 pontot, onnantól úgy voltam vele, hogy ha valaki meglök ami miatt egy kicsit is vesztek azt óvom én is, ha már más megteszi én is tudok ilyen lenni.
Neked meg nem ez az első eset, hogy kilöksz, ha vissza emlékszel Poznan-on is kilöktél és azt még el néztem nem óvtalak.
Aztán jött Jerez ott Pinczés forgatott ki stb...
Én is kiforgattam Molnár Danit Nürburgring-en, tudtam, hogy hibáztam, pedig nem szándékos volt. Voltak nekem is hibák, elfékezés, lökdösődés stb.. Nem vitatkoztam, elfogadtam a bírák döntését.
Mézes Gyula

rob.h

HozzászólásSzerző: rob.h » 2018.02.04. 18:17

Gyuszi83 írta:
2018.02.03. 18:09
rob.h írta:
2018.02.02. 22:41
bocs...
Füredi rám tartott belső íven, pedig próbáltam helyet hagyni neki, gondoltam következő kanyarba én leszek belső íven előnyben és megelőzöm. Aztán jöttél te is meg löktél és mentem ki a pályáról.
Sose szerettem senkit se óvni, de miután Dobsa megóvott egy kis pöckölés miatt Poznan-on és megkaptam a -10 pontot, onnantól úgy voltam vele, hogy ha valaki meglök ami miatt egy kicsit is vesztek azt óvom én is, ha már más megteszi én is tudok ilyen lenni.
Neked meg nem ez az első eset, hogy kilöksz, ha vissza emlékszel Poznan-on is kilöktél és azt még el néztem nem óvtalak.
Aztán jött Jerez ott Pinczés forgatott ki stb...
Én is kiforgattam Molnár Danit Nürburgring-en, tudtam, hogy hibáztam, pedig nem szándékos volt. Voltak nekem is hibák, elfékezés, lökdösődés stb.. Nem vitatkoztam, elfogadtam a bírák döntését.
ok, a stewardok majd eldöntik, de az hogy "kilöktelek" szerintem enyhén túlzás. nyilván egy helyen nem lehet egyszerre két autó...
tudom, mi nem először találtunk egymásra. már a raceroomos audis bajnokságban is emlékszem rád, hogy megszívattál párszor, azóta vagyok én is keményebb. de én is elismerem ahol felelős vagyok, ha olvastad, akkor a poznani verseny után is írtam.

Bírói testület
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Bírói testület » 2018.02.14. 10:51

kesjar8 írta:
2018.02.13. 23:14
Szeretnék felülvizsgálatot kérni az ügyemben! Mivel Bana Kornél Vasárnap óvott, nem sok esélyem volt fellebbezni.
Valamint nincs időm egyfoyltába a fórumot böngészni.
Az esetről:
A kocsim és Kornél autójának a lökhárítója egy vonalban volt. Én a pálya ívét követtem Kornéllal egyetemben, egészen addig, míg Kornél nem húzódott balra (Molnár Dániel kamerájából látszik). Megkérdeztem Kornélt és azt válaszolta, hogy nem akart Danival ütközni.
Vannak addonok, amik mutatják a pozíciónkat. Elhihetitek, hogy nem fogok direkt jobbra húzni. Esélyem nem volt elkerülni a bajt. Az a bosszantó, hogy van aki egy futam alatt több versenyzőt ver telibe és nem kap büntetést. Nem tartom magam kamikáze versenyzőnek, de nagyon úgy vagyok beállítva. :(

Üdv,
Andris.
Kedves András!

A felülvizsgálatot nem az óvás ellen kell kérni, hanem a BT által meghozott döntés ellen, ezért Kornél óvási ideje teljesen mindegy. A szabályzat pedig egyértelműen kimondja, hogy:
Bírói testület írta:
2017.10.23. 17:11
Bírói döntés felülbírálása:
- Lehet kérvényezni a BT által vizsgált eset újra vizsgálatát. Ezt, és minden egyéb kérelmet a döntések kihirdetését követő 48 órában lehet megtenni. Minden utána beírt kérést a BT-nek nem kell teljesíteni.
A 48 órás határidő, több, mint 80 órával ezelőtt járt le, ezért nem nézzük meg újra az esetet és bíráljuk esetlegesen felül a döntést. Ha későbbiekben csah két naponta 15 másodpercet rászánt arra, hogy felnézel a fórumra, mit írtunk ki, akkor ez elkerülhető lenne. Mi több órát beleölünk hetente, tőletek csak ennyit kérünk, hogy néha nézzetek fel, hogy mi újság.

Elhisszük, hogy nem szándékosan okoztad a balesetet, ismerünk téged. Nem véltetlenül lettél a Raceroom játékkal WTCC és Audi TT Cup bajnok tavaly. Az ellen nem tudunk mit tenni, ha valaki egy futam alatt több versenyzőt ver telibe és nem óvják meg. Nincs arra kapacitása a Bírói Testületnek, hogy minden futamon mindenkinek minden körét megnézzük. Az pedig nem fair, ha egyszer véletlenül van, akkor megnézzük majd utána 2 futamig nem, majd újra van időnk és újra megnézzük az egész versenyt. Bevezettük az első 2 kör megnézését újra, mert ezt garantáltan tudjuk vállalni, a többi rajtatok múlik, de a mezőny 60%-as nem óv. Ha valaki több embert ver telibe minden futamon, akkor valószínűleg 2 forduló alatt lett volna legalább 10 esete és lenne annyi büntetése, mint neked. De nem látjátok értelmét az óvásnak és ez a vége. Inkább csak puffog itt, vagy a facebook csoportban és nem óv és ezért sokan megússzák a büntetést. Ne értsd félre, ez most nem neked szól, ez általánosítás. Sajnos ilyenkor az jár rosszul, aki 5 forduló alatt vét 2-3 hibát, mint te, és nem az, aki minden futamon párosával löki ki a versenyzőket.

A büntetésedet azért ítélte a Bírói Testület annyinak, amennyi, mert véleményünk szerint elkerülhető lehetett volna a baleset. Pálya széléről mész befele folyamatosan. Belül vannak ketten. Kornél nem tudott tovább menni, de te továbbra is még jobbra tartottál és összeértetek picit. Csak picit, de az AC-nak ez már pont elég és baleset lett belőle. Szerencsére csak Kornél volt benne, a mögöttetek jövő 10 pilóta kikerülte ezt és nem lett tömegbaleset.

kesjar8
VSR Szervertag 2018
Teljes név: Kesjár András

HozzászólásSzerző: kesjar8 » 2018.02.14. 20:22

Bírói testület írta:
2018.02.14. 10:51
kesjar8 írta:
2018.02.13. 23:14
Szeretnék felülvizsgálatot kérni az ügyemben! Mivel Bana Kornél Vasárnap óvott, nem sok esélyem volt fellebbezni.
Valamint nincs időm egyfoyltába a fórumot böngészni.
Az esetről:
A kocsim és Kornél autójának a lökhárítója egy vonalban volt. Én a pálya ívét követtem Kornéllal egyetemben, egészen addig, míg Kornél nem húzódott balra (Molnár Dániel kamerájából látszik). Megkérdeztem Kornélt és azt válaszolta, hogy nem akart Danival ütközni.
Vannak addonok, amik mutatják a pozíciónkat. Elhihetitek, hogy nem fogok direkt jobbra húzni. Esélyem nem volt elkerülni a bajt. Az a bosszantó, hogy van aki egy futam alatt több versenyzőt ver telibe és nem kap büntetést. Nem tartom magam kamikáze versenyzőnek, de nagyon úgy vagyok beállítva. :(

Üdv,
Andris.
Kedves András!

A felülvizsgálatot nem az óvás ellen kell kérni, hanem a BT által meghozott döntés ellen, ezért Kornél óvási ideje teljesen mindegy. A szabályzat pedig egyértelműen kimondja, hogy:
Bírói testület írta:
2017.10.23. 17:11
Bírói döntés felülbírálása:
- Lehet kérvényezni a BT által vizsgált eset újra vizsgálatát. Ezt, és minden egyéb kérelmet a döntések kihirdetését követő 48 órában lehet megtenni. Minden utána beírt kérést a BT-nek nem kell teljesíteni.
A 48 órás határidő, több, mint 80 órával ezelőtt járt le, ezért nem nézzük meg újra az esetet és bíráljuk esetlegesen felül a döntést. Ha későbbiekben csah két naponta 15 másodpercet rászánt arra, hogy felnézel a fórumra, mit írtunk ki, akkor ez elkerülhető lenne. Mi több órát beleölünk hetente, tőletek csak ennyit kérünk, hogy néha nézzetek fel, hogy mi újság.

Elhisszük, hogy nem szándékosan okoztad a balesetet, ismerünk téged. Nem véltetlenül lettél a Raceroom játékkal WTCC és Audi TT Cup bajnok tavaly. Az ellen nem tudunk mit tenni, ha valaki egy futam alatt több versenyzőt ver telibe és nem óvják meg. Nincs arra kapacitása a Bírói Testületnek, hogy minden futamon mindenkinek minden körét megnézzük. Az pedig nem fair, ha egyszer véletlenül van, akkor megnézzük majd utána 2 futamig nem, majd újra van időnk és újra megnézzük az egész versenyt. Bevezettük az első 2 kör megnézését újra, mert ezt garantáltan tudjuk vállalni, a többi rajtatok múlik, de a mezőny 60%-as nem óv. Ha valaki több embert ver telibe minden futamon, akkor valószínűleg 2 forduló alatt lett volna legalább 10 esete és lenne annyi büntetése, mint neked. De nem látjátok értelmét az óvásnak és ez a vége. Inkább csak puffog itt, vagy a facebook csoportban és nem óv és ezért sokan megússzák a büntetést. Ne értsd félre, ez most nem neked szól, ez általánosítás. Sajnos ilyenkor az jár rosszul, aki 5 forduló alatt vét 2-3 hibát, mint te, és nem az, aki minden futamon párosával löki ki a versenyzőket.

A büntetésedet azért ítélte a Bírói Testület annyinak, amennyi, mert véleményünk szerint elkerülhető lehetett volna a baleset. Pálya széléről mész befele folyamatosan. Belül vannak ketten. Kornél nem tudott tovább menni, de te továbbra is még jobbra tartottál és összeértetek picit. Csak picit, de az AC-nak ez már pont elég és baleset lett belőle. Szerencsére csak Kornél volt benne, a mögöttetek jövő 10 pilóta kikerülte ezt és nem lett tömegbaleset.
Nem tudok egyet érteni a döntésetekkel. A szezon alatt volt hibám, ez tény. Egyszer nem kérdőjeleztem meg a büntetést. Viszont ez az eset simán versenybaleset. Ez úgy jön le, hogy elkerülhettem volna a balesetet. Persze, megyek balra, míg a pálya tart ,meg még tovább, ahogy Kornélnak kedve van. Az a helyzet, hogy nem csak én kerülhettem volna el a balesetet. Ez ugyan úgy vonatkozik Kornélra. Közte és Dani között ott van 1,5-2m távolság. Dani külső nézetes lassításából jól látszik, hogy a pálya ívétől eltérve, Kornél balra kezd menni. Rá
1-1.5 másodpercre történik a kocc. Még ha befele húztam az autót, nem egyedül vagyok vétkes.
Ne értsetek félre, nem haragszok Kornélra. Főleg abban a tudatban, hogy ti így is úgy is elmeszeltetek volna. Úgy gondolom, hogy sokkal körültekintőbben kellett volna eljárni a "Bíráknak".
Jó felkészülést a következő futamra.

Üdv,
Andris.
Kesjár András

Joky
Teljes név: Pénzes József

HozzászólásSzerző: Joky » 2018.02.15. 21:48

Malm Balázstól szeretnék bocsánatot kérni a lökésért!
Annyira közel volt a mögöttem lévő, hogy nem mertem jobban fékezni mert féltem hogy belém jön és úgy is lett. Ahogy még egyet ráfékeztem mikor hozzád értem, már ki is löktek engem is. Az irhámat próbáltam menteni, de hiába, csak neked is károd lett belőle... :( Sajnálom.

rob.h

HozzászólásSzerző: rob.h » 2018.02.15. 21:56

csatlakozom.
nem tudom ki volt a lilás Audiban, akit a Villeneuve sikánban löktem ki, nem volt szándékos. befékeztél a kanyar közepén, utólag láttam csak hogy előtted is kipördült valaki. sajnálom, nem láttam semmit abból, mi történik előttetek.
Szűcs Mátétól is elnézést, próbáltam annyira a jobb oldalon menni amennyire tudtam, szinte nem is láttalak mikor hozzám értél, csak utána annyit, hogy elzúgsz keresztbe a kanyar előtt.
egyébként nem volt rossz verseny, főleg az első, volt pár jó csata. Gratula a dobogósoknak.

arpicska
Teljes név: Török Árpád

HozzászólásSzerző: arpicska » 2018.02.22. 12:34

Mi annak az oka, hogy a pontversenyben az összpontszámok össze-vissza vannak? :D Már az elején is van egy kis keveredés de a 12. helytől még nagyobb a kavarodás :D
Török Árpád

Hartge
Teljes név: Gabor (Hartge)
Kapcsolat:

Imola közvetítés

HozzászólásSzerző: Hartge » 2018.02.22. 13:29

Versenyzők!

Sajnos legutóbb a Win10 frissítés valamit nagyon elcseszett a rögzítő gépünk rendszerében, ezért nem tudtuk Imolát felvenni. Többen érdeklődtek emiatt, és hallottam is (szomorúan), hogy komoly futam volt, de egyszerűen nem lehetett kivitelezni. A hiba a Win10 és az Nvidia meghajtó között jön létre mikor melyik oldalon. A két mammut cég egymásra mutogat. Vannak megoldások, orvoslatok, elvileg sikerült is megoldani a hibát házilag. "Remegve" várjuk a hamarosan érkező újabb Win10 update-et. Ez van sajnos globális a jelenség, van akinél előjön, van aki meg semmit nem vesz észre belőle. Minden hardverünk tökéletes, és kifogástalan (amiket egyébként feleslegesen bár, de újra ki is teszteltünk), tehát nem user fault. Úgy látszik nem ért még be a Win10 sem teljesen.

Most úgy tűnik azóta minden tökéletes, és várjuk a folytatást.
HartG
Real Cars Real Racing Hungary - Hartge Fox3

Vissza: “Assetto Corsa: VSR Audi TT Cup 2017”