VSR.hu Formula 3 Bajnokság '12 - Társalgó

Moderátor: BT Tag

Steven Manod

Re: VSR.hu Formula 3 Bajnokság '12 - Társalgó

HozzászólásSzerző: Steven Manod » 2012.02.16. 11:04

Igaz nekem túl sok közöm nem volt még a top 10-hez se az első futamon. De azért jó volt ,hogy szinte null teszttel hiba nélkül tudtam autózni. Az elején lelassítottam éreztem hogy lesz előttem valami balhé...
Végül 12.hely lett a vége.
Második futamra állítgattam 1-2 dolgot a setupon, és be is jött (Durván fél seccel tudtam gyorsabb köröket futni telivel)Rajt után nem sokkal valaki füvet csípett és elém csúszott vissza (satu) pár másodperces lemaradással utolsó hely :S Zárkóztam fel a többiekre és az 5-6 kör első szektor végén elment az áram... Sajnálom nagyon mert ahogy nézegettek a befutót és a neveket esély meg lett volna egy 10.helyre.

Várom az évad zárót, és köszönöm hogy indulhattam nálatok. Kormány hiba kicsit elvette a kedvem,de talán majd máskor sikerül kicsivel jobb eredményeket elérnem.

Bryan666

HozzászólásSzerző: Bryan666 » 2012.02.16. 11:05

Természetesen az idő hiány miatt nem tudtam készülni a futamra így egy órával a qualy megkezdése előtt kezdtem el körözgetni a pályán. A qualyn nem tudtam normális kört össze rakni így a 14. helyről vártam az első futamot.

Az első futamon elég sokat hibázgattam és persze szerencsével, de meg lett a 8. hely ami a 2. futam pole helyét jelentette.

A második futam előtt egy picit állítottam az autón mert nekem nagyon instabil volt az első futamon. Annyit tudtam vele gyorsulni hogy azért Zsupinál egy picivel nagyobb tempót is tudtam diktálni, de sajna az autó végsebessége nem volt elég ahhoz hogy könnyen megtudjam előzni az előttem lévőt illetve hogy könnyebben tudjak védekezni a támadó pilóta ellen. Így megpróbáltam a technikás részen előzni mert ott tudtam hogy jobb vagyok a vetélytársaknál és párszor sikerült is csak jöttek a kisebb hibák amiket jól tudtam korrigálni kivéve mikor az utolsó előtti körbe az "Alonso-Heidfeld 2007 Síkánnál" megpróbáltam Zsupi mellé betenni az autót hát nem jött össze sajnos én húztam a rövidebbet, így hogy próbáltam megfogni az autót és egyenesbe hozni, másoknak és persze az én kocsimnak a kár költségét is növeltem. Ezúton is bocsánatot kérek azoktól a srácoktól akik érintettek remélem nem fogtok megverni. :) Ezáltal hogy ott a vége előtt 1 és negyed körrel ilyen manőverbe kezdtem így Zsupinak megkönnyítettem a dolgát és magabiztosan megnyerte a futamot és gratulálok jót csatáztam vele és persze Czimer Gabival akitől 1-2 manőverért elnézést kérnék.

Gratulálok a LikeOld csapatnak :D hogy megtudtuk védeni a bajnoki címet, igaz nem sokat tettem hozzá a csapat sikerért, de vésztartaléknak ott voltam. (igaz 2-3x hoztam pontot) Zsoltinak nem gratulálnék még előre az egyéni bajnoki címért, de így neki és Báldinak gratulálok ahogy a szezon eddigi versenyein teljesítettek, igaz van még 2 kemény monzai futam.

Grat mindenkinek! :)
Kép
Kép

KisKimi
VSR Szervertag 2018

HozzászólásSzerző: KisKimi » 2012.02.16. 14:59

Kvali az kiadta, igaz volt egyszer egy -2 tized a második szektorba, de ez van. :D

Első futam rajtja úgy ahogy összejött, első egyenesben Oldman támadott, kívülről elég aggresszív volt, mondom menjél, majd a végén próbálok valamit. Aztán ledobta tálcára és így valahogy elment a harci kedv.. szar volt így, következő körben azonban csak annyit vettem észre hogy jön a Zsulte és attack. Hát mondom nemár, nem lesz ez jó. Védekeztem, jó kis csata volt, de a végén bejött neki egy hiba, így végülis sikerült nyerni. ( leggyorsabb kör nem lett meg.. :cry: )

Második futam. Nagyon óvatos voltam, nem mentem bele semmi hülyeségbe, egyszer akartam, akkor se kellett volna.. látom előttem nagy füst, mondom majd egyik megy jobbra, másik balra, középen elférek, megyünk füst felé, stb. Aztán nem, első szárny minusz, go box. Látom, Zsoltinak sincs első szárny, na mondom most mit fogok sssszívni :D de jófej volt, hagyott nekem helyet a boxba, hogy egyszerre tudjunk pitelni, nagy köszi érte :) Aztán innentől csak jöttünk fel, Metaccal volt még durva csata a végén, az jó volt. ( 2. futamon megint Bryan volt az, aki felhúzta a LikeOLD csapatot, szééépvooolt :D )

Többet vártam. Így kb. semmi esélyem nincs az első helyre, ( Grat Zsolti előre is :D ) ráadásul így fogom megszerezni a második helyet, ilyen mákolósan...Monzába majd nyomom ahogy a csövön kifér, sok tétje nem lesz, mert itt most nyerni szerettem volna. Deeee ez van, remélem máskor is összejön majd vagy ilyen, vagy még ennél is erősebb mezőny :)
Jaaa, és csapatbajnoki cím megvan, jippíííí :D
Báldi Gergő

kisrafa

HozzászólásSzerző: kisrafa » 2012.02.22. 21:05

Gratulálok mindenkinek aki itt volt velünk a szezon során és remélem mindenki szerint egy sikeres bajnokságot futottunk. Nagy gratula Zsoltinak amiért ilyen rendezetten leszervezte a bajnokságot KisKiminek nem kevésbé remélem a cikkek sem voltak rosszak azért amiket írtam. Bízom benne, hogy márciusban velünk tartotok a GP2-ben is és egy hasonló szintű bajnokságot futhatunk le. Bryan veled meg (szinte) biztos vagyok hogy nem utoljára csatáztunk :) Várunk vissza bármikor! :)
Dani Bálint

Ha nagy az arc, jön a kudarc!
"...be yourself, no matter what they say"

Vamos Rafa!!!

KisKimi
VSR Szervertag 2018

HozzászólásSzerző: KisKimi » 2012.02.22. 21:16

Nagy bajnokság volt! Grat mindenkinek, nagy race volt. Zsultééééé, grat a bajnoki címhez, nagyot mentél egész szezonban. ;) Nagyon jó volt a bajnokság, kösz mindent mindenkinek aki segített, részt vett, vagy csak figyelemmel követve. GP2-ben ( ha minden jól megy :) ) találkozunk :)
Báldi Gergő

Attiska
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Attiska » 2012.02.22. 21:27

Köszönöm, hogy itt lehettem és kipróbálhattam magam végre egy rövid szezonban ugyan, de egy igen színvonalas bajnokságba. Sajnálom itt Monzába nem sikerült megszerezni a 8. helyezést. Remélem azért ha az időpont is megfelel akkor sikerül ott is helyt állnom. Gratulálok Zsolteenak és azért magunknak, hogy megszereztük a csapat 3. helyezést. Kösz mindenkinek a jó futamokat! :)
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
F3 2012 - BlackTiger Racing Team - Egyéni 9. hely - Csapat 3. hely

Matthew

HozzászólásSzerző: Matthew » 2012.02.22. 21:49

Én is köszönöm a részvételt. Habár már egy ideje versenyzem, de ez volt az első Open Wheel bajnokságom, ez látszott is, habár szokás szerint a végére kezdtem ráérezni a modra.

Van esély, hogy jövök a GP2-re is, bár annyira egyelőre nem vonz, lehet, hogy lesz olyan jó a mod és a pályák, hogy megéri majd eljönnöm rá.

(Mondjuk a NASCAR-nak jobban örültem volna :twisted: 8-) )
Név: Csöndes Máté Dániel

"Have no fear, Matt is here!"

Bryan666

HozzászólásSzerző: Bryan666 » 2012.02.22. 21:53

A monzai futam eseménydús volt :D de sajnos a 2. futam nem úgy sikerült ahogy kell. Grat Zsolti a bajnoki címhez :) örülök hogy most nem rajtam múlott. :D

Örülök hogy csapatbajnoki cím meglett így azért egy fokkal jobb így abba hagyni ezt a jó kis hobbyt. Nagyon köszönöm a VSR-nek azt amit adott azaz nagyon jó társaságot, jó szervezésű bajnokságokat és színvonalas versenyzést. Kívánom azt azoknak az emberkéknek akik még csak most jöttek ide a VSR-be és az F3 volt az első szezonjuk, hogy kitartás és jó eredményeket érjenek el, higgyétek el megéri. Köszönök mindent Nagy Zsoltnak mert végül is ő segített nekem, hogy jobb legyek, mint voltam anno és azért jó pár futamon szép teljesítményt nyújtottam. Persze a kicsi öcsi Dj Disco-t se hagynám ki az istenítésből :D ő főleg az RFT-be segített nekem, illetve az idei F3-as szezonba is támogattuk egymást, Köszi srácok :P. :D (Azért 2011 VSR F3 Nürburgring 1.futam LikeOLD Racing 1-3 <--- ezt soha nem felejtem el :D)

Sorolhatnám nagyon sokáig mert azért 2009. július óta nagyon sok minden történt itt a VSR-ben:)
Kívánok további sok sikert minden egyes tagnak, remélem hamar vissza tudok térni és esetleg feltudom venni a tempót megint a "Nagyokkal".
Viszlát!
Kép
Kép

Zsolteee

HozzászólásSzerző: Zsolteee » 2012.02.22. 22:53

Na ennek is vége.. :)

Nagyon élveztem a szezont. Köszönöm mindenkinek aki részt vett a versenyeken, szerintem egy jó kis szezon lett ez. Nem csak a bajnoki cím beszél belőlem, komolyan tetszett, hogy (monzát még nem néztem vissza) a nagy létszám ellenére mindig fegyelmezett volt mindenki a rajtoknál, az, hogy nagy többségben fair versenyek voltak és azért figyeltünk egymásra. Persze az rFactor sajnos enged pár kemény dolgot, így nem is lehet száz százalékban kiküszöbölni a kisebb koccanásokat, de úgy gondolom, hogy elég tiszta és főként izgalmas versenyek voltak.

Ha azt nézzük, hogy részben a szélárnyéknak köszönhetően a legtöbb verseny olyan volt, hogy szinte az egész mezőnyben végig csaták voltak, összességében nagyon kevés hiba volt, ezért le a kalappal.

Remélem tetszett nektek is a bajnokság és GP2-be is jöttök. :)

/Na most az én szemszögemből....

A szezon elején nem gondoltam komolyan bele abba, hogy bajnokesélyes lehetek, mert sokáig úgy állt, hogy ki kell hagynom az utolsó három futamot, na meg a Kiskimi, oldman, puma triót megverni szinte lehetetlen.
Már régóta úgy versenyzek, hogy inkább megfontolt, mint agresszív vagyok. Ez néha kifizetődő, néha nem. Stabilan lehet így menni, viszont a győzelem megszerzéséhez néha kevés. Ez is meg is látszott az eredményeimen, hiszen ha jól emlékszem volt 7 második helyem, de egy győzelmem sem.

Ahhoz, hogy megtudtam nyerni a bajnokságot, kellett a szerencse is. Kiskiminek volt pár rosszul sikerült futama, oldmannel pedig a technika szúrt ki magny coursban, amit egyébként őszintén sajnáltam.

Őszintén szólva azt hittem, hogy a finálé egy kicsit nyugisabb lesz, hát minden más volt, csak nem nyugis.
Első futam jól sikerült, második hely, innen csak annyi volt a dolgom, hogy ne hibázzak és hozzam be top7-ben, ami aztán baromi nehéz feladatnak sikerült.
Volt a második verseny vége felé több olyan pillanat is, amikor 8. helyen álltam és Kiskimi pedig az elsőn. Ilyenkor pontegyenlőség volt és Kiskimi volt a bajnok, a több győzelmének köszönhetően.
Végül sikerült egy ötödik helyet összeszenvednem és meglett a bajnoki cím.

Nagyon örülök ennek és szeretnék gratulálni mindenkinek. Nagyon élveztem végig a bajnokságot.

Várom már májust amikor GP2-be betudok szállni. :)
Kép

Zsolteee

HozzászólásSzerző: Zsolteee » 2012.02.22. 23:54

Nagy Grat még Czimer Gábornak a Rookie bajnoki címért. Nagyon jól mentél egész szezonban és GP2-ben mindenképpen bajnokesélyesnek tartalak személy szerint.
Kép

Zsolteee

HozzászólásSzerző: Zsolteee » 2012.02.22. 23:57

Attiska írta:Köszönöm, hogy itt lehettem és kipróbálhattam magam végre egy rövid szezonban ugyan, de egy igen színvonalas bajnokságba. Sajnálom itt Monzába nem sikerült megszerezni a 8. helyezést. Remélem azért ha az időpont is megfelel akkor sikerül ott is helyt állnom. Gratulálok Zsolteenak és azért magunknak, hogy megszereztük a csapat 3. helyezést. Kösz mindenkinek a jó futamokat! :)

Gratula a csapatbajnoki 2. helyezéshez!
Kép

Benike777

HozzászólásSzerző: Benike777 » 2012.02.23. 09:02

Sziasztok! Nos hát ez volt az első szezonom a vsr-be így a bajnokság végére a TOP 10 volt a célom. Ahogy néztem a tegnapi eredményeket, így összejött az 5. hely, aminek nagyon örülök és nagyon jó érzés. Tudom, hogy ehhez az is kellett, hogy például Oldman nem jött utolsó futamra, Puma már az elején kilépett, így elég szerencsés ez a helyezés, de azért boldog vagyok. Szeretnék gratulálni, a vezetőségnek, hisz nagyon jó futamok voltak, szép létszámmal és a srácoknak is, hisz nem egyszer jókat csatáztam. Örülök, hogy a futamgyőzelem is összejött Magny Coursba. Tegnapi Monzai futam 1. versenye, nem volt túl jó, szórakozott a gázpedálom. 2. futamon nagyokat csatáztam, hihetetlen jó volt, Kiskimivel, Dávidkával és Csutival. Grat! :) Végül baromi nagy befutóba meglett a 2. hely. :) Csapatbajnoki 3. helyezésünknek is nagyon örülök. GP2-re mindenképp jönni fogok remélem jó lesz. Bryan neked gratula az eddigi eredményeidhez, remélem hogy visszajössz majd. Jófejnek ismertelek meg és Magny Coursban egy nagyon jót csatáztunk. Köszi mégegyszer mindenkinek ezt a felejthetetlen szezont, nagyon élveztem! Zsuppi
Zsupanek Bence

Twister

HozzászólásSzerző: Twister » 2012.02.23. 11:05

Zsolteee írta:Nagy Grat még Czimer Gábornak a Rookie bajnoki címért. Nagyon jól mentél egész szezonban és GP2-ben mindenképpen bajnokesélyesnek tartalak személy szerint.
:) Köszönöm a gratot és a bizalmat, de nehéz egy ilyen erős ligában érvényesülni. Gratulálok a LikeOLD-nak és Zsoltinak a VB címhez!! Nagyon élveztem a bajnokságot és elégedett vagyok a Rookie győzelemmel is. A célom ez volt. Nagyon köszönöm a lehetőséget, a szervezést, a cikkeket és a futamösszefoglaló videókat is. A közvetítés teljesen új dolog volt számomra. Moziztam is csütörtökönként mindig. :) Szuper volt az egész!! ;) Csak gratulálni tudok azoknak, akik kivették a részüket ebből a színvonalas bajnokságból!

(Biztos hülye a kérdés, de a gp2 2010-es simco mod rf alapú?)

puma

HozzászólásSzerző: puma » 2012.02.25. 00:11

Nagyon jó látni, hogy egy ilyen színvonalas bajnokság futott le a vsr berkein keresztül. Ha nem is végig, de én is része se lehettem eme nagyszerű bajnokságnak, az már más kérdés, hogy számomra hamar befejeződött. Gratulálnék a "Zsúlténak" és csapatának a Likeold racingnek a bajnoki címekhez. Végig nagyon stabil sportszerű versenyzést bemutatva elhódították a legnemesebb 1. pozícióért járó bajnoki címet, ami egy ilyen nagyszerű mezőnyben irigylésre méltó teljesítmény. Gratulálnék továbbá Oldmannek, aki a Dangerzone racinget a 3. helyig vezényelte és a setupmágus Biagginak, valamint a kitartó Piceynek. Nagyon jó érzés volt a "nagyokkal" versenyezni, harcolni a tizedekért, izgulni a dobogóért, ami minden esetben nagyon nehéz volt. Remélem a továbbiakban ehhez hasonló nagyszerű bajnokságok fognak lefutni a VSR-ben!
Szabó Gábor - puma

Berkiusz

HozzászólásSzerző: Berkiusz » 2012.02.25. 16:43

Jelentkeznék a formula 3 ra

Berki Attila
57rajtszám

oldman
Teljes név: Peter Varga
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: oldman » 2012.02.25. 16:52

Berkiusz írta:Jelentkeznék a formula 3 ra

Berki Attila
57rajtszám
Szia! sajnos mar vege az F3 bajnoksagunknak.. de lassan indul a GP2 ... oda szivesen varunk :) a Mod mar toltheto! 1 topiccal feljebb metalalod
Coronel az elso kerek meghajtasu autokrol: “Ez sokkal könnyebb most. Nem akkora móka. A hátsókerék sokkal mókásabb – igazi versenyautó. Ez inkább női autó”
http://petervarga.net
sponsored by RuinLab.hu

Vissza: “Formula 3 2012”