BTCC - Festések!

VSR Brit Túraautó bajnoksága

Moderátor: BT Tag

Gordon24
VSR Szervertag 2018

BTCC - Festések!

HozzászólásSzerző: Gordon24 » 2011.07.30. 11:36

Először is ami a legfontosabb, és innentől ezt be kell tartanunk:

Tisztelt ligavezetők, nézők, látogatók, szimulátor rajongók!

Mivel egyre komolyabb szintre lép mind két TV színvonala, nem elhanyagolható a jogi elvárások betartása!

Sokan nem biztos, hogy tisztában vannak a magyarországi illetve az uniós média törvényekkel kapcsolatban, de mint az minden TV-s társaságra, ránk is vonatkozik! Ennek értelmében van egy alapszabályzat, amit a két érintett televízió vezetősége egyaránt, mindenben egyetértve meghatározott az alábbiakban:

Képernyőre azon ligák sorozatai kerülhetnek:

1. amelyek autó, illetve pálya "festéseiben" semmilyen alkoholos ital, illetve dohány reklám nem fedezhető fel
2. Forma1-es ligákra való tekintettel a mindenkori F1 festés illetve csapatnevek és az F1 logó illetve maga az F1 név nem szerepelhet.
Ezért minden képernyőre kerülő sorozatnak saját festést kell készíteni minden Formula autóra, legyen az RFT, FSONE illetve bármely más modifikáció, mellette természetesen saját csapatnevek, illetve gondoskodni a pályán található reklámok javításáról az 1. pontot figyelembe véve.
Ezért ezzel együtt a jelenlegi plakátok és reklámvideók is megváltoztatásra kényszerülnek, nem áll módunkban semmilyen plakátot illetve videót publikálni, melyek a fent leírtaknak nem felelnek meg.

A fent leírt, és említett elvárások közös érdek, és a bármiféle "atrocitás" elkerülése végett minél hamarabb végrehajtandó!

Az egyetértésben megszületett időpont 2011.07.11. hétfői nap lesz, melytől kezdve kizárólag az e szabályoknak megfelelő ligák közvetítései kerülnek képernyőre mind a Féknyom Online TV, mind pedig a SimSport TV műsorán.
Természetesen ezen felül az említett két TV saját "házirendjében" megfogalmazott kritériumoknak is meg kell felelni továbbra is!

Kelt: 2011.06.25.

SimSport TV, Féknyom Online TV vezetőség

Tehát a saját festésekben ezeket az alap elveket követnünk kell!

PSD-ket majd elkészítjük augusztus közepe felé elérhetőek lesznek! Lehet használni régi illetve mai kor beli BTCC festéseket természetesen a fentiek figyelembe vételével! De!!! Ezeket a festéseket is el kell látni majd azon jegyekkel melyet kötelezővé teszünk..

Egyelőre ennyi a részletek később!!

- Alfa Romeo 156
- Audi A4
- BMW 320i E46
- BMW 320si E90
- BMW 320si 2009
- Chevrolet Cruze
- Chevrolet Lacetti
- Opel Astra
- Seat Leon
- Seat Leon TDI
- Seat Toledo
- Vauxhall Vectra
- Ford Focus ST
- Honda Civic
- Honda Integra
Galambos Péter

TCS #82

Yakamoto

Re: BTCC - Festések!

HozzászólásSzerző: Yakamoto » 2011.08.08. 17:11

BMW Williams Team

Béres Péter - Kóródi István

Kép

Kép

Created by Istvan Korodi

Tamas Wagner

HozzászólásSzerző: Tamas Wagner » 2011.08.08. 19:21

nagyon ottvan a gép! gyönyörűűű!! :D

Gordon24
VSR Szervertag 2018

HozzászólásSzerző: Gordon24 » 2011.08.08. 20:18

Királyság!!

A kötelezőket majd rátesszük.. Idén is lesznek.. Ablak bannerek foglaltak sajnos.. Illetve az ablakon lesznek a rajtszámok..

Ezeket javítani kell majd.. de szépek nagyon grat..
Galambos Péter

TCS #82

b4nshee

HozzászólásSzerző: b4nshee » 2011.08.08. 20:31

Gordon24 írta:Királyság!!

A kötelezőket majd rátesszük.. Idén is lesznek.. Ablak bannerek foglaltak sajnos.. Illetve az ablakon lesznek a rajtszámok..

Nemgond, csak tettem oda "valamit" mert nagyon üres volt.

off: nektek se világítanak a hátsó lámpák stcc2 seq6nál? Féklámpa, tolatólámpa működik de a hátsó helyzetjelző nem, de csak a seq6nál a H váltósnak működik. A wtcc 2010es seq6oknak meg igen.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára b4nshee 2011.08.18. 19:07-kor.

Gordon24
VSR Szervertag 2018

HozzászólásSzerző: Gordon24 » 2011.08.08. 20:32

b4nshee írta:

Nemgond, csak tettem oda "valami" mert nagyon üres volt.

off: nektek se világítanak a hátsó lámpák stcc2 seq6nál? Féklámpa, tolatólámpa működik de a hátsó helyzetjelző nem, de csak a seq6nál a H váltósnak működik. A wtcc 2010es seq6oknak meg igen.

Nem néztem még, de legalább nem vernek picsán::D Látszik, hogy fékezel..
Galambos Péter

TCS #82

Adam Jonas
Teljes név: Jónás Ádám

HozzászólásSzerző: Adam Jonas » 2011.08.08. 20:39

b4nshee írta:

Be kell másolni a módosított lámpa fájljait a GameData\Teams\STCC_2011\BMW 320si 2009 STCC2 mappába vagy melyikbe. Most fejből nem tudom pontosan, hogy mi a mappa neve - holnap megnézem Nektek, csak addig írjátok le, hogy a Fiasco vagy a zerez86-féle módosított hátsó lámpákat használjátok. :)
„A jó versenyautó a célba érkezést követően szétesik.” - Colin Chapman
http://motorsport-ultimate.blogspot.com - hamarosan!
Rally: starts: 3 - rally wins: 0 - stage wins: 1 - points: 0 pts

b4nshee

HozzászólásSzerző: b4nshee » 2011.08.08. 20:54

Adam Jonas írta:
b4nshee írta:

Be kell másolni a módosított lámpa fájljait a GameData\Teams\STCC_2011\BMW 320si 2009 STCC2 mappába vagy melyikbe. Most fejből nem tudom pontosan, hogy mi a mappa neve - holnap megnézem Nektek, csak addig írjátok le, hogy a Fiasco vagy a zerez86-féle módosított hátsó lámpákat használjátok. :)
Egyiket se. Az mind "rajzolva" van. De a gyáriak se világítanak.

Adam Jonas

HozzászólásSzerző: Adam Jonas » 2011.08.08. 20:56

b4nshee írta:
Adam Jonas írta:
b4nshee írta:

Egyiket se. Az mind "rajzolva" van. De a gyáriak se világítanak.
A fentebb említett kétféle cuccba is rajzolva van. Pontosabban ott van egy kis modell módosítás is mellé; s emiatt jó az, amit a két srác csinált, mert alapból asszem kaka az STCC2-es BMW ilyen téren.

b4nshee

HozzászólásSzerző: b4nshee » 2011.08.08. 20:57

Nem néztem még, de legalább nem vernek picsán::D Látszik, hogy fékezel..[/quote]

BMWnél sose volt gáz. Honda, astra azok amik gázosabbak ha felkapcsolva megy vele az illető.

Gordon24
VSR Szervertag 2018

HozzászólásSzerző: Gordon24 » 2011.08.08. 20:58

Ádám nem akarok bele szólni, de csak skineket készítünk::)) Tehát ha a gyári nem világít akkor nem világít.. Nekik megcsinálhatod de modot ne kreálj...
Galambos Péter

TCS #82

danikosz
VSR Szervertag 2018
Teljes név: Molnár Dániel
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: danikosz » 2011.08.08. 20:59

b4nshee írta:Nem néztem még, de legalább nem vernek picsán::D Látszik, hogy fékezel..
BMWnél sose volt gáz. Honda, astra azok amik gázosabbak ha felkapcsolva megy vele az illető.[/quote]

BTCC,szarni rá :D akkor jó ha horpad a lökő :D
Molnár Dániel #99

Adam Jonas

HozzászólásSzerző: Adam Jonas » 2011.08.08. 21:06

Gordon24 írta:Ádám nem akarok bele szólni, de csak skineket készítünk::)) Tehát ha a gyári nem világít akkor nem világít.. Nekik megcsinálhatod de modot ne kreálj...
Mismatchet asszem nem okoz a dolog, meglévő fájlt ír felül. De majd felmegyek a VSR-es szeróra kíváncsiságból; mert a szerveren ugye a sima STCC2 van mindenféle kieg nélkül, nekem meg a játékon rajta van a módosított lámpa. ;)

Zoliee

HozzászólásSzerző: Zoliee » 2011.08.09. 09:02

Srácok!

Elég hülye kérdés, de még életemben nem csináltam skint. A programok meg vannak meg minden, a festegetéssel sincs gond. De viszont fingom nincs, hogyan tudok szponzor matricákat szerezni! A nálam lévő PS-ban alapban nincs semmilyen matricacsomag! Valaki tud segíteni! Természetesen nem dohány és alkoholos matricákra gondoltam, köszi előre is! :)
#78 VSR BTCC 2011 - 7. hely TC Kategória
#27 VSR CRUZE CUP 2012 - 4. hely TC Kategória

Vida Zoltán

b4nshee

HozzászólásSzerző: b4nshee » 2011.08.09. 09:11

Zoliee írta:Srácok!

Elég hülye kérdés, de még életemben nem csináltam skint. A programok meg vannak meg minden, a festegetéssel sincs gond. De viszont fingom nincs, hogyan tudok szponzor matricákat szerezni! A nálam lévő PS-ban alapban nincs semmilyen matricacsomag! Valaki tud segíteni! Természetesen nem dohány és alkoholos matricákra gondoltam, köszi előre is! :)

http://www.seeklogo.com/
vagy google: név vector logo

update-eltem a saját BMW-met, el volt csúszva a motorházfedélen a csík. Átkoztam is mikor megláttam a H váltós template-jét, h más a motorház kiterítve...

Zoliee

HozzászólásSzerző: Zoliee » 2011.08.09. 10:45

b4nshee írta:
Zoliee írta:Srácok!

http://www.seeklogo.com/
vagy google: név vector logo

update-eltem a saját BMW-met, el volt csúszva a motorházfedélen a csík. Átkoztam is mikor megláttam a H váltós template-jét, h más a motorház kiterítve...
Köszönöm szépen, erre gondoltam!

Vida Zoltán

Lalla

HozzászólásSzerző: Lalla » 2011.08.09. 11:58

Szépek a fenti bmw-k, de az első hozzászólás alapján szerintem a williams logót, mint védjegyet sem szabadna használni. Javítsatok ki, ha nem így van.
Vlasics Lajos Balázs
#64 Lalikum

Kép

blase

HozzászólásSzerző: blase » 2011.08.09. 15:01

Mi a leadási határidő?
Kovács Balázs - http://www.draftone.com

Zoliee

HozzászólásSzerző: Zoliee » 2011.08.09. 16:26

Kicsit elakadtam! A PS-ba hogyan kell ezeket a matricákat beilleszteni. Nem tudna valaki egy részletes leírást adni, hogyan kell készíteni el egy normális skint. Nem a programba beillesztéssel van a gondom, hanem ezzel a szerkesztéssel. Ha valaki tud leírást vagy videót erről a dologról az megköszönném! Szeretném magam első körben megcsinálni, mert csak így tanul az ember! Köszönöm aki segít!

üdv.

Vida Zoltán

Gordon24
VSR Szervertag 2018

HozzászólásSzerző: Gordon24 » 2011.08.09. 16:53

blase írta:Mi a leadási határidő?

Még nem írtam ki de Szeptember eleje.. Előszór az alapokat kellene megcsinálnunk.. Kicsit el vagyunk csúszva de igyekszünk:::D
Galambos Péter

TCS #82

blase

HozzászólásSzerző: blase » 2011.08.09. 17:01

Zoliee írta:Kicsit elakadtam! A PS-ba hogyan kell ezeket a matricákat beilleszteni. Nem tudna valaki egy részletes leírást adni, hogyan kell készíteni el egy normális skint. Nem a programba beillesztéssel van a gondom, hanem ezzel a szerkesztéssel. Ha valaki tud leírást vagy videót erről a dologról az megköszönném! Szeretném magam első körben megcsinálni, mert csak így tanul az ember! Köszönöm aki segít!

üdv.

Hát mivel vector logók, tartom valószínűnek, hogy EPS vagy PNG formátumban vannak.
Semmi más dolgod nincs, mint megnyitni a template-et, azt ahol az autót fested, majd megnyitod a logót és ráhúzod. Ott már lehet méretezgetni meg a többi.

Amúgy youtube-on vagy csomó photoshop tutorial, konkrétan erre nem kerestem rá, de biztos van hasonló ahhoz, amit szeretnél csinálni.
Kovács Balázs - http://www.draftone.com

Gordon24
VSR Szervertag 2018

HozzászólásSzerző: Gordon24 » 2011.08.09. 17:08

Lalla írta:Szépek a fenti bmw-k, de az első hozzászólás alapján szerintem a williams logót, mint védjegyet sem szabadna használni. Javítsatok ki, ha nem így van.

Jó kérdés.. Mi is gondolkoztunk ezen.. Fel keressük a TV-seket, ha azt mondják mehet nincs gond.. Ha nem akkor lehet hogy a Williams logo meg ilyesmi le kell hogy kerüljön.
Galambos Péter

TCS #82

Gordon24
VSR Szervertag 2018

HozzászólásSzerző: Gordon24 » 2011.08.09. 19:57

martin írta:
Gordon24 írta:
Lalla írta:Szépek a fenti bmw-k, de az első hozzászólás alapján szerintem a williams logót, mint védjegyet sem szabadna használni. Javítsatok ki, ha nem így van.

Jó kérdés.. Mi is gondolkoztunk ezen.. Fel keressük a TV-seket, ha azt mondják mehet nincs gond.. Ha nem akkor lehet hogy a Williams logo meg ilyesmi le kell hogy kerüljön.
Tök jó a "TV"-sek megmondják mi lehet rajta az autókon, aztán meg a közvetítések fele ilyen-olyan okokból elmarad. Nem tudom érdemes-e ezt ennyire erőltetni azért a 20-30 nézőért...

Nem a Tv-sek mondják meg hanem a nemzetközi szabályok. És mivel ezek a nemzetközi szabályok.....
Galambos Péter

TCS #82

Gordon24
VSR Szervertag 2018

HozzászólásSzerző: Gordon24 » 2011.08.09. 20:17

martin írta:
Gordon24 írta: És mivel ezek a nemzetközi szabályok.....
giga lol
és a virágbolti STCC2 :?: :?

Az nem látszik a "Tv-be"
Galambos Péter

TCS #82

b4nshee

HozzászólásSzerző: b4nshee » 2011.08.10. 02:59

Nemtom, nemigazan szednem le, mivel amit fentebb irtak szabalyt foleg az F1 meg dohanyreklamok jah meg pia reklamok voltak amik fontosak voltak. Ha minden mas logo is fontos akkor viszont lecsupaszitott kocsikkal is mehetnenk+ a kocsik emblemait is leszedhetnenk, mivel azok is levedett logok. Haber ezutobbiak mondjuk alapbol benne vannak. Akkor kerek perec gyari skinekkel kel mennunk mert azokat a licenszeket megvette a simbin.

Mellesleg ezta viragbolti stcc2t se ertem, kinek faj 3000 ftot kiadni 1 kiegert egy olyan jatekhoz amivel rengeteg idot tolt el az ember... mert szerintem az emberek haszontalanabb dologra is elb*sszak a penzt, pl cigaretta, pia, csoki chips stb... Es nem kell a duma h most 1 szezonra nem fog kiadni 3000ftot, mert szerintem nem 1 szezont jatszik az ember vele.... tipikus magyar felfogas!

Vissza: “VSR BTCC '11”