Nyilatkozatok

A Team VRS és a Virtual SimRacing folytatja a közösen indított nagy sikerű szimulátoros bajnokságot. Az Audi Sport TT Cupban olyan legendás pályákon versenyezhettek, mint Spa-Francorchamps, Monza, vagy Nürburgring. A november 16-án rajtoló 50 ezer forintos összdíjazású sorozat legjobbjai a pénzdíj mellet értékes kupákért és ajándékcsomagokért szállhatnak harcba.

Moderátor: BT Tag

Erikkonen
Teljes név: Mammel Erik
Kapcsolat:

Re: Nyilatkozatok

HozzászólásSzerző: Erikkonen » 2018.02.02. 12:41

Csucsu_13 írta:
2018.02.02. 12:20
Sosem tartottam magam unfair versenyzőnek,de azt sosem tagadtam és nem is fogom, hogy a kelleténél agresszívabban védekezek,de mindig is törekedtem és törekedni fogok arra,hogy ezt mindvégig szabályosan tegyem.

Nem formula szériáról beszélünk, hanem kasztnis autókról, gyakran fordulnak el kanyarokban az Én kilincsemre támaszkodva is, de sosem jöttem "hőbörögni" elfogadtam,hogy ez a széria ezt tolerálja.

Tisztában vagyok azzal is,hogy sokan nem kevés időt áldoznak a gyakorlásra és igyekeznek a legtöbbet kihozni magukból, nyilván emeli a tétet az is, hogy a díjazás miatt egy erős mezőnyben kell helyt állni és dühítő, ha egy másik fél miatt elmért féktáv, vagy rosszul felmért ív választás miatti esetleges kontakt más versenyét negatív irányba befolyásolja, de attól függetlenül ezt a stílust és hangnemet kérném mellőzni.

Érthető,hogy az ilyenkor szokásos, óvd meg és elfogadom a BT által kiszabott büntetést elfogadom sorok kevesek,mint golyó ellen az integetés,az sem kárpótolja a bele fektetett idődet,ha elnézést kérek,minden esetre Én komolyan gondolom és sajnálom.

Igyekszem a jövőben még inkább arra törekedni,hogy mindvégig higgadt és szabályos legyek.
Az okozott kellemetlenségért pedig minduntalan elnézést.
Balázs, engem nem érdekel, kapsz-e x büntetőpontot vagy sem? A gond a mentalitásoddal van. Lehet, ezt te kicsit agresszívebb védekezésnek hívod, én sportszerűtlen versenyzésnek. Itt nem kilincsen elfordulásról volt szó, hanem durva lökésekről és kiforgatásról. A Danival történt koccanásod (R2, L1, Puhon) az belefér a túraautózásos kontaktolásba, a többi már nem. Mézes Gyulával és Horváth Robival is szoros csata volt, összeértünk, de nem löktük ki egymást. Így is lehet csinálni.

Javaslom, nézd vissza a replay-t és gondold át a leírtakat. Nem életre-halálra megy egy ilyen verseny és rohadtul mindegy a díjak tekintetében, hogy a 13. vagy a 15. helyen érünk be. A lényeg a másik versenyző tisztelete és a korrektség.
Mammel Erik

arpicska
Teljes név: Török Árpád

HozzászólásSzerző: arpicska » 2018.02.02. 16:38

danikosz írta:
2018.02.02. 10:50
Quali: Végén hibáztam, egyszerűen nem tudok ezzel az autóval összerakni egy tiszta kört.
R1: Első körben annyira belassultak előttem, hogy eltaláltam egy fekete audit, bocsi érte. Nem voltam állat, de nem számíottam ilyenre. Jöttem fel szépen, majd az Eau Rouge tetején két narancs autó összement (gecc, hogy? :D ) aztán próbáltam minden irányba menekülni, amikor azt hittem balra tiszta akkor padlóztam de hirtelen odapörgött a kocsi. Autó KO. Végén eltaláltam mégegyszer egy fekete audit, lehet megint ugyan azt a személyt, bocsánat. Utána kaptam vissza a pályán azt éreztem, de nem forogtam ki.
R2: Feljöttem 10 körül, amikor egy citrom audi addig lökdösött amíg majdnem eldobtam, majd Metaccal kiegészülve 3-an vettünk egy kanyart, ahol szintén sok lökdösődés utána valahogy a kavicsba kötött ki. Passz, nem néztem vissza a futamot. Végén asszem hátra estem, nem rémlik már.

Az óvás topic meg végre pörög, örülök neki. Páran már kezdik komolyan venni meg használni, így fog lenyugodni mindenki, nem attól, ha kussolok és magamban puffogok, hogy jaj mire megyek ha ő kap -10 pontot. Pont arra, hogy megóvja még 2 ember és már a köv futamon nem okoz bajt senkinek.
Én voltam az a fekete audis az elején (én is csak a replay vissza nézése után láttam, hogy fekete audival voltam :D ). Igazából fogalmam sincs mi történt ott, talán megdobott a rázókő de ahogy néztem mindenképp megszívtam volna sajnos...pedig az időmérőn összeraktam a legjobb köröm úgy, hogy 3 tizeddel volt gyorsabb az addigi leggyorsabb körömnél, pedig előtte mindig lassabb voltam legalább 2 tizeddel annál a körnél...mindenesetre kár érte, 11. helyről jobb futamokra számítottam, de azért igen eseménydús volt mind a két futamom, szóval azért élveztem őket.
Török Árpád

Atesz
Teljes név: Dencs Attila

HozzászólásSzerző: Atesz » 2018.02.02. 19:29

Kvali: A kvalifikáció végére sikerült egy elég erős kört összeraknom, ami egy 6. rajthelyet jelentett. (eddigi legjobbam)

R1: 1. kanyar után kezdődtek az izgalmak. Az Eau Rougeból sikerült jó tempóval és szélárnyékkal kijönnöm. Pénzes Józsival és Malm Balázzsal egyet meccselve a belső íven sikerült 4.-ként elfordulnom a Les Combes-ban.
Visszapillantómban fél szemmel láttam, hogy mögöttem kisebb háborús övezet alakult ki, aztán hirtelen légüres tér lett mögöttem.
Innentől kezdve tapadtam Bana Kornélra és az előtte menőkre. Sikerült lépést tartani velük, vártam az adandó helyzetet, amikor támadó pozícióba kerülhetek.
Talán 6. kör végén Nándori Márk és Bana Kornél a buszmegállóban elkezdtek csatázni, ezáltal a célegyenesre én tudtam ráfordulni a legoptimálisabban.
Mivel csak a külső ív maradt nekem, ezért ott próbáltam előzni, de egy kemény manőverből én húztam a legrövidebbet, amivel elszállt a dobogóm reménye, de végül visszakapaszkodtam a 4. helyre.
Félig örültem is eddigi legjobb helyemnek, de csalódott is voltam, amiért kiütöttek a dobogós helyezésről.

Aztán jött az igazi gyomros, kidobott a szerver és nem tudtam visszalépni az R2-re.
Kérdezném a BT-t, hogy ilyen helyzetek elkerülése végett, nem lehetne addig megnyitni a szervert, amíg a 2 futam közt van 1 perc várakozás?
Nagyon rosszul érintett, hogy ennyi készüléssel és ilyen jó tempóval nem tudtam indulni a 2. futamon. :cry:
Dencs Attila

danikosz
VSR Szervertag 2018
Teljes név: Molnár Dániel
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: danikosz » 2018.02.02. 19:54

Atesz írta:
2018.02.02. 19:29
Aztán jött az igazi gyomros, kidobott a szerver és nem tudtam visszalépni az R2-re.
Kérdezném a BT-t, hogy ilyen helyzetek elkerülése végett, nem lehetne addig megnyitni a szervert, amíg a 2 futam közt van 1 perc várakozás?
Nagyon rosszul érintett, hogy ennyi készüléssel és ilyen jó tempóval nem tudtam indulni a 2. futamon. :cry:
Vagy úgy nyitjuk meg a szervert, hogy bármikor bárki feljöhet. Szóval a futam 15. percében is fel lehet lépni, vagy pedig soha. Úgy kifejezetten, hogy abban az 1 percben csak, olyat nem tud az AC.
Molnár Dániel #99

FuReady
VSR Szervertag 2018
Teljes név: Füredi Zoltán
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: FuReady » 2018.02.15. 22:43

6. forduló | 2018.02.15. - Imola

Az autó az első pillanattól kezdve teljesen versenyképtelen volt, és én sem találtam meg a megfelelő beállításokat. :roll:

Qualy: hiába mentem közel 200 kört a pályán, egyszer tudtam 1:54.8xx-as időt menni (valami csoda folytán), a gyakorlásokon is max. 1:55.1xx jött össze, de most semmi: 1:55.355, azaz P12.

R1: a rajt után óvatos voltam, majd folyamatosan a Helicorsá-t figyelve próbáltam pozíciót fogni, de az első körben nem tudtam az ideális ívre kerülni, végig védekeznem kellett. Majd mikor végre elindultam a saját tempómban, csak követni tudtam a többieket, nem volt sebességem, nem volt semmim ahhoz, hogy támadjak. Annak köszönhetem a helyezésem, hogy hibáztak a versenytársak, majd egyszer csak a csapattársam, Malm Balázs is megjelent előttem, így bekísértem őt P9-ben.

R2: viszonylag jó rajt, majd Balázs sajnos kitessékelt a Tamburello középső részén (versenybaleset, megdobta a kerékvető és pont rámesett), a kavicságyból visszatérve inkább átvágtam a 4-es kanyart, hogy az ideális íven érkező mezőnyt ne hátráltassam. Ezután feljöttem egészen P11-be, ahol is a Pinczés-Pénzes-Bana triót követtem a célig, ismét totál esélytelenként a támadásra.

A pálya megvolt fejben, de az autó teljesen instabilan viselkedett a Villeneuve és az Acque Minerali kanyarokban: ez utóbbiba utáltam megérkezni, mert megúszott a bejáratnál, majd féktávon is alig lehetett megfogni, úgy kellett bebűvészkedni. :roll: (R2 utolsó körében "rallye-sra" vettem a figurát)
Bízom a szép szezonzáró futamban, de ezek után ki tudja, mit hoz a jövő. :roll:
Füredi Zoltán

danikosz
VSR Szervertag 2018
Teljes név: Molnár Dániel
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: danikosz » 2018.02.16. 09:57

Quali: Volt benne még sok, de amennyire szenvedte, a pb kör is elég. P8.
R1: Lehet sikerült volna egy jó verseny, de mivel az első körben kibasztak, ezért tök mindegy. P15 után valahol.
R2: Lehet sikerült volna egy jó verseny, de mivel az első vagy második körben kibasztak, ezért tök mindegy. P15 után valahol.
Molnár Dániel #99

kesjar8
VSR Szervertag 2018
Teljes név: Kesjár András

HozzászólásSzerző: kesjar8 » 2018.02.16. 21:09

Az egész hetem egy hullámvasúthoz hasonlított. A büntetésem tudatában nehéz volt magamat rávenni a készülésre.
Utólag viszont helyesen döntöttem, hogy elindúltam. Egyetlen egy esélyem volt, hogy valami értékelhetőt lerakhassak az asztalra, az pedig a 14. hely feltétele volt!

Időmérő: Mivel mért kört nem futhattam borítékolható volt a 19. , utolsó hely.

R1: Rajt után nem sokat tudtam feljönni, nem akartam balesetbe kerülni. Így is sikerült... A középső szektorban volt ellőttem egy nagyobb lökdösődés, amiből Dani jött ki rosszul, főleg úgy, hogy utána én is telibe vertem. Elmértem a helyzetet, meg a baleset is bekavarhatott és sajnos lecsúsztam a fűre. Onnan meg már utas voltam. Innen is szeretnék elnézést kérni Dani. Tudom, hogy bosszantó, de nem szándékos volt. Remélhetőleg csak az ideg iratta le veled azokat a sorokat két futam közt. Természetesen vállalom a felelősséget. Bővebben a replay után tudok "nyilatkozni".
Miután kimentem a büntetésemet letölteni, egy feladatom volt, hibátlan "lila" köröket futni. Most a sors kegyes volt hozzám. Az előzéseim nagyon szerencsésen jöttek ki. Mindig mikor megérkeztem valaki mögé, az a pilóta hibázott. Végül 2 körrel a vége előtt, már a 14. helyen álltam és meg is tartottam azt.

R2: Első helyről rajtolva nem volt kérdés, hogy be akarom húzni a győzelmet. A rajtom nem sikerült fényesen, eltudott menni mellettem Richárd. Tudtam, hogy nem ragadhatok be mögé. A második körben sikeresen a szélárnyéknak köszönhetően megelőztem az első kanyar féktávján. Innentől csak be kellett osztanom a P2P-t és menni a saját tempómat. Külön örülök az 53.9 es utolsó körömnek, nem gondoltam volna, hogy sikerül. Na és gratulálok a csapattársamnak, nagyot küzdve lett 3. a versenyen!

Úgy gondolom, hogy pozitív hétvégét zártunk a csapattal. Nem tartozik a kedvenc pályáim közé Imola, de most talán egy picit közelebb került a szívemhez. :)

Igaz a mondás, hogy az élet egyszer ad, máskor elvesz. Velem is így történt, igaz előbb elvett és csak azután adott.

Ha lehet, akkor Doningtonra 2db áthajtásost kérek, hogy izgibb legyen ;)
Kesjár András

FuReady
VSR Szervertag 2018
Teljes név: Füredi Zoltán
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: FuReady » 2018.03.01. 21:51

7. forduló | 2018.03.01. - Donington National

Jól sikerült a felkészülés, jól mozgott a pályán a kocsi, sikerült egy jó setup-ot alá rakni. :)

Qualy: közel hotlap idő, meg voltam elégedve, P6. :)

R1: jól sikerült a rajt, próbáltam a pályán maradni, majd sikerült pozíciót fognom. Pinczés Ádámmal csatáztunk, majd megelőzött, és együtt elindultunk előre: próbáltam kivárásra autózni Ádám előzései után, majd nagy meglepetésemre a BAJNOKOT, Nándorit is sikerült megelőznöm és magam mögött tartanom. :) El is húztunk ketten Ádámmal, mikor a vége felé egyszer be is tudtam mellé szúrni, de megelőznöm nem sikerült, így P5-be értem célba. ;)

R2: P10-ről ismét egy jó rajt után meneteltem előre, volt pár necces szitu, de most szerencsésen jöttem ki belőlük. Majd Molnár Danival meccseltünk, később Pinczés megint megjelent előttem, majd haladtunk közösen előre, illetve inkább csak Ádám, én most lemaradtam. Végül senkitől sem zavartatva P6-ba hoztam be az Audi-t. :)

Jó volt a tempóm, Imolával ellentétben most tudtam támadni, élveztem a csatákat, szóval KÖSZÖNÖM. :)
Füredi Zoltán

banacory
Teljes név: Bana Kornél

HozzászólásSzerző: banacory » 2018.03.02. 12:02

Donnington

Qualy: Nem sikerült tökéletes kört összerakni, de egy 3. helyre elég volt.

R1: A rajtnál teljesen bealudtam, csak 1 pozíciót buktam, szerencsére a belső íven volt. Szépen eljöttünk az első néhány emberrel. Nándori probálta elvenni Kesjártól a 2. helyet, de aztán elkezdett lemaradni róla, én pedig közel voltam, próbáltam találni helyet, de nem sikerült az első néhány alkalmat kihasználni. A hátsó egyenes féktávján egyszer összeértünk picit, de megfogta Ő is. Aztán sikerült az Old hairpinből jól kijönnöm, és a McLeans-ben sikerült kívülről megoldani az előzést. Ezután csak tartottam a pozícióm érdemben nem tudtam közeledni Kesjárra.

R2: Ez a rajt már jobban sikerült. A T1 után 3-an voltunk egymás mellett, Dobsa és Pénzessel egy vonalba, nem akartam kockáztatni, inkább elvettem, hogy elférjünk, de ezután ők össze is akadtak, Pénzes jött keresztbe , az ütközést elkerülése érdekében ráléptem a fékre, de ezt valószínűleg a mögöttem levők sem tudták mire vélni, mert a tükörbe láttam a kavarodást. Ezután mentem előre, megint volt előttem egy kisebb group, akik kakaskodtak, pár helyet nyertem egy előttem levő összekoccanással. Aztán még maradtak 2-en előttem a csoportból (talán Füredi, Molnár), akiket kis szerencsével egyszerre meg tudtam volna előzni , ha nem húzza rám az íven a gépet valamelyikőjük, de még így is sikerült előtte maradni, csak ezzel Kesjár tempóelőnybe került, és a hosszú egyenesre majdnem elment mellettem. Végül 4. lettem, egy dobogónak örültem volna, de most ez van.

Gratulálok minden résztvevőnek, aki végigtolta a szezont. Jók kis versenyek, csaták voltak. A következő bajnokságban találkozunk! ;)

rob.h
Teljes név: Horváth Róbert

HozzászólásSzerző: rob.h » 2018.03.02. 22:15

nos miután visszanéztem a replayt, legalább végre megtudtam mi is történt pontosan az R2-ben abban a fél körben, mert ott és akor csak próbáltam túlélni...
az egész úgy indult, hogy a célegyenes végén nekicsúsztam egy picit az előttem lévőnek (nem tudom ki volt az), de én forogtam be félig. onnantól pedig mint a piranhák, hirtelen mindenki ott volt körülöttem :D
Pinczés Ádámtól elnézést, úgy tűnhetett mintha direkt rád "utaztam" volna, az első lökésnél sajnos érzésre próbáltam bevenni a kanyart, hogy ne csússzak le, mert a kanyart magát nem láttam. sajnos épp annyira értem hozzád hogy kizúgtál oldalra. örülök, hogy össze tudtad szedni... utána két ember is lepattant rólam, ahogy rám estek miközben én próbáltam a pályán maradni, aztán megint jött Ádám akit megint kiszorítottam véletlenül - esküszöm, nem tudtam, hogy már mellettem vagy, próbáltam csak túlélni. mindegy, óvd meg nyugodtan, teljesen jogos lenne.

az első versenyen Molnár Danival történt kontakt: sajnos én nem éreztem abból az esetből semmit, sőt csak most derült ki számomra hogy már korában összeértünk, mikor láttalak elhagyni a pályát az a visszatérésed után volt. kicsit több helyet kellett volna hagynom a bal oldalamon, sajnálom (kb 10 centi hiányzott...)

köszi a szervezést, nagyon intenzív volt ez a bajnokság (is). itt valahogy át kell állítanom az agyamat, mert sokkal keményebben nyomja mindenki, mint bárhol máshol ahol versenyzek, nekem is keményebben kell, különben csak "bedarálnak mint a kutyakaját", ahogy a RaceRoomos TT kupában is történt nemegyszer :). alapból kétszer ilyen hosszú versenyekhez vagyok szokva, ahol több idő és lehetőség van feljebb kerülni...sajnos előfordult párszor hogy túltoltam, utólag is elnézést az érintettektől. igyekszem tanulni belőle a jövőben.

Vissza: “Assetto Corsa: VSR Audi TT Cup 2017”