GTR2 - Race07 Társalgó

GTR EVO, RACE07 , STCC I , STCC II , Race On stb...
Társalgó,ötletelő,kibeszélő. Közös szervezésű futamok.

Moderátor: BT Tag

The Gamer Zabi
Teljes név: Nem használom többet

Re: GTR2 - Race07 Társalgó

HozzászólásSzerző: The Gamer Zabi » 2016.01.04. 11:14

danikosz írta:A felépítése hasonlít majd a HTCC-re. Lesz autó téren új dolog, meg pár eltérés a két versenykiírás között,de semmi drámai. Ma néztünk meg két pályát és szerintem eléggé üt majd a naptár.

Egy dolog van amiben jöhet a segítség a köv 3 napban. A bajnokság neve! :D
Eléggé változatos a naptár,így nem tud lenni európai (ETCC). ázsiai (ATCC) vagy mondjuk amcsi (USTCC vagy tök tudja mi) lenni a neve. A HTCC nevet nem szeretnénk most használni.

Jelen állás szerint VTCC (Virtual Touring blabla..) a neve. Ha esetleg van jobb ötlet,hogy milyen TCC legyen akkor jöhet. A bajnoki kiírás pénteken,de inkább szombat délelőtt várható!
Egyet találtam most ki röptébe: RTCC (Race Touring Car Championship)
Jöhet hideg, meleg. :D

DzSiBi

HozzászólásSzerző: DzSiBi » 2016.01.04. 13:55

The Gamer Zabi írta:
danikosz írta:A felépítése hasonlít majd a HTCC-re. Lesz autó téren új dolog, meg pár eltérés a két versenykiírás között,de semmi drámai. Ma néztünk meg két pályát és szerintem eléggé üt majd a naptár.

Egy dolog van amiben jöhet a segítség a köv 3 napban. A bajnokság neve! :D
Eléggé változatos a naptár,így nem tud lenni európai (ETCC). ázsiai (ATCC) vagy mondjuk amcsi (USTCC vagy tök tudja mi) lenni a neve. A HTCC nevet nem szeretnénk most használni.

Jelen állás szerint VTCC (Virtual Touring blabla..) a neve. Ha esetleg van jobb ötlet,hogy milyen TCC legyen akkor jöhet. A bajnoki kiírás pénteken,de inkább szombat délelőtt várható!
Egyet találtam most ki röptébe: RTCC (Race Touring Car Championship)
Jöhet hideg, meleg. :D
nekem ez tetszik
Kép

#5 Gabor Viski | George Racing Team(link)
//////NASCAR Everything else is just a game...
iRacing.com The World's Best Motorsport Simulation
VSR.hu Itt a legjobbakkal versenyezhetsz!
iR MyRacingAPP

Adam Jonas
Teljes név: Jónás Ádám

HozzászólásSzerző: Adam Jonas » 2016.01.04. 19:07

VSR TCS - VSR Touring Car Series
„A jó versenyautó a célba érkezést követően szétesik.” - Colin Chapman
http://motorsport-ultimate.blogspot.com - hamarosan!
Rally: starts: 3 - rally wins: 0 - stage wins: 1 - points: 0 pts

The Gamer Zabi

HozzászólásSzerző: The Gamer Zabi » 2016.01.04. 19:35

Üdv!
Megint egy kérdéssel fordulnék hozzátok, de ez egészen másról szólna. Mivel ez egy eléggé összetett téma, így remélem, hogy meg fogom tudni érteni az én tizenkét éves fejemmel is, hogy mi mit jelent.
Na, de akkor a kérdés: Valaki nem tudna esetleg egy olyan oldalt belinkelni, ahonnan megtudnám, hogy hogyan kell ezeket a gépeket beállítani? Keresgéltem, keresgéltem, de nem találtam ilyen oldalt. És hallottam pletykákat arról, hogy egy-egy jó guminyomás másodperceket javíthat az idődön. Illetve mivel úgy gondolom, hogy a vezetési stílusomon még van mit változtatni, azért egy jó setup mindig jól jön... ;)
És még annyi, hogy nem kérek setupokat senkitől, épp ezért kértem direkt egy olyan oldalt, vagy iratot, ami ezt nekem meg tudná mutatni, hogy mit miért, ugyan is a setupokat én magam szeretném csinálni, finomítgatni, de még nem tudom, hogy mivel, és hogyan kezdjem. :)

danikosz
VSR Szervertag 2018
Teljes név: Molnár Dániel
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: danikosz » 2016.01.04. 22:47

The Gamer Zabi írta:Üdv!
Megint egy kérdéssel fordulnék hozzátok, de ez egészen másról szólna. Mivel ez egy eléggé összetett téma, így remélem, hogy meg fogom tudni érteni az én tizenkét éves fejemmel is, hogy mi mit jelent.
Na, de akkor a kérdés: Valaki nem tudna esetleg egy olyan oldalt belinkelni, ahonnan megtudnám, hogy hogyan kell ezeket a gépeket beállítani? Keresgéltem, keresgéltem, de nem találtam ilyen oldalt. És hallottam pletykákat arról, hogy egy-egy jó guminyomás másodperceket javíthat az idődön. Illetve mivel úgy gondolom, hogy a vezetési stílusomon még van mit változtatni, azért egy jó setup mindig jól jön... ;)
És még annyi, hogy nem kérek setupokat senkitől, épp ezért kértem direkt egy olyan oldalt, vagy iratot, ami ezt nekem meg tudná mutatni, hogy mit miért, ugyan is a setupokat én magam szeretném csinálni, finomítgatni, de még nem tudom, hogy mivel, és hogyan kezdjem. :)
Neten rákerestem. Amiket hirtelen találtam.
http://www.rfactorhungary.eoldal.hu/cik ... zites.html
http://gridmotorsports.com/forum/league ... -guide.pdf
http://www.gphungary.hu/hirek/rfactor_a ... asa_2_resz
http://www.gphungary.hu/hirek/rfactor_a ... asa_1_resz
http://www.hopto.hu/download/beallitasi_utmutato.rtf

Ahogy nézem mind rFactor setupolás,de a lényege ugyan az és sok hasonló elnevezéssel találkozol a RAce07be is.
Molnár Dániel #99

huszi

HozzászólásSzerző: huszi » 2016.01.05. 08:20

Üdv.

A Race sorozatban, a túraautóknál nagyon keveset számítanak a beállítások. Az a pletyka, hogy a guminyomáson másodpercek múlhatnak sajnos nem fedi a valóságot. Gyári alapbeállítás és a legjobban belőtt setup között nagyjából 6-8 tized lehet az eltérés, max. Kivéve a váltót, mert az tényleg fontos. Hangsúlyozom, hogy ez csak itt, a túraautó szekcióban, a Race07 sorozatban

A beállítási útmutatók nagyon hasznosak és nagyon sokat tudnak segíteni, de inkább más szimeknél és más kategóriájú autóknál. Itt a Race 07-ben leginkább csak menni, menni és menni kell. Kezdőként pedig ez hatványozottan igaz, mivel a beállításokkal való játszadozáshoz eleve tapasztalat kell, hogy érezhesd a különbséget.

Ha megfogadsz egy tanácsot, akkor a beállítások helyett, nézz sok visszajátszást. A fékpontok és a kanyarsebességek, be- és kijáraton kb a legfontosabbak. Ezeken múlik leginkább egy jó kör. Ha tapasztalatlanként egyből a beállításokra állsz rá, úgy hogy a pályát, az autót még nem ismered kellően az könnyen bevihet a málnásba.

a 2:30-as kör Macauban azt jelenti, hogy még nincs meg a pálya ritmusa a kulcsfontosságú szakaszokon.

Természetesen nem akarlak a setupolástól eltántorítani, mert az jó, ha már ilyen korán érdekel, csak a Race07-ben kevesebb hasznát fogod venni, mert itt nagyon keveset számít, 6-8 tized.
“If everything seems under control, you're not going fast enough.” - Mario Andretti

#920 | Huszár Norbert

The Gamer Zabi

HozzászólásSzerző: The Gamer Zabi » 2016.01.05. 10:40

danikosz írta:
Neten rákerestem. Amiket hirtelen találtam.
http://www.rfactorhungary.eoldal.hu/cik ... zites.html
http://gridmotorsports.com/forum/league ... -guide.pdf
http://www.gphungary.hu/hirek/rfactor_a ... asa_2_resz
http://www.gphungary.hu/hirek/rfactor_a ... asa_1_resz
http://www.hopto.hu/download/beallitasi_utmutato.rtf

Ahogy nézem mind rFactor setupolás,de a lényege ugyan az és sok hasonló elnevezéssel találkozol a RAce07be is.
Örök hálám a válaszokért uraim, és köszönöm Huszár úr a tanácsodat, meg fogom fogadni! :)

weres6
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: weres6 » 2016.01.06. 10:31

Jó, hogy ezt így leírtad Huszi. Még senki sem mondta/írta ezt, pedig én mindig így éreztem. Sokféle csapattársam és élmenő setupját próbáltam már az évek alatt. Voltak közöttük nekem furcsák, mivel én a gyári alaphoz szoktam mindig, inkább azon állítottam pár apró dolgot. Fék, váltó, szárny....kb ennyi. És igazából ezzel voltam a legstabilabb, plusz finomítani kellett a vezetési stíluson....főleg amikor kihagytam pár hetet. Én amúgy időbeli különbséget nemigen éreztem a setupokon. No meg hát két azonos kört nem is tudom lehet-e összehozni. Azért az elég durva mindig centire ugyanott fékezni-kigyorsítani-kanyartempó. Ebből kiindulva sokszor nem értettem hol bukok tizedeket és hol nyerek tizedeket, pedig érzésre kb ugyanúgy mentem.
Az biztos, hogy nagyon meg kell tanulni a pályát és úgy lehet csiszolni az időből is. Persze az egyénfüggő, hogy ki mennyire gyorsan tanul. Lehet fél óra-1 óra-több óra.
Veres Ákos

danikosz
VSR Szervertag 2018
Teljes név: Molnár Dániel
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: danikosz » 2016.01.06. 10:52

Szerintem ez a setup dolog pályafüggő teljesen. Sok helyen nem érzel olyan drámai különbséged de valahol meg fontos hogy belődd teljesen jóra. Egy olyan pályán ami az autónak könnyebb,nem jön ki úgy a dolog. Mi a setup állítást nagyon megéreztük anno a TDi-vel Magny-Course-ba. Ott nagyon rossz volt és teljesen át kellett állítani a seggét a felfüggesztésnél, hogy a gyors síkánba ne menjen el a mezőbe a kocsi. Emlékszem, az volt az egyetlen pálya a 3 TDi-s évem alatt, ahol nem 1-es,hanem 2-es szárnnyal kellett közlekednem. :D
De az is igaz, hogy volt olyan pálya, ahol tizeden belül mentünk az összes ki be rugózás-t 2-re és az összes ki be rugózás-t 16-ra állított setuppal.
Molnár Dániel #99

huszi

HozzászólásSzerző: huszi » 2016.01.08. 08:59

Mentem én is elég sokat a tádéval, és ezért is állítom, hogy a váltó belövése után, maximum 6-8 tizeden belül megyek gyári setuppal a legjobban belőtt setuphoz képest. Ezt a tesztet vállalom is akármikor :) Meg bármelyik másik FWDvel ugyszintén :)
“If everything seems under control, you're not going fast enough.” - Mario Andretti

#920 | Huszár Norbert

Gordon24
VSR Szervertag 2018

HozzászólásSzerző: Gordon24 » 2016.01.30. 17:34

Sziasztok! Eladó egy Logitech Momo Racing kormány. A Kormány illetve a pedáljai tökéletesen működnek. A Bot váltó az már nem igazán 100%. Azt javítani kellene, ha valaki azzal használná.. 9000ft-s irányárra gondoltam.. Kipróbálható és megtekinthető.. írjatok ha érdekel..
Galambos Péter

TCS #82

HillKart
Teljes név: Dominik Dávid
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: HillKart » 2016.05.12. 16:24

Üdv!
Egy kérdésem lenne az összes VSR admin/szervező felé:
- Terveztek még a RACE 07 nevű játékkal bajnokságot?
Választ/válaszokat előre is köszönöm! :)
Üdv, Dávid (Dominik Dávid)

Gordon24
VSR Szervertag 2018

HozzászólásSzerző: Gordon24 » 2016.05.12. 18:20

HillKart írta:Üdv!

Első körben az a válaszunk, hogy nem.. De 100%-ig nem zárkózunk még el tőle. Az 100% hogy fő bajnokságként, már nem fog a race07 funkcionálni.
Galambos Péter

TCS #82

HillKart
Teljes név: Dominik Dávid
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: HillKart » 2016.05.12. 18:22

Gordon24 írta:
HillKart írta:Üdv!

Első körben az a válaszunk, hogy nem.. De 100%-ig nem zárkózunk még el tőle. Az 100% hogy fő bajnokságként, már nem fog a race07 funkcionálni.

Köszönöm szépen! :)
Üdv, Dávid (Dominik Dávid)

Vissza: “Minden ami GTR EVO - RACE07”