HTCC 2011 - Festések

Magyar túraautó bajnokság 2011. (race-on!)

Moderátor: BT Tag

Gordon24
VSR Szervertag 2018

HTCC 2011 - Festések

HozzászólásSzerző: Gordon24 » 2010.10.24. 21:24

VSRHTCC 2011: Template: HTCC '11

A Festéseket küldhetitek ha kész van erre a Címre:
Polarisext-- Gmail.com

Küldjétek a határidő Január 15!!

A bajnokságban, kötelező jegyek:
Minden alap PSD-ben, megtaláhatóak:

Rajtszámok: (Szélvédőkön találhatóak)
- Számok: Impact(alap PS[cs3] betűstílus, [[regular méret]] Rákattintasz egyből (ha CS3-mas a PS)
Kirakja ezeket a beállításokat. Dupla Katt majd írd be a számod. Ha nem tudod megoldani, vedd ki a szemet, és hagyd üresen,
mert egységes számok lesznek! Úgyis törlöm, és rárakom újra!
- nevedhelye: egyszerüen csak rákattintasz és beirod a neved! Angol irásmód szerint rövidítve. PL: G.Rozsa (Rózsa Géza)(helye mérete fix)
Ugyan úgy Impact mint a szám hasonló adatokkal, ha nincs ilyened hagyd megcsinálom!
- GP, TC kategória: Minden ablak PSD-ben csak egy kattintás a ketgória választás. Rákkatintasz a megfelelőre (ezt ugye a nevezésnél döntöd el)
És automatikusan az ablakon megjelenik. (a másikat ki kell kapcsolni!!)
- Bannerek.. Minden banner szabadon színezhető, rakható rá logó ahogy tetszik.

SZÁMOKAT, NEVEDMÉRETÉT (persze középre húzás engedélyezett!) ÉS A TÁBLÁKON BÁRMIT MEGVÁLTOZTATNI TILOS! GP TC kategória jelölés kötelező!!

Kasztni:

- Rendszám táblák! Ebben a formában ugy ahogy van! (helyük méretük fix!)
- több megkötés nincs azt festetek amit akartok!

Felnik:
- dds fomátumban vannak, de ez ne zavarjon senkit. Nincs hozzá psd.. Egyszerű a dolog körberajzolod a felnit és színezed amilyenre akarod..
Nem kell a vonalait megtratani teljesen felesleges a játékban szépen jelenik meg. Egyedül a kerék anyákat célszerű kihagnyi.
A felni 3 drabból áll a dds- filében... Van egy nagy karika ez a felni pereme, van egy másik ahol ugye a bordázat is megvan ez a felni közepe,
És a gumi mellett van egy csik ami pedig a bordák küllök közötti kis darabokat mutatja. Ezt a 3 dolgot kell festeni, akár lehet különböző színű is...
A felniből mind a 6 filét meg kell csinálni. Egyik esős másik száraz kerék.

Belső Rajtszám táblák:
-VSr logo és a GP hungary logo kötelező! Autó márkáját válaszd ki, majd a Szürke részre (úgy hogy kitöltse) írd fel a neved (angol írásmódban)

Jó festegetést és szép skineket!:D
Galambos Péter

TCS #82

Gordon24
VSR Szervertag 2018

Re: HTCC 2011 - Festések

HozzászólásSzerző: Gordon24 » 2010.10.24. 21:26

Készülödnek a tervek..

Valami ilyesmi lesz:D

A banner nem lesz színezve, mint látjátok az már a sponzoré lehet, magyarán olyan színű lesz amilyet akartok, az lesz rajta amit akartok.

A rajtszámok és a név lesz így kötelező. Plusz, a rendszámtábla, de azt még ki kőll találni:D

Nahh véleményt kérek!:D Hasonló a Cliohoz csak kicsit mégis más....

Kép

Kép
Galambos Péter

TCS #82

Belmej

HozzászólásSzerző: Belmej » 2010.10.24. 23:22

Szerintem jó, én kiegyeznék így vele. ;)

Gordon24
VSR Szervertag 2018

HozzászólásSzerző: Gordon24 » 2010.10.25. 20:36

No!

Kb ez a végleges verzió!

A Bannereken lévő felirat már az én Sponzorom.. Oda azt raktok amit akartok, és olyan színű lesz amilyet akartok:D

A többi viszont kötelező! Első hsz-be leírtam! (ez lesz az olvass el TXT-k ben is a psd-k mellett)

Kép

Kép

Kép

Kép

Véleményt kérek!!!
Galambos Péter

TCS #82

danikosz
VSR Szervertag 2018
Teljes név: Molnár Dániel
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: danikosz » 2010.10.25. 21:33

martin írta:
Gordon24 írta:
Véleményt kérek!!!
Kép
Minten nattyon szep mintennel mek vatyok eleketve ;)
:D :D :D
Molnár Dániel #99

RS80

HozzászólásSzerző: RS80 » 2010.10.25. 21:55

A felniket hogy lehet festeni?? :oops:
Póczik Ákos

Team UNICORSE

Alfa Romeo 156 WTCC S2000

Gordon24
VSR Szervertag 2018

HozzászólásSzerző: Gordon24 » 2010.10.25. 22:30

RS80 írta:A felniket hogy lehet festeni?? :oops:

Hát... Nem egyszerű, de megoldható...

Szóval..

Vegyük a dolgokat... Van a steam. A steam egy gcf filéba csomagolja a texturákat, meg tulajdonképpen mindent ami a Race07 illetve a Race-on vagy tök8 melyiket írom működéséhez kell.

Ezekben a filékeb megvannak az autók dds filéje. (műszerfal, kerekek, minden egyes alkotó elem, amit az autón látsz)

Ki kell szedni (ehhez kell egy progi) majd a kiszedett filéket egy másik progival dekódolni. Utána rendesen ps-el meg lehet festeni..

De mível a Steam, és ezek a program vissza alakítani ezeket a dolgokat nem tudják, így oda ahova az add-on dolgokat tesszük, a Gamedataba létre kell hozni ugyan azt a könyvtár szerkezetet amelyet a Steam készített.
És oda berakni ezeket a festett kütyüket.

A Játék ezt a könyvtárat is figyeli, így ha ebbe teszel új dolgokat akkor innen szedi az információkat.

Így a legközelebbi indításnál nem a gyár színű kerekeket látod, hanem azokat amiket ide tettél.

A Szépség hibája annyi a dolognak, hogy színezi minden ilyen típusú autó kerekét..

De ezen még agyalok, hogy lehet ezt úgy csinálni, hogy hozzá rendeljem egy adott tütühöz.

Remélem érthető:D
Galambos Péter

TCS #82

RS80

HozzászólásSzerző: RS80 » 2010.10.25. 22:48

Gordon24 írta:

Szóval..

Vegyük a dolgokat... Van a steam. A steam egy gcf filéba csomagolja a texturákat, meg tulajdonképpen mindent ami a Race07 illetve a Race-on vagy tök8 melyiket írom működéséhez kell.

Ezekben a filékeb megvannak az autók dds filéje. (műszerfal, kerekek, minden egyes alkotó elem, amit az autón látsz)

Ki kell szedni (ehhez kell egy progi) majd a kiszedett filéket egy másik progival dekódolni. Utána rendesen ps-el meg lehet festeni..

De mível a Steam, és ezek a program vissza alakítani ezeket a dolgokat nem tudják, így oda ahova az add-on dolgokat tesszük, a Gamedataba létre kell hozni ugyan azt a könyvtár szerkezetet amelyet a Steam készített.

A Játék ezt a könyvtárat is figyeli, így ha ebbe teszel új dolgokat akkor innen szedi az információkat.

Így a legközelebbi indításnál nem a gyár színű kerekeket látod, hanem azokat amiket ide tettél.

A Szépség hibája annyi a dolognak, hogy színezi minden ilyen típusú autó kerekét..

De ezen még agyalok, hogy lehet ezt úgy csinálni, hogy hozzá rendeljem egy adott tütühöz.

Aha értem. Hát igen nekem pont arra kellene hogy a 2 autót megkülönböztessem egymástól... :)
Póczik Ákos

Team UNICORSE

Gordon24
VSR Szervertag 2018

HozzászólásSzerző: Gordon24 » 2010.10.25. 22:52

RS80 írta:
Gordon24 írta:

Szóval..

Aha értem. Hát igen nekem pont arra kellene hogy a 2 autót megkülönböztessem egymástól... :)

Majd rá fekszem az ügyre..

Ki akarom találni, mert én is festeni szeretném..
Galambos Péter

TCS #82

Gordon24
VSR Szervertag 2018

HozzászólásSzerző: Gordon24 » 2010.10.26. 18:46

No megvan a felni festés módja a külön álló autókhoz.

Egyszerű, de úgy lesz mint a clio!

Szóval Gamedataba kell új csapatot létrehozni. Szóval akinek színes kereke lesz, illetve akar, mondja meg majd, hogy milyen színű legyen.

Azok az autók nem Custom skinsbe kerülnek majd, hanem a gamedataba, és így a szerverre is fel kerülnek.

Kicsit bonyolultabb, de megoldható.. Szóval akinek ilyen kívánsága van szóljon nyugodtan..

A CRC Intense autói így lesznek!
Galambos Péter

TCS #82

Gordon24
VSR Szervertag 2018

HozzászólásSzerző: Gordon24 » 2010.10.26. 20:17

martin írta:Zőőőőőőőd felnit akarok :!: ill. szeretnék :roll:

Okés! Megcsináltam már hogy te és én is látszódok bent:D Két külön tütü van..

Úgyhogy már csak színezni kell,mert mind a 2 mostmég ugyan olyan.

De ez így müködik... Talán jobb is lesz mint a Custom skins. Ezzel nem lesz annyi minidump.

Szóval azon is agyalok, hogy az egész HTCC pakk így lesz megcsinálva.. Egyszerűbb és ehhez még a vectra custom skins kompatibilitás sem kell.

Ugyanis azt is meg lehet így csinálni. Ami azért jó, mert tavaly elött is volt cumi abból, hogy év közben frissült a steam és nem fogadta onnantól őket.

Így pedig semmi behatása nem lehet a steamnek rá.. Hiszen "gyári autóként" szerepelnek.

Annyi a hiba, (amit mondjuk pont leszarok:D) hogy a ruha nem tudom hogy működik, de akár az is lehet, hogy megy innen majd kipróbálom azt is.
Galambos Péter

TCS #82

Gordon24
VSR Szervertag 2018

HozzászólásSzerző: Gordon24 » 2010.10.26. 20:33

Hehe!_:D

A Ruha kérdés is megoldva:D
Galambos Péter

TCS #82

RS80

HozzászólásSzerző: RS80 » 2010.10.26. 21:43

Nekem majd úgy kellene hogy egyik autón fekete másikon fehér felni van. :D
Póczik Ákos

Team UNICORSE

weres6
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: weres6 » 2010.10.27. 00:11

ilyen felniszínezést én is szeretnék Petya :D
Veres Ákos

Gordon24
VSR Szervertag 2018

HozzászólásSzerző: Gordon24 » 2010.10.27. 17:59

weres6 írta:ilyen felniszínezést én is szeretnék Petya :D

OKS! Bárkinek lehet! Mivel több mint valószínű, hogy minden driver így lesz berakva (aki az első futamig jelentkezik, akik azt lekésik mennek custom skins be és már nem lesz felni festés.. [erre azért lesz szükség, hogy ne kelljen patcheket kiadogatni.])
Szóval aki Január 10 ig jelentkezik annak bármilyen autóra meg lehet csinálni!

Január 25 után már nem.
Galambos Péter

TCS #82

ChocCookie

HozzászólásSzerző: ChocCookie » 2010.10.28. 14:09

Petya!

Ha komolyan mondtad ezt a saját autó csinálást 3d programmal, akkor kipróbálnék egyet. 3ds Max 2010-el szerkeszteném meg, nem tudom tud-e valaki valamit erről, fingom nincs az egészről, elkezdem csinálni és talán jutok is valamire :D Aki képben van valamennyire ezekben a dolgokban, tudna mondani valamit erről a programról, hogy biztos lehet-e csinálni ezzel a Race On-ba autókat? Ahogy nézegettem neten, elég sok mindent csinálnak ezzel, gondolom szimulátorba is simán lehet gépjárműveket kreálni vele...
Veres Ádám Dániel

Adam Jonas
Teljes név: Jónás Ádám

HozzászólásSzerző: Adam Jonas » 2010.10.28. 15:25

ChocCookie írta:Petya!

Ha komolyan mondtad ezt a saját autó csinálást 3d programmal, akkor kipróbálnék egyet. 3ds Max 2010-el szerkeszteném meg, nem tudom tud-e valaki valamit erről, fingom nincs az egészről, elkezdem csinálni és talán jutok is valamire :D Aki képben van valamennyire ezekben a dolgokban, tudna mondani valamit erről a programról, hogy biztos lehet-e csinálni ezzel a Race On-ba autókat? Ahogy nézegettem neten, elég sok mindent csinálnak ezzel, gondolom szimulátorba is simán lehet gépjárműveket kreálni vele...
Én próbálgattam (elkezdtem egy Nissan GT-R R35-öt), de az már az elején kiderült nekem, hogy az első modell nagyon sok időbe telik, mire megcsinálom. Szerintem az a 2 hónap nem lenne elég arra, hogy megcsináld - persze csak ha be is akarod még a HTCC előtt építeni a játékba. :)

Elméletileg lehet, most már rF-hez is van olyan tool, ami kezeli a 3DS Max 2010-es fájlokat, így gondolom, hogy RACE On-hoz is van/lehet valami. Este megpróbálok utána nézni, remélem találok is majd valamit.
„A jó versenyautó a célba érkezést követően szétesik.” - Colin Chapman
http://motorsport-ultimate.blogspot.com - hamarosan!
Rally: starts: 3 - rally wins: 0 - stage wins: 1 - points: 0 pts

ChocCookie

HozzászólásSzerző: ChocCookie » 2010.10.28. 15:46

Adam Jonas írta:
ChocCookie írta:Petya!

Én próbálgattam (elkezdtem egy Nissan GT-R R35-öt), de az már az elején kiderült nekem, hogy az első modell nagyon sok időbe telik, mire megcsinálom. Szerintem az a 2 hónap nem lenne elég arra, hogy megcsináld - persze csak ha be is akarod még a HTCC előtt építeni a játékba. :)

Elméletileg lehet, most már rF-hez is van olyan tool, ami kezeli a 3DS Max 2010-es fájlokat, így gondolom, hogy RACE On-hoz is van/lehet valami. Este megpróbálok utána nézni, remélem találok is majd valamit.
nagyon köszi a segítséget! :D valószínűleg rengeteg időbe fog telni, ha egyáltalán elkészítek egy autót :D amúgy opel calibrát csinálnék valszeg, kerestem de nem találtam ilyen modot a race-hez, de ha tudsz valamit erről akkor már kész is volnék :D
Veres Ádám Dániel

ChocCookie

HozzászólásSzerző: ChocCookie » 2010.10.29. 00:31

ahogy néztem, rFactorhoz van is Opel Calibra DTM :o igaz nem túrakocsi, de több mint a semmi :D
Veres Ádám Dániel

Gordon24
VSR Szervertag 2018

HozzászólásSzerző: Gordon24 » 2010.11.01. 08:01

No srácok! Elkezdhettek festeni ha akartok!.

Ha van kérdés szóljatok!

A PSd-k: (elsö hsz-ben is van link)

HTCC '11
Galambos Péter

TCS #82

Gordon24
VSR Szervertag 2018

HozzászólásSzerző: Gordon24 » 2010.11.06. 22:53

Wazz Isti:D

Elakadtam:DDD

Nem tudom milyen legyen...

2 dolgot találtam ki.

1 lekoppintom a cliót:D

2.. Lekoppintjuk Ferrier autóját és megpróbálok arra kitalálni valami zsírt:D

Ferrier gépe iszonyat jól nézett ki.. Ime:

Kép
Galambos Péter

TCS #82

danikosz
VSR Szervertag 2018
Teljes név: Molnár Dániel
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: danikosz » 2010.11.06. 22:57

Gordon24 írta:Wazz Isti:D

Elakadtam:DDD

Nem tudom milyen legyen...

2 dolgot találtam ki.

1 lekoppintom a cliót:D

2.. Lekoppintjuk Ferrier autóját és megpróbálok arra kitalálni valami zsírt:D

Ferrier gépe iszonyat jól nézett ki.. Ime:

Kép
szerintem ezt koppintsd
vagyis az alap festést csak ugye más szponzor
Molnár Dániel #99

Gordon24
VSR Szervertag 2018

HozzászólásSzerző: Gordon24 » 2010.11.08. 20:15

Fehér, fekete vagy kék?:DD
Galambos Péter

TCS #82

Adam Jonas
Teljes név: Jónás Ádám

HozzászólásSzerző: Adam Jonas » 2010.11.08. 20:25

Gordon24 írta:Fehér, fekete vagy kék?:DD
Fekete sztem :)
„A jó versenyautó a célba érkezést követően szétesik.” - Colin Chapman
http://motorsport-ultimate.blogspot.com - hamarosan!
Rally: starts: 3 - rally wins: 0 - stage wins: 1 - points: 0 pts

Gordon24
VSR Szervertag 2018

HozzászólásSzerző: Gordon24 » 2010.11.08. 20:56

Szerintem úgy lesz:D Hogy a Slick Fekete lesz az esős fehér:D

Legegyszerűbb:D
Galambos Péter

TCS #82

Vissza: “HTCC '11”