Társalgó

A VRS eSport - Virtual SimRacing 2 támogatott bajnokságot is indít, valamint a két bajnokság összesített eredményei alapján is nyeremények kerülnek majd kiosztásra. Minden eddiginél fontosabb lesz a kiegyensúlyozott szereplés. 2019-es első bajnokságunk Formula Series névre hallgat. TATUUS FA01-es kódjelű gépeket fogjuk meghajtani 6 különböző pályán. A szezon rövidsége miatt nincs eldobható futam.

Moderátor: BT Tag

Bírói testület
Teljes név: VSR Bírói testület
Kapcsolat:

Re: Társalgó

HozzászólásSzerző: Bírói testület » 2019.01.30. 17:08

Sziasztok! Este 20:00-tól 3 körös tesztfutamokkal lehet készülni a következő Formula Series fordulóra!
Virtual SimRacing Bírói Testülete

Facebook oldalunk: https://www.facebook.com/VirtualSimRacing

Bármilyen kérdésed van, tedd fel nekünk privátban nyugodtan!

Hartge
Teljes név: Gabor (Hartge)
Kapcsolat:

RCRRHU TV

HozzászólásSzerző: Hartge » 2019.01.31. 17:03

Kedves Versenyzők!

Minden technikai feltétel tökéletesen adott a következő fordulóhoz. Részünkről mindent megteszünk, hogy a lehető legjobb minőségben küldjük majd ki az anyagot a világhálóra. Egyre többen érdeklődnek irántunk, ami jó dolog. Annyit szeretnék kérni a hátralévő futamokkal kapcsolatosan, hogy próbáljunk meg egy eSport minőségű bajnokságot lehozni közösen. Tudom egy apró kontakt elég , és pörög az autó kifele, azt is Tudom külföldön sincs ez másképp, Verstappen is borított már embert iRacing futamon és társai, de mi tegyünk le többet az asztalra! Meg lehet csinálni!

Nézzük a tükröt, figyeljük a féktávot, ha kell az ellenféllel együtt vegyük számításba a féktávot, hisz teljesen más csatában egy fékezni, mint gyakorláson. Aki versenyzett az tudja. Nehéz dolog belátom, pörög az adrenalin, fiatalok vagytok, bizonyítani akartok, de ha egy harcban vesztes vagy, de úgy veszítesz, hogy mellette fairplay is, az nálam pl felbecsülhetetlen értékű. Egy szép csatával HŐS vagy, és a közvetítésben is úgy jelensz meg ahogy kell! FIGYELJ az ellenfeledre!

Egyedülálló kezdeményezés a miénk, ilyet senki nem csinál, (vagy kevesen). Rengeteg munkánk van benne minden oldalról. Daninak is, Balázsnak is, nem kevés feladat van a hátán, hogy mi a rácson vagyunk, és egy minőségi platform mellett csinálhatjuk ezt a sportot.

Jó futamot mindenkinek!
Hart
Real Cars Real Racing Hungary - Hartge Fox3

banacory
VSR Szervertag 2019
Teljes név: Bana Kornél

HozzászólásSzerző: banacory » 2019.01.31. 21:37

Srácok bocsi, lefikáztam egyeseket, hogy kilöktek, hát visszanéztem, és nem tudom mi történt az eau rouge-ba, de magamtól szálltam el, pedig gyakorlások alatt is mentem már be olyan szögbe, fel se tettem a rázóra, mint néha, de akkor se dobott el.

afonyabacsi
VSR Szervertag 2019
Teljes név: Lőrincz Árpád

HozzászólásSzerző: afonyabacsi » 2019.01.31. 22:29

A 1. futamon kétszer próbáltam végigmenni az Eau Rogue utáni egyenesen, ez lett belőle:
https://www.youtube.com/watch?v=6ZkqCetuz8g
:D Az első esetet még valahol megértem, de a második már végképp a legszebb Driveclub-os időket idézte...
(CrewChief, miután megáll a kocsim a pörgés után: "Clear on the left..." :D )

Zippair
VSR Szervertag 2019
Teljes név: Kökényesi Péter

HozzászólásSzerző: Zippair » 2019.01.31. 23:20

Én vagyok ez első futamos gyilkosod. :oops: Ne haragudj, az én hibám volt, nem mértem fel jól, milyen tempóban közeledsz, az előttem jobb oldalon közlekedő autó pedig nagyon lassan ment, hirtelen kellett kikerülnöm, ráadásul nagy ívben akartam kerülni, ismerve az első forduló dodgem futamait.
Sorry....
Kökényesi Péter

danikosz
Teljes név: Molnár Dániel
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: danikosz » 2019.02.01. 09:09

R1: Kikerültem mindent és mindenkit, P4. Tavaly óta megyünk VRS Sport által támogatott futamokat, azóta még sose végeztem top5-ben, mert folyamatosan kiraknak. Boldogság volt.
R2: Még élveztem a negyedik helyet ezért hibáztam egy szép nagyot. Nagyon elcsesztem az elejét, rosszul mértem fel a féktávot. Vagyis a féktáv megvolt, csak utána próbáltam hamar gyorsítani. Bocsánat Nagy László meg a többiek, akik utána nekünk jöttek. Legalább dobogóra behoztad ahogy láttam. Utána kiraktak a bukótérbe a pálya közepén, ott elment a futam.
Molnár Dániel #99

afonyabacsi
VSR Szervertag 2019
Teljes név: Lőrincz Árpád

HozzászólásSzerző: afonyabacsi » 2019.02.01. 10:29

Zippair írta:
2019.01.31. 23:20
Én vagyok ez első futamos gyilkosod. :oops: Ne haragudj, az én hibám volt, nem mértem fel jól, milyen tempóban közeledsz, az előttem jobb oldalon közlekedő autó pedig nagyon lassan ment, hirtelen kellett kikerülnöm, ráadásul nagy ívben akartam kerülni, ismerve az első forduló dodgem futamait.
Sorry....
Nem haragszom, az benne volt a pakliban, ez a Formula autó olyan gyors reakcióidőt és precíz mozdulatokat/pedálkezelést kíván, ami szerintem a mezőnyben nagyjából 5 embernek van meg. A mugello-i első futamon 29. rajthelyről 13. lettem, itt meg a második futamon 19. rajthelyről 8., úgy, hogy még a felkészüléses alapból is fos köridőimet sem tudtam megközelíteni egyik futamon sem, csak folyamatosan potyogtak ki előlem az emberek, én meg inkább félreálltam, ha valaki a közelembe került... :)

KRicsi90
VSR Szervertag 2019
Teljes név: Katona Richárd

HozzászólásSzerző: KRicsi90 » 2019.02.01. 10:56

Sziasztok. A futamon észrevettem, hogy nagyából mindenki szélesített nem is kicsit. Nem teljesen tartom fer dolognak ezt, lehet megköveztek érte :) Szóval arra gondoltam hogy lehet hogy itt is kellene használni a PLP-t ami sokkal szigorúbb mint az AC.

Juhász Csaba
VSR Szervertag 2019
Teljes név: Juhász Csaba

HozzászólásSzerző: Juhász Csaba » 2019.02.01. 15:31

Q: talán p18 elég szarul ment, nem éreztem a pályát, így nem akartam beleszólni a dolgokba.

R1: Jó rajtot sikerült fogni, t1-ben nem volt para, elfordult mindenki. Eau Rouge után volt valami, feljöttem p12-re t11-ből kijövet valaki megúszott, majd volt egy meredek kikerülés utána p10. 3. körben Kiss Dáviddal egy jót csatáztam. Sokáig tartottam a 9. helyet, Katona Richárddal jót harcoltunk a poziért, viszont t8-ban megindult az autó hátulja, mivel közel voltam hozzá nem tudtam mit csinálni megtoltam egy picit. P9 értem be, így meg lett a p2 r2-re

R2: Viszonylag jó rajtot sikerült venni, 2. kör végén Tóth Dávid elment mellettem szélárnyákból, majd Nándori Márk belém jött hátulról a sikánnál. Szerencse a szerencsétlenségben, hogy Bana Kornél megtámasztott így nem forogtam meg, Katona Richárd, Deák Levi elment mellettem, lecsúsztam p6-ra. A futam végéig ment az adok kapok, számomra izgalmas csatákkal. 9. kör elején majdnem felszarvaztam Levit, mivel 150-nél kezdett el fékezni, ekkor Richárd rám jött. Utolsó körben sikerült szélárnyékból elmennie mellettem, sok esélyem nem volt a visszatámadásra. Utolsó kanyarban kontaktoltak Levivel, így be tudtam jönni P4-re.

Összességében sok esélyt nem adtam ennek a hétvégének. Kellett a crash hogy r1-ben előrébb tudjak jönni. Az autó meglepően stabil volt versenyen alatt, gumik is rendben voltak a végéig. Köszi a futamot, találkozunk bumpy földjén :D

oFF: Elgato kártyát használ valaki? :)

Tequila

HozzászólásSzerző: Tequila » 2019.02.01. 17:52

Sziasztok!

Hát röviden összefoglalva borzasztó volt ez a visszatérés közel 6 év kihagyás után!
Látszik, hogy még mennyire nem ismerem ezt a játékot, vagy szimplán már koptak a reflexeim, nem tudom. Az tuti, hogy mire elkezdődött a kvali, már nagyon fáradtak voltak a szemeim(fél 5ös kelés megtette a hatását), nehezen ment a koncentráció.
A kvali viszonylag jól ment, de persze sokat hagytam benne, próbáltam viszonylag biztos köröket menni.
Az első versenynél kellett rájönnöm, hogy a technikám mellett is elment az idő, igaz volt videókártya csere, de azért közel sem volt tökéletes az fps. Rajttól viszonylag jól jöttem el, majd a helyezkedések után próbáltam vmi normális, de biztonságos tempót menni. Ez olyan 6 körig jól ment, egészen addig amíg előttem többen hibáztak, és legnagyobb meglepetésemre a 2. helyen találtam magam. Annyira meglepődtem, hogy hirtelen meg is forogtam. aztán mindig próbáltam utáni valakit megfogni, újabb forgás, a végén 10. voltam, amikor utsó kör sikánban 10. helyen Mézes Gyulával akadtam össze(ezt még vissza kell néznem).
Elépggé csalódottan álltam oda a 2. futam rajtjához, ami kb az első kanyarig tartott nekem, mivel ott páran összementek, és pont elém forogtak, aki ott volt, szinte mindenkivel kontaktoltam, nem tudtam kikerülni. Majd a kör során egyik kollega egy gyors balosban nagyon lassan fordult, nem tudtam már elkerülni a kontaktot, falban kötöttem ki...
A folytatást még eldöntöm, mert eléggé csalódott vagyok, hogy így alakult a verseny. De persze, azért jó volt újra versenyezni.
Gabor Bernhardt

Hartge
Kapcsolat:

SPA (replay) file

HozzászólásSzerző: Hartge » 2019.02.03. 10:30

Sziasztok versenyzők!

HA valakinek akadna SPA-ból Formula Series mentett hotlap köre (replay), kérem dobja át nekem adáshoz kellene. Köszönöm előre is! :mrgreen:

Hart

Juhász Csaba
VSR Szervertag 2019

HozzászólásSzerző: Juhász Csaba » 2019.02.04. 17:45

Ha esetleg nem lesz meg a 30 feletti induló, nem lehetne betenni a gyári zandvoortot? Ez a verzió nem a legjobb, és még keskenyebb is. Spa-ba 21-en indultunk ha jól emlékszem.

Bírói testület
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Bírói testület » 2019.02.04. 22:19

Juhász Csaba írta:
2019.02.04. 17:45
Ha esetleg nem lesz meg a 30 feletti induló, nem lehetne betenni a gyári zandvoortot? Ez a verzió nem a legjobb, és még keskenyebb is. Spa-ba 21-en indultunk ha jól emlékszem.
Érdekes, eddig minden osrw pálya annyi volt, hogy több a rács, a gyári dolgokat bővíti ki. Utána nézünk.

Juhász Csaba
VSR Szervertag 2019

HozzászólásSzerző: Juhász Csaba » 2019.02.05. 07:19

Bírói testület írta:
2019.02.04. 22:19
Juhász Csaba írta:
2019.02.04. 17:45
Érdekes, eddig minden osrw pálya annyi volt, hogy több a rács, a gyári dolgokat bővíti ki. Utána nézünk.
ezt benéztem, akkor nekem más verzió volt meg anno :) ez ugyan az

Hartge
Kapcsolat:

Formula Series SPA közvetítés!

HozzászólásSzerző: Hartge » 2019.02.06. 13:15

Versenyzők! :mrgreen:

Jó hírem van, a Formula Series SPA Francorchamps közvetítése hamarosan elérhető lesz , az összes létező helyen ki fogjuk tenni meg fogjuk mutatni, tehát senki sem marad le semmiről sem. Csupán egy utolsó egyeztetés van hátra a futamok publikálását illetően, de már forró a pite. Így a versenyzők is vissza tudják nézni saját magukat, ami mindenképp jó. Remélem a hátralévő futamokra, egy jól összeszokott mezőnyünk lesz, kevesebb balesettel, és még több csatával.

Legyen így!
Hamarosan, tehát Formula Series SPA!!
Hartge On the Mic

Bírói testület
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Bírói testület » 2019.02.07. 18:00

Bírói döntések kint!

Molnár Dániel a versenyhétvégén 30 büntetőpontot szedett össze, ami a szabályzat értelmében: "Aki egy versenyhétvégén összegyűjt 30 büntetőpontot, a következő versenyhétvégéje első futamán egy box utca áthajtásos büntetést le kell tölteni az első 5 körben."

Szűcs Máté egy korábbi versenyhétvégén 40 büntetőpontot szedett össze, ami a szabályzat értelmében: "Aki egy versenyhétvégén összegyűjt 30 büntetőpontot, a következő versenyhétvégéje első futamán egy box utca áthajtásos büntetést le kell tölteni az első 5 körben."

> Bajnoki állás <

Bírói testület
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Bírói testület » 2019.02.18. 18:40

Bírói döntések kint, pontverseny hamarosan frissül.

Mézes Gyula a versenyhétvégén 40 büntetőpontot szedett össze, ami a szabályzat értelmében: "Aki egy versenyhétvégén összegyűjt 30 büntetőpontot, a következő versenyhétvégéje első futamán egy box utca áthajtásos büntetést le kell tölteni az első 5 körben."

Mézes Gyula elérte az 55 pontos büntetést, ami a szabályzat értelmében: "Bajnokságban elért 50 büntetőpont után a pilóta nem futhat mért kört a következő versenyhétvégéje időmérő edzésein "

Szűcs Máté egy korábbi versenyhétvégén 40 büntetőpontot szedett össze, ami a szabályzat értelmében: "Aki egy versenyhétvégén összegyűjt 30 büntetőpontot, a következő versenyhétvégéje első futamán egy box utca áthajtásos büntetést le kell tölteni az első 5 körben."

> Bajnoki állás <

KRicsi90
VSR Szervertag 2019
Teljes név: Katona Richárd

HozzászólásSzerző: KRicsi90 » 2019.02.26. 09:29

Sziasztok.
Közvetítés várható még ? :)

Bírói testület
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Bírói testület » 2019.02.26. 12:44

KRicsi90 írta:
2019.02.26. 09:29
Sziasztok.
Közvetítés várható még ? :)
Információink szerint minden Formula és TT fordulóról lesz valamilyen felvétel: teljes adás / kommentáros összefoglaló / zenés összefoglaló. Valami lesz. Amint kapjuk a felvételeket, folyamatosan tesszük majd közzé Facebook oldalon.

Nyil
Teljes név: Nyilas László

HozzászólásSzerző: Nyil » 2019.02.27. 12:39

Nincs nagy tolongás valahogy erre a pályára. Ez a pályának szól vagy más oka lehet?

Bírói testület
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Bírói testület » 2019.02.27. 14:40

Nyil írta:
2019.02.27. 12:39
Nincs nagy tolongás valahogy erre a pályára. Kép Ez a pályának szól vagy más oka lehet?
Zandvoortra is ekkora volt a tolongás 2 nappal futam előtt.

Nyil
Teljes név: Nyilas László

HozzászólásSzerző: Nyil » 2019.02.28. 22:38

Srácok!! Ezek a futamok?! Már csak nevetek, legfőképpen magamon...!

Bírói testület
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Bírói testület » 2019.03.05. 18:24

Bírói döntés kint, pontok frissítve!

Bírói testület
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Bírói testület » 2019.03.19. 08:42

Bírói döntés kint, pontok hamarosan frissítve!

Bírói testület
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Bírói testület » 2019.03.28. 21:33

Vissza: “Assetto Corsa: VRS eSport Formula Series”