VSR BTCC '11 - Társalgó

VSR Brit Túraautó bajnoksága

Moderátor: BT Tag

Yakamoto

Re: VSR BTCC '11 - Társalgó

HozzászólásSzerző: Yakamoto » 2012.01.19. 13:58

weres6 írta:
Lukee írta:Lehet így se lesz meg Ákos, de legalább fair lesz mindenkinek a végeredménye!
az elég relatív, hogy mi a fair...... :? :roll: :|
Na na na ...azért az első futamot elég sokan beszívták , és utána egy kukás versenyhétvégével de folytatták és lenyomták az egész évet , lássuk be nem saját hibájukból bukták ezt a futamot, így azért úgy érzem, hogy korrekt lenne mínuszolni, meg tényleg volt erről szó az után , vagy így év vége felé ferdülnek a szabályok , mert én tapasztaltam turpisságot, amiért lázadhatnék....de igazából mindegy , mint ahogy mínuszolás is nekem , csak a korrektség kedvért sztem kéne, hogy legyen.
Tavaly is ebből volt valami kavar ha jól emlékszem. :idea:
Meg már felajánlottam, ha kell megcsinálom nektek egy excelbe , de a részletes eredményekből is ki lehet számolni...de ha nem kell :(

Gordon24
VSR Szervertag 2018

HozzászólásSzerző: Gordon24 » 2012.01.19. 15:38

Az ominozus futam után a mi részünkről annyi hangzott el, hogy gondolkozunk rajta.

A Versenykiírás nem tartalmazza, nem is szerettünk volna minuszolni. Tehát az alap konstrukció az, hogy nincs minuszolás. A verseny után forum szinten beszéltünk róla (semmi hivatalos közlemény nem lett kiírva.) Jelenleg egyetlen bt sem támogatja a minuszolást.

Mint ahogy a szabályok alapból kimondják, hogy nincs.. Az az eset amit említesz Yaka kivizsgálás és döntés alatt..

Sajnos én az új win telepítés óta nem tettem fel ts-t így nem találtak meg. Azok a BT tagok akik meg fent voltak azt válaszolták, futhat mért kört, ami a szabályokkal ellentétes. Nem tudom még mit döntünk egyik esetben sem. Majd megtudjátok..

De az első esetben 100% ra tudom, hogy igéret sem, és hivatalos nyilatkozat sem hangzott el egyikünk szájából sem. Csak gondolkodtunk rajta, így bármilyen döntés születik, nem lesz ellentétes az ígéretünkkel, hiszen nem volt ilyen. A Versenykiírás nem tartalmazza a futam eldobást!

De érdekelne mi az amit még kifogásolsz! Nem azért, hogy védekezzem, hanem azért, mert lehet benézünk valamit, szeretném tudni..
Galambos Péter

TCS #82

Gordon24
VSR Szervertag 2018

HozzászólásSzerző: Gordon24 » 2012.01.19. 15:55

Akit érdekel miket írtam, ebben topikban keresse meg a 2011.09.08 as komijaim..

Egyiknél oda van írva, hogy csak agyalás a másiknál pedig szintén nem hivatalos infóként közlöm, hogy mint szervező azt tartanám jó ötletnek. Ugyanakkor a modok tiltásánál, sem jelentettük be ezt a dolgot..
Galambos Péter

TCS #82

Yakamoto

HozzászólásSzerző: Yakamoto » 2012.01.19. 16:23

Én már nem kifogásolok semmit :)

Én nem mondtam, hogy ez szabályba van, csak hogy volt róla szó én se emlékszem már milyen kontextusba PONT
Én nem magam miatt támogatnám ez a mínuszolos dolgot , hanem mert így érzem fairnek az ominózus első futam után...azért lássuk be jó pár ember bebukott ott pontokat nem a saját hibájából , most mondhatnám hogy BT hibájából mert nem volt rendesen letesztelve a cucc , de nem akarok én itt kést szurkálni senkibe mert tudom mi jön...ezért érzem hogy fair lenne velük szemben PONT
Tudom ez egy liga , vannak szabályok van BT aki eldönti , úgyhogy ami lesz az lesz DEAL.

Gordon24
VSR Szervertag 2018

HozzászólásSzerző: Gordon24 » 2012.01.19. 16:46

Nem volt letesztelve rendesen??

Csináltuk vele majd 4 teszt futamot! Az, hogy a nép 70% nem jött el ezekre az a mi hibánk? Lett volna lehetőség rá.. Ha jön, minden futamra 20-26 ember nem az első versenyen derül ez ki..

Szóval ezt ne tessék a mi nyakunkba verni.. Mi megadtuk a lehetőséget, teszteltük is, akkor semmi hiba nem mutatkozott, de egyszer sem volt 20-25 ember ezeken a teszteken.
Galambos Péter

TCS #82

weres6
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: weres6 » 2012.01.19. 17:00

Yakamoto írta:
weres6 írta:
Lukee írta:Lehet így se lesz meg Ákos, de legalább fair lesz mindenkinek a végeredménye!
az elég relatív, hogy mi a fair...... :? :roll: :|
Na na na ...azért az első futamot elég sokan beszívták
nyugi Yaka, félreértettél....
volt pár futamom körhátrányban, mert tömegbaleset volt párszor, amibe belekerültem vagy hibáztam. valami ilyesmikre gondoltam, nem arra, hogy örülök, hogy beszopták páran és ezért lehetnék bajnok. benne van sajna, hogy kifagy a gép, vagy laggolás miatt kiesek vagy minidump....
a másik meg, aki elég sűrűn van top10ben, az nem TC-s pilóta ;) én elismerem, hogy gyorsabb nálam Krisz, adjuk is oda neki az aranyérmet, mielőtt teleoffoljuk a topikot felesleges hormonpocsékolással....nem ér annyit az egész
Veres Ákos

weres6
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: weres6 » 2012.01.19. 17:05

Gordon24 írta:Nem volt letesztelve rendesen??
Csináltunk vele majd 4 teszt futamot! Az, hogy a nép 70% nem jött el ezekre az a mi hibánk? Lett volna lehetőség rá.. Ha jön, minden futamra 20-26 ember nem az első versenyen derül ez ki..

Szóval ezt ne tessék a mi nyakunkba verni.. Mi megadtuk a lehetőséget, teszteltük is, akkor semmi hiba nem mutatkozott, de egyszer sem volt 20-25 ember ezeken a teszteken.
Petya, ne húzd fel magad!
Veres Ákos

Karloss

HozzászólásSzerző: Karloss » 2012.01.19. 20:42

Ákos gondold át, mert ha minuszolunk akkor én is visszaveszem a helyemet előtted összetetben
Kajdy Károly
VSR WTCC '08 -4. VSR Mini '09 -4. VSR GT '09 -2. VSR/SIMCO DTM '09 -3. VSR HTCC '09-'10 -7. VSR HTCC87 '10 -2. VSR HTCC '11 -5. VSR BTCC '11 -9.
futamok:137, cél:129, győzelmek:5, leggyorsabb kör:2, dobogók:26, Top8-ban:70

weres6
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: weres6 » 2012.01.19. 23:18

Karloss írta:Ákos gondold át, mert ha minuszolunk akkor én is visszaveszem a helyemet előtted összetetben
semmi gond, vegyed
Veres Ákos

Gordon24
VSR Szervertag 2018

HozzászólásSzerző: Gordon24 » 2012.01.19. 23:22

Nem lesz futam eldobás. Minden BT tag ezen a véleményen van.

Marad a pályán megszerzett helyezés, és állás..
Galambos Péter

TCS #82

Yakamoto

HozzászólásSzerző: Yakamoto » 2012.01.19. 23:57

Már régóta kerülgetjük a forró kását , akkor merjünk ki belőle egy-két tányérral.

Petya!

Nyugodtan legyél mérges amiatt amit írtam, komolyan gondoltam, hogy nem volt letesztelve , mondjuk pont nem ilyen céllal hoztam fel.
Nem akartam ebbe belemenni , mert ez egy végtelen vita lesz ,de ha már ha , tulajdonképp a 4 teszt jó ha 3 volt mert a 4.-en kb alig történt vmi csak versenyeztünk..a két szerver ami tulajdonképp egy újdonság volt a 4. teszten lett volna tesztelve , de nem lett, így indultunk a bajnokságnak , a módolt autók súlyozása , szintén ha jól rémlik nem volt ..azért lássuk be hogy 4-5 mód autót berakni , szerintem ez nagyon kevés teszt ahhoz , minimum kétszer ennyit kellett volna tesztelni, hát már mondtam tudom de teszteltem máshol és ott azért nem így ment nekem ezért fura.
Tudom, hogy 4. teszten beteg voltál és sajnos te csinálod ennek a bajnokságnak 75-80%, amiért teljes elismerésem...de ez nem kifogás , hogy nem jött elég ember , szervezni kellett volna olyan tesztet ahova jönnek az emberek és úgy is letesztelni, azt hiszem nem én vagyok a szervező ....de pl mikor tudtam jönni mindig hívtam akit tudtam, hogy jöjjön, h legyünk. Meg hát nyáron azért kevesen vannak erre , mi akkor is mondtuk , hogy nem lehetne offolni az első hétvégét még tesztelhetnénk , azért szeptemberbe már talán össze lehetett volna hozni egy fullosabb tesztet. Cruze kijavítás csak egy tapasz volt a vérző seben, majd a vérző karokat levágtuk , így is jó lesz , persze az amputálás jó dolog ha hirtelen kell megoldani valamit....
A másik hogy ez nem egy kész mód volt amit berakok letesztelem az új dolgokat 2-3 teszt alatt ok és mehet , ez egy mindenhonnan összeszedett dolog volt , mi alapján vártátok el , hogy ez 4 teszt után működni fog minden kis csavar (hiba) , súly. szerver , gyári kocsik stb, már ne haragudj meg de ez nagyon kevés kiszűrni a hibákat :( Szóval ez a véleményem arról hogy mi volt letesztelve.

De nem akarok tanácsokat adni mert én itt egy senki vagyok , néha próbálok rávilágítani 1-2 dologra ami szerintem hibás ekkor szoktam valami odaszúrósat írni , de soha nem akartam rosszat vele , csak , hogy hátha valamit észrevesztek , de sajnos csak azt tapasztaltam, hogy kötitek a dolgokat a karóhoz , vagy ha rossz helyre piszkálok oda még majd hogy nem visszatámadás lesz belőle vagy semmibe sincs véve vagy kapok vmi nevetséges választ ..sajnos ez egy kicsit "vsr simbin szekció betegség" , ritka , hogy normális válasz van vagy rendes reakció valamire...vagy legalább mondjátok , hogy ez faszság, vmi értelmes indokkal ...nem sértődőm én meg ilyeneken.
De valószínűleg nem teljesen az én szemüvegem rossz , mert már másoktól is hallottam hasonlókat ( csak lehet én merem először leírni névvel) ..remélem nem indítok itt el háborút,remélem vagyunk annyira felnőttek , hogy egymás szemébe merjük mondani a hibákat és nem sértődés , kardozás lesz belőle, ha nem akkor lol
És tudom erre jöhetne a válasz, hogy persze lehet menni máshova by Gyurcsány , de pont ez az én szeretek itt versenyezni , jó versenyek vannak , jó a közösség , csak ezek a hibák már néha zavaróak.

(Evvel a mínuszolással meg annyit , hogy itt emberek játszanak ezért gondoltam, h lehet fairebb ill. humánusabb lenne ezt alkalmazni , mert lehet nem rossz szájízzel zárnak , és hosszútávon műkődik , hogy szívesebben jön vissza.
Meg mi köze annak a szerencsétlennek , aki véletlen beválasztott egy olyan módos autót ami szar volt és kiminidumpolta vagy kifagyott ....de hát legyen ahogy akarjátok , ti ligátok , ti döntésetek , nekem mindegy.
Amúgy meg egy mínuszolásnak (1-2 verseny) szerintem teljesen lenne jogalapja egy online ligába , mert mindenféle nettel nyomjuk bármikor lehet avval baj , vagy nem ér rá az ember , sztem korrektebb lenne és szorosabbá tenné a bajnokságot)
Mivel ezt előbb megírtam ,mint kiírtad azt, ezért lábjegyzetként itt hagyom...

Amit írtam mailba , vedd tárgytalanak , mert nem szeretném ilyen miatt lennék véletlen második , nekem esne rosszul , köszi!

Ákos!

Teljesen relax vagyok, nem is gondoltam hogy azokat neveted ki :D
Csíplek , de ez a hozzáállás , számomra kicsit szomorú, hogy itt vicceskedsz , cinikus megjegyzéseket tesszel ..egy BT tagtól több komolyságot várnék a többiekkel szemben komoly témába :S

Az hogy ki TC-s GP-s pilóta szerintem ezt mindig nehéz ki szűrni, főleg újaknál.
Ott volt tavaly Lalli is TC-be de nem odavaló volt, én a mostani TC-ből is jó pár embert felraknék simán GP-be ..de ti ismeritek az emberek jó részét (sebességüket) versenyeztek együtt évek óta.

Free Tibet!

Gerrard

HozzászólásSzerző: Gerrard » 2012.01.20. 01:11

ebből is tanulunk

többiek is leírhatnák ha problémájuk van, BT tagoknak is jobb ha tisztán látnak, hogy melyik terület szorul javításra, átgondolásra
Kovács Gábor

Kép

weres6
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: weres6 » 2012.01.20. 07:33

Yakamoto írta:
Ákos!

Csíplek , de ez a hozzáállás , számomra kicsit szomorú, hogy itt vicceskedsz , cinikus megjegyzéseket tesszel ..egy BT tagtól több komolyságot várnék a többiekkel szemben komoly témába :S
én cinizmus nélkül adnám oda a bajnoki címet Krisztiánnak, mert már elég keserű ez az egész dolog. a faszom sem akar ezen ennyit szenvedni, főleg, hogy a fél brigád fúj most a BT-re, de főleg rám emiatt. hidd el nekem nem ér annyit az egész, habár nyugdíjas koromban jól esne néha nézegetni az oklevelet, de nem ilyen áron....
remélem megérted, de ezek után tizedszerre ne kelljen már leírnom ugyanazt a véleményemet....Kajdy is mehet elém nyugodtan, ha szeretne, ennyi. kedd estig még érdekelt lehetek-e bajnok, de szerdára már elhervadtam.....

az meg, hogy ki melyik katban indul sajna a szíve joga, ill top 10 csak GP-ben indulhat, de az újakat hogyan szűrjük ki :?. épp volt kavar a bt-n belül pont ebből a témából, volt aki ki is lépett a nézeteltérések miatt....

ui:azért írok olyan stílusban amilyenben, mert télleg tele lett a tököm.......az a baj, hogy hozzászoktatok, ha nyavalygás van és panasz, akkor a BT egyből igyekszik megfelelni nektek, kivéve óvásoknál, most meg hogy döntés született a sarkunkra állva, most meg megy a sárdobálás.
Veres Ákos

Zoliee

HozzászólásSzerző: Zoliee » 2012.01.20. 07:46

Sziasztok!

Kicsit szét "offolva" a topicot így utólag is gratulálnék a két bajnoknak és mindenkinek aki részt vet ebben a bajnokságban. Voltak problémák, nehezen indult be a gépezet, de végül tisztességesen és becsülettel mindenki végig versenyezte ezt a 10 futamot. Arra kérnék mindenkit, hogy feleslegesen ne bántsuk, egymást mert ezzel csak a közösség összetartó erejét romboljuk (főleg ha ezt új belépők olvassák).
Én azt mondom mindenki foglalkozzon a saját dolgával és a másik munkáját, lehetőleg ne becsmérelje, fikázza, mert vannak itt többen is akik munka és család mellett vállalták el a rábízott feladatokat. Én nem fogok, beleszólni abba, hogy Ádám hogyan csinálja módot, Peti hogyan szervezi a bajnokságot és Ákos vagy Martin milyen döntést hoz az adott szituációkban. Azért mert nem értek hozzá és bízok bennük, hogy a lehető legjobb döntést hozták meg. remélem értitek mit akartam mondani, legyen BÉKE!!! Ne bántsuk egymást!

ON
Hamarosan egy összefoglalóval jelentkezem a BTCC-ről amiben több futam leírását is olvashatjátok. Sajnos továbbra is beteg vagyok orvosrtól-orvosig járok, de mellette ugyanúgy melózóm és próbálok itt is segíteni amiben tudok. Úgyhogy nézzétek el nekem ha most egy kicsit lassabban készülnek el a dolgok!
OFF

BÉKE
#78 VSR BTCC 2011 - 7. hely TC Kategória
#27 VSR CRUZE CUP 2012 - 4. hely TC Kategória

Vida Zoltán

Gordon24
VSR Szervertag 2018

HozzászólásSzerző: Gordon24 » 2012.01.20. 08:34

Yaka!

Nekem semmi bajom nincs azzal amit leírsz..

A tesztelésre azért visszatérnék..

Amikor egy másik liga vagy akár mi tesztelünk egy autót 2 szempontot állítunk fel.

1: Az első az, hogy fixen müködjön ne dobáljon le csalás esetleg minidump miatt. A 4 teszten részt vett kb mindig ugyan az a 7-8 pilóta. Egyszer sem mutatkozott e fajta gond. Mivel 7-8 ember volt nem 25 lehet ezért nem mutatta meg. Ez ellen csak létszámmal tudunk volna tenni. A Teszt versenyt nem tudom, máshogy megszervezni csak úgy ahogy most cruzenál van nyitok egy topikot beírom a dátumot, és reménykedem hogy sokan jönnek.

2: Az az, hogy az autó sebességét leteszteljük. Nem gyorsabb illetve lassabb az autó. Ezen tudunk korrigálni mert ennyire értünk hozzá. De a modon javítani nem tudunk. (most ÁDám révén lehet tudnánk, de akkor ő sem vágta ennyire a dolgot) Tehát ha rossz a mod akkor nem kerül alkalmazásra. Ezért lett a 98 as BTCC elvetve mert az a mod alapjaiban rossz.

Ezzel csak azt akarom mondani, hogyha jön egy mod és van megfelelő létszám, akár egy teszt futam megmutatja hogy jó-e vagy sem. Ne hasonlítsd össze ezt azzal amikor valaki 0 alapról csinál egy modot, és tesztelgeti. Elvileg ezek kiforrott dolgok azért adják ki.. Hiszen ők már végig tesztelték.. (elvileg, persze láthatjuk nem mindig van így)

A Futam eldobás:

Több okból nem tartom jó ötletnek, és ezért nem alkalmazzuk, és a későbbiekben sem fogjuk..

Az egyik az, hogy tudom, közbe jöhet net szakadás és pl minidump.. De ez egy technikai sport. Néha fel forr a motor, néha szét esik egy váltó, Tavaly Massanak pl a Vb címe ment el egy motor hibán a Hungaroringen, ez benne van ott sincs futam eldobás.

A másik pedig az, hogy azokkal baszol ki ezzel akik minden futamon részt vesznek. Főleg BTCC ben ahol hétvégenként szinte mindenki minumum 50-60 pontokat szerzett. Ha eltörlök egy hétvégét, lehet lesz olyan pilota aki most dobogón van a törlés után lesz 7 dik. Unfair ezekkel szemben. A bajnoki és a TC tabellán is több helyen 1-2 pontos difik vannak.

Szóval nem lesz ilyen a többi bajnokságban sem.

Politikai nézet::D

Gyurcsány az egy gyökér, remélem felköti hamarosan valaki..:D Egyszóval, én nem használok ilyen mondatokat, írjátok mi baj, megpróbáljuk orvosolni. Néha fogtok nevetséges lerázó választ kapni, mert mi másként gondoljuk, és ragaszkodunk ahhoz, de ezt is mondtam többször, és kértem is embereket, csatlakozzatok be. Örülnék neki, ha pl azok az emberek akik sok ligában mennek, valamilyen szinten, akár szervezésben a tapasztalatukkal segítenének minket. Pl Henrik, te, Wágner Tomi, Blase stb stb....

Én ezt asszem 2008 óta csinálom, úgy ahogy én tudom. Nem tudok modokat kreálni, nem értek annyira ezekhez a dolgokhoz, Próbálok olyat csinálni aki mindenkinek tetszik, de ez lehetetlen.. Sosem fog mindenkinek tetszeni..
Galambos Péter

TCS #82

Adam Jonas
Teljes név: Jónás Ádám

HozzászólásSzerző: Adam Jonas » 2012.01.20. 14:12

Zoliee írta:Sziasztok!

Kicsit szét "offolva" a topicot így utólag is gratulálnék a két bajnoknak és mindenkinek aki részt vet ebben a bajnokságban. Voltak problémák, nehezen indult be a gépezet, de végül tisztességesen és becsülettel mindenki végig versenyezte ezt a 10 futamot. Arra kérnék mindenkit, hogy feleslegesen ne bántsuk, egymást mert ezzel csak a közösség összetartó erejét romboljuk (főleg ha ezt új belépők olvassák).
Én azt mondom mindenki foglalkozzon a saját dolgával és a másik munkáját, lehetőleg ne becsmérelje, fikázza, mert vannak itt többen is akik munka és család mellett vállalták el a rábízott feladatokat. Én nem fogok, beleszólni abba, hogy Ádám hogyan csinálja módot, Peti hogyan szervezi a bajnokságot és Ákos vagy Martin milyen döntést hoz az adott szituációkban. Azért mert nem értek hozzá és bízok bennük, hogy a lehető legjobb döntést hozták meg. remélem értitek mit akartam mondani, legyen BÉKE!!! Ne bántsuk egymást!

ON
Hamarosan egy összefoglalóval jelentkezem a BTCC-ről amiben több futam leírását is olvashatjátok. Sajnos továbbra is beteg vagyok orvosrtól-orvosig járok, de mellette ugyanúgy melózóm és próbálok itt is segíteni amiben tudok. Úgyhogy nézzétek el nekem ha most egy kicsit lassabban készülnek el a dolgok!
OFF

BÉKE
Zoli, nem azzal van a gond, hogy pl. beleszóltok a modba, hogy milyen legyen, hiszen a közösségnek csináljuk, ezért minél inkább olyanra szeretnénk szabni ezt is, ami a legtöbb embernek megfelel. Nyilván (sajnos) nem tudunk semmiből se olyan dolgot összeállítani, ami mindenkinek megfelel. Azonban van egy optimális pont úgymond, ami elérése mindig a célunk, viszont nem látunk bele a fejekbe, hogy kinek mi a szimpatikus, és mi nem. :) Ehhez kellene véleményt nyilvánítania mindenkinek (akinek nem inge, ne vegye magára), de nem olyan módon, hogyha például valami nem tetszik az illetőnek, csak annyit ír, hogy "nem tetszik", hanem azt is leírni, hogy "nem tetszik, mert....", és ha esetleg tud valami ötletet rá, akkor leírni, hogy mi az. (Ebbe a mondatomba most lehet, hogy valaki bele fog kötni, de mindegy.)

Nem volt véletlen, hogy a Cruze teszt után azt kértem, hogy írjatok le minél részletesebb véleményt az egészről. Ahogy Yaka múltkor leírta a véleményét, amikor felraktam a patch #2-t, az teljesen korrekt volt! Mivel nem igazán volt/van időm tesztelni az egészet, így nem tudom, hogy most az autó csúszik/túlságosan tapad/túlságosan kezelhető/kezelhetetlen, stb., emiatt is kellene a minél részletesebb leírás, hogy mi a szitu. Mert ha ezt megtennétek nekem, akkor én azt kb. tudom lassacskán, mit merre kell állítani, milyen irányban, ha pedig véletlenül nem úgy jön össze, akkor van egy frankó kis leírásom, utána olvasok, ha abból se jövök rá magamtól, akkor a véghelyzetben az egyik modder ismerős segítsége.

Szeretnék mindenkit felkészíteni arra, hogy egész nyáron a következő HTCC-re szeretnénk rákészülni, amihez viszont tényleg nem kevés teszt fog kelleni, ebből adódóan megkérnék mindenkit, hogy majd legyen szíves megjelenni a teszteken, mert ez tényleg nem fog egyedül menni. Már látható, hogy a Cruze-hoz is kell nem kevés segítségem Tőletek, a HTCC-re több, különböző típust tervezünk, amelyeket egyenként, és egymáshoz viszonyítva is le kell tesztelnünk, ehhez pedig tényleg nem lesz elég ugyanaz a 4-5-6-7-8 ember.

Nah, jól elkalandoztam ismét, lehet, hogy megint nem sok közöm volt az idézett hozzászóláshoz. :)
„A jó versenyautó a célba érkezést követően szétesik.” - Colin Chapman
http://motorsport-ultimate.blogspot.com - hamarosan!
Rally: starts: 3 - rally wins: 0 - stage wins: 1 - points: 0 pts

Horváth Henrik
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Horváth Henrik » 2012.01.20. 16:00

Szertinem egyszeruen csak ra kell nezni a cruze jelentkezes topicra es az elarul mindent. Az elmezony es a regi mag hol van es vajon miert nincs ott...
Ha ez a kupa tegyuk fel jol sul el, bar 3-4 teszt utan en erosen ketelkedem az auto tulajdonsagaiban, viselkedeseben etc, talan, talan lesz egy autotok amivel lehet mit kezdeni. De a kov HTCCbe teljesen turbos gepparkot terveztek (raadasul lesz 4 marka pfff, amugy lehetne kb 10-15). Ki fogja ezeket az autokat embertelen mennyisegben tesztelni es kb egy szintre hozni? (ami sztem kivitelezhetetlen) megint 3-4 teszt alapjan?
En azert szerettem bele ebbe a jatekba mert egyreszt szeretem a turaautokat, a tarsasagot, a versenyek hangulatat, "kozelharcot":). A jatek meg halal egyszeru, felrakod a steamet, jatekot, 1-2 kieget + max par palyat es ennyi. Nem 25 dologbol van osszetakolva, kulon modok stb, sorolhatnam. Ha ez a dolog, feeling elveszik, en koszonom de nem kerek belole.

Tesztekrol: Altalaban mindig ugyanaz a tarsasag, tulajdonkeppen az osregi vsr tagok akikkel kezdtuk, plusz par lelkiisneretes ember jottek el. 6-10 x ember ezt nem tudja letesztelni, raadasul szvsz a teszt lebenyolitasa sem volt alkalmas ra. A kiirt idopontokon kivul egszer nem szoltatok x embernek sem, hogy huu bazdmeg te fasz, gyere mar segits nekunk kicsit mert ez van vagy az van...
A turbos autokat nem fogom tesztelni a multkori dolog utan, maximum ha az az ember es tarsasaga ker meg ra akivel anno nem is teszteltem 2-3 orat ts-en lol?, barmi masra itt vagyok, vagyunk, kerni kell.
Peti emlekszel anno amikor lebasztal, azt irtad akkor talaljam ki en. Feldobtam neked egy dolgot es milyen bajnoksag volt belole. Most is adtam par otletet, Martin meg ra is keresett...... de nem, Ti ragaszkodtok a csigas autohoz. Neked reagalva, BT es Admin nem szeretnek lenni, elvi dolgok miatt. Viszont tippeket, otleteket szivaseb barmikor, teszt is.

Minuszolas: Ez mar az elozo HTCC-be is egy kodos tema volt. Akkor is tobben ugy emlekeztek lesz minuszolas, aztan az utolso futam rajtja elott mondtak a tobbiek ts-en, megse lesz, nem is volt?!. Pedig anno en ugy emlekeztem lesz, sot anno lattam a kiirasban egy gyonyoru szep piros sort, amibe ez le volt irva. Aztan ez eltunt vagy nem tudom....mindegy. En ezert anno direkt kihagytam egy futamot Zandvoortba. Nem azt mondom, hogy ezen mult a bajnoksag, mert rengeteg fagyasom, net problemam volt. Csak azt, egyszeruen szamitasz a levonasra. Ha az ideny vegen kiderul, meg sincsen eldobott hetvege, igen szarul esik az embernek. Marpedig, itt a BTCC-be is ez van. Az elso futam utan kozvetlen TS-en el lett mondva, mar nem tudom melyik Admin mondta, (talan te Gordon): a sok minidumpra reagalva, aaaahhh mindegy ugy is...... lesz egy hetvege eldobas, igy nem szivnak azok az emberek. Nekem ez a valasz remlik.

yaka? peace:D

Gordon24
VSR Szervertag 2018

HozzászólásSzerző: Gordon24 » 2012.01.20. 16:23

Henrik.

Amit leírtál tiszteletben tartom, engem ez a fajta stilus sért, de ebbe ne menjünk bele..

Világosan leírtuk amikor az új bajnokságot kezdtük szervezni, miért szeretnénk ezt. Akinek nem tetszik ez a fajta autó, indítottunk egy másik vonalat a Porsche supercupát. Tehát most sincs miről beszélni mindenki vágya megvan. Van hátsó kerekes kupa és van első kerekes is.

Amit írsz hogy egyszerű a játék felpakolsz egy játékot, és játszol. Igen 2007-ben amikor kijött ez a játék így volt.. De most 2012 van és ugyan azzal a nyamvadt gaméval játszunk. Szerinted ha ez alatt a 6 év alatt rendeztünk volna 12 HTCC bajnokságot gyári autókkal gyári pályákon, hány ember lenne itt?

A VSR bajnokságai mindig is a kísérletezésről voltak híresek. Mindig kitalálunk valamit amitől más mint a többi. Igen van amibe bele buktunk, de van ami rohadt jól sikerült. Ez a lehordott BTCC ami nagyon sok kritikát kapott majdnem végig 23 as induló számmal bírt.. Kevés? Nem hinném..

A HTCC re való felkészülés most kezdődött. A HTCC rajtja Szeptember első felében lesz. A Cruze cup májusig tart, és egy elég jó alapot fog adni az 1.6 os turbós autóknak. Nyáron minden kupa szünetel. Valószínűleg minden héten, de 2 hetente rendszeresen tesztelni fogjuk az autókat amíg be nem áll egy normális rangsor.

4-5 típus ezt honnan veszítek?

Minden olyan autó benne lesz ebben a módban ami látott turbós motort..

Ford (ha minidumpol helyette a kicsi Astra)
Honda Civic (ha rossz, az accord)
Vauxhall Vectra
Chevrolet Cruze
Seat Leon
BMW 3
Toyota Avensis (ez a márka nincs, emiatt a corolla)
Lada Piora
Audi A4 (hátsó kerék hajtással valószínűleg, hiszen az NGTC-s Audi olyan)

Lehet bele sem írtam mindent.
Szóval nem lesz annyira szar. Plusz, nem 100% rohadtul nem biztos, hogy a mod olyan ütőképes lesz, hogy használni tudjuk, abban az esetben maradnak az s2000 es autók.

A futam eldobásról én 100% hogy nem beszéltem úy, hogy az ígéret volt, hiszen én vagyok a leginkább ellene. Az lehet, hogy te emlékszel arra, hogy be volt írva ilyen, igen, az ez elötti HTCC-be. Clioban sem volt futam eldobás, akkor szüntettem be. Amióta ez a pont számítós program van, nem használom, és nem is szeretném az előbb leírtak miatt.

Többet nem tudok mondani, úgysem tudom magunkat megvédeni.
Galambos Péter

TCS #82

Yakamoto

HozzászólásSzerző: Yakamoto » 2012.01.20. 23:46

Fúj a BT-re , sárdobálás? Mi van?
Aktualitása lett egy olyan témának , amit kicsit homály fedett , én pont azt mondom az lett volna tökéletes ha ez a piros betűs kiírás két nappal korábban kiíródik !!
Jó pár hozzászólással kevesebb kerül a fórumra , és kevesebb feszkó alakult volna ki , de ezt sose értettem, hogy ez miért támadás , mert az emberek itt leírják a véleményük , ez egy fórum, pont ez a lényege ( jó a ki milyen stílusba az lehet egy kérdés) , az hogy épp egy szabályról megy az értekezés , vagy egy pályáról , autóról , módról , vagy a hajam színéről..pont erről szól le lehet írni mindenki látja ..én pl pont azért nem egy mailbe küldtem (vagy tovább küldi , nem biztos minden BT taghoz elkerül , stb) el a véleményem, hogy mindenki lássa , hátha valaki versenyzői ill BT oldalról vmi értelmeset talál benne amin elgondolkodik.
Pont az ellentéte mint, ami itt a fejekbe jár néha , hogy támadás, fikázás , csak segíteni szeretnék a véleményemmel (hogy ez a jó, még egy picit is akár jobb legyen) , én a munkátokat teljesen elismerem, és teljes tiszteletem, hogy mindenki nyomja ahogy az idejéből és lehetőségeitől függően tudja!!!
Szóval azt mondom, így korrekt ki van írva h nincs mínuszolás , mondjuk az fura , hogy miért rémlik ennyi embernek pár verzió hmmmm , de ha elég rafkósak letettek volna akkor utólag belecsempészitek a szabályok közé , úgyse böngészi azt nap mint nap senki , és lehetett volna rá hivatkozni :D
* Amúgy van az autósportba mínuszolás pl magyar rally OB.

Tesztelés: Komolyan nem hiszem el , hogy te elhiszed , hogy 5 vagy 6 különböző autót 4 tesztből be lehetett volna építeni , persze ezek kiadott dolgok voltak, egyesével általában működtek már amelyik ( nálam anno Civic , Integra összeakadt mindennel , de az lehet egy régebbi volt) , de együtt ez az 5 autó futott valahol egy bajnokságba? Na akkor megint ott tartunk , hogy kész cuccokból de 0ról indultunk , na ehhez szerintem elég karcsú a 4 teszt.
De látom azért eljutottunk oda , hogy jó lesz ez a turbós téma de még messze nincs kész , és rengeteget kell ezt tesztelni...és múltkor ezen vitatkoztunk össze..grrrr (tapasztalatból mondom kell 2-3 ember aki mindent tesztel , aztán egy csomó hivatalos teszt. sok-sok emberrel)
Ez a 4-5 autó rémlik nekem is valahonnan, de nem tudom honnan hmmmm, de mindegy is ...a több autó még rosszabb mert négyzetes emeli a tesztek számát , hogy difik ki legyenek rendesen szűrve.
De csak pár ötlet a teszteléshez , azért én ezt nagy hiánynak éreztem, hogy te vagy valaki nem irányítja TS-en az embereket , hogy mit csináljon , hozzon stb, sokkal hatékonyabb , gyorsabb az egész.
Meg nekem nem rémlik hogy egy teszthez is oda volt írva , hogy sok emberrel lenne szükségünk , azért egy pm v kör-levél v kör fb v kör- iwiw vagy mit tudom vagy steamen felvesztek mindenkit és ott toborzás (jó ez elég macerás) ..én pl mikor jöttem mindig steamen írkáltam az embereknek akik érintettek voltak vsr szempontból h jöjjenek....csak ötlet! Mert azért jó ez a fórum dolog , de azért nem olyan sokan nézik minden nap , hogy itt mi történik , van aki meg nagyon nem...így most olvassa pl. max. 15 ember itt , hogy teszt lesz, így ne várjuk már hogy 20-25 ember jelenik meg, örüljünk ha 6-8 ...szóval azért lehet valamilyen más információközlő csatornát is érdemes lenne aktiválni :idea:
Szóval jó dolog , hogy mindig van újdonság én ezt díjazom is, csak ne annak az árán legyen, hogy valami csél-csap mód kerül be /készül el és ez által vmi nem ok vagy emiatt rossz híre megy az egésznek , akkor vagy több időt kell ráfordítani , vagy nem kell betenni...

Szintén csak egy ötlet pl hogyan tudnánk mi segíteni a BT-nek , hogy van a BT aki a belső mag és lenne egy külső kör , nem BT , hívjuk tanácsadóknak , akiknek a véleményére kíváncsi vagy.. pm, kör-mailbe , leírja valaki mik a gondok , ötletek stb és körbekülditek és ezek az emberek meg leírják h ők hogy látják, mi tanácsolnak , esetleg ötleteket , egy mini brainstorming , aztán azt használtok belőle amit akartok...
És Henrik írásában láttam a lényeget, tényleg itt vagyunk és szívesen segítünk , csak szóljatok , ha még kéritek az még lehet jól is esik a másiknak :D BT tag nem szeretnék lenni , főleg hogy a köv. bajnokság(ok)ban részleges résztvevő leszek , de ha szól valaki szívesen , segítek , tesztelek , stb ...eddig is így voltam evvel...

Henrik? Peace :D

Gordon24
VSR Szervertag 2018

HozzászólásSzerző: Gordon24 » 2012.01.21. 12:07

Nem baj ha leírjátok a véleményeteket! Én annak kifejezetten örülök. Nem mondtam, hogy hibátlanok vagyunk...

A futam eldobásról volt szó, de nem lett hivatalosan kihirdetve, ezért emlékezhettek arra, hogy beszéltünk róla, de végül is nem lett elfogadva.

A többibe részlegesen egyet is tudunk érteni. Igaz azt hozzá teszem, hogy elméletben ha egy pálya mod felkerül és nem dobál ki akkor működik...

A btcc mod jó pár embernél ha jól emlékszem olyan 15 körüli számnál tökéletesen működött. Amikor a bajnokság kezdődött 2x emberrel plusz a TV vel nem ment.. De ettől függetlenül egy tökéletes bajnokság keveredett belőle.

Én engedek a nyomásnak, de nem futam eldobás lesz az 100%

Írjunk ki egy szavazást, ha támogatjátok megteszem. BH indyt utólag töröljük a naptárból, de akkor mindenkinek ezt a versenyt dobjuk. Ha ezt támogatjátok kiírok egy szavazást. Mit tudómén kedd estig megy aztán ha úgy döntünk BH indyt törlöm.. De olyan futam eldobás, hogy mindenkinek a legrosszabb hétvégét töröljük nem lesz, és most kijelentem, hogy a továbbiakban sem!
Galambos Péter

TCS #82

Lalla

HozzászólásSzerző: Lalla » 2012.01.22. 09:59

Gordon24 írta:Nem baj ha leírjátok a véleményeteket! Én annak kifejezetten örülök. Nem mondtam, hogy hibátlanok vagyunk...

A futam eldobásról volt szó, de nem lett hivatalosan kihirdetve, ezért emlékezhettek arra, hogy beszéltünk róla, de végül is nem lett elfogadva.

A többibe részlegesen egyet is tudunk érteni. Igaz azt hozzá teszem, hogy elméletben ha egy pálya mod felkerül és nem dobál ki akkor működik...

A btcc mod jó pár embernél ha jól emlékszem olyan 15 körüli számnál tökéletesen működött. Amikor a bajnokság kezdődött 2x emberrel plusz a TV vel nem ment.. De ettől függetlenül egy tökéletes bajnokság keveredett belőle.

Én engedek a nyomásnak, de nem futam eldobás lesz az 100%

Írjunk ki egy szavazást, ha támogatjátok megteszem. BH indyt utólag töröljük a naptárból, de akkor mindenkinek ezt a versenyt dobjuk. Ha ezt támogatjátok kiírok egy szavazást. Mit tudómén kedd estig megy aztán ha úgy döntünk BH indyt törlöm.. De olyan futam eldobás, hogy mindenkinek a legrosszabb hétvégét töröljük nem lesz, és most kijelentem, hogy a továbbiakban sem!
szerintem meg szavazzuk meg, h legyen e szavazás.

de most komolyra fordítva, pont az ilyen dolgok miatt van ez a fejetlenség, szerintem kicsit több szigor kéne a bt részéről. miért kell egy közvélemény-kutatás újfent, amikor már rég lezárásra került minden. mellesleg semmiben se lenne fairebb, ha ezek után vkitől elvennéd és átadnád másnak a kupát, sőt...tegyetek már pontot az ügyre.

de a versenyzők sztem ugyanúgy ludasak. miért nem lehet elfogadni, ami a szabályban le van írva? az a kerek-perec. volt benne futameldobás, meg lett vhol hivatalosan hirdetve ez a szabálymódosítás? nem! hát akkor? és ha egyeseknek ez ilyen eget verően fontos, miért utána kell reklamálni? az oké h szimulátorozunk, másoljuk a valóságot, de azért az F1-ben zajló politikai hadviselést ne folytassuk már mi is. (én is fültanúja voltam anno ts-en a beszélgetésnek brands indy után, hogy "lehet, hogy lesz futam eldobás..." meg "hátha......kitalálunk valamint" stb. de mivel ez nem lett megerősítve, nyugtáztam és elfogadtam magamban, hogy a pórul járt pilótáknak nem jár semmiféle kompenzáció)

szerintem ez egy jó lecke volt mind2 félnek, a bt legyen a jövőben körültekintőbb a szabályok kezelésében, meghirdetésében, a user pedig az olvasásában, és nem kevésbé annak elfogadásában.
Vlasics Lajos Balázs
#64 Lalikum

Kép

Gordon24
VSR Szervertag 2018

HozzászólásSzerző: Gordon24 » 2012.01.22. 10:47

Egyetértek::D Csak amikor sokat olvasom ezeket a dolgokat megremegek. Attól, hogy én vagyok itt a vezér, sokszor hibázhatok. Nem feltétlen az a jó amit én akarok.. De igazad van, abban amit mondasz... Nem lesz szavazás, meg semmi. Pályán így dőlt el így marad..
Galambos Péter

TCS #82

LEON_01

HozzászólásSzerző: LEON_01 » 2012.01.22. 11:33

Gordon24 írta:Egyetértek::D Csak amikor sokat olvasom ezeket a dolgokat megremegek. Attól, hogy én vagyok itt a vezér, sokszor hibázhatok. Nem feltétlen az a jó amit én akarok.. De igazad van, abban amit mondasz... Nem lesz szavazás, meg semmi. Pályán így dőlt el így marad..
Nem kell megremegni ! Mindig a versenykiírás szerint kell eljárni-, óvni-, pontozni, stb !!!!!
Már kezd átmenni gittrágássá az egész. A BT pedig legyen már végre határozott és egységes, mert így mindig lesznek felületes döntések.
Remélem a többi bajnokság nem erről fog szólni !!
Korán Zsolt / MoZso Motorsport SEAT Leon TFSi

Kép

Yakamoto

HozzászólásSzerző: Yakamoto » 2012.01.22. 11:46

LEON_01 írta:
Gordon24 írta:Egyetértek::D Csak amikor sokat olvasom ezeket a dolgokat megremegek. Attól, hogy én vagyok itt a vezér, sokszor hibázhatok. Nem feltétlen az a jó amit én akarok.. De igazad van, abban amit mondasz... Nem lesz szavazás, meg semmi. Pályán így dőlt el így marad..
Nem kell megremegni ! Mindig a versenykiírás szerint kell eljárni-, óvni-, pontozni, stb !!!!!
Már kezd átmenni gittrágássá az egész. A BT pedig legyen már végre határozott és egységes, mert így mindig lesznek felületes döntések.
Hát te ki is vagy? :) :)
Amúgy ezt mondtam, hogy az a piros betűs szösszenetet már mikor az első kérdés felmerült evvel kapcsolatban ki kellett volna írni , és rövidre van zárva az egész és nincs itt a sok post se :D
Amúgy jah Lallinál az igazság , néha azért legyetek határozottak és egységesebbek , ez egy picit néha hiányzik.
Amúgy meg hajrá Petya! :D

Gordon24
VSR Szervertag 2018

HozzászólásSzerző: Gordon24 » 2012.01.22. 12:18

LEON_01 írta:

Ne aggódj. Nincs itt semmi pánik::D Igazából én mindig egy kicsit nyitottabban kezelem, a dolgokat, sokszor ezért érzik, úgy a srácok, hogy nagy a beleszólás::D

Azért a fő döntéseket mi hozzuk, és azért szerintem elég jó a helyzet. Szóval no para, viták vannak, lesznek voltak.. Ez van..
Galambos Péter

TCS #82

Vissza: “VSR BTCC '11”