Társalgó

A VRS eSport - Virtual SimRacing 2 támogatott bajnokságot is indít, valamint a két bajnokság összesített eredményei alapján is nyeremények kerülnek majd kiosztásra. Minden eddiginél fontosabb lesz a kiegyensúlyozott szereplés. 2019-es első bajnokságunk Formula Series névre hallgat. TATUUS FA01-es kódjelű gépeket fogjuk meghajtani 6 különböző pályán. A szezon rövidsége miatt nincs eldobható futam.

Moderátor: BT Tag

Bírói testület
Teljes név: VSR Bírói testület
Kapcsolat:

Társalgó

HozzászólásSzerző: Bírói testület » 2018.12.15. 16:08

mehet
Virtual SimRacing Bírói Testülete

Facebook oldalunk: https://www.facebook.com/VirtualSimRacing

Bármilyen kérdésed van, tedd fel nekünk privátban nyugodtan!

Debilon
Kapcsolat:

Re: Társalgó

HozzászólásSzerző: Debilon » 2018.12.16. 18:25

üdv!

a SPA az gyári vagy MOD?

mert "problems during checksum" van nálam ha fel szeretnék jutni a szerverre

utolsó verziós helicorsa és ptracker van fenn (bár a ptracker install manuális volt, mert a telepítője nem fut le)
- Debilon -
Radics István - Powered by Mazda6

Bírói testület
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Bírói testület » 2018.12.16. 19:21

Debilon írta:
2018.12.16. 18:25
üdv!

a SPA az gyári vagy MOD?

mert "problems during checksum" van nálam ha fel szeretnék jutni a szerverre

utolsó verziós helicorsa és ptracker van fenn (bár a ptracker install manuális volt, mert a telepítője nem fut le)
Is-is. Gyári pálya, de van benne egy rajtrács bővítés, ezért ez gyakorlatilag külön pálya a játékban, de a gyárival megegyezik a rajtrácsot leszámítva. Le kell tölteni a letöltésekből hozzá a bővítést. Fel van töltve az is a pályák között.

Debilon
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Debilon » 2018.12.16. 19:35

ok, köszi.. közben rájöttem, az előbb voltam fenn

a drive-s linket nyitottam meg először, de abban semmit nem láttam, a MEGA linken minden megvolt
- Debilon -
Radics István - Powered by Mazda6

Tequila

HozzászólásSzerző: Tequila » 2019.01.01. 14:49

Üdvözlet!

De rég jártam "itthon" :)
Gondoltam néha lehet felnéznék kocsikázni picit, ha van rá mód :)
Meg lehet némi help jól jönne, az elmúlt 6 év kimaradt sim szempontjából :)
Gabor Bernhardt

Bírói testület
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Bírói testület » 2019.01.11. 12:07

Tequila írta:
2019.01.01. 14:49
Üdvözlet!

De rég jártam "itthon" :)
Gondoltam néha lehet felnéznék kocsikázni picit, ha van rá mód :)
Meg lehet némi help jól jönne, az elmúlt 6 év kimaradt sim szempontjából :)
Szia Teqi bácsi! Persze, ott a szeró gurulgass kedvedre nyugodtan!

Bírói testület
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Bírói testület » 2019.01.11. 12:10

Figyelem!

A szerverfelosztás a hotlap szerint lesz majd, amennyiben az adott pálya férőhelyénél több nevezőnk van. A hotlapon az OSRW végződés annyit jelent, hogy az a bővített rajtrácsos nyomvonal és mi ezt nézzük majd, amikor nézzük a felosztást. Nem nullázzuk le az időket, hanem az eddigi futott eredmények is számítanak, kivéve a tegnapi tesztfutamon futott körök. Az eleve "külön pálya" a hotlap szerint, szóval amikor nézitek, hogy hányadik helyen álltok, akkor az OSRW végződésű Mugellot keressétek majd.

Bírói testület
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Bírói testület » 2019.01.13. 21:57

Juhász Csaba festéséig bezárólag minden belekerült a csomagba, tölthető. A szerver is megkapja hamarosan a pakkot. Ne írjatok, ha teszten még nincs meg a saját skin, futamra már tuti meglesz. A következő skin frissítés január 27, addig jöhetnek a javítások.

Skinpack letöltés
: > Mega link < vagy > Google drive<
Másolni: Steam\steamapps\common\assettocorsa\

danikosz
Teljes név: Molnár Dániel
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: danikosz » 2019.01.17. 21:23

Ez most komoly volt? Ennyi az értelmi szintje pár embernek?

Mellettem van? Rábaszom az autót.
Előttem baleset van? Padlógázzal bemegyek a tömegbe.
Bukótérben vagyok? Visszajövök padlógázzal, leszarom hogy ki megy a pályán.

Ez nem versenyzés, egy olyan roncsderbi, aminek az lesz az eredménye, hogy 4 pilóta megy a végén. Tényleg ez kell? Tényleg így kell versenyezni? Ha azért jöttök, hogy szétkúrjátok a bajnokságunkat, akkor köszi, nem kell, el lehet menni máshova "vicceskedni". Ha meg azért jöttök, mert versenyezni akartok, akkor legalább a növények értelmi szintjét haladjátok meg!

Óvni lehet a futam után, mindent megnézünk, amit megóvtok. Ha baleset, ha a tömegbe gázolás idióta módon, ha a pályára visszajövetel leszarom hogy ki jön ott stb. Nem lesz sose baj abból, ha sokat óvtok. Nem fogunk arra se neheztelni, aki lead 30 óvást és abból 25-re azt mondjuk, hogy ez semmi, nincs büntetés.

Ez ellen csak közösen tudunk tenni, úgy, hogy ha kiszűrjük azokat, akik a növények szintjén vannak agyilag. Utána szép, kulturált bajnokság lehet, de ha ezt nem tesszük meg, akkor nem lesz. És nem kell azzal jönni, hogy jaaaaaj hát én nem óvok mert mi a fasznak. Annak a fasznak, hogy 4-5 óvás után kipontozódik az ember és nem zavarja itt a levegőt és tudsz nyugodtan versenyezni haver. Nem leszel előrébb most pont ügyileg, de a kövi futamon nem basznak hátra 11-ről 29-re, szóval majd akkor leszel előrébb okoska.

Akinek nem inge, ne vegye magára.
Molnár Dániel #99

molnarattis94
VSR Szervertag 2019
Teljes név: Molnár Attila
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: molnarattis94 » 2019.01.17. 21:28

https://data.hu/get/11640152/Replay_mugello.zip
Ha kellene esetleg valakinek a replay !
Molnár Attila

Sheeny3
VSR Szervertag 2019
Teljes név: Kuti Horváth Csaba

HozzászólásSzerző: Sheeny3 » 2019.01.17. 21:47

Én elnézést kérek bárkitől is, akinek elrontottam a futamát, de teljesen váratlan akadások akadályozták a versenyem, ki is álltam inkább végül, hogy ne legyek veszélyes végül senkire sem inkább. Volt másnál is ilyen probléma vagy egyéni problémával küzdöttem? Remélem, a következő futamra, mire jövök nem fognak ilyen technikai gondok gátolni engem... :s

Kuti Horváth Csaba

Nándori Márk

HozzászólásSzerző: Nándori Márk » 2019.01.17. 21:51

danikosz írta:
2019.01.17. 21:23
Ez most komoly volt? Ennyi az értelmi szintje pár embernek?

Mellettem van? Rábaszom az autót.
Előttem baleset van? Padlógázzal bemegyek a tömegbe.
Bukótérben vagyok? Visszajövök padlógázzal, leszarom hogy ki megy a pályán.

Ez nem versenyzés, egy olyan roncsderbi, aminek az lesz az eredménye, hogy 4 pilóta megy a végén. Tényleg ez kell? Tényleg így kell versenyezni? Ha azért jöttök, hogy szétkúrjátok a bajnokságunkat, akkor köszi, nem kell, el lehet menni máshova "vicceskedni". Ha meg azért jöttök, mert versenyezni akartok, akkor legalább a növények értelmi szintjét haladjátok meg!

Óvni lehet a futam után, mindent megnézünk, amit megóvtok. Ha baleset, ha a tömegbe gázolás idióta módon, ha a pályára visszajövetel leszarom hogy ki jön ott stb. Nem lesz sose baj abból, ha sokat óvtok. Nem fogunk arra se neheztelni, aki lead 30 óvást és abból 25-re azt mondjuk, hogy ez semmi, nincs büntetés.

Ez ellen csak közösen tudunk tenni, úgy, hogy ha kiszűrjük azokat, akik a növények szintjén vannak agyilag. Utána szép, kulturált bajnokság lehet, de ha ezt nem tesszük meg, akkor nem lesz. És nem kell azzal jönni, hogy jaaaaaj hát én nem óvok mert mi a fasznak. Annak a fasznak, hogy 4-5 óvás után kipontozódik az ember és nem zavarja itt a levegőt és tudsz nyugodtan versenyezni haver. Nem leszel előrébb most pont ügyileg, de a kövi futamon nem basznak hátra 11-ről 29-re, szóval majd akkor leszel előrébb okoska.

Akinek nem inge, ne vegye magára.
ctrl +c ; ctrl + v
Nándori Márk #96
AC Audi TT Cup 2017 1.hely
eWTCC Világbajnoki 4. hely
R3E Audi TT Cup 2017 2.hely
VSR R3E WTCC 2017 2.hely
VSR R3E WTCC’15 tavaszi bajnokság 2.hely
VSR R3E HTCC 2.0 bajnokság 4.hely

Juhász Csaba
VSR Szervertag 2019
Teljes név: Juhász Csaba

HozzászólásSzerző: Juhász Csaba » 2019.01.17. 22:14

Sziasztok!

R1: Ez egy kaotikus futam volt, igaz rég versenyeztem, próbáltam mindenkire odafigyelni. Rajtnál rossz váltó áttétel miatt nem tudtam jó rajtot venni, Szűcs Máté elől le is húzódtam. R1 T2-T3 között Piski Tamás jött vissza fűről, mögöttem mellettem voltak, sok mindent nem tudtam csinálni ott volt kontak. Majd R1 végig problémás volt, sérült az autó eleje - hátulja. Kb ha 2 kört lehetett hibátlanul menni. Középső szektor végén féktávon bebicskázott az autó, mély fékezés után és keresztbe álltam, térképen láttam hogy jönnek megpróbáltam eltűnni de 200Le erre nem elég. A verseny utolsó 3 körét full előretolt fékerővel, hosszabb féktávval tudtam teljesíteni, de így is a lassú kanyarban rakta a valagát. A gyors középszektorban nem volt gond...

R2: Elég jól sikerült eljönni a rajtnál, állítottam a kiosztáson. Itt is inkább óvatosan próbáltam helyet hagyni a körülöttem lévőknek. Malm Balázzsal volt egy (L2 talán) kontaktom t2-t3 között, belső íven voltam, az autóm eleje kúszott, talán neki megindult a hátulja, nem tudom. Utána probléma mentesen sikerült menni, mert növeltem a leszorító erőt. Volt izgalmas szélárnyék, előzést. Maga az autó mérete, illetve hangulata tök jó, de ez a random megindul a segge, gumi kopás megpecsételte ezt a futamot. Teszt szerveren toltam versenyszimulációt, ott már lehetett látni hogy kb 5 körig működik jól a gumi.

Összességében R1 elfelejteném, R2 élvezetes volt, csak kontaktok, leterelések ne lettek volna. Kitartást, gyakoroljatok sokat! Várom a következőt. :)

KRicsi90
VSR Szervertag 2019
Teljes név: Katona Richárd

HozzászólásSzerző: KRicsi90 » 2019.01.18. 09:28

Sziasztok.
Közvetítésről lehet tudni valamit?

Bírói testület
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Bírói testület » 2019.01.18. 10:59

KRicsi90 írta:
2019.01.18. 09:28
Sziasztok.
Minden futamról lesz videós anyag. Vagy teljes futam, vagy egy hosszabb összefoglaló, vagy valami zenés rövid összefoglaló. A képi anyagot felveszik a futamon és utána megvágják, szinkornizálják stb stb. Úgy kell készülni, hogy futam után 1 héttel lesz kb meg. Kövessétek a Facebook oldalunkat, ott majd közzé fogjuk tenni mindig ezeket.

KRicsi90
VSR Szervertag 2019
Teljes név: Katona Richárd

HozzászólásSzerző: KRicsi90 » 2019.01.18. 11:10

Bírói testület írta:
2019.01.18. 10:59
KRicsi90 írta:
2019.01.18. 09:28
Sziasztok.
Minden futamról lesz videós anyag. Vagy teljes futam, vagy egy hosszabb összefoglaló, vagy valami zenés rövid összefoglaló. A képi anyagot felveszik a futamon és utána megvágják, szinkornizálják stb stb. Úgy kell készülni, hogy futam után 1 héttel lesz kb meg. Kövessétek a Facebook oldalunkat, ott majd közzé fogjuk tenni mindig ezeket.
Köszönöm az infót :) Jó sok esemény volt, szóval jó lenne visszanézni, főleg ha kommentátor is van :)

MetaC
VSR Szervertag 2019
Teljes név: Szűcs Máté
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: MetaC » 2019.01.18. 17:10

Köszi Gyula ismét a setupot. Addig a pontig kilátástalan volt a körözés.
Kvalin egy elég vicces hibát vétettem, mert néztem folyamat a deltát gyorskörön, majd volt egy egész jó kör, csak a célegyenesre ráfordulva már pluszba indult lassan a mutató, és gondoltam na innen már úgyse javítok hisz már kigyorsításon is lassan de megy pluszba, ezért megálltam. Utána jutott eszembe, hogy az PB-hez képest mutat. Emiatt csak 18. vagy 19. lettem...

Első futam rajtja jól alakult, eléggé fel-fel jöttem, talán kör végére 8. is lehettem. Majd estek ki előlem az emberek, így talán 5. is lehettem. Az autót kezdetben nem mertem hajszolni és határon autózni, nem bíztam benne megtankolva. Folyamatosan jöttek fel rám az emberek, 1-2-3 mögöttem ki is pörgött, majd pár kör után a gumi sem tapadt, így erősebben jöttek fel rám.
Ami addig a pontig bevállt, hogy semmi incidens, utána sajnos az előzgetésekbe valahogy mindig hiba csúszott.
Részemről nagyon régen nem mentem formula autóval, főleg nem éles versenyt. Szerintem ebben a közösségben sokan vannak ezzel így.
Itt rá kellett jönni, hogy minimális kontakt sem lehet, mert pörög mindenki. Meg kell szokni.
Amikor én kerültem külső ívre, mindig hagytam helyet, pont annyit amennyit elégnek ítéltem. Lehet hogy ez kevés volt, lehet hogy a belső íven lévő pilóta sodródott le, nem tudom, nem néztem vissza.
2-3 ilyen incidensem volt a futam alatt, így 11. lettem talán.

2. futam rajta sem volt rossz, de itt már több incidens tarkította az első kört. Tömebalesetek, kiforgatások, stb stb...
Sajnos a pálya széléről való visszajövetel is iszonyatosan nehéz, mert felül az alja, és egyszer jobbra másszor balra mozog az autó. Pályán 180ba visszaforogni szintúgy nehéz volt, mert szűk volt a pálya és sok beláthatatlan kanyar.
Ezen a futamon sok incidens, saját hibából kicsúszás, így a végén kiléptem.

Remélhetőleg ez a futam elég volt mindenkinek (nekem is), hogy megtapasztalja hol és hogy vannak ennél az autónál a határok, és legközelebb nem lesz ilyen gond.

Elnézést mindenkitől ha valaki az én hibámból került bajba!
Kép

molnarattis94
VSR Szervertag 2019
Teljes név: Molnár Attila
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: molnarattis94 » 2019.01.19. 20:29

Sziasztok! Először is nagyon örülök, hogy újra a VSR-es srácok között lóghatok a versenypályákon... rég volt már ebben részem. Másodszor annak is örülök, hogy a saját ligám csapatát képviselhetem.

Az első hétvégére nem nagyon volt elvárásom, leginkább annyi, hogy nagyobb hiba végül végigmenjek és a lehető legtöbb pontot gyűjtsem össze.

Q: Sajnos nem úgy sikerült, ahogy akartam, nem sikerült javítani, ámbár jól sikerült beállítani az autót, mivel az időmérőt megelőzően közel 5 tizedet javítottam az akkor leggyorsabb időmhoz.

R1: Szerencsére kimaradtam a legnagyobb balesetekből, előlem többen is hibáztak. A gumik a végére nagyon elkoptak, így a végén már arra figyeltem, hogy behozzam, hiszen Tóth Dávidot már nem tudtam volna befogni. P2 így is meglett.

R2: Kicsit állítottam a beállításon, végül rosszul döntöttem. Ezen a futamon is a 8. helyről indultam. Itt is voltak nagyobb balesetek az elején, amiből ki tudtam maradni. Sajnos a setup módosítást követően jobban kopott a gumi. De itt is meglett a P2.

:)
Molnár Attila

Bírói testület
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Bírói testület » 2019.01.22. 09:57

A szerver két féle keverékkel fut, medium és hard. Lehet tesztelgetni őket, véleményt írni. Szombat este tartunk egy szavazást és amelyik nyer, az lesz innentől kezdve minden fordulóban!

Bírói testület
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Bírói testület » 2019.01.25. 23:18

Bírói döntések kint!

Szűcs Mátéezen a versenyhétvégén 40 büntetőpontot szedett össze, ami a szabályzat értelmében: "Aki egy versenyhétvégén összegyűjt 30 büntetőpontot, a következő versenyhétvégéje első futamán egy box utca áthajtásos büntetést le kell tölteni az első 5 körben."

> Bajnoki állás <
Hamarosan teljesen fel lesz töltve a csapatverseny is és az egyéni pontverseny a kiadott büntetésekkel fog módosulni.

MetaC
VSR Szervertag 2019
Teljes név: Szűcs Máté
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: MetaC » 2019.01.26. 07:49

Úgy látszik én voltam a legnagyobb ludas a futamon minden igyekezetem ellenére. Sajnos közel sem sikerült ráérezni az autóra kb 3 év forma autós kihagyás után. Így inkább nem erőltetem ezt. Elnézést Kornél és Balázs a futamon történt incidensek miatt!
Kép

Nyil
Teljes név: Nyilas László

HozzászólásSzerző: Nyil » 2019.01.26. 15:31

Hol kellene látnom a büntetéseket??

Juhász Csaba
VSR Szervertag 2019

HozzászólásSzerző: Juhász Csaba » 2019.01.26. 15:36

Futam eredmények / pontverseny. Régebben az volt kiírva, hogy bírói döntések :)

Bírói testület
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Bírói testület » 2019.01.26. 16:03

Gumi ügyben kinek mi a véleménye? Döntsük el együtt. Spa-ban most jobb a helyzet, nem melegszik úgy, mert van idő hűlni. Interlagos kivételével ez végig igaz lesz. Két keveréket nem akarunk engedni, mert ha nem is bírná ki a medium, lesz aki azért megy azzal, mert így fogja tartani a hard gumisokkal a tempót és jön a baleset a futam vége fele. Legyen egységesen a keményebb keverék?

Juhász Csaba
VSR Szervertag 2019

HozzászólásSzerző: Juhász Csaba » 2019.01.26. 16:19

indítsatok szavazást valahol, szerintem maradjon a medium, tök mindegy hogy a hideg gumi miatt lesz forgolódás, vagy azért mert elkopott. Ha marad az autóból valami a verseny végére még használható :D

Vissza: “Assetto Corsa: VRS eSport Formula Series”