Társalgó

A VRS eSport - Virtual SimRacing 2 támogatott bajnokságot is indít, valamint a két bajnokság összesített eredményei alapján is nyeremények kerülnek majd kiosztásra. Minden eddiginél fontosabb lesz a kiegyensúlyozott szereplés. 2019-es első bajnokságunk Formula Series névre hallgat. TATUUS FA01-es kódjelű gépeket fogjuk meghajtani 6 különböző pályán. A szezon rövidsége miatt nincs eldobható futam.

Moderátor: BT Tag

Nyil
Teljes név: Nyilas László

Re: Társalgó

HozzászólásSzerző: Nyil » 2019.01.26. 16:24

Azt kellene először megnézni mennyien próbálták ki egyeltalan a két gumit. Próba nélkül nem sok értelmét látom a szavazásnak.

Bírói testület
Teljes név: VSR Bírói testület
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Bírói testület » 2019.01.26. 16:42

Juhász Csaba írta:
2019.01.26. 16:19
indítsatok szavazást valahol, szerintem maradjon a medium, tök mindegy hogy a hideg gumi miatt lesz forgolódás, vagy azért mert elkopott. Ha marad az autóból valami a verseny végére még használható :D
Írja be mindenki. Úgyse nézték meg sokan, szóval azt a 3-4 kommentet el tudjuk olvasni. Setup ügyileg dőléssel, nyomással könnyebben lehet melegíteni a gumit, mint azt lehűteni úgy, hogy még vezethető legyen a kocsi és biztonságos.
Nyil írta:
2019.01.26. 16:24
Azt kellene először megnézni mennyien próbálták ki egyeltalan a két gumit. Próba nélkül nem sok értelmét látom a szavazásnak. Kép
Viszont ki kell írni valamit, mindjárt futam. Aki leszarta, így járt, futam után maradjon csöndben.
Virtual SimRacing Bírói Testülete

Facebook oldalunk: https://www.facebook.com/VirtualSimRacing

Bármilyen kérdésed van, tedd fel nekünk privátban nyugodtan!

Juhász Csaba
VSR Szervertag 2019
Teljes név: Juhász Csaba

HozzászólásSzerző: Juhász Csaba » 2019.01.26. 16:55

Bírói testület írta:
2019.01.26. 16:42
Juhász Csaba írta:
2019.01.26. 16:19
indítsatok szavazást valahol, szerintem maradjon a medium, tök mindegy hogy a hideg gumi miatt lesz forgolódás, vagy azért mert elkopott. Ha marad az autóból valami a verseny végére még használható :D
Írja be mindenki. Úgyse nézték meg sokan, szóval azt a 3-4 kommentet el tudjuk olvasni. Setup ügyileg dőléssel, nyomással könnyebben lehet melegíteni a gumit, mint azt lehűteni úgy, hogy még vezethető legyen a kocsi és biztonságos.
Nyil írta:
2019.01.26. 16:24
Azt kellene először megnézni mennyien próbálták ki egyeltalan a két gumit. Próba nélkül nem sok értelmét látom a szavazásnak. Kép
Viszont ki kell írni valamit, mindjárt futam. Aki leszarta, így járt, futam után maradjon csöndben.
írtam Daninak, hogy Spa-ba ne eröltessük a hardot, mert nem melegszik fel, még közép szektorban sem. Eau rouge tőgázon nem lehet normálisan bevenni ha alacsony leszorító erővel mész, és a sikán is vicces kigyorson. Ha leszünk 30-an a futamon. Nem szeretnék még egy Mugello r1-et.

Bírói testület
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Bírói testület » 2019.01.26. 17:01

Juhász Csaba írta:
2019.01.26. 16:55
Eau rouge tőgázon nem lehet normálisan bevenni ha alacsony leszorító erővel mész
Na pont az ilyen pillanatban kéne gondolkozni a pilótáknak és nem kéne mindent túlbitosítani.

Juhász Csaba
VSR Szervertag 2019

HozzászólásSzerző: Juhász Csaba » 2019.01.26. 17:27

Bírói testület írta:
2019.01.26. 17:01
Juhász Csaba írta:
2019.01.26. 16:55
Eau rouge tőgázon nem lehet normálisan bevenni ha alacsony leszorító erővel mész
Na pont az ilyen pillanatban kéne gondolkozni a pilótáknak és nem kéne mindent túlbitosítani.
mindegy, ha inaktív a fórum határozzátok meg Ti a gumikeveréket egyes versenyekre, és akkor nem lesz köpködés.

Juhász Csaba
VSR Szervertag 2019

HozzászólásSzerző: Juhász Csaba » 2019.01.26. 17:28

MetaC írta:
2019.01.26. 07:49
Úgy látszik én voltam a legnagyobb ludas a futamon minden igyekezetem ellenére. Sajnos közel sem sikerült ráérezni az autóra kb 3 év forma autós kihagyás után. Így inkább nem erőltetem ezt. Elnézést Kornél és Balázs a futamon történt incidensek miatt!
ne add fel, két éve Én sem ültem versenyen, pedig volt elképzelés.

Nyil

HozzászólásSzerző: Nyil » 2019.01.26. 17:46

írtam Daninak, hogy Spa-ba ne eröltessük a hardot, mert nem melegszik fel, még közép szektorban sem. Eau rouge tőgázon nem lehet normálisan bevenni ha alacsony leszorító erővel mész, és a sikán is vicces kigyorson. Ha leszünk 30-an a futamon. Nem szeretnék még egy Mugello r1-et.[/quote]

Na ezt nem egészen értem. Azért ne legyen a keményebb gumi mert nem megy el a pálya egy részen padló gázon?
Eddig úgy gondoltam hogy ilyen esetben vagy setelni kell vagy el kell venni a gázt. Ha mindenhol padlón akarnánk menni akkor arra vannak más játékok. Vagy vegyük le a gumikopást!
Véleményem szerint ha minden marad úgy mint mugelloban akkor teljesen mindegy melyik gumin megyünk. Hardon azért lesz csúszkálás mert nem melegszik fel, mediumom meg azért mert elfogy. Jobban oda kell figyelni és alkalmazkodni a helyzethez. Ha ez nincs akkor a fene megette az egészet.
Azzal egyet értek, hogy a hard gumin jobban kell figyelni már az elejétől mert nem tapad úgy mint a med. A med viszont a végére fogy el teljesen ha gyepálja az ember.

Juhász Csaba
VSR Szervertag 2019

HozzászólásSzerző: Juhász Csaba » 2019.01.26. 17:57

Nyil írta:
2019.01.26. 17:46
írtam Daninak, hogy Spa-ba ne eröltessük a hardot, mert nem melegszik fel, még közép szektorban sem. Eau rouge tőgázon nem lehet normálisan bevenni ha alacsony leszorító erővel mész, és a sikán is vicces kigyorson. Ha leszünk 30-an a futamon. Nem szeretnék még egy Mugello r1-et.
Na ezt nem egészen értem. Kép Azért ne legyen a keményebb gumi mert nem megy el a pálya egy részen padló gázon?
Eddig úgy gondoltam hogy ilyen esetben vagy setelni kell vagy el kell venni a gázt. Ha mindenhol padlón akarnánk menni akkor arra vannak más játékok. Vagy vegyük le a gumikopást! KépKépKép
Véleményem szerint ha minden marad úgy mint mugelloban akkor teljesen mindegy melyik gumin megyünk. Hardon azért lesz csúszkálás mert nem melegszik fel, mediumom meg azért mert elfogy. Jobban oda kell figyelni és alkalmazkodni a helyzethez. Ha ez nincs akkor a fene megette az egészet. Kép
Azzal egyet értek, hogy a hard gumin jobban kell figyelni már az elejétől mert nem tapad úgy mint a med. A med viszont a végére fogy el teljesen ha gyepálja az ember.
[/quote]

ezt arra írtam, ha kicsi a leszorítóerő, és valaki hideg gumin nyélen elrúgja, akkor gondok lehetnek :) főleg ha tele a poci

Nyil

HozzászólásSzerző: Nyil » 2019.01.26. 18:06

ezt arra írtam, ha kicsi a leszorítóerő, és valaki hideg gumin nyélen elrúgja, akkor gondok lehetnek :) főleg ha tele a poci[/quote írta:
Így már értem! KépKép Egyet is értek veled. Viszont pont arról beszélünk hogy ezt a közösség érdekében mindenkinek le kellene tesztelnie, hogyan viselkedik az autó-gumi és hogy vannak körülöttünk. Kép

Juhász Csaba
VSR Szervertag 2019

HozzászólásSzerző: Juhász Csaba » 2019.01.26. 18:19

Nyil írta:
2019.01.26. 18:06
ezt arra írtam, ha kicsi a leszorítóerő, és valaki hideg gumin nyélen elrúgja, akkor gondok lehetnek :) főleg ha tele a poci[/quote írta:
Így már értem! KépKép Egyet is értek veled. Viszont pont arról beszélünk hogy ezt a közösség érdekében mindenkinek le kellene tesztelnie, hogyan viselkedik az autó-gumi és hogy vannak körülöttünk. Kép
naja, ez lenne a normális. azért kíváncsi lennék, hogy mennyien mennek versenytávot futam előtt :mrgreen: :lol: :shock: :roll: :ugeek:

Nyil

HozzászólásSzerző: Nyil » 2019.01.26. 18:55

Juhász Csaba írta:
Nyil írta:
naja, ez lenne a normális. azért kíváncsi lennék, hogy mennyien mennek versenytávot futam előtt :mrgreen: :lol: :shock: :roll: :ugeek:
Ilyenkor szombaton este mehetnénk egy két rövid futamot (amiről szó van), gondolom többen ráérnek mint pl a keddi tesztfutamon.

Jól elbeszélgetünk ketten! KépKép

Juhász Csaba
VSR Szervertag 2019

HozzászólásSzerző: Juhász Csaba » 2019.01.26. 19:21

Nyil írta:
2019.01.26. 18:55
Juhász Csaba írta:
Nyil írta:
Ilyenkor szombaton este mehetnénk egy két rövid futamot (amiről szó van), gondolom többen ráérnek mint pl a keddi tesztfutamon.

Jól elbeszélgetünk ketten! KépKép
:) növeljük a fórum aktivitást :mrgreen: még logi formula force ex-el kezdetem, htcc 13' két héten keresztül futamról futamra készültünk mint a félőrültek, hogy feljussunk b szerverre, majd a végén a-ra. :mrgreen: gyakorolni kell, azt levan a gond.

Nyil

HozzászólásSzerző: Nyil » 2019.01.26. 19:29

:) növeljük a fórum aktivitást :mrgreen: még logi formula force ex-el kezdetem, htcc 13' két héten keresztül futamról futamra készültünk mint a félőrültek, hogy feljussunk b szerverre, majd a végén a-ra. :mrgreen: gyakorolni kell, azt levan a gond.[/quote írta:
Jaja, mikor kezdtem elég sok időt fordítottam én is az edzésekre és a lehető legtöbb versenytav megtételére. Amikor lehet időm és a család mellett van lehetőségem jövök akar még teszt futamra is. Valami oknál fogva sokan mégsem voltunk legutóbb sem. Attól függetlenül szerintem egy jót versenyeztünk öten is. Nem volt lökdösődés, sőt kanyarokon keresztül tudtunk egymás mellett menni.

Bírói testület
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Bírói testület » 2019.01.26. 20:01

Egyszer rontja el valaki az idézetet és úgy felborulnak a hozzászólások, hogy 20 percig tart kibogarászni azt a 4 kommentet, hogy ki melyik részét írta. Köszi! :D :D :D

Mi jelenleg arra hajlunk, hogy inkább legyen hidegebb a gumi és éljük túl az első 3-4 kanyart, mint az, hogy a végére rossz a gumi. Rajt után, a medium se melegszik fel rendesen egy rajt - féktáv - kigyorsítás szakaszon.

Tequila

HozzászólásSzerző: Tequila » 2019.01.26. 20:29

Nekem a hard nemjön be, és inkább az utolsó két kör legyen csúszkálósabb, mint az egész futam. Konkrétan alig tudok rendesen körbeérni vele.
Szerintem sokkal biztonságosabb a medium gumi, akár legyen egy minimum guminyomás megadva, hogy biztos kibírja a végéig.
Gabor Bernhardt

Bírói testület
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Bírói testület » 2019.01.26. 20:33

Tequila írta:
2019.01.26. 20:29
Szerintem sokkal biztonságosabb a medium gumi, akár legyen egy minimum guminyomás megadva, hogy biztos kibírja a végéig.
Nem tudjuk ellenőrízni.

barcalaci84
VSR Szervertag 2019
Teljes név: Nagy Laci

HozzászólásSzerző: barcalaci84 » 2019.01.26. 21:15

SRS-en lenyomtam egy szezont (fixed setuppal) ezzel a tatuussal és a medium gumi simán kibírja 20 percet..kicsit lassul persze a végére , de semmi gond nem volt vele...kicsit értetlenül állok ez előtt a gumimizéria előtt :)
a hard guminak semmi értelme...maximum arra jó h a tömegbaleseteket okozók a hideg hard gumira fogják a kamikaze akciókat az első pár körben :)

Bírói testület
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Bírói testület » 2019.01.27. 09:04

barcalaci84 írta:
2019.01.26. 21:15
kicsit értetlenül állok ez előtt a gumimizéria előtt :)
Nem voltál Mugelloban, szóval nem tudsz mindent. Volt egy "pár baleset". A gumi sok embernél, főleg akiket kiraktak a pálya szélére, nem nagyon bírta már a végén. Keressük a lehetőségeket, hogy mivel lehetne kulturáltabb futamokat rendezni és az egyik a megfelelő gumi használata. Valszeg kicsit túltoltuk a dolgot amúgy, mert görcsösen próbáljuk javítani a dolgot, pedig igazából a fejekben van a legnagyobb gond.

Mind a két keverék engedélyezve lesz. Aki életre bírja kelteni a hardot és úgy gondolja az jobb neki hosszabb távon, mehet vele, aki jól bánik a mediummal és nem koptatja szét, az meg tud menni azzal.

Szerdán este tesztfutamok lesznek, amire szeretnénk ha minél többen eljönnétek. Rövid, 3 futamos futamok lesznek csak, így 1 óra alatt 5-6 menet is letolható. Megkérünk mindenkit, hogy jöjjön el, gyakoroljuk a versenyhelyzetet. Pár apró dologgal simán csökkenthető a balesetk száma. Kezdés 20:00-kor.

fecsii
VSR Szervertag 2019

HozzászólásSzerző: fecsii » 2019.01.28. 18:11

Sziasztok!

Úgy látom nagyon érzelmes versenyek vannak 😀

Megpróbálok mindent felrakni a gépre ami kell, és ha a gyerek meg a feleségem szerint is ráérek akkor megpróbálok majd csatlakozni egyszer kétszer versenyekre.

Szerver van mindig nyitva? Vagy külön jelentkezni kell?
Más:
Tudtok ajánlani valami jó időjárás módot? Vagy felesleges?

Köszi a választ előre is.

Juhász Csaba
VSR Szervertag 2019

HozzászólásSzerző: Juhász Csaba » 2019.01.28. 18:24

nagyobb probléma megtalálni a balanszt ezen a pályán, mint a aggódni a gumikopás miatt :D

Atesz
VSR Szervertag 2019
Teljes név: Dencs Attila

HozzászólásSzerző: Atesz » 2019.01.28. 18:25

fecsii írta:
2019.01.28. 18:11
Sziasztok!

Úgy látom nagyon érzelmes versenyek vannak 😀

Megpróbálok mindent felrakni a gépre ami kell, és ha a gyerek meg a feleségem szerint is ráérek akkor megpróbálok majd csatlakozni egyszer kétszer versenyekre.

Szerver van mindig nyitva? Vagy külön jelentkezni kell?
Az érzelmes szó helyett akár mást is lehetne használni, de igyekszünk javítani a helyzeten... :D
Hotlap szerver szinte mindig üzemel, ahol tudsz gyakorolni és hotlap időt futni.
Szervernév:VSR.hu – TT Cup | jelszó: 1234
Simán felmész és tudsz gyakorolni.
Dencs Attila

tothdavid
VSR Szervertag 2019
Teljes név: Tóth Dávid

HozzászólásSzerző: tothdavid » 2019.01.28. 19:13

Sziasztok!

Most próbáltam felmenni a szerverre, de checksum error miatt nem enged fel egyikre semi. Tudnátok segíteni hol lehet a probléma?

Bírói testület
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Bírói testület » 2019.01.28. 19:43

Festés csomag kész, a korábbi linkeken elérhető. Elég felülírni az előzőt!

Bírói testület
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Bírói testület » 2019.01.28. 19:48

tothdavid írta:
2019.01.28. 19:13
Sziasztok!

Most próbáltam felmenni a szerverre, de checksum error miatt nem enged fel egyikre semi. Tudnátok segíteni hol lehet a probléma?
Csinálj steam-en egy fájl ellenőrzést. Elsőre a pályára tippelnénk, de mivel a test race szerver a gyárival fut, ezért fura. Elsőre jobb ötletünk nincs.

tothdavid
VSR Szervertag 2019
Teljes név: Tóth Dávid

HozzászólásSzerző: tothdavid » 2019.01.28. 19:51

Bírói testület írta:
2019.01.28. 19:48
tothdavid írta:
2019.01.28. 19:13
Sziasztok!

Csinálj steam-en egy fájl ellenőrzést. Elsőre a pályára tippelnénk, de mivel a test race szerver a gyárival fut, ezért fura. Elsőre jobb ötletünk nincs.
Megoldódott, valóban a pályával volt a hiba, köszi!

Vissza: “Assetto Corsa: VRS eSport Formula Series”